مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - marco250 - 2013-12-02

(2013-12-02 ساعت 08:33)mahnooshin نوشته:  من ویزای مهاجرتی دارم
شما باید تو ۴ سال اخیر مدت ۳ سال حضور فیزیکی تو کانادا داشته باشید تا واجد شرایط سیتیزنی باشید.
فکر کلک زدن و دور زدن اداره مهاجرت رو هم از سرتون بیرون کنید. خیلی از ایرانیها اینجا می آیند و یک حساب بانکی و ۲ تا بیل درست می کنند و کردیت کارت رو به دوست و اشنا می دهند تا پیمنت هاشون رو انجام بده و فکر می کنند که با این کار تو دادگاه می توانند ثابت کنند که تو کانادا زندگی می کردند ولی اداره مهاجرت الان خیلی خیلی سخت گیری می کنه (برای همین هم مدت زمان انتظار برای سیتیزنی به دوسال رسیده) و مهرهای پاسپورت رو کاملا دقیق بررسی می کنه .
خیلی از کسانی هم که عنوان کرده بودند که پاسپورتشون مفقود شده رو هم وادارشون کرده از اداره گذرنامه ایران لیست مهرهای ورود و خروجشون رو براشون بیاورند.
خلاصه مواظب باشید که اگه دروغ پیدا کنند ممکنه اقامت دائمتون هم ازتون سلب بشه.

تو اینجا می تونید شرایط اخذ سیتیزنی رو مشاهده کنید.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mahnooshin - 2013-12-04

بازم مرسی از جوابتون
اما سوال من یه چیز دیگه است.من باید اول که میام کانادا بمونم همونجا تا کارت pr بگیرم یا میتونم ادرس کانادا بدم و خودم برگردم بعد حدود 3-4 ماه بعدش برگردم؟
اصلا چقدر طول میکشه تا کارت pr به دستمون برسه؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - marco250 - 2013-12-05

(2013-12-04 ساعت 20:08)mahnooshin نوشته:  بازم مرسی از جوابتون
اما سوال من یه چیز دیگه است.من باید اول که میام کانادا بمونم همونجا تا کارت pr بگیرم یا میتونم ادرس کانادا بدم و خودم برگردم بعد حدود 3-4 ماه بعدش برگردم؟
اصلا چقدر طول میکشه تا کارت pr به دستمون برسه؟

شما می تونی قبل از گرفتن PR کانادا رو ترک کنی . فقط شما برای برگشت نمی تونی از کشورهای اروپایی برای ترانزیت استفاده بکنی چون PR نداری و احتیاج به ویرای ترانزیت داری. باید از طریق ترکیه یا دوبی و یا دوحه برگردی.
جدیدا نمی دونم دقیقا چقدر طول می کشه ولی شنیدم بین یک تا ۳ ماه ممکنه زمان ببره تا PR رو دریافت کنید.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - usa - 2013-12-08

سلام دوستان عزيز
لطفا كمك و راهنمايي كنيد من مجرد هستم و پسر عمه من مخواد برام دعوتنامه بفرسته كه برم تورنتو پيشش بنظرتون بهم ويزا ميدن ؟؟
چطوري بايد ثابت كنم كه بر ميگردم ؟
لطفا بگين چه دعوتنامه اي برام بفرسته توريستي يا ديدار يا كاري كدومش بهتره ؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - حمید محمدی - 2013-12-09

با سلام . میخواستم کمک بگیرم ببینم من شرایط مهاجرت به کانادا را دارم . سن من 36 ساله مدرک کارشناسی حسابداری خانم بنده 35 ساله با فوق دیپلم حسابداری و یک فرزند 8 ساله پسر . به زبان انگلیسی هم مسلط نیستم . لطفاً مراحل اولیه کار را به من بگید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - marco250 - 2013-12-10

(2013-12-09 ساعت 15:15)حمید محمدی نوشته:  با سلام . میخواستم کمک بگیرم ببینم من شرایط مهاجرت به کانادا را دارم . سن من 36 ساله مدرک کارشناسی حسابداری خانم بنده 35 ساله با فوق دیپلم حسابداری و یک فرزند 8 ساله پسر . به زبان انگلیسی هم مسلط نیستم . لطفاً مراحل اولیه کار را به من بگید
اگه برای فدرال بخوای اقدام کنید باید مدرک زبان IELTS بگیری و برای کبک هم باید مدرک زبان فرانسه بگیری
اینجا اطلاعات مهاجرتی کبک رو میتونی پیدا کنی.
اینجا هم می تونی اطلاعات مهاجرتی فدرال رو پیدا کنی.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - usa - 2013-12-10

سلاممممم

خدا كنه يه نفرم جواب منو بده

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - aslani_eng - 2013-12-15

درود به همه دوستان
من مدرک لیسانس مکانیک با معدل 12.66 از دانشگاه آزاد دارم با آیلتس 6 و اینکه 34 سال سن دارم ... برای مهاجرت به فدرال کانادا باید از کجا شروع کنم ، چه فرم ها و چک لیستی رو باید تکمیل کنم ؟؟؟
با تشکر

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - marco250 - 2013-12-15

(2013-12-15 ساعت 23:16)aslani_eng نوشته:  درود به همه دوستان
من مدرک لیسانس مکانیک با معدل 12.66 از دانشگاه آزاد دارم با آیلتس 6 و اینکه 34 سال سن دارم ... برای مهاجرت به فدرال کانادا باید از کجا شروع کنم ، چه فرم ها و چک لیستی رو باید تکمیل کنم ؟؟؟
با تشکر
تو پست شماره ۷۱۲ همین تاپیک لینک های راهنما رو گذاشتم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Mehdimlm - 2013-12-23

سلام ، دوستان من 5 سال سابقه ی کار حسابداری دارم ، میخوام بدونم این سابقه کار محاسبه میشه؟! چون الآن فهمیدم تو جودل 24 مشاغل مورد نیاز امسال وجود نداره و منظور از تحلیلگر مالی همین حسابداریه؟؟!

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mahnooshin - 2013-12-24

سلام.
من تصمیم دارم 12 مارچ -1 اوریل بیام تورنتو
میشه بگین اونموقع هوای تورنتو چطوره؟
چه چیزی با خودمون از ایران بیاریم برای این مدت؟
جایی را که برای اقامت یه خانواده 4 نفره مناسب باشه میشه پیشنهاد بدید؟(دو بزرگسال و دو بچه)
مرسی

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Asal707 - 2013-12-25

سلام

من یه سوال دارم.میخام بدونم در نامه سابقه کاری دقیقن چه چیزی باید نوشته بشه.رشته تحصیلی من جزئ رشته های مورد نیاز فدرال هست ولی کاری که میکنم مرتبط نیست ولی اوکی هستن و باید بدونن که دقیقن چی بنویسن که مشکلی پیش نیاد
من ایمنی و بهداشت حرفه ای خوندم

و این هم تایتل شغلی مورد نیاز فدرال هست
Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety • 2263

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-12-26

(2013-12-25 ساعت 19:14)Asal707 نوشته:  سلام

من یه سوال دارم.میخام بدونم در نامه سابقه کاری دقیقن چه چیزی باید نوشته بشه.رشته تحصیلی من جزئ رشته های مورد نیاز فدرال هست ولی کاری که میکنم مرتبط نیست ولی اوکی هستن و باید بدونن که دقیقن چی بنویسن که مشکلی پیش نیاد
من ایمنی و بهداشت حرفه ای خوندم

و این هم تایتل شغلی مورد نیاز فدرال هست
Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety • 2263
یه سوال دیگه دارم.من چطور میتونم بررسی کنم و مطمئن بشم که فدرال کانادا تعداد افراد مورد نیاز برای رشته من رو نیروگیری کرده یا نه؟
سلام
شرح کاری هر رشته را که باید که در نامه فدرال نوشته شود را می توان در لینک زیر با وارد کردن کد رشته در قسمت NOC پیدا کرد .
به طور مثال برای رشته شما باید شرح کاری شما حداقل 3 یا 4 مورد از موارد ارائه شده درقسمت Titlesباشد .

برای اطلاع از میزان افرادی که تاکنون پرونده انان پذیرفته شده است از لینک زیر استفاده نمایید .
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/complete-applications.asp
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - bonjovi_70 - 2013-12-31

سلام به دوستان
من22سال سن دارم و لیسانس برق قدرت و 11 سال که به ورزش سنگنوردی مشغولم ،دارای حدود 15 مقام کشوری،برنز جوانان آسیا ،سابقه حضور در مسابقات قهرمانی جهان و 6 سال سابقه حضور در تیم ملی.می خواستم بدونم آیا می تونم از این طریق واسه مهاجرت اقدام کنم؟ مخصوصا آمریکا .یه سری واسه کانادا با وکیل اقدام کردم که بعد چند وقت وکیل گفت قوانین عوض شده و شما فعلا کارت معلق می مونه و 1000 دلارم رفت فکر کنم! Sad
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - shayan-usa1993 - 2014-01-16

اساتید ، مهاجرت از طریق " کارگر نیمه ماهر" که نیاز به مدرک تحصیلی نیستش ، چجوریاست ؟

اینم جدول امتیاز بندی داره ؟

نسبت به نوع های دیگه مهاجرت راحت تره ؟