مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mrr777 - 2013-08-26

بابا این تعریفهای شما و عکسهایی که خانواده از اونجا می فرستند منو دیوونه کرده.Sad امروز رفته بودن دریاچه نقره ای. Silver Lake
فعلا اینجانب بی خواب و دیوانه در انتظار سیاتل هستم ولی امیدوارم به زودی لقب بی خواب در سیاتل رو بگیرم.Tongue
امیرجان من این لقب رو رزرو کردم، یه موقع کس دیگه ای قاپش نزنه.Big Grin

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - thethirdscript - 2013-08-27

سلام دوستان .من به اتفاق همسر و پسر 2/5 سالمون داریم اقدام میکنیم واسه مهاجرت .البته بعد از تحقیقات سیاتل به نطرمون خیلی خوب اومد اما جزخداکسی رو اونجا نداریم و همش در نگرانی هستم که با یه بچه کوچولو چی میشه ؟ بدون راهنما و
وقتی وارد شیم بدون جا... چیکار باید کرد ؟
یه موضوع دیگه اینه که میخواستم خواهش کنم لطفا" کسایی که اونجا هستید یه حدود قیمتی به من بدید از مخارج. یعنی حدودا" واسه ما سه تا چقدر باید ماهیانه خرجی کنار گذاشت ؟
اجاره یه خونه 2 خوابه توو منطقه خوب حدودا" چنده ؟
و اگه بخواهیم یه خونه 3 خوابه در منطقه خوب بخریم حدودا" چنده ؟
هزینه متوسط خورد و خوراک وهزینه های جانبی واسه سه نفر ؟
چون میخواهم پسرم رو یه مهدکودک خوب بذارم پس همون حوالی هم باید خونه بگیریم...

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-08-27

پیرو اقدمات لازم جهت بیشتر وارد اجتماع شدن و از امکانات عمومی استفاده کردن امروز رفتم کتابخونه kenmore که سر خیابونه عضو شدم. یه آی.دی خواست ازم که آدرسم روش باشه و گفت قرارداد اجاره خونه هم قبوله فقط واسه اینکه چون از کتاب خونه کتابینا میبری بیرون بالاخره دستشون به یه جا بند باشه. ولی من نبرده بودم با خودم همون پاسپورت رو دید اونم گفت فقط واسه اینکه اسپل اسمت رو چک کنم و کارت عضویت رو بهم داد که با اون تو کل کتابخونه های king county می شه رفت و از امکاناتش استفاده کرد.
روزی 90 دقیقه هم می تونی از اینترنت کتابخونه در 6 تا تایم 15 دقیقه ای استفاده کنی اونم به خاطر اینکه نخوابی رو اینترنت به بقیه هم برسه. بعد یه سوال کردم ازش در مورد کار و دوره گذروندن و اینا کلی اطلاعات داد و سورس معرفی کرد. و وقتی گفتم تازه اومدم تاکید کرد که به هیچ عنوان تردید نکن از اینکه هر وقت سوال داشتی بیای اینجا.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - godot - 2013-08-27

سلام دوستان عزیز سیاتلی
من از بچه های ۲۰۰۱۴ هستم و ۲۳ مهر مصاحبه دارم با تعریف های شما دوستان و تحقیقات خودمون تصمیم گرفتیم اگه خدا بخواد بیایم با شما عزیزان همشهری بشیم .
یه سوال از شما بزرگواران دارم از اونجایی که ما ۲ تا بچه کوچولو داریم که باید برن مدرسه.دنبال یه مدرسه ابتدایی با گرید بالا می‌گردم تو یه منطقهٔ خوب و امن اگه همفکری کنیدو جواب بدید. خیلی‌ ممنون میشم و قطعا کمک زیادی بهم می‌شه تا بتونم منزلم رو هم همون حوالی اجاره کنم ممنون.

چرا کسی دوست نداره جواب ما تازه واردا رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - محمد ٧٧٣٧ - 2013-08-28

(2013-08-27 ساعت 23:53)godot نوشته:  سلام دوستان عزیز سیاتلی
من از بچه های ۲۰۰۱۴ هستم و ۲۳ مهر مصاحبه دارم با تعریف های شما دوستان و تحقیقات خودمون تصمیم گرفتیم اگه خدا بخواد بیایم با شما عزیزان همشهری بشیم .
یه سوال از شما بزرگواران دارم از اونجایی که ما ۲ تا بچه کوچولو داریم که باید برن مدرسه.دنبال یه مدرسه ابتدایی با گرید بالا می‌گردم تو یه منطقهٔ خوب و امن اگه همفکری کنیدو جواب بدید. خیلی‌ ممنون میشم و قطعا کمک زیادی بهم می‌شه تا بتونم منزلم رو هم همون حوالی اجاره کنم ممنون.

شما حدود قيمتي كه براي اجاره ميخواي بدي رو بگو تا من راهنماييت كنم

(2013-08-27 ساعت 00:58)thethirdscript نوشته:  سلام دوستان .من به اتفاق همسر و پسر 2/5 سالمون داریم اقدام میکنیم واسه مهاجرت .البته بعد از تحقیقات سیاتل به نطرمون خیلی خوب اومد اما جزخداکسی رو اونجا نداریم و همش در نگرانی هستم که با یه بچه کوچولو چی میشه ؟ بدون راهنما و
وقتی وارد شیم بدون جا... چیکار باید کرد ؟
یه موضوع دیگه اینه که میخواستم خواهش کنم لطفا" کسایی که اونجا هستید یه حدود قیمتی به من بدید از مخارج. یعنی حدودا" واسه ما سه تا چقدر باید ماهیانه خرجی کنار گذاشت ؟
اجاره یه خونه 2 خوابه توو منطقه خوب حدودا" چنده ؟
و اگه بخواهیم یه خونه 3 خوابه در منطقه خوب بخریم حدودا" چنده ؟
هزینه متوسط خورد و خوراک وهزینه های جانبی واسه سه نفر ؟
چون میخواهم پسرم رو یه مهدکودک خوب بذارم پس همون حوالی هم باید خونه بگیریم...

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم
اجاره خونه تو مناطق خوب براي ٢ خوابه ١٦٠٠ به بالا البته به منطقه بستگي داره
براي خريد هم الان خونه ٥٠٠ هزار دلار تا ١ ميليون دلار ميتوني تو جاهاي خوب بخري

البته از پاييز خونه ها براي اجاره افر هاي خوبي ميخوره و يه باره ميبيني خوونه ١٦٠٠ و به ١٣٠٠ هم ميدن

پيام خصوصيتون بسته بود ميخواستم جواب پيامتونو بدم
ادرس اگه لازمه من بهتون ميدم هزينه اي نداره نگران نباشينWink

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-08-28

با در خواست چند تا از دوستانی که تازه میخوان بیان اینجا این پست رو میگذارم :البته برای بقیه دوستان هم شاید مفید باشهSmile

دوستانی که دنبال فروشگاههای خوب و تقریبا قیمت مناسب اینجا می‌گردید:

۱- کاستکو:که البته برای خرید از COSTCOباید کارت عضویت داشته باشید البته من میدونم که اگر با کسی‌ برید و اون کارت داشته باشه شما هم میتونید خرید کنید ، اگر پولتونو به صورت CASH خودتون بدید که مشکلی‌ نیست اما اگر بخواهید با DEBIT یا CREDIT بپردازید قبول نمیکنند، میتونین در این مورد درخواست فاکتور خرید جدا کنید و بعد با دوستتون حساب کنیدSmileخواستین هم بزنین زیرش و حساب نکنین!!

اصولاً اقلامی که مار خودKIRKLAND روشون هست قیمتهاش هم خیلی‌ مناسب تره و هم کیفیتش تضمین شدست ، اما خوب خیلیشون ججمشون بالاست ،

اقلام قابل خرید برای ۱ تا ۲ نفر :

۱- سبزیجات و میوه .حجم خیلیاشون بالا نیست.

۲- برنج(باسماتی با مارک KIRKLQND)خوب . اینجا هم هر کی‌ بهتون گفت توی سوپر ایرانی‌‌ها که این برنج ایرانیه خیلی‌ دقت کنین چون همشون هندی هست ولی‌ با کیسه با مارک ایرانی‌ میفروشن با ۲ برابر قیمت،

۳- شیر اصولاً اگر بچه کوچک دارین یا خیلی مصرف می‌کنین

۴- شامپو مارک KIRKLAND و نرم کنند حداقل برای ۵ ماه کافیه و کیفیتش هم خوب ، اما این دیگه بستگی به خودتون داره،!!

۵- کرن فلکس ،اینجا خیلی‌ کرن فلکس بد مزه هست که اصلا به ذائقه ما نمی‌خوره "HONEY BUNCH" یه چیزی شبیه "SPECIAL K" و طعم خوبی هم داره اما وقت خرید به مواد تشکیل دهندش دقت کنین.(بادام داره برای کسانی که حساسیت دارند)

۶-بعضی‌ وقتها لباسهای بدی هم نداره،البته خیلی‌ موردی هست ، ولی‌ یه نگاهی‌ بهشون بندازین اگه خواستین .

۷- دیگه مرغ و ماهی‌ و گوشت هم بستگی داره که چطوری دوست دارین ولی‌ هم ارگانیک داره و هم غیر ارگانیک ، و قیمتهاشم خیلی‌ با بیرون متفاوته ، اما نمیتونین متنوع بخرین یعنی‌ مثلا باید ۳ کیلو گوشت بخرین حالا اگر عادت فریز کردن به مدت طولانی‌ دارین که مشکلی‌ نیست .

۸- کیک هاا و نون‌های خوبی هم داره

۹- اگر کسی‌ رو دارین که عضو COSTCOهست و یا میخواین که ازGUEST CARD استفاده کنین ،۱ بار دیدن این فروشگاه اصلا ضرر نداره.

یک نکته کلی‌ هم بگم که وقتی‌ مواد غذایی میخواهید بخرید به مواد تشکیل دهندش دقت کنین و سعی کنین اونهایی که سدیم و شکر کمتری دارند بخرین ، خیلی‌ از مواد غذایی روشون نوشته GLUTEN FREE، این فقط برای کسانی‌ هست که به نشاسته یی به نامه گلوتن حساسیت دارند ، لزومی نداره اگر حساسیت ندارین دنبالش باشین
اگر غلط املایی دارم ببخشید با بهنویس نوشتم!
نمونهSmile
"شیر و مست قایمت خوب مسئولی هست به نم لوکرنه"
شیر و ماست قیمت خوب محصولی هست به نام" LUCERNE"

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - godot - 2013-08-28

(2013-08-28 ساعت 03:28)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  

دوست عزیز چجوری باید فعالش کنم؟ من به کمک های بیشتری از شما نیاز دارم (ایمیگرنجل)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - godot - 2013-08-28

(2013-08-28 ساعت 12:28)godot نوشته:  
(2013-08-28 ساعت 03:28)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  

دوست عزیز چجوری باید فعالش کنم؟ من به کمک های بیشتری از شما نیاز دارم (ایمیگرنجل)

فکر کنم فعا شد. ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید. چون من کسی رو ندارم و رو کمک های ایمیگرنجل حساب کردم دوست من.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-08-28

این دوستمون که عکس اپلود میکرد اینجا کجاس ؟؟؟ چرا دیگه از این کارهای خیر نمیکنه Sad .. ؟!
بابا شوخی کردم ، عکس بزار اینجا شما ! Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - abshar_wf - 2013-08-28

(2013-08-28 ساعت 12:43)soli asali نوشته:  این دوستمون که عکس اپلود میکرد اینجا کجاس ؟؟؟ چرا دیگه از این کارهای خیر نمیکنه Sad .. ؟!

شما کجا میخوای بری؟سیاتل؟چون تو تاپیک آستین هم هستی.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-08-28

(2013-08-28 ساعت 20:38)abshar_wf نوشته:  
(2013-08-28 ساعت 12:43)soli asali نوشته:  این دوستمون که عکس اپلود میکرد اینجا کجاس ؟؟؟ چرا دیگه از این کارهای خیر نمیکنه Sad .. ؟!

ااااااااااااییییی شیطون ... اومدی مچ بگیری دست خودت رو شد Smile) خودت هر دوجا چی کار میکنی که میدونی من هر 2 جا هستم ؟ Smile))
من ورودم به آستین هست به خاطر اینکه اشنا هامون اونجان. بعد 2-3 ماه سیاتل

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - abshar_wf - 2013-08-29

(2013-08-28 ساعت 23:34)soli asali نوشته:  

ااااااااااااییییی شیطون ... اومدی مچ بگیری دست خودت رو شد Smile) خودت هر دوجا چی کار میکنی که میدونی من هر 2 جا هستم ؟ Smile))

آشنای دور ما کالیفرنیاس اما من خودم میخام برم سیاتل،هرچند دلم پیش نیویورکه

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-08-29

(2013-08-29 ساعت 00:16)abshar_wf نوشته:  
(2013-08-28 ساعت 23:34)soli asali نوشته:  

آشنای دور ما کالیفرنیاس اما من خودم میخام برم سیاتل،هرچند دلم پیش نیویورکه

شک نکن برو ... تصمیمتو محکم بگیر برو سیاتل Smile