مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-02-13

مدرک رهن خونه رو که اصلا دادگستری و امور خارجه قبول نداره و مهر هم نمیکنه عمرا.
در مورد گواهی اشتغال بکار شاید خیلی مهم نباشه، ولی شناسنامه و عقدنامه بهتره حتما مهر داشته باشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - AsemanAbee - 2013-02-13

(2013-02-13 ساعت 10:04)r_ent نوشته:  مرسی آسمان آبی عزیز از توضیحاتت، ممنون میشم اگه شرایطشونم بگی

ﺷﺮﺍﯾﻂ : ﺧﺎﻧﻢ ...ﺧﺎﻧﻪ ﺩﺍﺭ ﺳﻦ ﺑﺎﻻﯼ ۴۰ﺩﻋﻮﺕ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺩﺭ
ﺍﻗﺎ ....ﺷﻐﻞ ﺁﺯﺍﺩ ...ﺑﺎﻻﯼ ۴۵
ﻣﺪﺍﺭﮎ ﻣﺎﻟﯽ ﺳﻨﺪ ﻭ ﺣﺴﺎﺏ ﺑﺎﻧﮑﯽ ﻋﺎﻟﯽ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻭﻟﯽ ﺍﺯﺷﻮﻥ ﻧﺨﻮﺍﺳﺘﻦ ....
ﻭﯾﺰﺍ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ۶ ﻫﻔﺘﻪ ﺻﺎﺩﺭ ﺷﺪﻩ ...
ﺳﻔﺎﺭﺕ ...ﺩﺑﯽ

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2013-02-16

سلام دوستان من یه سوالی داشتم. من می خواستم برای پدر و مادرم دعوت نامه بفرستم،کسی میدونه باید چی کار کنم؟؟ فقط یه چیزی خودم باید بنویسم یا مهر جایی رو می خواد ممنون میشم راهنمایی کنین.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - سمانه777 - 2013-02-16

دوستان ما کیس لاتری هستیم میخوایم همزمان با خودمون برای پدر شوهرم هم اقدام کنیم . اگر بفهمن که کسی و داره اونجا که همزمان با هم وارد میشن و امکان موندنش هست .ویزا میدن؟ کدوم سفارت بهتره؟ اگر از الان اقدام کنیم چقدر طول میکشه؟ مراحل کاریش فرستادن درخواست و فرم هاست و مثل سایر ویزاها مدارک مالی و ترجمه و واکسن؟ راستش من تاپیم و خوندم اما به طور جامع ندیدم مطلبی رو ممنون میشم به من بگین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - habib61 - 2013-02-16

سلام دوستان عزیز
من حبیب هستم 31 ساله و تازه در این انجمن عضو شده ام.برای ویزای غیر مهاجرتی اقدام کردم که همان بی2 است.و مدارک لازم رو جمع آوری کردم و از سفارت آنکارا وقت گرفتم.میخواستم ببینم با چنین شرایطی که من دارم آیا به من ویزا میدهند؟3 سال است که ازدواج کردم و بچه نداریم و شغل هردومون آزاد است و مسافرت خارج هم نرفتیم و من اینبار به تنهایی اقدام میکنم و دفعه ی بعد خانمم میره و یا اگه شد که دفعه ی بعد هردو باهم میریم.مدارک سند ملکی و گواهیهای مربوط به تمام مدارکی که همه باید ببرند را گرفتم و حتی رزرو بلیط هم انجام داده ام و خودم خودم را ساپورت میکنم در حد متوسط و هیچ اقوامی هم در آنجا ندارم بغیر از 3تا دوست که همشون رو در فرم نام بردم.در ضمن من و خانمم هر 2 در حال تحصیل در سال دوم دانشگاه هستیم و هچ مسافرت خارجه ای نداشتیم.البته خانمم 3 ماهه که باردارن,آیا این مسئله رو باید عنوان کنم برای مامور سفارت؟و اینکه آیا خانمم با اینکه باردارن,مامور سفارت اجازه ی مسافرت به خانمم را میدهد؟با عنوان کردن باردار بودن ایشون آیا به من اجازه ی مسافرت میدهند؟
خیلی ممنون میشم که مطالب منو بخونین و لطف کنین به سوالاتم پاسخ بدین و ما رو ازین شرایط در بیارین.
با تشکر از همه ی شما دوستان عزیز.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2013-02-16

(2013-02-16 ساعت 16:22)habib61 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من حبیب هستم 31 ساله و تازه در این انجمن عضو شده ام.برای ویزای غیر مهاجرتی اقدام کردم که همان بی2 است.و مدارک لازم رو جمع آوری کردم و از سفارت آنکارا وقت گرفتم.میخواستم ببینم با چنین شرایطی که من دارم آیا به من ویزا میدهند؟3 سال است که ازدواج کردم و بچه نداریم و شغل هردومون آزاد است و مسافرت خارج هم نرفتیم و من اینبار به تنهایی اقدام میکنم و دفعه ی بعد خانمم میره و یا اگه شد که دفعه ی بعد هردو باهم میریم.مدارک سند ملکی و گواهیهای مربوط به تمام مدارکی که همه باید ببرند را گرفتم و حتی رزرو بلیط هم انجام داده ام و خودم خودم را ساپورت میکنم در حد متوسط و هیچ اقوامی هم در آنجا ندارم بغیر از 3تا دوست که همشون رو در فرم نام بردم.در ضمن من و خانمم هر 2 در حال تحصیل در سال دوم دانشگاه هستیم و هچ مسافرت خارجه ای نداشتیم.البته خانمم 3 ماهه که باردارن,آیا این مسئله رو باید عنوان کنم برای مامور سفارت؟و اینکه آیا خانمم با اینکه باردارن,مامور سفارت اجازه ی مسافرت به خانمم را میدهد؟با عنوان کردن باردار بودن ایشون آیا به من اجازه ی مسافرت میدهند؟
خیلی ممنون میشم که مطالب منو بخونین و لطف کنین به سوالاتم پاسخ بدین و ما رو ازین شرایط در بیارین.

بزرگترین پوینت منفی کیس شما این هست که تا به حال مسافرت خارجی نداشتید. این خیلی برای سفارت مهم هست که شما از کشور خارج شده و برگشته باشید. مخصوصا به کشورهای اروپایی. شما اول گفتید که تنها اقدام می کنید و بعد می پرسید که اجازه خروج به خانم باردار رو می دند؟ متاسفانه باید بهتون بگم که شانس ویزا دادن به شما زیر ۲۰ درصد هست. اگر شرایط مالی و ملکی خوبی دارید، اول یکی دو سفر خارجی و اروپایی برید و بعد اقدام کنید.
موفق باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - habib61 - 2013-02-16

(2013-02-16 ساعت 19:51)negi نوشته:  

بزرگترین پوینت منفی کیس شما این هست که تا به حال مسافرت خارجی نداشتید. این خیلی برای سفارت مهم هست که شما از کشور خارج شده و برگشته باشید. مخصوصا به کشورهای اروپایی. شما اول گفتید که تنها اقدام می کنید و بعد می پرسید که اجازه خروج به خانم باردار رو می دند؟ متاسفانه باید بهتون بگم که شانس ویزا دادن به شما زیر ۲۰ درصد هست. اگر شرایط مالی و ملکی خوبی دارید، اول یکی دو سفر خارجی و اروپایی برید و بعد اقدام کنید.
موفق باشید.

سلام negi
دست شما درد نکنه که توضیح دادین.بله درسته من ایندفعه تنها میرم به امید خدا و دفعه ی بعد خانمم بره مسافرت.چون دیدم که 2 نفره رفتن ویزا کم پیش میاد که بدن.از بارداری منظورم این بود که دفعه ی بعد با بارداری خانمم بهش ویزا میدن؟و اینکه به من ویزا میدن؟که شاید بخاطر مراقبت از خانمم در ماههای بارداری به من ویزا ندن.من تو این تایپیکها خوندم که به افرادی که 2 تا شینگن و مدارک مالی و ... خوبی داشتن ویزا ندادن فقط بخاطر اینکه مجرد هستن.من واقعا نمیدونم که کدومشون مهمترن.اگه میدونین راهنمایی کنین.تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-02-16

(2013-02-16 ساعت 15:30)سمانه777 نوشته:  دوستان ما کیس لاتری هستیم میخوایم همزمان با خودمون برای پدر شوهرم هم اقدام کنیم . اگر بفهمن که کسی و داره اونجا که همزمان با هم وارد میشن و امکان موندنش هست .ویزا میدن؟ کدوم سفارت بهتره؟ اگر از الان اقدام کنیم چقدر طول میکشه؟ مراحل کاریش فرستادن درخواست و فرم هاست و مثل سایر ویزاها مدارک مالی و ترجمه و واکسن؟ راستش من تاپیم و خوندم اما به طور جامع ندیدم مطلبی رو ممنون میشم به من بگین
خوب شانس ویزا گرفتنشون کمه، بخصوص که با شما دارن میان و شما هم که گرین کارت دارید میگیرید. میگن توریستی دبی بهتره. واکسن نداره. یه فرم ds160 که باید پر کنن و آنلاین از سایت csc پولو بریزن و وقت بگیرن.
مدارک هم همون ترجمه مدارک شخصی مثل شناسنامه و عقدنامه و این چیزا. یه پرینت 6 ماهه حساب بانکی هم ببرن و گواهی اشتغال بکاری، چیزی که ثابت کنه بخاطرش به ایران بازخواهند گشت ارائه بدن.
دبی یکی دو هفته ای وقت میده

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - سمانه777 - 2013-02-16

(2013-02-16 ساعت 22:52)الهه سابق نوشته:  
(2013-02-16 ساعت 15:30)سمانه777 نوشته:  دوستان ما کیس لاتری هستیم میخوایم همزمان با خودمون برای پدر شوهرم هم اقدام کنیم . اگر بفهمن که کسی و داره اونجا که همزمان با هم وارد میشن و امکان موندنش هست .ویزا میدن؟ کدوم سفارت بهتره؟ اگر از الان اقدام کنیم چقدر طول میکشه؟ مراحل کاریش فرستادن درخواست و فرم هاست و مثل سایر ویزاها مدارک مالی و ترجمه و واکسن؟ راستش من تاپیم و خوندم اما به طور جامع ندیدم مطلبی رو ممنون میشم به من بگین
خوب شانس ویزا گرفتنشون کمه، بخصوص که با شما دارن میان و شما هم که گرین کارت دارید میگیرید. میگن توریستی دبی بهتره. واکسن نداره. یه فرم ds160 که باید پر کنن و آنلاین از سایت csc پولو بریزن و وقت بگیرن.
مدارک هم همون ترجمه مدارک شخصی مثل شناسنامه و عقدنامه و این چیزا. یه پرینت 6 ماهه حساب بانکی هم ببرن و گواهی اشتغال بکاری، چیزی که ثابت کنه بخاطرش به ایران بازخواهند گشت ارائه بدن.
دبی یکی دو هفته ای وقت میده

مرسی ممنون از کمکتون یعنی حتی ما بعد از رفتنمون هم نمیتونیم واسشون اقدام کنیم؟ اگر چیزی نگه چی باز هم میفهمن یا تو فرم ها باید اعلام کنه کسیو داره؟ نمیخواد پیش ما بمونه میخواد بیاد تفریح واقعا

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-02-16

میتونن اقدام کنن، هر وقت که بخوان، ولی خوب شانسشون زیاد نیست دیگه.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2013-02-17

(2013-02-16 ساعت 22:23)habib61 نوشته:  
(2013-02-16 ساعت 19:51)negi نوشته:  

موفق باشید.

سلام negi
دست شما درد نکنه که توضیح دادین.بله درسته من ایندفعه تنها میرم به امید خدا و دفعه ی بعد خانمم بره مسافرت.چون دیدم که 2 نفره رفتن ویزا کم پیش میاد که بدن.از بارداری منظورم این بود که دفعه ی بعد با بارداری خانمم بهش ویزا میدن؟و اینکه به من ویزا میدن؟که شاید بخاطر مراقبت از خانمم در ماههای بارداری به من ویزا ندن.من تو این تایپیکها خوندم که به افرادی که 2 تا شینگن و مدارک مالی و ... خوبی داشتن ویزا ندادن فقط بخاطر اینکه مجرد هستن.من واقعا نمیدونم که کدومشون مهمترن.اگه میدونین راهنمایی کنین.تشکر
اگر بفهمند خانمی باردار هست که قطعا ریجکت می کنند. مسلما متاهل بودن شانس ویزا گرفتن رو بالا می بره ولی به همون نسبت ویزای کشورهای دیگه هم مهمه. من خودم در زمان مجردی ویزای توریستی گرفتم. بازم می گم قبل از اینکه هزینه اضافی بکنید یه سفر اروپایی برید و بعد (به تنهایی) اقدام کنید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Last chance - 2013-02-17

سلام به همه
دوستان لطف کنید و به من راهنمایی کنید. من 36 سال دارم و دارای مدرک مهندسی از ایران هستم. تا حالا امزیکا نرفتم اما 6 سال در قزاقستان با ویزا کاری زندگی و کار کرده ام و همسرم هم متولد آنجا است که دارای دو تابعیت ایران و قزاقستان می باشد وبا هم آنجا ازدواج کردیم و فرزندمان هم آنجا به دنیا آمده است. البته الان 2 سال است که ایران زندگی میکنیم. مدیر عامل یک شرکت بازرگانی هستم و سند مالکیت و حساب باکی قوی هم دارم سفر خارجی هم به روسیه و امارات داشته ایم.
خواهر من امسال لاتری قبول شده است و حدود 2 ماه دیگه مصاحبه داره. اما ما غیر از یک فامیل خیلی دور هیچ کس رو اونجا نداریم و من می خواستم با همسر و فرزندمان برای اولین سفر او همراهش برویم تا برای کارهای اولیه به او کمک کنم.
با این حساب شانس گرفتن ویزا چه مقدار است. آیابهتر است که اعلام کنیم به خاطر همراهی با خواهرم می خواهیم به امریکا برویم. لطفا نظر خود را بفرمایید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sadegh59 - 2013-02-18

دوستان یه سوال فوری
من 4-5 روز وقت دارم برای سفارت
کارت ملی باید ترجمه بشه یا نه(یعنی شناسنامه کافیه یا نه؟)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - سمانه777 - 2013-02-18

(2013-02-18 ساعت 15:05)sadegh59 نوشته:  دوستان یه سوال فوری
کارت ملی هم باید ترجمه بشه اما معمولا از کسی نخواستن . هزچی کامل تر باشید بهتره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sadegh59 - 2013-02-18

(2013-02-18 ساعت 15:29)سمانه777 نوشته:  
(2013-02-18 ساعت 15:05)sadegh59 نوشته:  دوستان یه سوال فوری
کارت ملی هم باید ترجمه بشه اما معمولا از کسی نخواستن . هزچی کامل تر باشید بهتره
مرسی سمانه خانم
منظورتون اینه که مهر دادگستری و وزارت خارجه هم باید بخوره؟