مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - behzad84 - 2013-05-19

سلام دوستان.
من میخوام که یه اتاق یا استودیو در منطقه west university یا medical center پیدا کنم ولی در سایتها وافعا هم خونه های مناسب پیدا نمیکنم.
کسی میتونه در این زمینه منو راهنمایی کنه؟!!

RE: هیوستون تگزاس - U2010 - 2013-05-19

دوستان سلام امیدوارم شاد وسربلند باشید

من دنبال یه خونه یا آپاتمان ۲ خوابه تو مموریال یا گالریاهستم و ازدوستانی که تواین مناطق زندگی میکنن . لطفا میتونن یه نفریا یه آژانس معرفی کنن که بشه ازش واسه پیداکردن خونه کمک گرفت؟
ممنون میشم
ارادت

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-05-20

دوستان هیوستونی نظرتون در مورد یک گردهمایی چیست؟ شاید این جوری بتونیم بیشتر از تجربیات هم استفاده کنیم

RE: هیوستون تگزاس - elihovi - 2013-05-20

سلام دوستان
من و همسرم تازه به هیوستون اومدم و دوست داریم که با خانواده ایرانی در اینجا آشنا بشیم.کسی اینجا هست که بتونیم باهم آشنا بشیم؟

RE: هیوستون تگزاس - مانترا - 2013-05-21

بچه ها جونایی که هیوستون زندگی میکنین کسی آدرس ترمینالشو داره؟ و اینکه چقدر از فرودگاه جورج بوش فاصله داره؟

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-05-21

(2013-05-21 ساعت 00:37)مانترا نوشته:  بچه ها جونایی که هیوستون زندگی میکنین کسی آدرس ترمینالشو داره؟ و اینکه چقدر از فرودگاه جورج بوش فاصله داره؟

مانترا جان ترمینال چی ؟ ندونیم میپرسیم خوب ...مگه چیه ؟Big Grin

(2013-05-19 ساعت 23:34)U2010 نوشته:  دوستان سلام امیدوارم شاد وسربلند باشید

من دنبال یه خونه یا آپاتمان ۲ خوابه تو مموریال یا گالریاهستم و ازدوستانی که تواین مناطق زندگی میکنن . لطفا میتونن یه نفریا یه آژانس معرفی کنن که بشه ازش واسه پیداکردن خونه کمک گرفت؟
ممنون میشم
ارادت

اونجا خونه ها و آپارتمان خیلی خوشگل ولی گرونه ...میگن خونه ها از 500 هزار تا 1 میلیون $ برای خرید.... البته خوب به من چه ! همینجوری گفتم که یه چیزی گفته باشم . Wink

RE: هیوستون تگزاس - mahdip - 2013-05-21

سلام دوستان .
در مورد گواهینامه دوستانی که میخوان در هیوستون گواهینامه بگیرند میتونن به اداره (دی ام وی) های مختلفی مراجعه کنند. امروز ما به توصیه دوستان جایی رفتیم که یکم دوره ولی خیلی تمیز و خلوت هست نسبت به بقیه شعبه ها . معمولا بقیه بالای 20 روز نوبت میدن برای امتحان جاده ولی این 9 روزه نوبت داد.
آدرسش این هست که مینویسم . جنوب هیوستون واقع شده و پایین تر از (شوگر لند) هست.

28000 SW Freeway
Rosenberg, TX 77471
(281) 517-1630
امیدوارم که بدرد دوستان بخوره
توجه داشته باشید که مبلغش کلا بیست پنج دلار هست و امتحان ایین نامه در همان روز گرفته میشه. عکس و چشم پزشکی هم همانجا انجام میشه بطور همزمان و با همان مبلغی که پرداخته کرده اید هست.
برای آمادگی امتحان هم این سایت منبع بسیار جالبی هست. حتی فضاش هم مثل چیزی هست که واقعا امتحان میدین
http://driversprep.com/index.php?clear
این سایت برای تقریبا همه ایالت ها امکان تمرین را داره.شما میتونید ایالت تگزاس را انتخاب کنید.
http://www.vinoddrivingschool.com/study%20guide.htm
این سایت هم 150 تا سوال مهم را با توضیح برای شما آماده کرده
نکته دیگه اینکه حتما باید روزی که برای تست میرید دو تا مدرک دال بر حضور یکماهه خودتون در ایالت تگزاس همراه داشته باشید .
این مدارک یکیش میشه نامه بانک شما باشه و دیگری قرارداد آپارتمان.قبوض اینترنت و برق هم قبول است . فقط اینکه هرچی نشون میدین یک ادرس باشه و آن هم آدرس حال حاضر شما باشه.
سوشال سکیوریتی و گرین کارت همم باید همراه داشته باشید.
اگه ماشین هم داردید باید برگه پلیت ریجستریشن و بیمه را همراه داشته باشید .

RE: هیوستون تگزاس - مانترا - 2013-05-21

عسلی جون ترمینال اتوبوساش منظورمه Smile

RE: هیوستون تگزاس - mahdip - 2013-05-21

(2013-05-18 ساعت 01:54)ASALI نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 09:02)mooj نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 21:54)IMMI نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 21:09)ASALI نوشته:  سلام به همه
ما تازه رسیدیم هیوستون Winkو خیلی گیج شدیم Rolleyes
فردا میریم برای افتتاح حسای بانکی ؟
به نظرتون کدوم بانک خوبه ؟
بچه ها آدرس اداره سوشیال و مهاجرت تو هیوستون رو دارین ؟
خوش آمدین به آمریکا.
از چه لحاظ گیج شدین؟
بانک های bank of america و chase بانک های پرطرفدار هستند.
نمی دونم کدوم منطقه هستین. اما اگه محدوده westheimer هستین اگه اشتباه نکنم این آدرس اداره سوشال هست.
3100smith street
Houston, TX 77006
با اتوبوس خط 82 میتونین برین. از گوگل مپ استفاده کنین برای دیدن مسیر
اما حالا که تازه رسیدین. سوشال رو بگذارین برای هفته بعد

سلام دوستان
اگه منظورتون اداره ای هست که درست در تقاطع خیابون اسمیت هست اونجا فعلا تعطیله. وقتی من رفتم روش نوشته بود از اول فوریه تعطیل شده و بسته بود.
اینجا چطور ؟
Social Security Office Information
Address: 10703 STANCLIFF RD
HOUSTON, TX 77099
Phone: 1-800-772-1213
--------------------------------------------------------------------
من اینجا رفتم بهم پرینت سوشال سکیروتی نامبر را دادن . البته 2 هفته گذشته بود هنوز نیامده بود که رفتم.

RE: هیوستون تگزاس - sce - 2013-05-21

(2013-05-21 ساعت 09:38)mahdip نوشته:  نکته دیگه اینکه حتما باید روزی که برای تست میرید دو تا مدرک دال بر حضور یکماهه خودتون در ایالت تگزاس همراه داشته باشید .
این مدارک یکیش میشه نامه بانک شما باشه و دیگری قرارداد آپارتمان.قبوض اینترنت و برق هم قبول است . فقط اینکه هرچی نشون میدین یک ادرس باشه و آن هم آدرس حال حاضر شما باشه.
سوشال سکیوریتی و گرین کارت همم باید همراه داشته باشید.
اگه ماشین هم داردید باید برگه پلیت ریجستریشن و بیمه را همراه داشته باشید .

دوست عزيز سلام.
مرسي از اطلاعاتي كه دادين.فقط يه نكته.با اين اوصاف ما بايد بعد از گرفتن سوشال و گرين كارت بريم واسه گواهي نامه.درسته ؟ضمنا مي تونيم با ماشين كس ديگه بريم واسهامتحان يا نه ؟
موفق باشين.

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-05-22

میدونین پایتخت فضایی امریکا تو هیوستونه ...موزه ناسا رو هم برین ببینین .
و میگن بزرگترین مرکز سرطان شناسی هم اینجاست

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-05-23

(2013-05-22 ساعت 20:28)مانترا نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 14:54)parsush نوشته:  من ميدونستم عسلي! من ميدونستم تو كه پات برسه اونجا ديگه من خيالم راحت ميشه Big Grin
كيپ گويينگ گرل!

Sad

CheraSad? Man Farsi nemitonam type konam
چراSad ? من نمیتونم فارسی تایپ کنم ,mantra.

RE: هیوستون تگزاس - seperelia - 2013-05-23

سلام دوستان عزیز هیوستونی
کسی میتونه در مورد مراکز تفریحی،ساحل نزدیک خوب و مراکز خرید هیوستون اطلاعاتی بده؟ ما برای دو ماه میایم اونجا یک جوری باید این مدت رو سپری کنیم، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

هیوستون تگزاس - davodnmb - 2013-05-26

من و همسرم برای اواسط ماه جون میایم هوستون از دوستانی که اونجا هستند برای اجاره آپارتمان اگه کسی رو میشناسند لطفا معرفی کنند

RE: هیوستون تگزاس - elihovi - 2013-05-26

(2013-05-15 ساعت 21:09)ASALI نوشته:  سلام به همه
ما تازه رسیدیم هیوستون Winkو خیلی گیج شدیم Rolleyes
فردا میریم برای افتتاح حسای بانکی ؟
به نظرتون کدوم بانک خوبه ؟
بچه ها آدرس اداره سوشیال و مهاجرت تو هیوستون رو دارین ؟

سلام.ما هم که وارد آمریکا شدیم نمیدونستیم که کدوم بانک رو انتخاب کنیم ولی یکی از دوستان که قبل از ما اومده بود گفت که در بانک chaseحساب داره و این بانک 200 دلار هدیه بابت افتتاح حساب میده .ولی این بانک برای ما مناسب نبود چون ما میخواستیم که credit cart هم داشته باشیم(این کارت برای اینکه اعتبارتو در آمریکا بسازی لازمه)اما این بانک گفت که به تازه واردها creditنمیده.از این بابت در Bank Of America حساب باز کردیم که شامل این کارت هم میشد.البته بعدها فهمیدیم که الزاما نیازی نیست که creditرو از بانک تهیه کرد.ازبعضی از فروشگاهها هم میشه گرفت.در هر حال به نظر من Bank Of Americaشروع خوبیه ولی بعدش عوضش کنین بهتره چون کلا اشتباه زیاد در این بانک رخ میده.