مهاجرسرا
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) (/thread-3694.html)

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - kakero - 2013-09-08

(2013-05-21 ساعت 06:46)ASALI نوشته:  ما مدارکمون رو شامل : فرم I-131 و فرم G1145 و مانی اوردر و 2 قطعه عکس و نامه درخواست تسریع در کار و کپی بلیط + ویزای مهر خورده + پاس را امروز 20 می فرستادیم ... با پست اکسپرس ...و متن نامه ما :

Dear sir/madam
Myname is Smile. My family and I are selectees of DV2013. At the time we acknowledge that fact, we had a very limited time to come to State, we have many unfinished business including selling real state, vehicles and cashingthem in.

To be able to move in as permanent resident,with the current situation over there in Iran, it is nearly impossible for us to wrap everything within 6 month of our allowance absence. We would need to extend our stay overseas abit more than 6 month in order to address to concerns.

My departure date is Wink therefore, I would like to respectfully request to consider and expedite our application for re-entry permit.

Your help and considerations in order to address this issue is well appreciated.
We will look forward to hear from you.
Best regards,
Tongue
Email:Big Grin
TEL:

این پستمو هر مرحله به روز خواهم کرد .Wink

(2013-05-20 ساعت 16:22)وحیدی نیا نوشته:  سلام دوستان

میتونید بگید کلمه EXPEDITE را باید در گوشه سمت راست فرم I-131 بنویسیم؟؟؟؟(همش شک دارم) و اینکه میتونید راهنمایی کنین چطور باید متن درخواست رو برای اداره مهاجرت بنویسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

دوستان مطلع کمک کنن

آره دوست من ما هم EXPEDITE رو همون جا نوشتیم .

سلام
ببخشید من هم هویستون هستم. می شه بگین این مدارکو به کدوم ادرس
باید بفرستیم. هر چی میگردم پیدا نمی کنم. میگن صفحه هشت دستورالعمل. اما اونجا چیزی نیست!!!

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - kakero - 2013-09-08

لطفا یکی به من بگه این مدارک reentr permitکجا بفرستم. من هیوستون هستم. بفرستم دفتر uscis تو هیوستون؟؟؟؟؟؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - aminkhoshgeleh - 2013-09-09

کسی میدونه اگه با کیس لاتاری گرین کارت بگیریم و وارد آمریکا بشویم همون دفعه اول میشه برای re entery permit اقدام کرد یانه؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - iranian1 - 2013-09-09

سلام
آیا صحت داره که بعد ازگرفتن پاس سفید دوساله یکسال اون بعنوان اقامت محسوب میشود؟ اگر درست است منبع آن کجاست؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gbtm - 2013-09-09

(2013-09-08 ساعت 21:25)kakero نوشته:  لطفا یکی به من بگه این مدارک reentr permitکجا بفرستم. من هیوستون هستم. بفرستم دفتر uscis تو هیوستون؟؟؟؟؟؟

جناب اون پست 737 پاسخ سوال شما بود به خدا(به دفتر دالاس)

(2013-09-09 ساعت 00:20)aminkhoshgeleh نوشته:  کسی میدونه اگه با کیس لاتاری گرین کارت بگیریم و وارد آمریکا بشویم همون دفعه اول میشه برای re entery permit اقدام کرد یانه؟
بله

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - alireza esf - 2013-09-09

(2013-09-07 ساعت 23:49)gbtm نوشته:  
(2013-09-07 ساعت 21:06)alireza esf نوشته:  با سلام دوستان به نظرم این متن کامل و جامع راجع به پاس سفید توضیح داده
لذا از دوستان با تجربه و پیشکسوت خواهش می کنم این متن را بخونند و ترجمه و برداشت خودشون را هم برای بقیه دوستان بگذارند
من از ترجمه خوداری کردم چرا که برداشت من کلامی بود در حالی که خیلی از جملات برداشت مفهومی داره و نمی خواستم دوستان را با مفاهیم خطا مطلع کنم
سپاسگزارم

http://www.immihelp.com/re-entry-permit
در ضمن منبع این متن را هم ببینید
البته این سایت زبان فارسی هم داره اگر نیاز به ترجمه دارید

Reentry Permit
Being a Permanent Resident of the U.S. you can travel without restraint outside of the U.S. To reenter the U.S.,
you need to present your green card from your country of citizenship for readmission if the trip duration is less
than one year. You do not need to present the passport to enter the U.S. If the trip duration is greater than one
year, but less than two years then a reentry permit is also needed to enter the U.S. A reentry permit is also
issued to Lawful Permanent Residents who want to travel outside the U.S., but cannot get a national passport
from their country of nationality. Traveling outside the U.S. without a reentry permit could have severe
consequences to permanent or conditional residents. It could be determined that you abandoned your resident
status. The benefit of having a valid reentry permit is that you do not have to obtain a returning resident visa
from a U.S. embassy or consulate. However, the permit does not relieve you of any of the requirements of the
U.S. immigration laws. Mere possession of reentry permit does not guarantee admission into the U.S. as you are
still subject to immigration inspection at the port of entry to determine admissibility into the U.S. You also may
be subject to "secondary inspection" where you will be taken into a separate room and asked questions.
If you intend to travel or live outside the U.S. for more than 5 months in a year, it is advisable to get a visitor
visa instead of getting a green card because you may lose the green card based on the assumption of
abandonment of intention.
Permanent residents must be physically present in the U.S. when filing the application.
Leaving the U.S. before a decision has been decided does not affect the application. However, if biometric
(fingerprint) collection is required, and you depart the U.S. before the collection, your application may be
denied.
You may request your reentry permit to be sent to a U.S. embassy or consulate or Department of Homeland
Security (DHS) office abroad when you file the application. There is a place on the Form I-131 to furnish the
information necessary to receive the re-entry permit outside of the U.S.

سلام
من این متن رو قبلا خونده بودم
البته نه ادعای تجربه دارم نه کسوت
خلاصه مطالب در مورد پاس سفید هست
حالا سوال شما دقیقا چی هست؟

از شما ممنونم چه در مقام پيشكسوت و يا با سابقه يا يك دوست
الان در امريكا هستم و در حال رفتن من ميخوام اگر شد قبل شش ماه ورود كنم و بعد از يكماه برگردم و از پاس سفيد استفاده نكنم و قبل از يكسال در اون ماه آخر بيام مستقر بشم و مي خوام از پاس سفيد در سفر قبل از شش ماه و قبل از يك سال استفاده نكنم حتي الإمكان و پاس سفيد را براي اين در خو است كردم كه اگر به هر دليل نتونستيم بيام اين مزيت. امكان برگشت را از دست ندم
مطمئنا اين يك پروسه است كه نياز به راهنمايي جهت جلوگيري از اشتباه داره ممنونم

(2013-09-09 ساعت 01:04)iranian1 نوشته:  سلام
آیا صحت داره که بعد ازگرفتن پاس سفید دوساله یکسال اون بعنوان اقامت محسوب میشود؟ اگر درست است منبع آن کجاست؟

سلام
این مسیله در صفحات قبل و همچنین در تاپیک بحث شیرین رفت و آمد به امریکا صحبت شده و لینک مربوطه آورده شده
به طور خلاصه اگر با داشتن پاس سفید 2 سال خارج باشید یک سال (یک روز کمتر)
جزو اون 5 سال حساب میشه.زمانهای قبل از خروج هم صفر میشه

سوال:
از شما ممنونم چه در مقام پيشكسوت و يا با سابقه يا يك دوست
الان در امريكا هستم و در حال رفتن من ميخوام اگر شد قبل شش ماه ورود كنم و بعد از يكماه برگردم و از پاس سفيد استفاده نكنم و قبل از يكسال در اون ماه آخر بيام مستقر بشم و مي خوام از پاس سفيد در سفر قبل از شش ماه و قبل از يك سال استفاده نكنم حتي الإمكان و پاس سفيد را براي اين در خو است كردم كه اگر به هر دليل نتونستيم بيام اين مزيت. امكان برگشت را از دست ندم
مطمئنا اين يك پروسه است كه نياز به راهنمايي جهت جلوگيري از اشتباه داره ممنونم

پاسخ بنده:
ببینید برای زمان بالای یک سال و زیر 2 سال خروج صد در صد احتیاج به پاس سفید دارید
در مورد بالای 6 ماه و زیر 1 سال قانون صد در صدی وجود نداره.اعضای این فروم که تو این شرایط بودند اعلام کرده بودند حتی زمانهایی مثل 11 ماه خروج هم بدون مشکل وارد آمریکا شده بودند.منتها چیزی که الان مشخصه اینه اینکه در اینده چه پیش بیاد قانون تغییر کنه یا برخورد آفیسر چی باشه (با توجه به اینکه شک کنه یک نفر مرتبط رفت و آمد میکنه و آمریکا رو به عنوان کشور محل اقامتش انتخاب نکرده) یک بحث دیگه است و کسی صد در صد نمیتونه تضمین کنه که مشکلی پیش نیاد.
موفق باشید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - iranian1 - 2013-09-09

(2013-09-09 ساعت 10:24)gbtm نوشته:  

سلام
این مسیله در صفحات قبل و همچنین در تاپیک بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا صحبت شده و لینک مربوطه آورده شده

با سلام مجدد
من حدود 200 روز اقامت کردم یعنی اینها با گرفتن پاس سفید از بین میره؟

(2013-09-09 ساعت 11:05)iranian1 نوشته:  
(2013-09-09 ساعت 10:24)gbtm نوشته:  

سلام
این مسیله در صفحات قبل و همچنین در تاپیک بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا صحبت شده و لینک مربوطه آورده شده

با سلام مجدد
من حدود 200 روز اقامت کردم یعنی اینها با گرفتن پاس سفید از بین میره؟

بستگی داره کی برگردید
بین 6 تا 12 ماه باید نشان بدید پیوند کاری اقامت و... را با آمریکا حفظ کرده اید
بالای 12 ماه بله از بین میره

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - sina99 - 2013-09-09

سلام
فرم i131 جدید در قسمت class of admission یه لیست داره که متاسفانه توی لیست DV1 نداره!
میشه راهنمایی کنید کدومش رو باید انتخاب کنم.
با تشکر

(2013-09-09 ساعت 14:12)sina99 نوشته:  سلام
فرم i131 جدید در قسمت class of admission یه لیست داره که متاسفانه توی لیست DV1 نداره!
میشه راهنمایی کنید کدومش رو باید انتخاب کنم.
با تشکر

سلام
من فرم رو نگاه کردم این قسمتش عوض نشده بود
سوال شش Class of admission رو بزنید DV Lottery

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - برادران - 2013-09-09

(2012-08-21 ساعت 09:43)mitr.p نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 12:28)gol1 نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 11:44)tartar نوشته:  سلام دوستان
سه مورد رو دقت كنيد كه اگر عجله داريد پروسه رو بتونين سريع تر تكميل كنيد:
١-اگه بچه كوچيك داريد حتما قسمت إمضاء رو خودتون بجاش امضا كنين و پايين اون هم اسم و امضا خودتون رو به عنوان پركننده فرم وارد كنيد
٢-حتما كلمه urgent رو با ماجيك بزرگ رو پاكت بنويسيد
٣-اگه بهتون وقت انگشت نگاري دير وقت دادن به محل انگشت نگاري مراجعه كنيد خواهش كنيد و يك مدركي ارايه كنيد كه عجله داريد واستون جلو ميندازن (مال ما رو همون روز نوبت داد) ولي قبل از رفتن حتما از طريق وبسايت uscis وقت بگيريد

ممکن است بیشتر راهنمایی کنید من که برای بار اول است که می خواهم وارد آن کشور شوم و ssn و گرین کارت ندارم چطور میتوانم در آن سایت وقت بگیرم که با سفر 14 روزه بتوانم انگشت نگاری را انجام دهم؟
دوست عزیز:
لطفا پست های اولیه رو بخونید کاملا!!!
این پست
با سفر 14 روزه ریسک هست.....
چون بهتره با گرین کارتتون برگردید ایران.( این رو افیسر انگشت نگاری گفت : منتظر بمونید تا گرین کارتتنون بیاد و بعد از آمریکا برید و ریسک نکنید).گرین کارت هم حداقل 30 روزه میاد

(2012-08-17 ساعت 20:06)فاطمه نوری نوشته:  ممنون
پس چطور دوستان دیگه مدارک از ایران میفرستن و بعدش برای انگشت نگاری میرن آمریکا؟
من شنیدم میشه پاس سفید واسه 2 بار تمدید کرد؟
بله میتونی اقدام کنید و مدارکتون رو بفرستید اما برای انگشت نگاری حتما باید حضور داشته باشید در آمریکا
پاس سفید رو میشه حتی تا 3 باز هم گرفت .جایی ننوشته اما تجربه یکی از دوستان بوده که 2 بار گرفته بود

سلام لطفا نحوه وقت گرفتن از سایت uscis رو شرح بدین

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - الا - 2013-09-09

(2013-09-09 ساعت 18:14)برادران نوشته:  
(2012-08-21 ساعت 09:43)mitr.p نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 12:28)gol1 نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 11:44)tartar نوشته:  سلام دوستان
سه مورد رو دقت كنيد كه اگر عجله داريد پروسه رو بتونين سريع تر تكميل كنيد:
١-اگه بچه كوچيك داريد حتما قسمت إمضاء رو خودتون بجاش امضا كنين و پايين اون هم اسم و امضا خودتون رو به عنوان پركننده فرم وارد كنيد
٢-حتما كلمه urgent رو با ماجيك بزرگ رو پاكت بنويسيد
٣-اگه بهتون وقت انگشت نگاري دير وقت دادن به محل انگشت نگاري مراجعه كنيد خواهش كنيد و يك مدركي ارايه كنيد كه عجله داريد واستون جلو ميندازن (مال ما رو همون روز نوبت داد) ولي قبل از رفتن حتما از طريق وبسايت uscis وقت بگيريد

ممکن است بیشتر راهنمایی کنید من که برای بار اول است که می خواهم وارد آن کشور شوم و ssn و گرین کارت ندارم چطور میتوانم در آن سایت وقت بگیرم که با سفر 14 روزه بتوانم انگشت نگاری را انجام دهم؟
دوست عزیز:
لطفا پست های اولیه رو بخونید کاملا!!!
این پست
با سفر 14 روزه ریسک هست.....
چون بهتره با گرین کارتتون برگردید ایران.( این رو افیسر انگشت نگاری گفت : منتظر بمونید تا گرین کارتتنون بیاد و بعد از آمریکا برید و ریسک نکنید).گرین کارت هم حداقل 30 روزه میاد

(2012-08-17 ساعت 20:06)فاطمه نوری نوشته:  ممنون
پس چطور دوستان دیگه مدارک از ایران میفرستن و بعدش برای انگشت نگاری میرن آمریکا؟
من شنیدم میشه پاس سفید واسه 2 بار تمدید کرد؟
بله میتونی اقدام کنید و مدارکتون رو بفرستید اما برای انگشت نگاری حتما باید حضور داشته باشید در آمریکا
پاس سفید رو میشه حتی تا 3 باز هم گرفت .جایی ننوشته اما تجربه یکی از دوستان بوده که 2 بار گرفته بود

سلام لطفا نحوه وقت گرفتن از سایت uscis رو شرح بدین
سلام
وقتی تو سایت رفتید سمت چپ یه قسمتی داره infopass روش که کلیک کنید صفحه ای باز میشه که انتخاب زبانه زبان مورد نظرتون رو کلیک میکنید و بعد از آن صفحه ی اصلی باز میشه که باید زیپ کد شهری که توش هستید رو تایپ کنید تا اداره ی نزدیک به شما رو بهتون نشون بده بعد از آن هم صفحه ای باز میشه که نوشته کارتون در رابطه با چیه که چون در رابطه با پاس سفیده other service رو بزنید بعد هم مشخصاتتون رو وارد میکنید و تو زمان هایی که خالی باشه میتونید کلیک کنید و وقت بگیرید فقط این نکته رو در نظر بگیرید که ما که مثلا دو نفر بودیم من برای خودم وقت گرفتم و تو قسمتی که مشخصات را وارد میکردم یه قسمتی داره که تعداد افراد همراتون رو زده اونجا رو من 2 نفر زدم....اگه هم مشکل زبان دارید میتونید کسی رو همراهتون ببرید که باهاشون صحبت کنه و مشکلی نداره......

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - برادران - 2013-09-09

:سلام روش گرفتن وقت انگشت نگاری از سایت uscis را میشه یاد بدین؟؟؟