مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-09-05

[img][عکس: Untitled-1.jpg][/img]
من واقعا یه چیز برام سوال شده شدیدا!!!
اونم اینه که از هر جهت بخوای حساب کنی سیاتل باید سردسیر باشه. اما چرا نیست ؟ مثلا از نظر مختصات جقرافیایی بالاتر از حتی اردبیل و تبریزه. همین الان چله تابستون برید اونجا یخ میزنی. چرااااا این شهر عزیز و دوست داشتنی قانون رو عوض کرده چرا واقعا ؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-09-05

(2012-07-13 ساعت 23:44)apoornaki نوشته:  چند تا عکس از Public Market

[عکس: 18564568965890895268.jpg]

آخ جووووووون Big GrinTongue لاوسترارو ( شاه میگو ) یعنی میشه ؟ Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - vahid.vp - 2013-09-05

(2013-09-05 ساعت 14:23)soli asali نوشته:  [img][عکس: Untitled-1.jpg][/img]
من واقعا یه چیز برام سوال شده شدیدا!!!
اونم اینه که از هر جهت بخوای حساب کنی سیاتل باید سردسیر باشه. اما چرا نیست ؟ مثلا از نظر مختصات جقرافیایی بالاتر از حتی اردبیل و تبریزه. همین الان چله تابستون برید اونجا یخ میزنی. چرااااا این شهر عزیز و دوست داشتنی قانون رو عوض کرده چرا واقعا ؟
دلیلش وجود جریانهای گرم اقیانوسی هست حالا اون طرف آمریکا نیویورک برعکس تا دلت بخواد سرد هست .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-09-06

از روزی که اومدم اینجا همیشه یه سری چیزا واسم سوال بود که یه سری کارایی که ما تو ایران به راحتی انجام می دادیم آیا این جا هم میشه انجام داد یا به همون راحتی هست یا نه؟
مثلا تو ایران می رفتیم شلوار می خریدیم پایینش بلند بود می رفتیم سر کوچه می دادیم خیاطی، با 3 تومن واسمون کوتاه می کرد. حالا اگه اینجا یه شلوار خریدم بلند بود چی کار باید بکنم؟
یا مثلا کلید می خواستی بسازی می رفتی سر کوچه یه دونه از این کلید سازیای کوچولو که دم درش یه کلید گنده اندازه خود مغازه آویزونه واست با 3 تومن یه کلید می ساخت. یعنی اینجا هم میشه کلید سازی پیدا کرد؟
مخصوصا محله ما ستار خان که خودش یه ایالت بود پاتو از در خونه می ذاشتی بیرون تو شعاع 200 متریت، بانک بود،قصابی بود، دندون پزشکی بود، محضر بود، تعمیرگاه بود، لوازم خونگی بود، لباس فروشی بود، پمپ بنزین بود....
ولی دیروز اینجا رفته بودم lynnwood واسه یه کاری. یه سرم رفتم فروشگاه Fred Mayer که یه دونه از این ترانسفورمرهای ولتاژ بگیرم که با صحنه ای روبرو شدم که دیدم نه اینا پاشونو فرا تر گذاشتن. جدا از اینکه خود Fred Mayer اندازه کل ستارخان بود و همه چی توش داشت. جلوی درش یه دستگاه بود به اسم Minute Key که مثل عابر بانک عمل می کرد اما واسه کلید.
شما کلیدتون رو از سوراخ مخصوص داخل می کردین، کارت اعتباری رو هم می زدین. بعد رنگ و مدل کلید مورد نظرتون رو انتخاب می کردین، در عرض یک دقیقه یه دونه کلید واستون با طرح مورد نظر می ساخت مینداخت بیرون. جالبه.
[عکس: 96411648426592471879.jpg]
حالا دارم دنبال یه دستگاه می گردم شلوارمو بندازم توش کوتاه کنه بده بیرون.
مطمئنم یه ذره دیگه بگردم پیدا می کنم. Big Grin

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - kaban - 2013-09-07

نمی دونم چند وقته که اومدید سیاتل. ولی اول نقشه رو نگاه کنید. شما احتمالا خونه های magnolia, queen anne, downtown رو ندیدید که اینجوری می گید. معمولا کسایی می رن shoreline که نمی تونن یه خونه خوب تو سیاتل بخرن یا نزدیک به محل کارشونه. یه سوال: آقای پیمان این دانشگاه جورج واشنگتن از کجا اومد؟ شما که این همه راجع به همه چی اظهار نظر می کنید یه تابلو از UW ندیدید که بدونید اسمش چیه حداقل. شما که این همه راجع به همه چی آگاهید! واسه اون عضوی که پرسیده بودن راجع به حقوق بستگی به مدرکتون داره. یه دکترای مهندسی تا سالی 130K هم میگیره. وکلا و پزشکان هم که سر به فلک می ذاره و تا سالی 300-400K هم میرسه. البته اینها با یه سابقه ۲-۳ ساله هستن. هر چه سابقه کاری و مدرک بیشتر باشه حقوق هم بیشتره. یه تکنسین ساده تمام وقت شاید تا 40-45K در سال برسه. دو تا شغلی که برعکس ایران خوب درامد داره پرستاری و تربیت بدنی هستن.

(2013-09-01 ساعت 14:59)vahid.vp نوشته:  
(2013-09-01 ساعت 12:16)soli asali نوشته:  دوستایی که تو سیاتل هستن کسی میتونه بگه این محله چطوره؟ خوبه یا نه ؟ !
14th Ave. S. Seattle, WA 98144
اینجا محلتون رو پیدا کن و وضعیت جرم و جنایت رو ببین ، اون چیزی که مسلم هست هر چه از مرکز سیاتل دور می شویم اوضاع آروم تر میشه مثلا واسه اورت و کرکلند توی دو ماه گذشته چیزی ثبت نشده ولی واسه سیاتل و دون تونش فکر کنم بالای ۱۰۰ مورد بوده .
http://spotcrime.com/wa

فراموشش کن. اصلا غرب دریاچه واشنگتن، از shoreline به پایین دنبال خونه گشتن رو فراموش کنید. دیروز من رفتم alki beach از یه مسیرایی رد شدم واسم غزل قلعه و قرچک ورامین و ... تدائی شد.
[/quote]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-09-07

اونجا خرید قایق تفریحی یا ماهیگیری چطوریه ؟ شرایطش چیه و قیمت ؟ از دوستانی که اونجا هستن کسی میدونه ؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - hutsa83 - 2013-09-07

سلام دوستان
من با تحقيقات و خواندن مطالب اين سايت راغب به انتخاب سياتل شدم اما كسي را اونجا ندارم. مي خوام خانه اجاره كنم البته از نوع 3 ماهه يا ماه به ماه كه اگر يه وقت با محل كار و ... فاصلش زياد بود يا به هر دليل خوشم نيامد بتونم جابجا بشم.تاريخ آمدنمون آخر نوامبر هستش.
البته عموم كه در فلوريدا هست قبول كردند كه از طرف من اجاره را پرداختند كنند قبل از ورود من. من تمام مطالبي كه در مورد محله هاي خوب بد در اين فروم نوشتين را خوندم اما يه كمك مي خوام از دوستان، برام خيلي سخته كه جايي رو كه نديدم و انتخاب كنم، آيا در بين شما كسي مي تونه جايي در نزديكي خودتون كه از نظر ترانزيت به وسايل نقيله عمومي نزديك باشه و آپارتمان تميز و مرتبي هم باشه به من معرفي كنه.ما 2 نفر هستيم و يه آپارتمان 1 اتاق خوابه مد نظرمونه كه قيمتش زير نزديك 700$ باشه.
ممنون مي شم اگر كسي بتونه كمكمون كنه.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - vahid.vp - 2013-09-07

(2013-09-07 ساعت 10:43)soli asali نوشته:  اونجا خرید قایق تفریحی یا ماهیگیری چطوریه ؟ شرایطش چیه و قیمت ؟ از دوستانی که اونجا هستن کسی میدونه ؟
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.Xboat&_nkw=boat&_sacat=0&_from=R40

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ari_kiana - 2013-09-07

دوستان سیاتلی یه کمکی به ما بکنن خواهشا
من و همسرم 26 شهریور داریم میایم سیاتل
اما نه جا داریم نه مکان
میشه بگین چه باید بکنیم
سایتی چیزی که ما بتونیم خونه تو یه محله مناسب بگیریم برای 3 الی 4 ماه
ممنونم پیشاپیش

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ari_kiana - 2013-09-07

(2013-09-07 ساعت 13:27)hutsa83 نوشته:  سلام دوستان
من با تحقيقات و خواندن مطالب اين سايت راغب به انتخاب سياتل شدم اما كسي را اونجا ندارم. مي خوام خانه اجاره كنم البته از نوع 3 ماهه يا ماه به ماه كه اگر يه وقت با محل كار و ... فاصلش زياد بود يا به هر دليل خوشم نيامد بتونم جابجا بشم.تاريخ آمدنمون آخر نوامبر هستش.
البته عموم كه در فلوريدا هست قبول كردند كه از طرف من اجاره را پرداختند كنند قبل از ورود من. من تمام مطالبي كه در مورد محله هاي خوب بد در اين فروم نوشتين را خوندم اما يه كمك مي خوام از دوستان، برام خيلي سخته كه جايي رو كه نديدم و انتخاب كنم، آيا در بين شما كسي مي تونه جايي در نزديكي خودتون كه از نظر ترانزيت به وسايل نقيله عمومي نزديك باشه و آپارتمان تميز و مرتبي هم باشه به من معرفي كنه.ما 2 نفر هستيم و يه آپارتمان 1 اتاق خوابه مد نظرمونه كه قيمتش زير نزديك 700$ باشه.
من هم اوضام همینه

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - efah - 2013-09-08

درود بر دوستان سیاتل نشین ،

15 اگوست به همراه شماری از دوستان کلیر شدم و بیست و سوم با قصد یکباره سفر کردن به شهر باران ، سیاتل ، با پرواز امارات به دبی رفتم ، بیست و پنجم به سفارت ابوظبی رفته و پاسپورتها رو دادم ،27 آگوست Mehrrdad گرامی خبر دادند که بیست و ششم Issued شدیم و 28 آگوست با هم برای گرفتن پاسپورتها به ابوظبی رفتیم ، پس از برگشت با ویزا به دفتر هواپیمایی امارات رفتم و برای صبح 29 آگوست بلیط گرفتم و شانس خوبی داشتم که من رو به بیزینس کلاس فرستادند ، 13:55 به وقت سیاتل فرودگاه بودم و پس از پایان کارهای مهاجرتی با تاکسی به kenmore منزل احسان رفتم ، دوست خوبم که آشنایی ما از مهاجرسرا بود و به سبب نزدیکی زمان مصاحبه مان در ابوظبی و هتل محل اقامتمان و دیداری که در NMC داشتیم ، شانس آشنایی بیشتر با او پیدا کردم ، پشت پنجره اتاقش منتظر من بود و قبل از پیاده شدن از تاکسی به استقبالم آمد . در سه روزی که میهمان احسان بودم ، کمکم کرد تا کارهای اولیه رو انجام بدم و از من پذیرایی کرد . از او بسیار سپاسگزارم و همچنین از همه دوستان که همواره راهنماییهای دلگرم کننده آنها ، راهگشا و روشنایی بخش راه پیش رویم بوده و هست .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - محمد ٧٧٣٧ - 2013-09-08

(2013-09-07 ساعت 18:50)ari_kiana نوشته:  دوستان سیاتلی یه کمکی به ما بکنن خواهشا
من و همسرم 26 شهریور داریم میایم سیاتل
اما نه جا داریم نه مکان
میشه بگین چه باید بکنیم
سایتی چیزی که ما بتونیم خونه تو یه محله مناسب بگیریم برای 3 الی 4 ماه
ممنونم پیشاپیش
چه حدود قيمتي ميخواين باشه خونه؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - محمد ٧٧٣٧ - 2013-09-08

(2013-09-07 ساعت 13:27)hutsa83 نوشته:  سلام دوستان

سلام
من فكر نكنم ٧٠٠ دلار جاي مناسبي پيدا كنين البته نميگم نيست چرا ٦٠٠دلار هم هست ولي جاهاييه كه واقعا بدرد زندگي نميخوره بهتره شما دنبال يه بيسمنت يا اتاق باشين و بعد مدتي جاي مناسبي پيدا كنين و برين

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - kaban - 2013-09-08

حتما به این سر بزن. جای خوب می تونی پیدا کنی.
http://seattle.craigslist.org
سلام دوستان
[/quote]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - hutsa83 - 2013-09-08

سلام
ميشه راهنمايي كنيد كساني كه در بلويو خانه گرفتن براي رفت و آمد به مركز شهر سياتل بايد از ليك واشنگتن بگذرند؟ يا راه ديگه اي هست؟