مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: لس آنجلس - Lucky Luke - 2014-11-20

(2014-10-25 ساعت 23:56)rainbow21 نوشته:  
(2014-10-25 ساعت 22:40)kiana11 نوشته:  سلام بچه ها . خسته نباشید
میتونید به من بگویید با تاکسی از فرودگاه لس انجلس تا woodland hills چند ساعت راه است ؟
ایا تاکسی هاشون کیلومتر شمار یا مایل شمار دارند ؟ یا با شما برای مسیر قیمت تعیین می کنند ؟
ممنونم

سلام
من خواهرم تا encino رفت كه كمي نزديك تر از woodland هستش كه تقريبا 75 تا داد ، شما تا 80 تا 100 حساب كن

سلام دوستان،

یک نکته اینکه برای رفت و آمد به اکثر فرودگاه‌های آمریکا، یک وان هایی هست البته من بیشتر با کمپانی supper shuttle کار کردم. اگر به سایتش برین می‌تونین رزرو کنین، اکثر مسیرهأ که میره flat rate هست و بیشتر از $۲۵ تازه اگر tip و toll رو هم حساب کنین، فقط نکته اینکه حتما credit card یا debit card میخوان چون باید از طریقه الکترونیکی‌ رزرو کنین و برای گارانتی حتما شماره card میخوان. خیلی‌ خوب و به صرف هست، من هم در ایالت نیو یورک و هم نیو جرسی و هم کالیفرنیا از این روش استفاده کردم و خیلی‌ به صرفه بود.

http://www.supershuttle.com

موفق باشین،

RE: لس آنجلس - hoorshid - 2014-11-21

سلام دوستان من ویزامو یکضرب گرفتم و بلیطم هم گرفتم ایشالا عید راهی میشم و به لس آنجلس میرمBig Grin

Re: RE: زندگی و کار در لس آنجلس - yami - 2014-11-22

(2014-01-24 ساعت 02:29)harison53 نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 18:40)gbtm نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 09:18)harison53 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرا
راستش من یک جستجوئی در زمینه کار میخواستم در ایالت کالیفرنیا بکنم ولی با توجه به هیچ آشنائی که نداشتم خواستم ببینم دوستان میتونند به من کمک کنند
من کارشناس کامپیوتر هستم و یکسال به آمریکا آمدم البته دست بر قضا وارد ایالت آریزونا که ته آمریکاست شدیم و تونستم یکی دو تا کار پارت تایم بگیرم و بصورت گذری هم مشکلات کامپیوتری یکسری رو حل کنم ولی خوب با این وضعیت فایده ای نداره و میخواستم در مورد یکی دو تا ایالت با توجه به رنکینگ آی تی که از اینترنت در آوردم بررسی کنم که خوب البته کالیفرنیا به ما نزدیکتره و بهتر میشه مهاجرت کرد.
من تخصصم در زمینه شبکه هست و با ویندوز سرور کار کردم و تجیزات سیسکو را میشناسم و بلدم کانفیگ کنم و کلا در زمینه Troubleshootingتجربه دارم و درزمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ حرفه ای هستم و اگر دوستی یا شرکتی میشناسید که بتونم باهاشون مکاتبه کنم ممنون میشم به من معرفی کنید در ضمن زبان انگلیسیم در حد محاوره هست ولی خوب خودتون بهتر میدونید یکسال آمدم و حالا حالا ها باید تیک بزنیم
با تشکر از همه دوستان

سلام

این آریزونا ته آمریکا رو خوب اومدیSmile
باور کنید راست میگم یه مشت پیر و پاتال زوار دررفته و چلمنگ ریخته تو این استیت از اون طرف هر ایرونی که ورشکست شده یا از آب و هوای ایالتهای دیگه خسته شده پولش و در آورده آمده با یک سوم اینجا یک خونه خریده 500k ,و میگه اینجا خوبه ما که چیزی ندیدم هیچوفت تصور بیکاری نداشتم با حرفه ای که دارم و با این رنکینگ جاب تو آمریکا
11000 مایل کوبیدیم آمدیم دهات . خلاصه دوستان کلاتون افتاد این طرفها بر ندارید اینجا یه دانشگاه خوب داره و همین هم برای اینترشیپ خوبه میرن جاب میگیرن با ساعتی 15 تا 20 دلار بعد هم که تجربه پیدا کردن این استیت نمیمونن فقط از ارزونی اینجا استفاده میکنند در هرصورت تکرار میکنم خواهش میکنم اگر کسی تونست ما رو راهنمائی کنه به عنوان یک هموطن ممنون میشم من با خانواده ام اینجا هستم و از نطر رزومه و رجیستر کردن در سایتهای معروف سعی خودم کردم ولی متاسفانه هنوز نتونستم یه کار حداقل با آینده یکساله هم پیدا کنم
ارادتمند همه

RE: لس آنجلس - MOHAMMADKHANI - 2014-11-30

(2014-10-23 ساعت 08:35)nedali نوشته:  دوستای خوبی که به تازگی جایی رو اجاره کردین میشه راهنمایی کنین
من الان در لس انجلس کانتی هستم و هر جا برای خونه اقدام میکنم از ما کردیت و سوشال و همینطور فیش حقوقی میخواد شماها با چه شرایطی خونه اجاره کردین Sad
سلام
ما هم چند هفته ست که خونه پیدا کردیم و جابجا شدیم . بله درسته از ما کردیت و فیش حقوقی می خوان ولی همه اینطور نیستن ، خیلی باید بگردید بعضی ها با کوساینر قبول می کنن و بعضی ها با 3 تا یا بیشتر دپازیت .
پیشنهاد من اینه بعد از این که شرایط رو فهمیدید می تونید بهشون پیشنهاد بدید که مثلا می تونید دپازیت بیشتر بدید یا بگید کوساینر دارید چون اکثر آپارتمان ها پشتشون شرکتهای بزرگی هست و اون منیجر هم برای خراب نشدن اعتبارش خودش بهتون پیشنهادی نمی ده ولی راه داره...
امیدوارم که هر چه زودتر شاخ غول رو بشکنید و این مرحله ی سخت از مهاجرت رو رد کنید...

RE: لس آنجلس - mohamad92 - 2014-12-05

سلام دوستان ماتوی ولی آبادیم دنبال هم زبون میگردیم خوشحال میشیم پیام بدین .

RE: لس آنجلس - Asalii - 2014-12-12

سلام ميشه سولات ازمون ايين نامه را در LA براى من بفرستيد ممنون

RE: لس آنجلس - alireza.moazini - 2014-12-18

سلام بچه هایی که الان در LAزندگی میکنند اطلاع دارند که ایا میشه با 30هزار تا به سوییت کوچیک خرید و یا مابقی رو وام گرفت؟ممنونم اگه پاسخ بدید البته بیشتر هدفم ارواین است.

RE: لس آنجلس - ps5 - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 09:19)alireza.moazini نوشته:  سلام بچه هایی که الان در LAزندگی میکنند اطلاع دارند که ایا میشه با 30هزار تا به سوییت کوچیک خرید و یا مابقی رو وام گرفت؟ممنونم اگه پاسخ بدید البته بیشتر هدفم ارواین است.
یه جای کوچیک و خوب در محله ای اروم و خوب اگر بخواد بگیرید کم کم 100 هزار تا نیاز دارید اگر مقیم هستید و دارای کردیت شاید بتونید وام بگیرید اگر هنوز نیومدید و تازه میخواید بیاید وام رو باید بیخیال بشید.

RE: لس آنجلس - alireza.moazini - 2014-12-19

(2014-12-18 ساعت 09:25)ps5 نوشته:  
(2014-12-18 ساعت 09:19)alireza.moazini نوشته:  سلام بچه هایی که الان در LAزندگی میکنند اطلاع دارند که ایا میشه با 30هزار تا به سوییت کوچیک خرید و یا مابقی رو وام گرفت؟ممنونم اگه پاسخ بدید البته بیشتر هدفم ارواین است.
یه جای کوچیک و خوب در محله ای اروم و خوب اگر بخواد بگیرید کم کم 100 هزار تا نیاز دارید اگر مقیم هستید و دارای کردیت شاید بتونید وام بگیرید اگر هنوز نیومدید و تازه میخواید بیاید وام رو باید بیخیال بشید.
ممنونم از پاسختون.

RE: لس آنجلس - bahram10 - 2014-12-21

سلام بچه ها خسته نباشید

من پسری 23 ساله هستم با مدرک کارشناسی نرم افزار

۳ سال سابقه برنامه نویسی دارم

۱- به نظر شما برای اینکه زندگی کاملا معمولی و اولیه در لس آنجلس داشته باشم چقد هزینه برام ماهیانه خواهد داشت؟
۲- از نطر کار پیدا کردن با توجه به شغل برنامه نویسی چقد زمان میبره؟
۳- حداقل حقوق یک برنامه نویس در آنجا چقد است؟
۴- آیا حداقل درآمد جوابگوی تامین هزینه زندگی معمولی من را دارد؟
۵- به نسبت درآمد من که در تهران ماهیانه 1000000 تومان است درآمد لس آنجلس برای من چقد به صرف تر است؟

RE: لس آنجلس - ps5 - 2014-12-21

(2014-12-21 ساعت 15:33)bahram10 نوشته:  سلام بچه ها خسته نباشید

من پسری 23 ساله هستم با مدرک کارشناسی نرم افزار

۳ سال سابقه برنامه نویسی دارم

۱- به نظر شما برای اینکه زندگی کاملا معمولی و اولیه در لس آنجلس داشته باشم چقد هزینه برام ماهیانه خواهد داشت؟
۲- از نطر کار پیدا کردن با توجه به شغل برنامه نویسی چقد زمان میبره؟
۳- حداقل حقوق یک برنامه نویس در آنجا چقد است؟
۴- آیا حداقل درآمد جوابگوی تامین هزینه زندگی معمولی من را دارد؟
۵- به نسبت درآمد من که در تهران ماهیانه 1000000 تومان است درآمد لس آنجلس برای من چقد به صرف تر است؟
سلام دوست عزیز زندگی معمولی بستگی داره تعربفتون از زندگی معمولی چی باشه مثلا با تعریف من بخوایم حساب کنیم اولش که شما میاید یه ماشین دسته دومه خوب بخواید بخرید میگیریم 7 تا 8 هزار تا میگیم (دقت کنید در این مرحله هنوز کار ندارید) باید یه خونه اجاره کنید اونم اگر یکنفر مجرد هستید چیز زیادی نمیشه میگیریم 1000 تا چند هفته ای هم باید دنبال کار باشید و از جیب بخورید تا اینجا کم کم میگیم شما اولش باید 15 تا 20 هزار تا داشته باشی اما اگر زبانت خوب باشه و مدرکات به درد بخوره(توی امریکا قبولش داشته باشن) سریع کار پیدا میکنی و خوشبختانه برنامه نویسی مخصوصا با زبان C++ وC# خیلی اینجا براش کار هست و اگر جای خوبی کار کنید کم کم ماهی 4 تا 5 هزار تا شاید هم بیشتر در امد دارید پس نتیجه میگیریم براتون به صرفه هست تا اینجاش . این حداقل حقوقی بود که اگر شما سخت کار کنی به دست میاری حداکثر رو که خدا میدونه یکی از پسر های فامیل رو میشناسم که رفت یه جا استخدام شد فقط و فقط برای اینکه C# بلد بود و شب و روز کار میکرد بعد یه سال که اومذم امریکا دیدمش دیگه کم تر از فراری سوار نمیشه Smile (تو ایران پیکان به زور خریده بود)

RE: لس آنجلس - sn2h - 2014-12-21

با 20 هزار تا چند ماه میشه گذروند؟

RE: لس آنجلس - bahram10 - 2014-12-21

(2014-12-21 ساعت 17:01)sn2h نوشته:  با 20 هزار تا چند ماه میشه گذروند؟

؟؟؟؟

RE: لس آنجلس - bahram10 - 2014-12-22

(2014-12-21 ساعت 21:07)bahram10 نوشته:  

؟؟؟؟

بچه ها جواب دوستمون رو بدین!؟

RE: لس آنجلس - mechanicalengineer - 2014-12-23

(2014-12-21 ساعت 21:07)bahram10 نوشته:  

؟؟؟؟

همه چیز بستگی به خودتون داره ! ولی شما برای یه زندگی معمولی باید حدود ماهی 1100 رو کنار بدارید که البته میتونید باز هم کمترش کنید وبهترین حالت اینه که بتونید یه کار موقتی بعد از چندین ماه اول پیدا کنید چون تا موقعی که دارید از پولی که اوردید میخورید همه چیز گرونه مگر اینکه درامد اینجا رو داشته باشید