مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-09-08

(2013-09-08 ساعت 11:53)hutsa83 نوشته:  سلام
ميشه راهنمايي كنيد كساني كه در بلويو خانه گرفتن براي رفت و آمد به مركز شهر سياتل بايد از ليك واشنگتن بگذرند؟ يا راه ديگه اي هست؟
بله از روی دریاچه باید عبور کرد و 2 تا پل هست .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ari_kiana - 2013-09-09

(2013-09-08 ساعت 06:06)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  
(2013-09-07 ساعت 18:50)ari_kiana نوشته:  دوستان سیاتلی یه کمکی به ما بکنن خواهشا
چه حدود قيمتي ميخواين باشه خونه؟

تا 900 تا بودجمون میرسهSad

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - efah - 2013-09-09

(2013-08-20 ساعت 14:10)morvarid1364 نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 03:15)محمد ٧٧٣٧ نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 23:49)morvarid1364 نوشته:  سلام دوستان خوبم
ما 17 سپتامبر احتمالا میایم سیاتل و 4 اکتبر در ونکوور باید باشیم
حالا دوستانی که رفتن و تجربه دارن میتونین بگین که از موقع ورودتون چقدر طول کشید که گریت کارتتون بیاد؟
ممنون میشم
به ١٧ روز كه خيلي بعيده البته شايدم هم برسه ولي اينجور كه ديديم با همون پاس و ويزاتون ميتونين برين كانادا و برگردينSmile
شما مطمئن هستید که بدون گرین کارت میشه به کانادا رفت؟
تا اونجا که من میدونم که نمیشه
ممنون میشم دوستان دیگه هم راهنمایی کنند.

درود بر شما ، امیدوارم که بزودی شما و آرش گرامی رو بتونیم اینجا ببینیم ، من روز 31 آگوست ، دو روز پس از ورود به سیاتل ، با Bolt Bus و با هزینه 21 دلار به ونکور اومدم ، همانگونه که آفیسر در فرودگاه به من گفتند : " این ویزا که در پاسپورت چاپ شده همان ویزای مهاجرت هست و تا یک سال پذیرفته شده است" ، در مرز کانادا هم بدون هیچ پرسش و پاسخی ، پذیرای ورود شما خواهند بود ، نگران نباشید و از همین امروز خودتون رو برای جشن ازدواج برادرتون آماده کنید ، زمان موندنتون در ونکور هم به خواست خودتونه و جالب اینجاست که هیچ مهری نه هنگام خروج از مرز آمریکا و نه در ورود به کانادا در پاسپورت شما نمیخوره ، شما میتونید بارها و هر روز از این مرز تردد کنید ، ولی دارندگان اقامت دائم کانادا از این موهبت محرومند و برای آمدن به آمریکا میباید هر بار درخواست ویزا بدهند و برای مصاحبه وقت بگیرند و برای ویزای یکبار ورود ، مبلغ 165 دلار پرداخت کنند .

(2013-08-25 ساعت 08:11)ehsansh نوشته:  
(2013-08-24 ساعت 22:59)soli asali نوشته:  
(2013-08-24 ساعت 20:58)ehsansh نوشته:  
(2013-08-24 ساعت 12:15)soli asali نوشته:  
(2013-08-23 ساعت 02:33)mrr777 نوشته:  من محمدآقای فضلی رو نمی دونم کجاست و تو چه فکریه.CoolRolleyes
ولی این محمد که من باشم، الان نشستم توی یه خونه نیمه خالی در مشهد و بعد از خوندن پست شما به این فکر افتادم که چه خوب می شه اگه شما هم بیاین سیاتل و من هم ویزامو (گوش شیطون کر) بگیرم و بتونم یه دوره آموزش اسکی تو پیستی که اون یکی محمد آقا که الان سیاتله لینکشو گذاشته بود، پیش شما بگذرونم و به یکی از آرزوهام که یاد گرفتن اسکیه برسم. Big GrinBig Grin
من در خدمتم دوست عزیز . باید ببینیم خدا چی میخواد. قسمتمون چیه ! من خودم خیلی از تعریفهایی که دوستان کردن از سیاتل خوشم اومده و یکی از گذینه های اصلیمه. به هر حال در تماسیم با هم Wink
آقا اینجا اومدین خودم می برمتون پیست whistler تو ونکوور خودم بهتون ski یاد می دم. ایشالا واسه February. اتفاقا دیروز تو فروشگاه good will بودم دنبال شارژر موبایل دیدم کلی وسایل اسکی گذاشته بود مفت.
مففففففففففففت ؟؟؟!!!!!!!!!! یعنی همینجوری بزنی زیر بقلت بیاری بیرون ؟؟؟!!!!!!!!!! جدی ؟؟؟
آقا شما باورتون نمی شه اینجا یه سری چیزا این قد مفته اصن کسی طرفش نمیره. تو همین good will تلویزیون اندازه هیکل من گذاشته 12 دلار. واسه همین من به دوستا پیشنهاد می کنم زیاد حول نشین اسباب کشی کنین به سیاتل. اینجا همه چیزو راحت می شه تهیه کرد بعضی چیزا رو که دیگه مفت.

حالا تو craiglist که بری یه قسمت داره free ملت دیگه گذاشتن میگن جون مادرتون بیاید ببرین نمی خوایم ما. اینجا هر چه قدر وسیله بیشتر داشته باشین وبال گردنتونه.
هر چه قدر وسیله جمع کنید مجبور میشین بزارین تو کریگ لیست مفتی بیان ببرن.
ماشین حساب مهندسی کاسیو که یه زمان ما پول نداشتیم بخریدیم هی نمی خریدیم امروز تو good will بود 0.99 دلار یعنی زیر یه دلار.

اصلا اسم فروشگاه good will یعنی در راه خیر، به خاطر خوبی. یه قسمت داره donation هر کی هر چیزی رو نمی خواد می بره می ده به good will
بعضی اجناسش هم در حد نوئه.
اجناس نو هم داره. کلا یه سر بزنید بد نیست. چیزایی که ارزش نداره برید نو بخرین از اونجا مفت ور دارین. دوربین عکاسی اولیپیوس 6 دلاری یادم رفت. Big Grin

من از یک اسکی باز باسابقه در مورد امکانات اسکی سیاتل پرسیدم ، گفتند که پیست اسکی کریستال خوبه و برای علاقه مندان به اسکی در برفهای کوبیده نشده ، مسیرهای زیادی هست که پس از گذشتن از آنها و پایان اسکی ، میتوانید با شاتل باس هایی که مسیر را دور میزنند برگردید (نگران برگشت نباشید و مسیرهای زیادی برای انتخاب دارید) ولی همانگونه که احسان گفت whistler جای خود داره و مکان برگزاری المپیک زمستانی بوده .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - soli asali - 2013-09-09

من از یک اسکی باز باسابقه در مورد امکانات اسکی سیاتل پرسیدم ، گفتند که پیست اسکی کریستال خوبه و برای علاقه مندان به اسکی در برفهای کوبیده نشده ، مسیرهای زیادی هست که پس از گذشتن از آنها و پایان اسکی ، میتوانید با شاتل باس هایی که مسیر را دور میزنند برگردید (نگران برگشت نباشید و مسیرهای زیادی برای انتخاب دارید) ولی همانگونه که احسان گفت whistler جای خود داره و مکان برگزاری المپیک زمستانی بوده .
[/quote]
میشه ازشون سوال کنید چند ماه از سال برف داره و میشه اسکی کرد؟ اسکی روی نکوبیده خیلی خوووبه ولی خطر هم داره. پیسته کوبیده شده هم داره یا نه ؟
مرسی از پاسختون

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-09-10

(2013-09-08 ساعت 11:53)hutsa83 نوشته:  سلام
ميشه راهنمايي كنيد كساني كه در بلويو خانه گرفتن براي رفت و آمد به مركز شهر سياتل بايد از ليك واشنگتن بگذرند؟ يا راه ديگه اي هست؟

توی گوگل مپس تایپ کنید: from:bellevue to:seattle

یا اینجا کلیک کنید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - hutsa83 - 2013-09-11

كسي مي تونه بگه توي خود منطقه سياتل كدام محله ها براي زندگي مناسبترند؟ هم نزديك مركز ترانزيت باشه هم امنيتش خوب باشه.لطفا" به لينك سايت ارجاع ندين .من تمام اين سايتها را زير و رو كردم. يك نظر انساني مي خوام.
منظورم به غير از حاشيه سياتل (اورت-ادمند-شرلاين-بلوويو-كريكلند و ...) است .دقيقا" خود سياتل
ممنون

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - nayer - 2013-09-11

دوست مهاجر سرای من شاید خیلی ها از جمله خود اینجانب همین مشگل را دارم با توجه به اینکه یک بار در ماه جولای برای گرفتن گرینکارت همراه همسرم به دنور ایالت کلرادو رفتیم وبعداز یک ماه به ایران برگشتیم وبا مطالعه وتحقیق نصف و نیمه که انجام داده ایم در خصوص زندگی در سیاتل بسیار علاقه مند شده ایم ولی مثل شما احتیاج به شخصی که اطلاعات کاملتری را از انجا کسب کنیم نداریم و ما تا اول آذر ماه عازم هستیم در صورت تمایل با تلفن ویا ایمیل بیشتر میتوانیم از نظریات یکدیگر مطلع شویم و شاید هم همسفر

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-09-11

(2013-09-11 ساعت 13:01)hutsa83 نوشته:  كسي مي تونه بگه توي خود منطقه سياتل كدام محله ها براي زندگي مناسبترند؟ هم نزديك مركز ترانزيت باشه هم امنيتش خوب باشه.لطفا" به لينك سايت ارجاع ندين .من تمام اين سايتها را زير و رو كردم. يك نظر انساني مي خوام.
منظورم به غير از حاشيه سياتل (اورت-ادمند-شرلاين-بلوويو-كريكلند و ...) است .دقيقا" خود سياتل
ممنون
جواب شما رو كسايي كه خود سياتل ميشيننبايد بدن كه خوب اينجا همه تو شهرهاي اطرافن نه سياتل فقط از لحاظ امنيت ميتونم بگم اصلا امن نيست سياتل

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-09-11

(2013-09-11 ساعت 13:01)hutsa83 نوشته:  كسي مي تونه بگه توي خود منطقه سياتل كدام محله ها براي زندگي مناسبترند؟ هم نزديك مركز ترانزيت باشه هم امنيتش خوب باشه.لطفا" به لينك سايت ارجاع ندين .من تمام اين سايتها را زير و رو كردم. يك نظر انساني مي خوام.
ممنون
محله های خوب دقیقا مرکز سیاتل:
Queen Anne
Ballard
Green lake
*Capitol Hill(در موردش باید چیزهایی بدونید .)
محله نامرغوب:
University District
از Denny way به پایین
اینها اطلاعات من بود
من نمیدونم شما امنیت رو چی تعریف میکنید.
یعنی حس تعقیب نشدن تا ورودی و تقاضای پول یا موبایل و غیره؟؟یا کیف دزدی و از اینجور چیزا؟ یا ...؟؟سیاتل اصولا جز جاهای نا امن امریکا محسوب نمیشه .البته همه جا هم ممکن هست در شرایطی نا امن بشنوند.اما اگر می خواهید واقعا به امنیت و نزدیک ترانزیت سنتر بودن قکر کنید ،تعمدا به بلوبو و کرکلند فکر کنید و با ماهی البته حدود 1200 به به بالا برایrent که مسلما در محله های امن سیاتل rent از این رقم بالاتر هست ومگر موارد استثنایی
موفق یاشید

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - adambarfi - 2013-09-12

یکی‌ از راهی که می‌توانید با شرکتها و موقعیت‌های شغلی‌ اونا اشنا بشین شرکت در job fairهست برا پیدا کردن job fair توی شهر خودتون می‌تونین به این سایت مراجعه کنین،،،حتما یادتون باشه لباس رسمی‌ بپوشون و چند نسخه از رزومه خودتون را هم همراه داشته باشین،،،
http://www.targetedjobfairs.com

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-09-13

(2013-09-12 ساعت 18:43)adambarfi نوشته:  یکی‌ از راهی که می‌توانید با شرکتها و موقعیت‌های شغلی‌ اونا اشنا بشین شرکت در job fairهست برا پیدا کردن job fair توی شهر خودتون می‌تونین به این سایت مراجعه کنین،،،حتما یادتون باشه لباس رسمی‌ بپوشون و چند نسخه از رزومه خودتون را هم همراه داشته باشین،،،
http://www.targetedjobfairs.com
ممنون خیلی سایت خوبی بود.
دوستان سیاتلی و حومهSmile
تا 22 sep ،کلی event -با عنوان health design در down town داره برگزار میشه .
هفته های آینده هم IKEA تخفیف داره ،البته چک کنید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - سمانه777 - 2013-09-13

پروا به جای منم ار ikea خرید کن لاس وگاس لعنتی یه شعبه ام نداره . یعنی این چه وضشه؟؟؟؟؟؟؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-09-14

(2013-09-13 ساعت 21:48)سمانه777 نوشته:  پروا به جای منم ار ikea خرید کن لاس وگاس لعنتی یه شعبه ام نداره . یعنی این چه وضشه؟؟؟؟؟؟؟
سمانه عزیز راستش اول که اومدم خرید کردم اما خیلی دورهSmileالان فقط اطلاع رسانی بود. اما عجیبه که اونجا نیست!!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-09-14

با کسب اجازه از دوستان قدیمی تر سیاتل:
می خواین نا امنی downron seattle رو ببینید یه شب شنبه یک شنبه برین یکی از کلاب های مرکز شهر بعد واستون معنی میشه نا امنی چیه. من با یکی از دوستان پرویی هفته پیش رفتیم Belletown یکی از کلاب هاش به اسم Amber.
خیابون بل تاون یکی از خیابون های مرکز شهره که توش پر کلابه. اولا که دوستانی که می گفتن نژاد پرست نباشین، سیاها اینجورین سیاها اون جورین. یه شب بیان ببرمشون اونجا ببینن دوستان سیاهمون چقدر خوفن.
دوما وقتی کلابا تعطیل میشن من که پسرم جرعت نمی کردم راه برم تو خیابون. این قدر این دوستان سیاهمون محبت داشتن. مام نژاد پرست نبودیم و نیستیم. ولی برید ببینید خودتون من هیچی نمی گم.
کلاب تعطیل شد اومدیم بیرون کلاب وایساده بودیم. من بودم این دوست پروییمون بود با یه خانم دیگه که مراکشی الاصل هستن. و یه دوست پسر دیگه که برزیلی هستن. داشتیم صحبت می کردیم. یه هو یه گولاخ سیاه عین 50 cent بود قیافش اومد طرف من با اون لحجه سیاها گفت
is that your girl?
من همینجوری زل زده بودم بهش. دوباره گفت:
I said is that your girl?
بعد میگل اون پسره گفت دارن ازدواج می کنن. بعد سیاهه خندید گفت پس چرا بهت می گم این با توئه هیچی نمی گی؟ She is so beautiful maaaaannnn
آقا مارو می گی؟ بعد وایساده بودیم یه هو یه چیزی از پشت گفت گگگگگووووومممبببببببببببب نترسین شلیک گلوله نبود. یکی با مخ خورد زمین این قدر مست بود. دوستاش اومدن با خاک انداز جمش کردن. یعنی به معنی تمام کلمه وحشی خونه بود.
حالا اینارو گفتیم که چی؟ من نه نژاد پرستم. نه قبلا با سیاها ملاقات داشتم. نه باهاشون پدر کشتگی دارم. نه آدم هر شب کلاب برویی هستم. نه ولی سیاتل یه همچین فضاهایی داره یه همچین آدم هایی داره. چیزایی که دیدمو دارم می گم. ولی شما تو mill creek ساعت 3 نصف شبم بیای بیرون سنجابم طرفت نمیاد. اینه فرق سیاتل با جاهای دیگه. حالا بعضیا نمی دونم چه اصراری دارن برن تو سیاتل. آره سیاتل Queen anne هم داره. خود اون هم بالا پایین داره و جای خوبش گرونه. خوب بابا چه کاریه این همه ایرانی تو همین جاهایی که بچه ها می گن دارن زندگی می کنن. از تجربشون چرا استفاده نمی کنین؟ بعضی دوستانی که می خوان برن نزدیک ترانزیت سنتر سیاتل، عین اینکه شما برین تو تهران اون همه جا برین دورو بر پارک سوار آزادی دنبال خونه بگردین که به اتوبوس دسترسی بیشتری داشته باشین. نه اینکه نشه اونجا زندگی کرد اونجا هم بالاخره محله اس یه عده توش دارن زندگی می کنن. ولی وقتی این همه انتخاب دارین با قیمت مشابه یا حتی کمتر چرا برین اونجا؟

بعضی دوستان واسشون نزدیک بودن به ایستگاه های اتوبوس و دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی مهمه. شما چه تو بلویو یا کرکلند یا لینوود ... که خودشون ترانزیت سنتر دارن باشین چه جاهای دیگه مثل جایی که الان من هستم کنمور باشین، سر هر کوچه و خیابونی یه ایستگاه اتوبوس هست. یا با یه ذره پیاده روی میشه رسید. این آپشن تعیین کننده ای نیست به نظر من.

من بر اساس مشاهدات و تجربیات خودم محله های خوبیو که دیدم بچه ها هم بودن دیدن می گم اگر دوستان دیگه هم نظری دارن بگن که دوستانی که نیمدن هم یه دیدی داشته باشن بدونن کجاها دنبال خونه باشن.

من یه تقسیم بندی واسه خودم دارم که به طور ساده شرح می دم که دوستانی که هم هنوز نیومدن و دیدی ندارن بهتر درک کنن.(دقت کنید گفتم خودم. اگر اشکالی می بینین ببخشین، ما اینجا نیمدیم اشکال های هم رو رفع کنیم اومدیم کمک کنیم به هم)
[عکس: 58052230679179101609.jpg]
ببینین ایالت واشنگتن 39 تا کانتی داره به مرکزیت شهر اولمپیا که در کانتی thurston واقع شده. این ایالت، ایالت بزرگیه ولی محدوده ای که ما می خوایم در موردش صحبت کنیم در واقع اون مربعی هست تو نقشه که من کشیدم به مرکزیت دریاچه واشنگتن که اصطلاحا ما بهش می گیم سیاتل. ولی خود سیاتل که مرکز King County هست و بزرگترین شهر ساحلی اقیانوس آرام در شمال غربی آمریکای شمالی هم هست، از غرب به Puget sound یا همون خلیج ورودی اقیانوس آرام، از شرق به دریاچه واشنگتن و از شمال در فاصله 160 کیلومتری مرز کانادا در جنوب شهر shoreline و از جنوب تا white center و George town محدوده. ولی ما اصطلاحا این ور دریاچه واشنگتن و شهر های توی king county رو هم می گیم سیاتل.
حالا اکثر دوستانی که میان واشنگتن و به اصطلاح سیاتل میان تو اون مربع. من اون مربع رو به سه قسمت تقسیم می کنم از لحاظ محله ای.
1- غرب دریاچه واشنگتن
2- شمال دریاچه واشنگتن
3- شرق دریاچه واشنگتن
1- غرب دریاچه :
غرب دریاچه واشنگتن که میشه خود سیاتل و بحث سر این بود که این منطقه بریم واسه خونه گرفتن یا نه. اگه می خواین تو سیاتل باشین و به مرکز شهر نزدیک باشین محله های خوب سیاتل میشه Queen Anne و Ballard و ... که قیمتاشون زیاده. تو سیاتل به جز جاهای معدودی با توجه به اینکه جاهای مناسب دیگه ای با قیمت های بهتری هستن محل های مناسب زیاد نداره. بازم می گم نسبت به جاهای دیگه.
2- شمال دریاچه :
که به نظر من از نظر قیمت از شرق دریاچه پایین تر هستن و اکثر محله هاش هم خوبن واسه زندگی و دسترسیشون هم به سیاتل خوبه.
مثل:
Shoreline , Edmonds , bothel , kenmore , woodinevill
و
Lynnwood , millcreek, Mukilteo
که دیگه اصلا از King county خارج میشه میره تو snohomish county
از همه محل های شمال دریاچه بهتر باز mill creek , mukilteo هستن.Everret هم هست که دیگه خیلی دور میشه و ارزون تره، اونایی که دنبال جای ارزون ترن تو اون منطقه می تونن برن اونجا.
3- شرق دریاچه واشنگتن:
که من خودم به شخصه ارادت خاصی بهش دارم. و از بقیه جاها به نسب گرون تره و به نظر من بهتره.
مثل:
Bellevue و Kirkland و redmond و Kings gate
حالا یه جاهایی هم تو جنوب دریاچه هست که حتما به گوشتون خورده و می خوره مثل:
Kent، Federal way و Auburn که دیگه خود دانید. دوستانی که اونجا هستن نظر بدن.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - abshar_wf - 2013-09-15

دوستانی که اونجا هستن لطفا بگن مردم اونجا رفتارشون با شماها یعنی خارجیا چطوره؟وقتی بفهمن ایرانی هستین چطوره؟اگه بپرسن کجایی هستی میگین ایرانی یا قایم میکنین؟