مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-06-17

دوستان عزيزم
من امروز رفتم بانك سامان و حواله ارز مسافرتي گرفتم ولي نكته جالبي كه بود اينكه به پاسپورتهام مهر نزد خواستم ببينم آيا براي دوستاني كه عازم هستند و ارز گرفتند اين اتفاق افتاده يا نه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-06-17

(2012-06-17 ساعت 21:54)armanbala نوشته:  دوستان عزيزم
من امروز رفتم بانك سامان و حواله ارز مسافرتي گرفتم ولي نكته جالبي كه بود اينكه به پاسپورتهام مهر نزد خواستم ببينم آيا براي دوستاني كه عازم هستند و ارز گرفتند اين اتفاق افتاده يا نه؟

اگه نه بلیط و نه پاسپورت و یا هیج جای دیگه ای رو مهر نزد بازم برید بگیرید از یه بانک دیگه...چه بهتر Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - razi1 - 2012-06-17

با سلام
معمولا برای حواله مهر نمی زنند وقتی تو فرودگاه ارز تحویل می گیرید انجا مهر می زنند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-06-18

[quote='علیرضا م' pid='183589' dateline='1339909358']
دوستان عزیز من برام یک مشکلی پیش اومده که نمیدونم چطوری حلش کنم اگه شما عزیزان راهنمایی کنید ممنون میشم
من برای 7 شهریور از هواپیمایی امارات بلیط گرفتم وبرنامه پروازم اینطور بود که در فرودگاه دبی بین دو پرواز 2 ساعت توقف دارم که به نظرم مدت زمان ایده آلی باشه هم برای استراحت وهم اینکه با خیال راحت به پرواز بعدی میرسم ولی متاسفانه از آژانسی که بلیط تهیه کردم تماس گرفتن وگفتند که ........

دوست عزيز در تكميل نظرات ديگرن به نظرم رسيد اضافه كنم كه به يك آژانس ديگه برويد و پرواز هاي ديگه را چك كنيد تا نگران از دست دادن بليط نباشيد ميتونيد بي ام آي ، تركيش ، آليتاليا ، اير فلوت را هم چك كنيد چون با در نظر گرفتن مبلغ جريمه پس دادن آن و تهيه بليط جديدبه صرف تره مضاف برا ين كه طول پروازدوم امارات 17 ساعته و پروازهاي دوم بالابيشترشون 12 -13 ساعته كه براي بچه ها اين 5 ساعت اضافه تو هوا خيلي سخت تر از 5 ساعت اضافه روي زمين تو فرودگاه است در ضمن تا شهريور هم دست كم 2 ماه وقت هست حتما يك پرواز مناسب گير مي آوريد منهم تصميم دارم شهريور سفر كنم و مثل شما دوتا بچه دارم ولي چون به دليل يك سري مشكلات هنوز معلوم نيست برگشتم چند ماهه باشه هنوز بليط تهيه نكردم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - vroom - 2012-06-18

سلامSmile
آرمان جان میشه بگین ویزاتون بیشتر از 3 ماه اعتبار داشت یا کمتر؟
و اینکه بلیط تون یک طرفه است یا 2طرفه؟
به اینکه ویزا مهاجرتی است گیر ندادن داخل بانک؟

ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mml - 2012-06-18

(2012-06-17 ساعت 17:33)n.torabi65 نوشته:  سلام
خسته نباشید
ما 4 روز مونده به اعتبار ویزامون میخوایم بریم مشکلی پیش نمیاد؟
ما هم میخوایم از ایران باقالی خشک و سبزیجات خشک و حبوبات ببریم تو فرودگاه ایراد نمیگیرن؟؟؟؟؟
متشکرم

آقایون و خانم ها، از این کارا نکنید! مگه مسابقه اس که هر کی دیرتر بره؟!! Big GrinWink یه وقتی یه فرودگاهی اعتصاب می شه، آتشفشان ایسلند دوباره فعال میشه، یکی یه تیر و تفنگی در می کنه و یه ایرلاین پروازهای مسیر ایران رو کنسل می کنه، خدای ناکرده یه مسمومیت غذایی ساده پیش میاد که نمی تونین به پرواز برسید... از نظر تاریخ ویزا که مشکلی نیست، ولی خودتون تا لحظه آخر باید امن یجیب بخونید!!

در سایت گمرک چک کنید. قانون کلی که اجرا میشه اینه که هر محصول کشاورزی که قابلیت کشت مجدد رو داشته باشه، ممنوعه. بنابراین سبزی خشک مشکلی نداره، ولی حبوبات و میوه مشکل داره. کلاً هم خودتون رو اذیت نکنید، اینجا حبوبات به وفور و ارزون پیدا میشه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - علیرضا م - 2012-06-18

(2012-06-18 ساعت 01:30)nahid.t نوشته:  [quote='علیرضا م' pid='183589' dateline='1339909358']
دوستان عزیز من برام یک مشکلی پیش اومده که نمیدونم چطوری حلش کنم اگه شما عزیزان راهنمایی کنید ممنون میشم
من برای 7 شهریور از هواپیمایی امارات بلیط گرفتم وبرنامه پروازم اینطور بود که در فرودگاه دبی بین دو پرواز 2 ساعت توقف دارم که به نظرم مدت زمان ایده آلی باشه هم برای استراحت وهم اینکه با خیال راحت به پرواز بعدی میرسم ولی متاسفانه از آژانسی که بلیط تهیه کردم تماس گرفتن وگفتند که ........

دوست عزيز در تكميل نظرات ديگرن به نظرم رسيد اضافه كنم كه به يك آژانس ديگه برويد و پرواز هاي ديگه را چك كنيد تا نگران از دست دادن بليط نباشيد ميتونيد بي ام آي ، تركيش ، آليتاليا ، اير فلوت را هم چك كنيد چون با در نظر گرفتن مبلغ جريمه پس دادن آن و تهيه بليط جديدبه صرف تره مضاف برا ين كه طول پروازدوم امارات 17 ساعته و پروازهاي دوم بالابيشترشون 12 -13 ساعته كه براي بچه ها اين 5 ساعت اضافه تو هوا خيلي سخت تر از 5 ساعت اضافه روي زمين تو فرودگاه است در ضمن تا شهريور هم دست كم 2 ماه وقت هست حتما يك پرواز مناسب گير مي آوريد منهم تصميم دارم شهريور سفر كنم و مثل شما دوتا بچه دارم ولي چون به دليل يك سري مشكلات هنوز معلوم نيست برگشتم چند ماهه باشه هنوز بليط تهيه نكردم
با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن به عرضتون برسونم که هواپیمایی امارات قبول کرد که پرواز اول من رو تغییر بده یعنی اینکه کلا"هردو پرواز چند ساعتی افتادن عقب و فاصله بین دوپرواز هم شد یک ساعت ونیم ،اول قبول نمیکردن ولی با پیگیری مداوم مجاب شدن درضمن اولش میخواستم 200 دلار جریمه رو بگیرن ولی من قبول نکردم اونها هم دیگه چیزی نگفتن

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SANI HAGHIGHI - 2012-06-18

(2012-06-09 ساعت 01:02)ali72 نوشته:  من بلیط گرفتم آژانس میگه باید یک کپی ازویزا را بدی آیا از شماها که بلیط گرفتید کپی ویزا خواستند؟

سلام میشه قیمت بلیطهای خودتون و مسیر رفت رفتنتون برام بنویسید موفق و پایدار باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-06-18

(2012-06-18 ساعت 02:07)vroom نوشته:  
سلامSmile

ممنون
ويزهام سه ماه و نيم اعتبار داشت
بليط هم يه طرفه
گير هم ندادن
آيا ساير دوستان هم مهر تو پاسپورت زدن يا نه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Rainy - 2012-06-18

(2012-06-18 ساعت 14:03)armanbala نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 02:07)vroom نوشته:  
سلامSmile

ممنون
ويزهام سه ماه و نيم اعتبار داشت
بليط هم يه طرفه
گير هم ندادن
آيا ساير دوستان هم مهر تو پاسپورت زدن يا نه؟

armanbala عزیز .آیا اطلاع دارید که اگر ویزا یکساله باشه برای امریکا چقدر دلار برای هرنفر میدن(برای ارز گرفتن امسال اولین بارمونه )؟
ضمنا از چه بانکهایی میشه برای گرفتن ارز اقدام کرد؟ میگن بانک سامان بهتره؟
ضمنا من روز پروازم ویزای یکسالم 3 روز از اعتبارش هم گذشته] برای دادن ارز مانعی نداره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - houmanes - 2012-06-18

سلام به همه
من از بانک ملی حواله گرفتم . تو پاسپورت و بلیط مهر زدن . در ضمن موقع رفتن به بانک فقط گفتم به این ویزا ارز تعلق می گیره یا نه ؟ همین .طرفم نگاه کرد و گفت مشکلی نداره . فکر میکنم کمی سلیقه ای داره عمل میشه تو این مورد . بعضیها رفتن و گفتن موردی نداره ،و به بعضیها هم گفتن به این ویزا ارز تعلق نمیگیره ؟ به نظر من بانکهای مختلف با شعب مختلف رو امتحان کنید و به یک بانک و یک شعبه اکتفا نکنید .
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kopol - 2012-06-18

دکتر جان اگر توی بانک مهر نزنه توی فرودگاه براتون مهرش می کنه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - emrah66 - 2012-06-18

بچه ها فکر کنم اسمی از نوع ویزاتون نیارید بهتره گفتن جمله به ویزای من ارز تعلق میگره یا نه کارو خراب میکنه.همیجوری برین بگین ارز میخوام اگه گفتن نمیدیم و فلان برین یه بانک دیگه! Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-06-19

دوستان سلام.یک سوال مهم.welcome letterهمسر و پسرم اومده ولی‌ مال من نه!دوستان کسی‌ بوده در این زمینه تجربه داشته باشه؟می‌شه بدون آمدنwelcome letter گرین کارت بیاد؟یه کم نگرانمSad.ممنون از پاسخ شما

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-06-19

بچه ها در مورد شرایط و هزینه های خرید ماشین ، مخصوصا خرید قسطی اگر مطلب یا اطلاعاتی دارید لطفا به اشتراک بزارید.