مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: لاس وگاس - asaltb79 - 2015-06-07

سلام
لاس وگاس از لحاض تحصيلي هم خوبه؟؟ ممنون

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2015-06-07

ازهمه لحاظ خوبه :-)

RE: لاس وگاس - hamed shayan - 2015-06-07

سلام به دوست عزیز و مهربان elima . سوالی داشتم اینکه آیا میتونیم تو شهر شما ساکن باشیم ولی در آینده که توان خرید خانه رو بدست آوردیم مثلا توی سیاتل خونه بخریم و از وام بانک های سیاتل استفاده کنیم؟یعنی کردیت های بانکی و کاری و....یک ایالت برای خرید خانه در سایر ایالتها هم قابل قبول هست یا نه؟بسیار ممنون

RE: لاس وگاس - m.ghoreishi - 2015-06-08

(2015-06-07 ساعت 20:30)hamed shayan نوشته:  سلام به دوست عزیز و مهربان elima . سوالی داشتم اینکه آیا میتونیم تو شهر شما ساکن باشیم ولی در آینده که توان خرید خانه رو بدست آوردیم مثلا توی سیاتل خونه بخریم و از وام بانک های سیاتل استفاده کنیم؟یعنی کردیت های بانکی و کاری و....یک ایالت برای خرید خانه در سایر ایالتها هم قابل قبول هست یا نه؟بسیار ممنون

بله دوست عزیز. کردیت شما برای هر ایالتی که باشد در سایر ایالتهای امریکا معتبر میباشد

RE: لاس وگاس - 2600kasra - 2015-06-09

(2015-06-08 ساعت 20:41)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 20:30)hamed shayan نوشته:  سلام به دوست عزیز و مهربان elima . سوالی داشتم اینکه آیا میتونیم تو شهر شما ساکن باشیم ولی در آینده که توان خرید خانه رو بدست آوردیم مثلا توی سیاتل خونه بخریم و از وام بانک های سیاتل استفاده کنیم؟یعنی کردیت های بانکی و کاری و....یک ایالت برای خرید خانه در سایر ایالتها هم قابل قبول هست یا نه؟بسیار ممنون

بله دوست عزیز. کردیت شما برای هر ایالتی که باشد در سایر ایالتهای آمریکا معتبر میباشد
سلام دوست عزیز.
من قبلا تجربه زندگی در سیاتل را داشتم و الان 1 ماهی میشه از اونجا به لاس وگاس نقل مکان کردم .به نظر من اگه تو فکر خرید خونه در سیاتل هستید یه کم رو تصمیمتون بیشتر فکر کنید خونه خریدن اونجا مساویه با ریختن پولتون تو چاه...
Sad

بله دوست عزیز. کردیت شما برای هر ایالتی که باشد در سایر ایالتهای آمریکا معتبر میباشد
سلام دوست عزیز.
من قبلا تجربه زندگی در سیاتل را داشتم و الان 1 ماهی میشه از اونجا به لاس وگاس نقل مکان کردم .به نظر من اگه تو فکر خرید خونه در سیاتل هستید یه کم رو تصمیمتون بیشتر فکر کنید خونه خریدن اونجا مساویه با ریختن پولتون تو چاه...
Sad

RE: لاس وگاس - Abdorrezaa - 2015-06-09

(2015-06-09 ساعت 05:54)2600kasra نوشته:  

(2015-06-07 ساعت 20:30)hamed shayan نوشته:  
من قبلا تجربه زندگی در سیاتل را داشتم و الان ۱ ماهی میشه از اونجا به لاس وگاس نقل مکان کردم .به نظر من اگه تو فکر خرید خونه در سیاتل هستید یه کم رو تصمیمتون بیشتر فکر کنید خونه خریدن اونجا مساویه با ریختن پولتون تو چاه...
Sad
[/quote]
با سلام خدمت دوست عزیز کسری. اگر امکانش هست میشه دلیل این صحبتتون رو بفرمایید و اندکی هم از تجربیات زندگی در سیاتل و تفاوتهاش با لاس وگاس مرقوم بفرمایید.
با تشکر

RE: لاس وگاس - azad2k - 2015-06-12

(2015-06-03 ساعت 20:32)alitahus نوشته:  با درود فراوان خدمت همه دوستانی که با دلسوزی فراوان چراغ این تاپیک را روشن نگه داشته اند.چند سوال دارم.ممنون می شوم پاسخ دهید:

۱- خانمی 66 ساله دارنده ssn و گرین کارد، قصد اقامتی ۳-۲ ماهه در وگاس دارد و ابتدا به فرودگاه lax می آید.ساعت رسیدن هواپیما چهار و نیم عصر است.ایشان برای اولین بار در این مسیر و تنها سفر می کنند.چند ساعت معطلی در فرودگاه دارند تا خارج شوند؟آیا می شود از ایران برای معطلی کمتر برای ایشان تا وگاس اتوبوس یا هواپیما رزرو کرد یا این کار غیر ضروری است و معمولاً جا و صندلی خالی موجود است؟
۲-برای کارهایی نظیر رزرو بلیط اتوبوس و هواپیما در مسیرهای داخلی آمریکا از ایران آیا کردیت کارد نیاز است و اصولاً باید مبلغ پیشاپیش به حساب شرکت ترابری مذکور وارد شود؟
۳-آیا کرایه studio به صلاح ایشان است؟ اگر جواب مثبت است هزینه هایی مثل آب ، برق و ... با همان کرایه است یا جدا محاسبه میشود؟چه نکاتی را هنگام عقد قرارداد باید مد نظر داشت؟(مواظب تحمیل چه هزینه هایی باشند؟)
۴-برای اجاره آپارتمان یا کرایه استودیو نشان دادن statement الزامی است؟
۵-آیا بیمه Obama Care شامل ایشان می شود؟(ایشان فاقد شغل و درآمدند)
۶-آیا پر کردن فرمهای tax برای ایشان الزامی است؟

پاسخ قسمت اول را الیمای عزیز داد و اما قسمت های بعد....
1 - شما باید پیه مقداری خرج های اضافی را به تن بمالید هر جور که حساب کنید آخرش می بینید ای داد و بیداد چرا اینجوری شد .
2 - اولین کاری که می کنید این است که یکراست از فرودگاه لاس وگاس میروید به یکی از سوئیت های اجاره ای که هفته ای 200 دلار است مبله و شامل همه چیز یک آشپز خانه هم با یخچال و گاز و غیره دارد . آب و برق و غیره را هم خودشان پرداخت می کنند فقط برای اینترنت هفته ای 5 دلار اضافی می گیرند . نه کردیت می خواهند نه چیزی با پاسپورت هم قبولتان دارند . این سوئیت ها در سرتا سر خیابان Trapicana پراکنده اند که من خودم اول که اینجا اومدم در Buget Suiteبرای یک ماه زندگی کردم نزدیک لاس وگاس بلوار یا همان استریپ است حدود 7 یا 8 دقیقه پیاده .
3 - ایشان باید برای Medicare اقدام کند نه Obama Care زمان آن هم سه ماه اول سال است یعنی ژانویه فوریه مارچ و تازه باید رزیدنت آن ایالتی باشند که Applyمی کنند نه رزیدنت USA .
4 - مالیات به پولی تعلق میگیرد که از طریق کار در آمریکا به دست آمده باشد و حد اقل آن 20000 دلار در سال است . به غیر از این موارد ایشان دلیلی ندارد که فرم های مالیاتی را پر کنند چون جلوی تمام سوالات صفر گذاشته میشود . تازه در این ایالت State Tax Return ندارید چون مالیات ندارد اما Federal Tax دارد.

RE: لاس وگاس - Reb - 2015-07-10

عرض شود که بنده این هفته واسه یه جریان کاری در روستای Henderson تشریف دارم. امروز عصر (پنج شنبه 9th) برنامه‌ای ندارم و دارم نم نم میرم بیرون باری رستورانی جایی. اگه کسی‌ پایه ‌ست به‌ آبجو بزنیم یا شامی بخوریم همین‌جا خبر بده لطفا. از هیچ نتورکینگ اپورچونیتی‌ای نمیشه گذشت. خدا رو چه دیدی یهو یه رفاقتی ازش درومد.
بر قرار باشید.

RE: لاس وگاس - مرآت74 - 2015-07-10

با سلام خدمت دوستان عزیز در وگاس
لطفاً اگر یک واحد یک یا دو خوابه در یک مجتمع خوب برای یکی دو هفته آینده به مدت یک سال سراغ دارین اطلاع بدین . برای یک خانواده سه نفره
با گواهینامه بین المللی چه مدت میتونم در وگاس رانندگی کنم ؟ بیمه ماشین شرایطش چطور میشه ؟
الان لوس آنجلس هستم و قصد دارم اینجا امتحان بدم .
لطفا اگر هرگونه کمکی میتونید در زمینه کار ، خونه و ... بکنید اطلاع بدین .

RE: لاس وگاس - hamed shayan - 2015-07-10

باز هم یک سوال دیگه و صد البته سپاس فراوان از قاطبه دوستان گرامی.الان چند روزیه که آدرس دوستی که ما برای ارسال ssn و green card درفرم 260 داده بودیم تغییر کرده و فعلا دسترسی به ایشان نداریم. میخواستم بدونم آیا میتونم از آدرس یکی از این سوییت های موجود مثلا (buget suite)در منطقه trapicana در ل ا س و گا س برای موارد بالا استفاده کنم و خودم هم مستقیما ساکن یکی از این سوییت ها مثلا(buget suite)بشم تا ssnوgreencard رو بگیرم؟در صورت مثبت بودن بر من منت گذاشته آدرس کامل یکی از سوییت ها را مرقوم بفرمایید.(البته در صورت صلاحدید درقالب پیام خصوصی)

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2015-07-10

(2015-07-10 ساعت 19:09)hamed shayan نوشته:  باز هم یک سوال دیگه و صد البته سپاس فراوان از قاطبه دوستان گرامی.الان چند روزیه که آدرس دوستی که ما برای ارسال ssn و green card درفرم 260 داده بودیم تغییر کرده و فعلا دسترسی به ایشان نداریم. میخواستم بدونم آیا میتونم از آدرس یکی از این سوییت های موجود مثلا (buget suite)در منطقه trapicana در ل ا س و گا س برای موارد بالا استفاده کنم و خودم هم مستقیما ساکن یکی از این سوییت ها مثلا(buget suite)بشم تا ssnوgreencard رو بگیرم؟در صورت مثبت بودن بر من منت گذاشته آدرس کامل یکی از سوییت ها را مرقوم بفرمایید.(البته در صورت صلاحدید درقالب پیام خصوصی)
گرین کارت به سوییت فرستاده نمیشه

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2015-07-10

(2015-07-10 ساعت 06:09)مرآت74 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز در وگاس
لطفاً اگر یک واحد یک یا دو خوابه در یک مجتمع خوب برای یکی دو هفته آینده به مدت یک سال سراغ دارین اطلاع بدین . برای یک خانواده سه نفره
با گواهینامه بین المللی چه مدت میتونم در وگاس رانندگی کنم ؟ بیمه ماشین شرایطش چطور میشه ؟
الان لوس آنجلس هستم و قصد دارم اینجا امتحان بدم .
لطفا اگر هرگونه کمکی میتونید در زمینه کار ، خونه و ... بکنید اطلاع بدین .
به من پیغام بذارید

RE: لاس وگاس - tabim4 - 2015-07-12

(2015-07-10 ساعت 02:29)ITGuy نوشته:  عرض شود که بنده این هفته واسه یه جریان کاری در روستای Henderson تشریف دارم. امروز عصر (پنج شنبه 9th) برنامه‌ای ندارم و دارم نم نم میرم بیرون باری رستورانی جایی. اگه کسی‌ پایه ‌ست به‌ آبجو بزنیم یا شامی بخوریم همین‌جا خبر بده لطفا. از هیچ نتورکینگ اپورچونیتی‌ای نمیشه گذشت. خدا رو چه دیدی یهو یه رفاقتی ازش درومد.
بر قرار باشید.
راجع به این قصبه یا آبادی که میگی یه تعریف توصیفی برامون می کنی لطفاً.استریت ویوو در گوگل نشون میده شبیه طبس و کویر لوت خودمونه منتهی یه کم پیشرفته تره ظاهراً. دماش تو تابستون قابل تحمله یا نه؟

RE: لاس وگاس - Reb - 2015-07-14

(2015-07-12 ساعت 09:47)tabim4 نوشته:  راجع به این قصبه یا آبادی که میگی یه تعریف توصیفی برامون می کنی لطفاً.استریت ویوو در گوگل نشون میده شبیه طبس و کویر لوت خودمونه منتهی یه کم پیشرفته تره ظاهراً. دماش تو تابستون قابل تحمله یا نه؟

والا بنده در سالیان خیلی‌ دور وگاس زندگی‌ کردم یه مدت ولی‌ طرفا هندرسون نبود. الانا فقط گاه گاهی برا کار میرم اونورا وگرنه واقعا هیچی‌ نداره اگه واسه تفریح و سرگرمی و اکتیویتی بخوایم حساب کنیم.

کلا ایالت نوادا و کلارک کاونتی که شامل لاس وگاس و هندرسون میشه می‌شه غیر از همون بلوار لاس وگاس و یکم فریمان ستریت هیچی‌ دیگه نداره. اگرم بخوای وگاس زندگی‌ کنی‌ راه نداره هر هفته پاشی بری ستریپ، خرجش برا جیبت بده، الکلش برا کبدت.

حالا شما همون شهر لاس وگاس رو تصور کن، همون داون تاون و ستریپ رو هم که داره ازش بگیر، میشه هندرسون. به قول خودت یه چیزیه تو مایه‌ها کویر لوت خودمون فقط یه کم امکانات رفاهیش بیشتره. یه ۱۰، ۱۵ مایل از لاس وگاس فاصله داره. آب و هواش دقیقا عین لاس وگاس هست و فرق چندانی نمی کنه.

خوبیش اینه که مثل بقیه نوادا زمین و خونه تا دلت بخواد ارزونه.

حالا من زیاد دست به قلمم خوب نیست ولی‌ ایشالا یه دو سه‌ هفته دیگه یامی رو میکشم می‌‌برم اونجا بعد اون میاد با قلم خودش توضیح میده.

RE: لاس وگاس - Abdorrezaa - 2015-07-14

IT Guy این یامی پستهاش به کنتور افتاده. بده متنو اون بنویسه تو ارسال کن. Smile)))
یکی از دوستان ما چند سال ویرجینیا و مریلند زندگی کرده، برا تغییر شغل همسرش مجبور شدن بیان لس آنجلس و این مسیر رو با ماشینشون رانندگی کردن. در آخر سفر از لاس وگاس تعریف میکرد و میگفت بین شهرهایی که دیده و زندگی کرده تقریبا از همه مناسب تره بخاطر ارزونی و نبود مالیات و خونه و غذای ارزون. به من هم پیشنهاد داد به لاس وگاس فکر کنم که کارم توش زیاده و بیخیال جایی مثل سیاتل شم.