مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - sce - 2013-07-04

سلام دوستان.
اگه کسی از بچه ها توی ریچموند(30 مایلی هیوستون)هست و یا اطلاعاتی از اونجا داره ممنون میشم با من به اشتراک بزاره.
موفق باشین.

RE: هیوستون تگزاس - New York - 2013-07-05

سلام به همه دووستان به نظر شما کار دوربین مداربسته و نصب دزدگیر خوب هست تو این شهر یا نه

RE: هیوستون تگزاس - far62 - 2013-07-05

سلام بچه های خوب مهاجر سرا اگر کسی دنبال اپارتمان خوب و ارزون و توی محیط خوب است به من پیام خصوصی دهد

RE: هیوستون تگزاس - gulu - 2013-07-07

سلام به دوستان ساكن هيوستون Smile
من هم به اميد خدا چند ماه ديگه عازم هيوستون خواهم بود. مي خواستم بدونم مي شه يك خونه رو براي يك يا دو ماه اجاره كرد ؟ از كجا و چه جوري؟ ممنون مي شم.

RE: هیوستون تگزاس - بهناز91 - 2013-07-07

سلام به دوستان مهاجرسرا.
من تا سه ماه دیگه عازم هیوستون هستم. می خواستم ببینم وسایل دسته دوم منزل را از کجا می شه خرید؟البته بجز سایتcraglist.و کلا اگر وسایل نو هم بخوایم بخریم.کدام فروشگاها قیمت بهتری دارند؟
من اگر برای 1ماه اپارتمان با وسایل اجاره کنم.تو این 1 ماه میتوانم وسایل خانه و ماشین بخرم.یعنی این 1ماه برای این کارها کافیست؟
ممنون می شوم راهنمایم کنید.

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-07-07

(2013-07-07 ساعت 08:05)gulu نوشته:  سلام به دوستان ساكن هيوستون Smile
من هم به اميد خدا چند ماه ديگه عازم هيوستون خواهم بود. مي خواستم بدونم مي شه يك خونه رو براي يك يا دو ماه اجاره كرد ؟ از كجا و چه جوري؟ ممنون مي شم.
اکثر جاها دیگه حداقل 6 ماهه میبندن. من ندیدم که کمتر از 6 ماه جایی قرارداد ببندن. اما شاید اطلاعات من کامل نباشه.
جاهایی هست که خونه مبله اجاره میدن که اونا فکر کنم ماهیانه یا حتی هفتگی هم اجاره بدن. بعضی افراد هم خونه های SHARE شده دارن که ماهیانه هم اجاره میدن

RE: هیوستون تگزاس - gulu - 2013-07-07

(2013-07-07 ساعت 09:15)IMMI نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 08:05)gulu نوشته:  سلام به دوستان ساكن هيوستون Smile
اکثر جاها دیگه حداقل 6 ماهه میبندن. من ندیدم که کمتر از 6 ماه جایی قرارداد ببندن. اما شاید اطلاعات من کامل نباشه.
جاهایی هست که خونه مبله اجاره میدن که اونا فکر کنم ماهیانه یا حتی هفتگی هم اجاره بدن. بعضی افراد هم خونه های SHARE شده دارن که ماهیانه هم اجاره میدن

ممنونم. اگر در مورد اجاره كردن همون خونه هاي مبله سايتي وجود داره كه من قبل از اومدنن بتونم اجاره كنم ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد.
دوست عزيزم Frz61 در مورد كمكهايي كه شما بهشون در بدو ورود به آمريكا انجام داديد برام تعريف كرده اند. خيلي خوشحالم كه هنوز اشخاص با مرامي مثل شما و Hediyeh عزيز وجود دارند ...
موفق باشيد

RE: هیوستون تگزاس - parsush - 2013-07-07

(2013-07-07 ساعت 08:39)بهناز91 نوشته:  . می خواستم ببینم وسایل دسته دوم منزل را از کجا می شه خرید؟البته بجز سایتcraglist.و کلا اگر وسایل نو هم بخوایم بخریم.کدام فروشگاها قیمت بهتری دارند؟
من اگر برای 1ماه اپارتمان با وسایل اجاره کنم.تو این 1 ماه میتوانم وسایل خانه و ماشین بخرم.یعنی این 1ماه برای این کارها کافیست؟

ما هم سه ماهه دیگه عازمیم. so let`s keep in touch!
من در مورد گود ویل شندیم برای خرید لوازم دست دوم .good will یک شرکت خیریه است که لوازمی که مردم بهشون میدن میفروشن و پولش صرف خیریه میشه. فکر میکنم سایت داره

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-07-07

(2013-07-07 ساعت 09:26)gulu نوشته:  ممنونم. اگر در مورد اجاره كردن همون خونه هاي مبله سايتي وجود داره كه من قبل از اومدنن بتونم اجاره كنم ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد.
دوست عزيزم Frz61 در مورد كمكهايي كه شما بهشون در بدو ورود به آمريكا انجام داديد برام تعريف كرده اند. خيلي خوشحالم كه هنوز اشخاص با مرامي مثل شما و Hediyeh عزيز وجود دارند ...
موفق باشيد
راستش من قبلا سایت چندتا مجتمع دیده بودم که خونه مبله میدادن. اما الان اسم سایتشون رو یادم نمیاد. اما فکرکنم اگه تو گوگل مپ یا سرچ گوگل بزنین FURNISHED APARTMENTS براتون یه چیزهایی میاده.

ایشون و همسرشون به ما لطف دارن. اینجوری هم که ایشون گفتن نیست.

RE: هیوستون تگزاس - سمانه777 - 2013-07-09

هیوستونی های عزیز ما داریم به جمعتون ملحق میشیم شمارش معکوس اغاز شده .ورود ما اوایل مرداد هست از اونجایی که توی این فصل سال هوا گرم هست ادم زیاد به فکر زمستونش نیست اما به هر حال یه ماه بعدش به زمستون نزدیک میشیم ایا زمستونای تگزاس سخت هست و من با خودم پالتو و لباس گرم هم بیارم یا بزارم کنار کلا یادی هم ازشون نکنم؟
مطلب دیگه این که یه استودیو خوب در جای خوب شهر با قیمت مناسب به ما معرفی کنید . کلا ممنون میشم اسم مناطق متوسط رو به بالا رو بگید کدوم ناحیه ها برای زندگی یه زوج بهتر هست ؟

پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم

RE: هیوستون تگزاس - ali.narooei - 2013-07-12

(2013-07-07 ساعت 08:39)بهناز91 نوشته:  سلام به دوستان مهاجرسرا.
من تا سه ماه دیگه عازم هیوستون هستم. می خواستم ببینم وسایل دسته دوم منزل را از کجا می شه خرید؟البته بجز سایتcraglist.و کلا اگر وسایل نو هم بخوایم بخریم.کدام فروشگاها قیمت بهتری دارند؟
ممنون می شوم راهنمایم کنید.

من به شخصه وسیله دست دو رو پیشنهاد نمیکنم من خودم خیلی از وسایلمو از IKEA خریدم..
بسته به بودجه همه چیز قابل پیدا شدنه..

RE: هیوستون تگزاس - ali.narooei - 2013-07-12

(2013-07-09 ساعت 10:23)سمانه777 نوشته:  هیوستونی های عزیز ما داریم به جمعتون ملحق میشیم شمارش معکوس اغاز شده .ورود ما اوایل مرداد هست از اونجایی که توی این فصل سال هوا گرم هست ادم زیاد به فکر زمستونش نیست اما به هر حال یه ماه بعدش به زمستون نزدیک میشیم ایا زمستونای تگزاس سخت هست و من با خودم پالتو و لباس گرم هم بیارم یا بزارم کنار کلا یادی هم ازشون نکنم؟
مطلب دیگه این که یه استودیو خوب در جای خوب شهر با قیمت مناسب به ما معرفی کنید . کلا ممنون میشم اسم مناطق متوسط رو به بالا رو بگید کدوم ناحیه ها برای زندگی یه زوج بهتر هست ؟

پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم
اولا زمستون اینجا سرد میشه اون هم چه سرمایی... ولی مدتش کمه شاید در مجموع تو کل زمستون یک ماه سرما داشته باشیم ولی سزمای حسابی..

راجع به محل زندگی هم بستگی به بودجه هم داره

کلا سعی کنید جای قدیمی نگیرید.. من یکسال اول توی یک محله خوب ولی کامپلکس قدیمی خونه داشتم و اذیت شدم ولی بعدش تو همون محله یه جای خوب گرفتم که مسلما قیمتش هم بیشتره..

RE: هیوستون تگزاس - leilit - 2013-07-15

سلام دوستان
من یک سری مدارک میخوام ترجمه کنم! هیوستن دالترجمه هست؟ لطفا راهنمایی کنید

RE: هیوستون تگزاس - مانترا - 2013-07-16

(2013-07-07 ساعت 09:40)parsush نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 08:39)بهناز91 نوشته:  . می خواستم ببینم وسایل دسته دوم منزل را از کجا می شه خرید؟البته بجز سایتcraglist.و کلا اگر وسایل نو هم بخوایم بخریم.کدام فروشگاها قیمت بهتری دارند؟

ما هم سه ماهه دیگه عازمیم. so let`s keep in touch!
من در مورد گود ویل شندیم برای خرید لوازم دست دوم .good will یک شرکت خیریه است که لوازمی که مردم بهشون میدن میفروشن و پولش صرف خیریه میشه. فکر میکنم سایت داره

CRAIGLIST سایته خیلی خوبیه و وسایل خوبی رو میتونین اونجا پیدا کنین ولی باید صبور باشین و خوب بگردین. تو این سایت یه قسمتی هستFREE که مردم وسایلی و که نمیخوان به صورت رایگان میذارن که بقیه که لازمش دارن ببرن که البته هزینه پیک آپ با خودتونه.
GOODWILL هم خیلی خوبه .تو هر شهری هم چند تا شعبه داره ، آدرسشم میتونین تو گوگل مپ پیدا کنین.
garag sell یا yard sell هم گزینه های خیلی خوبیه. شنبه ها و 1 شنبه ها مردمی که وسایلشونو لازم ندارن تو گاراژ یا حیاط خونشون میذارن واسه فروش. یه سری از اونا تو CRAIGLIST آدرساشون هست ولی اصولا شنبه یکشنبه بیرون برین میبینین تو هر محله یا بلواری یه کاغذ چسبوندن + پلاک خونه واسه فروش وسایلشون. من خودم 2 تا صندلی از یارد سل خریدم واسه patio خونه دونه ای 1 دلار!!
البته بسته به انصاف فروشندس بعضیاشون وسایلشونو گرون میدن ولی باید بگردین. به نظر من وسایل دست دوی نو وتمیزی و میتونین پیدا کنین که قیمتش با دست اولش خیییلی متفاوته ولی تقریبا همون کیفیتو داره.Smile

RE: هیوستون تگزاس - masoud5438 - 2013-07-17

سلام
اگه پول به اندازه کافی داشته باشیدهیچ مشکلی برای خرید وسایل منزل ندارید اینجا در هیوستون هر هفته روزهای شنبه و یکشنبه خونه هایی هستن که به نام گارژ سیل و استیت سیل وسایل خونه رو میفروشند و واقعا هم با کیفیت هستش میتونید اونجا اقدام کنید سه روز فروش میکن که روز اول و دوم قیمتی که میزنن رو جنس ها همون قیمت هستش ولی روز سوم 50 درصد از قیمتی که خورده رو تخفیف میدن خیلی راحت میتونید از تو اینترنت گوگل میتونید سرچ کنید به این دو نامی که بهتون گفتم و آخرش هم بنویسید هیوستون آدرس آنها براتون میاد
در ضمن واسه اجاره خونه هم باید کسی که آی دی اینجا رو داشته باشه اجاره کنه به شما که تازه واردین اجاره نمیدن یا اگه اجاره هم بدن باید مبلغ شش ماه اول را یکجا بپردازید که بهتون اعتماد کنن و اجاره بدن اینو گفتم که در جریان باشید

اگه کار دیگه هم باشه در خدمتیم