مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2013selectee - 2014-05-29

(2014-05-28 ساعت 19:20)spv نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 17:45)lida55 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 17:24)spv نوشته:  سلام دوستان
اگر تاریخ رفت را حدودا بگین می شود قیمت را بالا پایین کرد مثال از 5اگست تا 15 اگست اکثر آژانس ها فقط می پرسن تاریخ رفت و برگشت بدین اگر خواستین تاریخ بگین من چک می کنم

دوست عزیز واسه لوس انجلس ده روز اخراکتبر چه قیمتی هست؟
حدود3600000تومان با پرواز الاتحاد 3375000 با یک پرواز اروپای که فقط در فرانکفورد 5ساعت ترانزیت داره رفتش
3پروازه است تهران زوریخ فرانکفورد لوسانجلس ام برگشت فرانکفورد تهران

توجه داشته باشید پرواز رفت دو توقف تو ناحیه شنگن داره (زوریخ و فرانکفورت). واسه همین نیاز به ویزای ترانزیت داره!!!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - vistac - 2014-05-29

یه سوال این کد برای گرین کارت رو باید با ioe وارد کنیم یا فقط اعداد رو بزنیم ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-05-29

(2014-05-28 ساعت 20:04)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 17:41)lida55 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 17:31)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 16:48)lida55 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 15:34)Sam2014 نوشته:  درود بر همه دوستان
تشکر بابت اطلاعات خوبتون . الان سایت امارات خودش در بعضی از تاریخ های آگست قیمت بلیط تهران - سانفرانسیسکو را حدود 980 دلار میده .(البته قیمت پایین یعنی توقف طولانی بین دو تا پرواز که در مورد پرواز های امارات خیلی متغیره )
اگر دنبال ارزانی هستید خوب بهترین قیمت تهران به سانفرانسیسکو مربوط به Gulf Air هست که کلاس Economy Friendly آن 592 دلار هست .(با سه توقف بحرین ، لندن یا فرانکفورت و دالاس یا شیکاگو )
یک تکته دیگه هم پرواز امارات داره : دبی تا سانفرانسیسکو حدود 16 ساعت پروازه یه کله است و کسی که رفته میدونه یعنی چی!!! ولی چند استاپ بالاخره هر چند ساعت پرواز یه کم رو زمینی Big Grin و خودش خیلی محسنات داره .
من خودم گلف گرفتم و تجربیاتم رو بعد از سفر براتون بازگو میکنم .
امیدوارم همه دوستان اطلاعات و تجربیات خوبشون رو به اشتراک بگذارند تا استفاده کنیم .
با سپاس
ممنون از اطلاعات شما گلف ایر به لوس انجلس نداره؟ و خوبقیمت شما یکسره هست ولی من دنبال بلیط دو سره هستم لطفا نرخ اونم اگه داشتین بگین .
درود بر همه دوستان گلم
یک نکته درباره گلف ایر به عرضتون برسونم که فعلاً (یعنی از 15 می) پروازهای به مقاصد آمریکا به دلایلی بسته شده است (یعنی قیمت نمیده و قابل رزرو یا خرید نیست ) و به نقل از مدیر فنی آژانسی که نمایندگی گلف ایر در تهران هست منتظر هستند که باز بشه . من خودم 14 می (دقیقه 90) گرفتم .
اگر عجله ندارید و وقت کافی تا انقضای ویزاتون باقی هست قدری دیگر صبر کنید و توی این مدت بطور کامل تحقیق و پرس و جو کنید . ضمن اینکه از اکتبر به بعد قیمت ها تو Low Season قرار می گیره و کمتی متعادل تر میشه . هرچند قانون ایرلاین ها اینه که بلیط را هرچه زودتر بگیرید قیمت مناسب تره (کلاس پروازی ارزانتر) بعضی وقت ها آژانس ها قیمت های مناسب تر از دفاتر ایرلاین ها ارائه میدهند .
بلیط رفت و برگشت بطور مثال در یک بازه زمانی اواخر آگست تا اواخر سپتامبر : کمترین قیمت متعلق به امارات هست حدود 1300 دلار(حتی از ایرفلوت هم ارزانتر) بعد به ترتیب الاتحاد حدود 1400(که یکی از دوستان ازش بشدت ناراضی بودند) ، ارفلوت حدود 1500 (که با این قیمت و با توجه به کیفیت سرویسش نمی ارزه) ، لوفت هانزا حدود 1700 و ترکیش حدود 1800 تا 1900 (که نمی ارزه ). از همه هم دندون گردتر همین ترکیش هست که حداقل نفری 500 دلار از امارات گرونتره!!
لوفت هانزا هم یک مثقال از ترکیش ارزانتره ودر مجموع کیفیتش از همه بهتره.(چون از طریق اروپا به آمریکا میره )
در خدمتم
دقیقا برزخ من همینه الان بلیط بگیرم واسه اواخر اکتبر هفته اخر یا صبر کنم تا لوسیزن منم دارم رو گلف ایر و لوفت هانزا فکر میکنم ِ نمیدونم دلار تا اون موقع چی میشه خلاصه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Rolleyes
با سلام خدمت شما دوست عزیزlida55

در مورد تهیه بلیط حتماً از الان دنبالش باشید و هر چه زودتر بلیط بگیرید برای اکتبر به بعد.(الان بلیط اون موقع را بگیرید) چون توآخرهای سپتامبر بلیط اکتبر گرون شده!!

یک کم براتون سرچ کردم و این نتایج بدست اومد:
1- امارات مطابق جدول زیر تو محدوده تاریخ مورد نظرتون قیمت هاش ثابته = 1313 دلار

2- لوفت هانزا همون حدود ولی در روزهای مختلف قدری تفاوت داره در ضمن بعضی از تاریخ ها برگشت دو تا توقف داره .اون هم 1311 دلار
این پرواز رفت

و این هم برگشت

3- اتحاد رو هم از ایران اینترنتی جواب نمیده ولی دفترشون تو برج سایه است (روبروی پارک ملت) و شمارشون 22055556.
4- گلف هم که فعلاً رو هواست و نمایندگیش تو خیابان الوند آژانس زرین نما است .
در آخر هم یک جدول مقایسه ای براتون می گذارم . البته این قیمت ها در صورتیکه بتونید با کردیت کارت خرید کنید (مال اونور آبیاست)

قیمت های بالا برای مقایسه است و در مراجعه به نمایندگان ایرلاین ها یا آژانس های درست درمون قیمت قطعی مشخص میشه . البته یادتون نره که قیمت های سایت ها به نوعی سقف قیمت به حساب میاد و کمترش خوب آفر به حساب میاد. حتماً مراقب باشید قیمت برابری دلار و ریال چند براتون در نظر میگیرن . حتماً بپرسید و روش حساس باشید . بعضاً پرت و پلا هم حساب میکنن!!
از spv عزیز هم حتماً کمک بگیرید انشاله بلیط با قیمت مناسب پیدا می کنید.
من باشم در شرایط مساوی (تقریباً مساوی) لوفت هانزا را انتخاب می کنم چون همانطور که گفتم پروازش خیلی سرتر از اماراته (به لحاظ زمانبندی و رو هوا بودن)
موفق باشید.

من واسه 26 آگوست از خود دفتر امارات واقع در ولیعصر روبروی توانیر بلیطمو خریدم شد 2877000 تومان
تو سایت های مختلف هم چک کردم کمترین حالت حدود 860 دلار بود اینی هم که من خریدم همین قیمت هستش

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - noobnoobi - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 00:37)vistac نوشته:  یه سوال این کد برای گرین کارت رو باید با ioe وارد کنیم یا فقط اعداد رو بزنیم ؟
بله با ioe باید بزنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - عراقی - 2014-05-29

کسانی که با گلف ایر و یا سایر پروازهائی که استاپ هائی در زوریخ ، لندن یا فرانکفورت دارد آیا ویزای ترانزیتی گرفتند؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - spv - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 08:49)عراقی نوشته:  کسانی که با گلف ایر و یا سایر پروازهائی که استاپ هائی در زوریخ ، لندن یا فرانکفورت دارد آیا ویزای ترانزیتی گرفتند؟
اگر داخل فرودگاه باشید نه نیازی به ویزای ترانزیت نیست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2013selectee - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 10:13)spv نوشته:  
(2014-05-29 ساعت 08:49)عراقی نوشته:  کسانی که با گلف ایر و یا سایر پروازهائی که استاپ هائی در زوریخ ، لندن یا فرانکفورت دارد آیا ویزای ترانزیتی گرفتند؟

اگر پرواز بصورت تهران-زوريخ-فرانکفورت-آمريکا باشه ويزاي ترانزيت ميخواد (تا جائي که من ديدم و شنيدم)
پرواز بين روزيخ و فرانکفورت داخل ناحيه شنگن حساب ميشه و مثل پرواز داخلي يک کشور ميمونه. پس حتما ويزا ميخواد.
کشورهاي ناحيه شنگن: http://en.wikipedia.org/wiki/Schengen_Area
ولي اگر بصورت تهران-زوريخ-آمريکا يا تهران-فرانکفورت-آمريکا باشه ويزا نميخواد.

ضمنا واسه پرواز و بليط و ... تاپيک داريم. اينجا رو شلوغ نکنيد!
http://www.mohajersara.com/thread-2375.html

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mehdi1989 - 2014-05-29

سلام. من شنیدم بعد از سفر اول تا یک سال می شه خارج از آمریکا موند. ایا درسته؟ یعنی من میتونم برم امریکا و بیام.لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 12:29)2013selectee نوشته:  
(2014-05-29 ساعت 10:13)spv نوشته:  

اگر پرواز بصورت تهران-زوريخ-فرانکفورت-آمريکا باشه ويزاي ترانزيت ميخواد (تا جائي که من ديدم و شنيدم)
پرواز بين روزيخ و فرانکفورت داخل ناحيه شنگن حساب ميشه و مثل پرواز داخلي يک کشور ميمونه. پس حتما ويزا ميخواد.
کشورهاي ناحيه شنگن: http://en.wikipedia.org/wiki/Schengen_Area
ولي اگر بصورت تهران-زوريخ-آمريکا يا تهران-فرانکفورت-آمريکا باشه ويزا نميخواد.

ضمنا واسه پرواز و بليط و ... تاپيک داريم. اينجا رو شلوغ نکنيد!
http://www.mohajersara.com/thread-2375.html
با سلام
پروازهای گلف ایر به مقصد آمریکا یک استاپ در اروپا بیشتر نداره . یا لندن یا فرانکفورت و یا پاریس و نیازی به ویزای ترانزیت هم نداره .
به چشم 2013selectee عزیز . اگر ممکنه از مدیران گرانقدر قبول زحمت بفرمایند این پست هارا کلاً به تاپیک مربوطه منتقل کنن ممنون می شویم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 01:11)rtt نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 20:04)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 17:41)lida55 نوشته:  [quote='Sam2014' pid='503748' dateline='1401282112']
[quote='lida55' pid='503731' dateline='1401279482']
ممنون از اطلاعات شما گلف ایر به لوس انجلس نداره؟ و خوبقیمت شما یکسره هست ولی من دنبال بلیط دو سره هستم لطفا نرخ اونم اگه داشتین بگین .
درود بر همه دوستان گلم
یک نکته درباره گلف ایر به عرضتون برسونم که فعلاً (یعنی از 15 می) .....
من واسه 26 آگوست از خود دفتر امارات واقع در ولیعصر روبروی توانیر بلیطمو خریدم شد 2877000 تومان
تو سایت های مختلف هم چک کردم کمترین حالت حدود 860 دلار بود اینی هم که من خریدم همین قیمت هستش
با سلام خدمت rtt عزیز
به سلامتی بلیط هم تهیه کردید.قیمت هاتون درسته سایت امارات 887 دلار ولی سایت هایی که آفر میدهند مثل tripsta یا airtickets و...حدود 860 دلار.
قیمت ریالی شما هم با توجه به نرخ آزاد دلار همون حدودها هست .
دو تا نکته در باره پروازهای امارات به خدمت دوستان عرض کنم:
1- توجه داشته باشید پروازهای امارات به لس آنجلس دو سه جور کامبینیشن داره (به لحاط زمان توقف بین دو پرواز در دبی ) کمترینش 2ساعت و 20 دقیقه ، 8 ساعت و 40 دقیقه و 19 ساعت و 45 دقیقه و قیمت هاشون هم هیچ فرقی نداره. موقع بوک یا خرید مراقب باشید چون آژانس یا دفتر فروش ممکنه این موضوع را به شما اطلاع نده . شما حتماً بخواهید ازشون تا بعد گرفتار نشوید.
2- موقع خرید از دفتر امارات یا آژانس مطمئن بشید قیمت برابری ریال و دلار را درست زده باشن . من خودم تجربه داشتم که هر دلار رو 60 تا 70 تومن گرانتر زده بود . ( همین روبروی توانیر)
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2014-05-29

کسی میدونه پذیرایی توی پروازهای گلف و الاتحاد چه جوریه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - spv - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 17:15)nedafarsi نوشته:  کسی میدونه پذیرایی توی پروازهای گلف و الاتحاد چه جوریه؟
الاتحاد عالی گلف تا به حال پرواز نداشتم نمیدونم از لحاظ نوشیدنی هیچکدام به عمان ایر نمیرسه چون میهمان داراش
دست ودلبازترن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ffrfar - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 17:15)nedafarsi نوشته:  کسی میدونه پذیرایی توی پروازهای گلف و الاتحاد چه جوریه؟
ندا جون غذا و نوشیدنی که حتما هست اما محض احتیاط یه مقدار کیک و چیپس و اجیل ببرید بد نیست.....لواشک هم دوست داری ببر.....SmileRolleyes

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mehdi1989 - 2014-05-29

سلام. اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید.
من شنیدم بعد از سفر اول به امریکا تا یک سال می شه خارج از آمریکا موند. ایا درسته؟ یعنی من میتونم برم آمریکا و بیام.لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - vistac - 2014-05-29

سلام الان 22 روز از اومدن ما به امریکا میگذره و همچنان سایت کد ما رو نمیشناسه از دوستان مطلع خواستم بپرسم این عادیه؟