مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-07-17

با سلام
ما اپارتمانمان را 6 ماهه اجاره کردیم و فقط با اجاره یک ماه دپازیت بدون کردیت کارت بدون ایدی و یک هفته پس از ورود . فقط با چانه زنی و پرینت حساب خوب.می شد 3 ماهه هم اجاره کرد ولی شرایطش نا عادلانه بود. در ضمن در محل خوبی هم هست با امنیت کامل و امکاناتش مجموعه خوبه و داخل خانه هم کاملا تمیز هم هست.
من فکر میکنم با جستجوی کامل ومقداری چانه زنی میشه خانه اجاره کرد حتی اگر اشنایی نداشته باشید مثل ما.
در ضمن برای گرفتن ای دی حتما باید ادرس مشخصو غیر از هتل و مدارکی دال بر سکونت شما در تگزاس باشه مانند قراردا خانه و قبوض برق یا اینترنت خانه .و عملا برای گرفتن ایدی بعد از اجاره کردن خانه یا ساکن شدن میشه اقدام کرد.

RE: هیوستون تگزاس - arash_r15 - 2013-07-19

سلام دوستان عزیز مقیم هیوستن ! اول باید عرض کنم که خوندن 55 صفحه این تاپیک اگر چه خییییلی سخت بود ولی خوب اطلاعات خیلی خیلی خوبی بهم داد. از همگی ممنونم.

در مورد کار من به توصیه دوستان عمل کردم و دارم دنبال رزومه و اینا از سایت های indeed و غیره میگردم ولی یه سوال کلی داشتم. اونم اینکه کسی از دوستان رشته متالورژی هست ؟

من تخصصم (البته سنی ندارما) پوشش های دمای بالا و خوردگی و سایش هستش. کسی خبری، اطلاعاتی، آشنایی چیزی داره لطفاً راهنمایی کنه.

ضمناً ایشالا من اوایل آگوست میام. میخوام از الان زود برم تو نخ کار !!! کمکم کنید لطفاً.

RE: هیوستون تگزاس - sce - 2013-07-19

تا حالا کسی بین هیوستون و رالی دودل مونده ؟
جدول مقایسه شهر هارو که می بینم یه کم از هیوستون نا امید می شم.مهمترین چیزی که از این جدول تو ذوق می زنه هیسپانسک های فراوانه هیوستونه.این یعنی پیدا کردن کار غیر تخصصی،اونم از ابتدا با حداقل دستمزد می تونه یه کم سخت باشه.از طرفی شاخص های اقتصادی و درآمد و زندگی هم با ذهنیت قبلی من از یه شهر صنعتی و انژری خیلی بیشتر از این حرفا بود و در مقایسه با رالی در درجه پایین تری قرار داره.من مقصدم شهر ریچموند در نزدیکی هیوستونه و خوشحال می شم دوستان بیشتر از تجربیات خودشون،مخصوصا قسمت های امیدوار کنندش بیشتر بگن تا این دودلی واسه من رفع بشه.اصراری به رفتن به هیوستون ندارم،اما علاقه ای هم به تغییر سریع مقصد تو فاصله یه ماه تا پرواز تو خودم نمی بینم.
موفق باشین.

RE: هیوستون تگزاس - ali.narooei - 2013-07-19

(2013-07-19 ساعت 14:15)sce نوشته:  تا حالا کسی بین هیوستون و رالی دودل مونده ؟
جدول مقایسه شهر هارو که می بینم یه کم از هیوستون نا امید می شم.مهمترین چیزی که از این جدول تو ذوق می زنه هیسپانسک های فراوانه هیوستونه.این یعنی پیدا کردن کار غیر تخصصی،اونم از ابتدا با حداقل دستمزد می تونه یه کم سخت باشه.از طرفی شاخص های اقتصادی و درآمد و زندگی هم با ذهنیت قبلی من از یه شهر صنعتی و انژری خیلی بیشتر از این حرفا بود و در مقایسه با رالی در درجه پایین تری قرار داره.من مقصدم شهر ریچموند در نزدیکی هیوستونه و خوشحال می شم دوستان بیشتر از تجربیات خودشون،مخصوصا قسمت های امیدوار کنندش بیشتر بگن تا این دودلی واسه من رفع بشه.اصراری به رفتن به هیوستون ندارم،اما علاقه ای هم به تغییر سریع مقصد تو فاصله یه ماه تا پرواز تو خودم نمی بینم.
موفق باشین.

به نظر من مهمترین نکته در انتخاب شهر ، داشتن یک آشنایی هست که بشه روش حساب کرد
راجع به شهری که شما انتخاب کردین باید بگم من این شهر و نمیشناسم و فقط روی نقشه دیدم که یه جایی هست 20-30 مایلی هیوستون ولی وقتی از یکی از دوستای امریکاییم پرسیدم گفت یه جای کوچیکیه که اونهم فقط تابلوشو توی جاده دیده
پس اگر احیانا شما میخواید توی هیوستون کار پیدا کنید به نظر من توی خود هیوستون مستقر بشید بهتره چون این شهر خودش به اندازه کافی بزرگ هست چه برسه به جایی 30 مایل دورتر....

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-07-19

تا حالا کسی بین هیوستون و رالی دودل مونده ؟
موفق باشین.
[/quote]

به نظر من مهمترین نکته در انتخاب شهر ، داشتن یک آشنایی هست که بشه روش حساب کرد
راجع به شهری که شما انتخاب کردین باید بگم من این شهر و نمیشناسم و فقط روی نقشه دیدم که یه جایی هست 20-30 مایلی هیوستون ولی وقتی از یکی از دوستای آمریکاییم پرسیدم گفت یه جای کوچیکیه که اونهم فقط تابلوشو توی جاده دیده
پس اگر احیانا شما میخواید توی هیوستون کار پیدا کنید به نظر من توی خود هیوستون مستقر بشید بهتره چون این شهر خودش به اندازه کافی بزرگ هست چه برسه به جایی 30 مایل دورتر....
[/quote]
من با نظر دوست عزیز در مورد انتخاب هیوستون بجای ریچموند بخاطر وسعت بیشتر و فرصتهای کاری بیشتر موافقم . درست رقبا برای کار زیاده ولی فرصت کاری هم زیاده و در ضمن به دوست عزیزی که تردید بین رالی و هیوستون را مطرح کردن پیشنهاد میکنم در مقایسه هاشون حتما قوانین مالیاتی و این استیت شدن و وضعیت فرودگاهی( اگر قصد رفت و امد به ایران را دارند) را در نظر بگیرند . طبیعتا امید برای پیدا کردن کار مرتبط هم گزینه مهمی در انتخاب شهر است.
سپاس

RE: هیوستون تگزاس - fariba_a - 2013-07-20

در ضمن به دوست عزیزی که تردید بین رالی و هیوستون را مطرح کردن پیشنهاد میکنم در مقایسه هاشون حتما قوانین مالیاتی و این استیت شدن و وضعیت فرودگاهی( اگر قصد رفت و امد به ایران را دارند) را در نظر بگیرند .

سلام
دوست عزیز ، منظور شما را از وضعیت فرودگاهی نمیفهمم. لطفا بیشتر توضیح بدید. درضمن مدت زمان لازم برای in-state محسوب شدن در هر ایالتی متفاوته؟؟؟
برای تگزاس چند ماهه؟
موفق باشید.

RE: هیوستون تگزاس - nazanin_nik2012 - 2013-07-21

دوستانی که قصد اقامت یک هفته تا یک ماه رو در هیوستون دارن برای من پیغام بزارن

RE: هیوستون تگزاس - nazanin_nik2012 - 2013-07-22

دوستان همین الان یک منزل یک خوابه آماده اجاره است.منطقه اش هم خیلی خوبه . تا مراکز خرید کمتر از 5 دقیقه پیاده روی هست. اگر کسی لازم داره پیغام بده.

RE: هیوستون تگزاس - nazanin_nik2012 - 2013-07-22

(2013-07-21 ساعت 23:28)narciss2013 نوشته:  slm.ma akharaye augu max 1mah ye jaro beraye sokoonat mikhaim ta betoonim donbale khoone begardim.albate hodoodaye medical center o Texas University.
براتون چک میکنم اما اینجور جاها که موقت باشه دیگه معمولا انتخاب جا به دلخواه شما نخواهد بود. اصلا کلا همچین موردی تو هیوستون نایابه . شما یه چک بکنین کمتر از 6 ماه هیج جا اجاره نمیدن مگر اینکه برین هتل که اونم خداتومن هزینه برمیداره

RE: هیوستون تگزاس - ali.narooei - 2013-07-22

(2013-07-20 ساعت 10:52)fariba_a نوشته:  در ضمن به دوست عزیزی که تردید بین رالی و هیوستون را مطرح کردن پیشنهاد میکنم در مقایسه هاشون حتما قوانین مالیاتی و این استیت شدن و وضعیت فرودگاهی( اگر قصد رفت و امد به ایران را دارند) را در نظر بگیرند .

سلام
دوست عزیز ، منظور شما را از وضعیت فرودگاهی نمیفهمم. لطفا بیشتر توضیح بدید. درضمن مدت زمان لازم برای in-state محسوب شدن در هر ایالتی متفاوته؟؟؟
برای تگزاس چند ماهه؟
موفق باشید.

منظور از وضعیت فرودگاهی این هست که امکان پرواز مستقیم به کشورهایی که به ایران پرواز دارن وجود داشته باشه ، که مسلما فرودگاه هیوستون یکی از اصلی ترین فرودگاهای جنوب امریکاست و لازم نیستش که برای سفر به ایران از پروازهای داخلی استفاده کنی یا مصافتی رو با ماشین طی کنی تا به یک فرودگاه برسی....

واسه In-State شدن یکسال کافیه

RE: هیوستون تگزاس - sce - 2013-07-22

من این سوال رو تو تاپیک اولین سفر هم مطرح کردم.اینجا هم می پرسم:
حداقل امکانات آپارتمان های اجاره ای چیه ؟منظورم تجهیزات و مبلمان خونه هست.
موفق باشین.

RE: هیوستون تگزاس - ali.narooei - 2013-07-22

(2013-07-22 ساعت 21:01)sce نوشته:  من این سوال رو تو تاپیک اولین سفر هم مطرح کردم.اینجا هم می پرسم:
حداقل امکانات آپارتمان های اجاره ای چیه ؟منظورم تجهیزات و مبلمان خونه هست.
موفق باشین.
حداقل امكاناتي كه من تا حالا ديدم اشپزخونه شامل گاز و يخچال و ماشين ظرفشويي
راجع به ماشين لباسشويي هم بعضيا داخل اپارتمان هست و بعضي هام مشترك با بقيه خونه هاست

RE: هیوستون تگزاس - nazanin_nik2012 - 2013-07-23

(2013-07-22 ساعت 20:28)narciss2013 نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 05:22)nazanin_nik2012 نوشته:  
(2013-07-21 ساعت 23:28)narciss2013 نوشته:  slm.ma akharaye augu max 1mah ye jaro beraye sokoonat mikhaim ta betoonim donbale khoone begardim.albate hodoodaye medical center o Texas University.
براتون چک میکنم اما اینجور جاها که موقت باشه دیگه معمولا انتخاب جا به دلخواه شما نخواهد بود. اصلا کلا همچین موردی تو هیوستون نایابه . شما یه چک بکنین کمتر از 6 ماه هیج جا اجاره نمیدن مگر اینکه برین هتل که اونم خداتومن هزینه برمیداره
mamnoon.in khoonei ke migin be medical center nazdike?ejare mahanash chande?
نزدیک مدیکال سنتر نیست. اجاره اش هم باید براتون چک کنم اما هرچی باشه از 1 ماه اقامت در هتل خیلی به صرفه تره Wink

RE: هیوستون تگزاس - narciss2013 - 2013-07-23

(2013-07-23 ساعت 01:35)nazanin_nik2012 نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 20:28)narciss2013 نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 05:22)nazanin_nik2012 نوشته:  
mamnoon.in khoonei ke migin be medical center nazdike?ejare mahanash chande?
نزدیک مدیکال سنتر نیست. اجاره اش هم باید براتون چک کنم اما هرچی باشه از 1 ماه اقامت در هتل خیلی به صرفه تره Wink
منتظر جوابتون هستم.مسلما به صرفه خواهد بود

RE: هیوستون تگزاس - far62 - 2013-07-23

سلام دوستان مهاجر اگر کسی دنبال خونه برای اجاره با قیمت ارزون و مکان مناسب من می تونم کمک کنم برام پیغام خصوصی بزارید .