مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-06-22

(2012-06-22 ساعت 12:40)3rip نوشته:  نظر موافقتون چیه یه آمار بگیریم در مورد مقصدمون در امریکا که هر کس میخواد چه ایالت و چه شهری بره ؟

تریپ عزیزم، برای این منظور از مدتها قبل تاپیک چه ایالتی را برای زندگی در آمریکا انتخاب خواهیم کرد وچرا؟ وجود داشته است. شما و دوستان دیگر می توانید از این تاپیک برای ادامه بحث استفاده کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehdiii - 2012-06-22

(2012-06-22 ساعت 15:28)frozen mind نوشته:  
(2012-06-22 ساعت 12:40)3rip نوشته:  نظر موافقتون چیه یه آمار بگیریم در مورد مقصدمون در امریکا که هر کس میخواد چه ایالت و چه شهری بره ؟
تریپ عزیزم، برای این منظور از مدتها قبل تاپیک چه ایالتی را برای زندگی در آمریکا انتخاب خواهیم کرد وچرا؟ وجود داشته است. شما و دوستان دیگر می توانید از این تاپیک برای ادامه بحث استفاده کنید.
Frozen عزیز محبت کنی یک سری به اینجا هم بزنی یک دنیا ممنون میشم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-06-22

دوستان عزيزم
من ديشب وارد خاك پاك آمريكا شدم

اينجا همه چيز متفاوت هست كه راجع به آن كلي صحبت خواهم كرد

در ابتدا بايد از همه و همه دوستان مهاجرسرايي بالاخص مديران فروزن مايند عزيز و آرش rss و همسفران عزيزم كوپول مهدي جان مهندس حسيني و ....نهايت تشكر و قدرداني خود را اعلام ميكنم كه با اطلاعات ذيقيمت من و خانواده ام را آمريكايي كردند

لازم هست سفرنامه اي بنويسم كه البته اين كار را با طيب خاطر خواهم كرد

دوستان هر سوال دارند چه اينجا چه بصورت خصوصي بفرمايند با كمال ميل جواب ميدهم

موفق و پيروز باشيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehdiii - 2012-06-22

(2012-06-22 ساعت 18:17)armanbala نوشته:  دوستان عزيزم

در ابتدا بايد از همه و همه دوستان مهاجرسرايي بالاخص مديران فروزن مايند عزيز و آرش rss و همسفران عزيزم كوپول مهدي جان مهندس حسيني و ....نهايت تشكر و قدرداني خود را اعلام ميكنم كه با اطلاعات ذيقيمت من و
سلام دوست عزیز
بهتون صمیمانه تبریک میگم و منتظر اطلاعات مفید شما هستیم.
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-06-22

اينجا همه چيز متفاوت هست كه راجع به آن كلي صحبت خواهم كرد....

تبریک فراوان. ایشالا موفق و پیروز باشید. فقط یک سوال. تو فردوگاه ایران براتون مشکلی ایجاد نشد؟ سوالی چیزی نپرسیدن؟ یا اصلا چه سوال هایی پرسیدن؟ اگه موردی هست بی زحمت توضیج بدید. ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-06-22

در ابتدا بايد از همه و همه دوستان مهاجرسرايي بالاخص مديران فروزن مايند عزيز و آرش rss و همسفران عزيزم كوپول مهدي جان مهندس حسيني و ....نهايت تشكر و قدرداني خود را اعلام ميكنم كه با اطلاعات ذيقيمت من و خانواده ام را آمريكايي كردند

موفق و پيروز باشيد
از ته دل امیدوارم که موفق باشید.فقط جون عموسام هر چه زودتر تعریف کن آنچه را که تعریف کردنی هستش.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kopol - 2012-06-22

خب حالا که کار به آمار رسید اعلام می کنم منم دارم می رم لوس آنجلس

موفق و پيروز باشيد
دکتر جان سلام و عرض خیر مقدم ، خیلی خوشحالم که به سلامتی رسیدین و امیدوارم گرمای شدید هیوستون اذیتتون نکرده باشه ، شدیداً منتظر نوشته های ارزشمند شما هستیم ، موفق و پیروز باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-06-22

ما هم می ریم سن حوزه کالیفرنیا.

میشه این محل اسکان را به جدول آقا احسان گل اضافه کرد که بچه ها بتونن از هم خبر بگیرند؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-06-23

با عرضه سلام

من و همسرم دیشب به آمریکا رسیدیم مسیر ما فرانکفورت به نیویورک و اکلا هما سیتی بود.در ایران ما ۳۰۰۰ دلار بانکی‌ رو گرفتیم و تمامی‌ ارزی که داشتیم رو بدونه مشکلی‌ بردیم دوستان از این بابت استرس نداشته باشن در نیویورک هم موقع ورود به خاک آمریکا برخورد‌ها بسیار عالی بود و در مدت کمتر از یک ساعت تمامی‌ کارا انجام شد . اینجا یه دنیایی متفاوت در انتظار شما است . موفق باشی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shkhmo - 2012-06-23

(2012-06-21 ساعت 02:22)mml نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 09:37)shkhmo نوشته:  سلام به دوستان عزیز
اگر شخصی در هنگام ورود به آمریکا 2-3 ماه باردار باشه با مشکلی مواجه میشه؟

سلام، اگه خواستین دالاس بیاید، حتماً خبر بدید. من و خانمم اگه کاری از دستمون بر بیاد، خوشحال می شیم که بتونیم کمک کنیم.

با توجه به شرایط خاصی که دارید، حتماً از شرکت های بیمه ای که هنوز بیمه مسافرت خارجی ارائه می دن بپرسید که آیا هزینه مراقبت های دوران بارداری رو هم پوشش می دن یا خیر. با خرید یه بیمه نامه حداقل 3 ماهه، در ماه های اولی که در آمریکا اقامت می کنید و تا بیمه درمان درست و حسابی از شرکت های اینجا خریداری کنید، خیالتون راحته.

دوست عزیز بسیارسپاسگذارم
میشه کمی راهنمایی بفرمایید برای خرید بیمه در آمریکا به چه صورت باید اقدام کرد و پس از ورود چه مدت زمانی میشه از مزایای شهروندی بهره برد.
بنظرتون زمانیکه فرزندمان به دنیا آمد برای مراحل واکسنهای دوره ای برگردیم ایران بهتره یا در امریکامیتوان باهمان بیمه واکسنهاروزد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-06-23

(2012-06-22 ساعت 15:28)frozen mind نوشته:  

فروزن جان ممنون از راهنماییت.

پس بهتره برای این که هدفمندتر شه ، نحوه تهیه بلیط رو به اینصورت بگیم تا هم آمار مقصدها رو داشته باشیم و هم با عنوان تاپیک تناقضی نداشته باشه.

1- نام ایرلاینی که باش پرواز میکنیم
2- تعداد استاپ ها و کدوم کشورها استاپ داره
3- مدت زمان معطلی توی هر استاپ
4- مدت پرواز
5- تاریخ تقریبی پرواز (مثل اواخر مرداد، اواسط شهریور و ...) / ساعت پرواز / ساعت رسیدن به مقصد
6- مدل هواپیما
7- نام مقصد
8- هزینه بلیط
9- مقدار بار مجاز همراه

-----------------------------
برای شروع خودم میگم که برای رفتن به آتلانتا دو تا انتخاب داشتم .
اولی KLM که یه استاپ داره در آمستردام هلند و بعد از 3 4 ساعت فکر میکنم با پرواز Delta airline میره به سوی آتلانتا. برای اواسط سپتامبر الان توی سایتش زده 1646 دلار و آژانس بهم قیمت داد دو میلیون و 17 هزار تومن. که همون دلار 1226 تومنی حساب کرده.

انتخاب دوم Alitalia بود که یه استاپ داره در شهر رم ایتالیا و بعد از یکساعت و 40 دقیقه پرواز میکنه به آتلانتا.
ساعت پرواز از فرودگاه امام 5:30 صبحه که بعد از 5 ساعت و 15 دقیقه پرواز با ایرباس A320 ، راس ساعت 8:10 دقیقه صبح به وقت ایتالیا میرسه به فرودگاه Fiumicino شهر رم.
ساعت 9:40 دقیقه صبح به وقت ایتالیا با ایرباس 333 به سوی آتلانتا پرواز میکنه و بعد از 11 ساعت و 15 دقیقه راس ساعت 14:55 به وقت آتلانتا میرسه به فرودگاه Hartsfield آتلانتا.

مقدار بار مجاز ، یه ساک 23 کیلیویی و یک کیف 8 کیلویی+ یه ساک اضافه 23 کیلیویی با پرداخت 60 یورو (که کاملا می ارزه)

قیمت بلیط آلیتالیا یک میلیون و 126 هزار تومن میشه.

اما چرا این همه تفاوت قیمت؟ خب مسلما پرواز KLM کلاس بالاتری نسبت به آلیتالیا داره و برای خانواده ها بهتره . اما برای افراد مجرد مثل من تفاوت قیمت 900 هزار تومنی ارزششو داره که یه کم سختی بکشیم و با آلیتالیا بریم.
-----

البته من هنوز بلیط نگرفتم اما انتخاب نهاییم همین آلیتالیاست.Cool

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mml - 2012-06-23

(2012-06-23 ساعت 08:18)shkhmo نوشته:  1. برای خرید بیمه در آمریکا به چه صورت باید اقدام کرد
2. پس از ورود چه مدت زمانی میشه از مزایای شهروندی بهره برد.
3. بنظرتون زمانیکه فرزندمان به دنیا آمد برای مراحل واکسنهای دوره ای برگردیم ایران بهتره یا در امریکا میتوان باهمان بیمه واکسن هارو زد؟

1. در ایران به صورت فردی نمی توان بیمه درمان خرید. ولی در آمریکا می توان این بیمه را به صورت فردی و یا خانوادگی هم تهیه کرد. بسته به توان مالی، هر کس به سراغ شرکت های مختلف بیمه می رود و به اصطلاح "plan" مطلوب خود را خریداری می کند.

به علت هزینه بالای حق بیمه ماهانه این نوع بیمه ها، که اگر خدمات دندانپزشکی را هم بخواهد پوشش دهد، رقم قابل ملاحظه ای در سبد هزینه های خانوار خواهد شد، بسیاری از شهروندان آمریکا هم هنوز بیمه ای ندارند. به گفته سهیل بادامی عزیز در تاپیک دالاس، این قشر که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند، بالغ بر 30 درصد جمعیت آمریکاست.

به دلیل این هزینه بالای بیمه های درمانی، بسیاری از افراد سعی می کنند از طریق محل کار خود این پوشش های بیمه را تهیه کنند. با توجه به اینکه مهاجرین تازه وارد مدتی طول می کشد تا شغل مناسبی پیدا کنند که بیمه درمان را هم جزو مزایای استخدام ارائه نماید، یا باید در این دوره گذار به خدا توکل کرد (!) یا اینکه مبلغ قابل توجهی را در ماه برای حق بیمه درمان پرداخت نمود.

اگر به تاپیک دالاس سربزنید، در یکی دو ماه گذشته دوستان آگاه تری که در این زمینه تجربیات ارزشمندی دارند، مطالب مفیدی را به اشتراک گذاشته اند که شامل بیمه رایگان کودکان هم می شود.

2. برای شهروند شدن، باید 5 سال از زمان مقیم شدن یا همان دریافت گرین کارت بگذرد. خدماتی مانند بیمه های رایگان برای کودکان و یا کمک هزینه های تحصیلی به افراد مقیم هم تعلق می گیرد، اما امکان رأی دادن یا استخدام در بسیاری از اداره های دولتی، مستلزم شهروند بودن است. اگر مشخصاً بفرمایید که منظور شما کدامیک از مزایای شهروندی است، مطمئناً اعضای سایت شما را بیشتر راهنمایی خواهند کرد.

3. چون هنوز فرزندی نداریم، نمی توانم به سؤال شما جوابی دقیق بدهم. اما به نظر می آید با توجه به رایگان بودن بیمه کودکان و دردسرهای سفر به ایران و سپس مطابقت واکسیناسیون با الزامات خدمات بهداشتی در آمریکا، گزینه مناسبی نخواهد بود.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - adambarfi - 2012-06-23

موفق و پيروز باشيد

رسیدن بخیر.
ما هم 2 هفته هست هیوستون هستیم من هنوز فرصت نکردم سفر نامه بنویسم آقا آرمان تا حدودی ما به محیط و خونه ها آشنا شدیم فعلا تو studio6 i هستیم اگه کمکی خواستید بهم پیغام بدید تا در تماس باشیم هر کاری از دستمون بر بیاد در خدمتیم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-06-23

تو فرودگاه ایران موقع خروج ایرادی از پاسپورت نمی گیرن؟ مثلا برای خانم ها بگن چرا عکس ویزاتون بی حجابه و از این حرفا؟ :-S یا اصلا به خود ویزا گیر بدن؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maz1359 - 2012-06-23

(2012-06-23 ساعت 04:26)M.Haghighi نوشته:  با عرضه سلام

من و همسرم دیشب به آمریکا رسیدیم مسیر ما فرانکفورت به نیویورک و اکلا هما سیتی بود.در ایران ما ۳۰۰۰ دلار بانکی‌ رو گرفتیم و تمامی‌ ارزی که داشتیم رو بدونه مشکلی‌ بردیم دوستان از این بابت استرس نداشته باشن در نیویورک هم موقع ورود به خاک آمریکا برخورد‌ها بسیار عالی بود و در مدت کمتر از یک ساعت تمامی‌ کارا انجام شد . اینجا یه دنیایی متفاوت در انتظار شما است . موفق باشی
با آرزوی موفقيت برای شما دوست عزيز. شما فرموديد با خودتون پول برديد و مشکلی نبود. من شنيدم هر خانواده بيشتر از 10000 دلار نميتونه ببره. آيا صحت داره يا شما بيشتر از اين مقدار همراهتون بردين.