مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - mahdip - 2013-07-29

(2013-07-28 ساعت 13:23)Ramin geologist نوشته:  سلام دوستان
من یک سری اطلاعات می خواستم راجع به کارهای نفتی در هیوستون
رشته من زمین شناسی نفته و یکی دو سال هم سابقه کار دارم.
توی سایت های Indeed, Cl, Rigzone, Oilcareer و سایت های دیگه یه سرچی کردم و اینجور که معلومه کار زیاده
1- اما سوال من اینه که آیا شرکتهای نفتی مدارک تحصیلی ایران رو قبول دارن یا نه؟
2- برای کارهای اقماری ( سر دکل) دوره ها چند هفته ای هست؟
3- آیا کسی از دوستان هست که تو موقعیت شغلی من در تگزاس زندگی کنه؟
ممنون از راهنماییتون

2014AS00004000
---------------------------------------------------------------------
دوست عزیز من رشتم عینا زمین شناسی نیست ولی تو صنعت نفت دنبال کار هستم .
تا جایی که من دیدم تو این صنعت نمیگن که مدرکت را قبول نداریم و افراد بسیار زیادی را میشناسم که از ایران آمدن و با مدرک دانشگاهی ایران الان هم سر کار هستن . اما.....................
مسئله این هست که مصاحبه بدن یا نه.... وقتی سابقه زیاد نداشته باشید و یا مدرکتون از اونجا نیست بسیار سخت بهتون مصاحبه میدن . افرادی هم بودن با سابقه 8-9 ساله در ایران ولی مدت زمان زیادی (8 ماه مثلا) طول کشیده تا کار بگیرن . برای کسانی هم سابقه ندارن یا کم دارن خوب باید تو شرکت های بزگ که دوره های آموزشی هم دارن به عنوان تازه فارق اتحصیل کاربگیرن . این شرکت ها هم میرن تو کمپس دانشگاههای آمریکایی و از دانشجوهای اونها انتخاب میکنن و یا بهشون دوره کاروزی میدن و بعد از اتمام کاروزی جذب همان شرکت میشن. این ماجرا هم ظاهرا ربطی به مدرک و اعتبارش نداره ... اینها به دانشگاه های آمریکا میرن و از اونجا میگیرن چون دولت به اونها تخفبف مالیاتی میده بابت دانشجویانی که از دانشگاههای کشور بردن سر کار (من این جوری شنیدم و به نظر هم منطقی میاد).
در مجموع کسی به شما نمیگه مدرکت را قبول نداریم ولی شانس های کمتری خواهیم داشت و این با عث میشه که مدت زمان بیشتری طول بکشه که کار بگیریم.
اینجا تا اینجایی که من دیدم اغماری نیستن مثل ایران و خیلی کمتر همچین برنامه ایی پیدا میکنید (شاید در کار هایی که یه سرویس به چاه میخوان بدن مثل hydrualic Fracturing و چیزهای مشابه مدت زمان رو فیلد بودن کمتر باشه ولی همچکدوم برنامه مشخص ندارن) . اینجا میفرستن سر چاه تا به Objective که داشتن برسن بعد چند روز استراحت و بعد هم ادامه کار. نکته اینه که اون چند روز هم استراحت نیست . اون چند روز هم واسا اینه که مثلا گروه دیگری دارن رو چاه کار تکمیلی کار شما را انجام میدن و بقیه را میگن برید. الان دوستانی را میشناسم در Schlumberger که به این صورت کار میکنن . برای Halliburton , Baker هم همینطوره ظاهرا .

RE: هیوستون تگزاس - kakero - 2013-07-29

(2013-07-23 ساعت 01:35)nazanin_nik2012 نوشته:  شما میتونید از هتل های بلند مدت استفاده کنید که قیمتش مناسبه
(2013-07-22 ساعت 20:28)narciss2013 نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 05:22)nazanin_nik2012 نوشته:  
(2013-07-21 ساعت 23:28)narciss2013 نوشته:  slm.ma akharaye augu max 1mah ye jaro beraye sokoonat mikhaim ta betoonim donbale khoone begardim.albate hodoodaye medical center o Texas University.
براتون چک میکنم اما اینجور جاها که موقت باشه دیگه معمولا انتخاب جا به دلخواه شما نخواهد بود. اصلا کلا همچین موردی تو هیوستون نایابه . شما یه چک بکنین کمتر از 6 ماه هیج جا اجاره نمیدن مگر اینکه برین هتل که اونم خداتومن هزینه برمیداره
mamnoon.in khoonei ke migin be medical center nazdike?ejare mahanash chande?
نزدیک مدیکال سنتر نیست. اجاره اش هم باید براتون چک کنم اما هرچی باشه از 1 ماه اقامت در هتل خیلی به صرفه تره Wink

RE: هیوستون تگزاس - kakero - 2013-07-29

(2013-06-22 ساعت 18:12)vahid_ce نوشته:  سلام

از دوستان کسی هست که بخواد با من هم خونه شه؟
شما شرایططون چیه؟

RE: هیوستون تگزاس - Ramin geologist - 2013-07-29

---------------------------------------------------------------------
تا جایی که من دیدم تو این صنعت نمیگن که مدرکت را قبول نداریم و افراد بسیار زیادی را میشناسم که از ایران آمدن و با مدرک دانشگاهی ایران الان هم سر کار هستن . اما.....................
مسئله این هست که مصاحبه بدن یا نه.... وقتی سابقه زیاد نداشته باشید و یا مدرکتون از اونجا نیست بسیار سخت بهتون مصاحبه میدن . افرادی هم بودن با سابقه 8-9 ساله در ایران ولی مدت زمان زیادی (8 ماه مثلا) طول کشیده تا کار بگیرن . برای کسانی هم سابقه ندارن یا کم دارن خوب باید تو شرکت های بزگ که دوره های آموزشی هم دارن به عنوان تازه فارق اتحصیل کاربگیرن . این شرکت ها هم میرن تو کمپس دانشگاههای آمریکایی و از دانشجوهای اونها انتخاب میکنن و یا بهشون دوره کاروزی میدن و بعد از اتمام کاروزی جذب همان شرکت میشن. این ماجرا هم ظاهرا ربطی به مدرک و اعتبارش نداره ... اینها به دانشگاه های آمریکا میرن و از اونجا میگیرن چون دولت به اونها تخفبف مالیاتی میده بابت دانشجویانی که از دانشگاههای کشور بردن سر کار (من این جوری شنیدم و به نظر هم منطقی میاد).
در مجموع کسی به شما نمیگه مدرکت را قبول نداریم ولی شانس های کمتری خواهیم داشت و این با عث میشه که مدت زمان بیشتری طول بکشه که کار بگیریم.
اینجا تا اینجایی که من دیدم اغماری نیستن مثل ایران و خیلی کمتر همچین برنامه ایی پیدا میکنید (شاید در کار هایی که یه سرویس به چاه میخوان بدن مثل hydrualic Fracturing و چیزهای مشابه مدت زمان رو فیلد بودن کمتر باشه ولی همچکدوم برنامه مشخص ندارن) . اینجا میفرستن سر چاه تا به Objective که داشتن برسن بعد چند روز استراحت و بعد هم ادامه کار. نکته اینه که اون چند روز هم استراحت نیست . اون چند روز هم واسا اینه که مثلا گروه دیگری دارن رو چاه کار تکمیلی کار شما را انجام میدن و بقیه را میگن برید. الان دوستانی را میشناسم در Schlumberger که به این صورت کار میکنن . برای Halliburton , Baker هم همینطوره ظاهرا .
[/quote]

Shy
ممنون که به سوالاتم واضح و کامل پاسخ دادی
همونطور که گفتم من رشتم زمین شناسیه
اما صرفاً دنبال کار زمین شناسی یا پتروفیزیک نیستم
اما ترجیحم اینه که هرچه زودتر بتونم با هر موقعیتی وارد صنعت نفت اونجا بشم . حالا اون موقعیت هر چی می خواد باشه...
با این تفاسیر بازم شما نظرت اینه که وارد شدن به سیستم نفتی سخته؟
و سوال دیگم که قول می دم آخرین سوالم باشه اینه که :

من فکر می کنم تا 1 سال دیگه اونجا باشم. به همراه همسرم.
در این 1 سال چه مهارتهایی رو می تونم یاد بگیرم تا زمانی که وارد هیوستن می شم زود کار پیدا کنم و درآمد نسبتاً خوبی هم داشته باشم.
سوالم هم در ارتباط با مهارتهای مرتبط با صنعت نفت هست و هم مهارتهای غیر مرتبط.
( زبان دارم می خونم... به جز زبان چه مهارتهایی اونجا مورد نیاز هست Wink

بازم از اینکه پاسخم رو دادید ممنونم

RE: هیوستون تگزاس - mahdip - 2013-07-30

(2013-07-26 ساعت 03:55)mahdip نوشته:  سلام دوستان .

یکی از دوستان بنده هستند (آقا) که دنبال یک همخانه میگردند. محل اقامت ایشون هم در غرب هیوستون هست در خیابان برایر فارست . خانه دسترسی به اکثر فروشگاه ها هم داره.
لطفا اگه کسی مایل بود پیام خصوصی بدن که شماره ایشون را بدم و با هم صحبت کنند.

با تشکر
--------------------------------------------------------------------------- :
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ایشون تماس بگیرید:
نام : ایمان
تلفن : 17635288857

RE: هیوستون تگزاس - mahdip - 2013-07-30

(2013-07-29 ساعت 12:37)Ramin geologist نوشته:  ---------------------------------------------------------------------

Shy
ممنون که به سوالاتم واضح و کامل پاسخ دادی
همونطور که گفتم من رشتم زمین شناسیه
اما صرفاً دنبال کار زمین شناسی یا پتروفیزیک نیستم
اما ترجیحم اینه که هرچه زودتر بتونم با هر موقعیتی وارد صنعت نفت اونجا بشم . حالا اون موقعیت هر چی می خواد باشه...
با این تفاسیر بازم شما نظرت اینه که وارد شدن به سیستم نفتی سخته؟
و سوال دیگم که قول می دم آخرین سوالم باشه اینه که :

من فکر می کنم تا 1 سال دیگه اونجا باشم. به همراه همسرم.
در این 1 سال چه مهارتهایی رو می تونم یاد بگیرم تا زمانی که وارد هیوستن می شم زود کار پیدا کنم و درآمد نسبتاً خوبی هم داشته باشم.
سوالم هم در ارتباط با مهارتهای مرتبط با صنعت نفت هست و هم مهارتهای غیر مرتبط.
( زبان دارم می خونم... به جز زبان چه مهارتهایی اونجا مورد نیاز هست Wink

بازم از اینکه پاسخم رو دادید ممنونم
[/quote]

دوست عزیز در مورد مهارت های دیگه جز زبان انگلیسی که از نون شب هم واجب تر هست چیزی به ذهن بنده نمیرسه . چون خودم هم دنبالش نبودم و تلاشم اینه که بر اساس رشته تحصیلیم کار کنم .
مهارت های مربوط به صنعت نفت هم هر رشته ایی که شما تجربه بتونید پیدا کنید بسیار کمکتون خواهد کرد. تو این یک سال سعی کنید سابقه کار دو ساله ایی که دارید را 3 سال بکنید که بسیار مهمه. سعی کنید بتونید توصیه نامه انگلیسی از مدیرتون بگیرید و یا کسانی که باهاشون کار کردید . نرم افزار های تخصیی تا میتونید یاد بگیرید.

RE: هیوستون تگزاس - yaser4ever - 2013-07-30

سلام دوستان. من یه هفته دیگه میام هیوستون. خونه گرفتم . stratfordhouseapts.com . اینم آدرسش. می خواستم بدونم جاهای تفریحی جاهای که بتونم چند ساعتی رو خوش باشم نزدیک این آدرس کجاست. من دانشجوام و ماشین ندارم فعلاً

RE: هیوستون تگزاس - shiraz mamali - 2013-07-30

(2013-07-26 ساعت 23:49)soror faridi نوشته:  سلام من دختری 27 ساله هستم بنظرشما کجا برای من خوب اما امنیت شهرش خیلی برام مهمتره میخوام هم کار کنم وهم ادامه تحصیل بدم

mohamad

RE: هیوستون تگزاس - m.taj - 2013-07-30

(2013-07-30 ساعت 13:42)yaser4ever نوشته:  سلام دوستان. من یه هفته دیگه میام هیوستون. خونه گرفتم . stratfordhouseapts.com . اینم آدرسش. می خواستم بدونم جاهای تفریحی جاهای که بتونم چند ساعتی رو خوش باشم نزدیک این آدرس کجاست. من دانشجوام و ماشین ندارم فعلاً

سلام
این آدرس سایتی که گذاشتید خونه ای هست که اجاره کردین!!!؟؟؟
اگه گه امکانش هست میشه بگین چقدره اجارش.
ممنونمWink

RE: هیوستون تگزاس - yaser4ever - 2013-07-30

(2013-07-30 ساعت 18:26)m.taj نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 13:42)yaser4ever نوشته:  سلام دوستان. من یه هفته دیگه میام هیوستون. خونه گرفتم . stratfordhouseapts.com . اینم آدرسش. می خواستم بدونم جاهای تفریحی جاهای که بتونم چند ساعتی رو خوش باشم نزدیک این آدرس کجاست. من دانشجوام و ماشین ندارم فعلاً

سلام
ممنونمWink

سلام بله این خونه هستش. ماهی 1100 دلار. دو خوابه. سه نفر هستیم که شیر می کنیم .

RE: هیوستون تگزاس - m.taj - 2013-07-31

(2013-07-30 ساعت 20:12)yaser4ever نوشته:  

سلام
ممنونمWink

اخه به نظرم خوب اومد برای زندگی مجردی؛خیلی ام خوب؛مبارکتون باشه؛به نظرم تر و تمیز بود؛بهم داخل هم محوطه مجتمع...با قیمت مناسب
جسارتن مبله هست همین طور؟؟؟
مرسی از راهنماییتون
موفق باشید...

RE: هیوستون تگزاس - yaser4ever - 2013-07-31

(2013-07-31 ساعت 00:07)m.taj نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 20:12)yaser4ever نوشته:  

سلام
ممنونمWink

اخه به نظرم خوب اومد برای زندگی مجردی؛خیلی ام خوب؛مبارکتون باشه؛به نظرم تر و تمیز بود؛بهم داخل هم محوطه مجتمع...با قیمت مناسب
جسارتن مبله هست همین طور؟؟؟
مرسی از راهنماییتون
موفق باشید...
با سلام مجدد. نه . مبله نیستش. البته اینجوری بهتره. چون تمیزتر هستش. اینجا چون به ایستگاه اتوبوس نزدیک هستش و محله امن و آرومی هستش انتخاب کردیم. البته خونه یه کم قدیمی ولی واسه ماها که دانشجو هستیم مناسبه. اگه اطلاعات بیشتری می خواین من 16 آگوست به محض رسیدنم می نویسم واستون WinkWink راستی راجع به تخت و این جور چیز ها میشه از فروشگاههای IKEA و یا WALMART تخت های مناسبی خریداری کرد. من به نظرم آپارتمان مبله نگیرین.

RE: هیوستون تگزاس - kopenhak84 - 2013-07-31

[quote='sce' pid='369973' dateline='1372940185']
سلام دوستان.
اگه کسی از بچه ها توی ریچموند(30 مایلی هیوستون)هست و یا اطلاعاتی از اونجا داره ممنون میشم با من به اشتراک بزاره.
موفق باشین.
[/quسلام
اینجا بیشتر اسپانیش هستن و برای کسی که بچه داره زیاد خوب نیست فرهنگه خوبی ندارند

RE: هیوستون تگزاس - far62 - 2013-08-02

سلام بچه های مهاجر سرا اگه کسی دنبال خونه می گرده اپارتمانی که من گرفتم به نظرم از نظر اجاره و امنیت خوبه و نزدیک به مراکز خرید و کلاس زبان اگه کسی خواست پیام خصوصی بده تا ادرس بدم

RE: هیوستون تگزاس - Arshya - 2013-08-03

سلام ميخواستم بپرسم محله ي quail creek dr براي خريد خانه مناسب است و بين تحصيل در رشته اقتصاد يا مديريت بازرگاني از نظر كار و درآمد كدام بهتر است؟