مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ari_kiana - 2013-10-12

(2013-09-25 ساعت 10:17)afshinghwink نوشته:  همشهری های خوبم Smileسیاتل سه تا کامیونیتی کالج خوب داره شمال و مرکز و جنوب
1- https://northseattle.edu/

2- http://www.seattlecentral.edu/

3- http://www.southseattle.edu/default.aspx

دوستان پی دی اف راهنمای این سه کالج به ترتیب زیر
1- North Seattle Community College
2- Seattle Central Community College
3- South Seattle Community College
توی این سایت ها میریم وقت ثبت نام تموم شده
آیا وسط ترم میشه ثبت نام کرد؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - bigjust - 2013-10-12

دوستان سیاتلی عزیز ما هم یه درخواستی داشتیم
ولی فک کنم سرتون خیلی شلوغه Sad Smile
ممنون

(2013-10-12 ساعت 02:13)bigjust نوشته:  دوستان سیاتلی عزیز ما هم یه درخواستی داشتیم
ممنون

چی بود؟

(2013-10-12 ساعت 03:19)ari_kiana نوشته:  
(2013-10-12 ساعت 02:13)bigjust نوشته:  دوستان سیاتلی عزیز ما هم یه درخواستی داشتیم
ممنون

چی بود؟

اینجا کار مدیریتی اون هم از نوع بازرگانی پیدا میشه
مثلا همین امروز کمپانی فورد برای قسمت فروش تو یکی از نمایندگی ها نیرو میخواد
باید سابقه داشته باشی.حداقل کار اینه که اینجا برای کار های مدیریتی اپلای میکنی میری مصاحبه و منتظر جواب میشی.کاری که بقیه دوستان کردن و سابقه ایرانت رو میگی
خود من هم توی ایران بازرگان بودم
اما اینجا همچین بدرد اینا نمی خورم
خلاصه با اون چیزی که تو ایرانه فرق داره
در مورد علوم سیاسی تمی دونم
اما مدیریت میتونی کار پیدا کنی

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - bigjust - 2013-10-13

(2013-10-12 ساعت 03:25)ari_kiana نوشته:  
ممنون

چی بود؟

باید سابقه داشته باشی.حداقل کار اینه که اینجا برای کار های مدیریتی اپلای میکنی میری مصاحبه و منتظر جواب میشی.کاری که بقیه دوستان کردن و سابقه ایرانت رو میگی
در مورد علوم ۳۰ یا C تمی دونم
دوست عزیز سابقه کار که ندارم متاسفانه
اول راهم تازه Wink برا امثال تازه کارا کار نیست ؟
یه سوال : کار ازاد تو سیاتل درامدش چطوره ؟
منظورم کارایی مثل رستوران و ...
تشکر دوست عزیز

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ari_kiana - 2013-10-13

(2013-10-13 ساعت 01:49)bigjust نوشته:  
(2013-10-12 ساعت 03:25)ari_kiana نوشته:  
ممنون

چی بود؟

در مورد علوم ۳۰ یا C تمی دونم
دوست عزیز سابقه کار که ندارم متاسفانه
اول راهم تازه Wink برا امثال تازه کارا کار نیست ؟
یه سوال : کار ازاد تو سیاتل درامدش چطوره ؟
منظورم کارایی مثل رستوران و ...
تشکر دوست عزیز
من توی این زمینه دیدی ندارم
مثلا من تو کرکلند یه رستوران ایرانی دیدم سماق میمکید باز خود سیاتل بهتره
اما اگر بخوای به سبک اینا کار کنی شدنی هست اما شاید اوایلش رقابت برات سخت باشه. چون اینجا همه چی پیدا میشه. نوع و سبک رستورانی رو که میخوای بزنی رو بگو شاید بیشتر بتونم کمکت کنم. اما در کل توی بلویو کرکلند کنمور لینوود و .. بهت توصیه نمی کنم ایرانی بزنی اما خود سیاتل جای تامل داره اونم با دقت. باز صاحب نظر تر از من هم هست امیدوارم بیان و نظر بدن

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - efah - 2013-10-14

(2013-10-09 ساعت 09:06)morvarid1364 نوشته:  دوستان عزیز
ما هم بالاخره امروز یه خونه گرفتیم برا چند ماه.
با کمک دوستای خوبمون مهتاب جان که برامون این خونرو پیدا کردن و احسان جان و آقا ابراهیم که کمک های زیادی بهمون کردن.
خیلی خوبه که تو سیاتل آدم احساس تنهایی نمیکنه.
واقعا از همتون ممنونیم برای محبت هاتون.

خیلی ممنون مروارید خانوم ، شما که با این گرفتاریهای ما ، آخر شب اومدید و تعارف کردید و به خودتون سخت گذروندید ، توی خونه خالی از اثاثیه ما مجبور شدید روی زمین بخوابید . صبح هم من باید میرفتم به محل کار و در راه برگشت از احسان شنیدم ، همون خونه ای که مهتاب خانوم زحمت کشیدند و معرفی کردند ( خیلی محبت کردند ایشون و واقعاً دوستان میتونند روی کمکهای این بزرگواران حساب کنند ) درست شده ، از اینکه دیگه در خدمتتون نیستیم ناخشنود و از اینکه سرپناهی پیدا کردید و قسمت مهمی از نگرانیهاتون خاتمه پیدا کرد خشنود هستیم .

(2013-10-09 ساعت 20:18)mohammad fazli نوشته:  دوستان یک جای خالی برای بنده باز کنید ایشاله تا 30 روز دیگه اونجام
خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
امیر عکسات تو FB یدونه بود. بهشت تنها توصیفیست که میتونم بگــــــــــــــــــــــــــــــم

اگه تا اون موقع همسر و پسرم نیومده باشن در خدمتیم ، البته اگر خودتون معذب نباشید با بودن اونها هم باز در خدمتیم .

(2013-10-09 ساعت 21:51)roeentan نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 20:18)mohammad fazli نوشته:  دوستان یک جای خالی برای بنده باز کنید ایشاله تا 30 روز دیگه اونجام
به فکر من هم باشید
60 روز دیگه

خیلی مهمه که جایی برای موندن داشته باشید ، مهمتر از همه چیز .
پس از گرفتن سوشیال (با سوشیال نامبر میتونید حساب باز کنید و برای گرفتن کار اپلای کنید) برای گواهینامه رانندگی اپلای کنید ، من و احسان اشتباه بزرگی کردیم و ابتدا برای ID card اپلای کردیم و 45 دلار (اگر با debit یا credit کارت اینکار رو بکنید 2 دلار بیشتر شما رو شارژ میکنند ، بهتره پول بدهید) اضافه دادیم ، شما این کار رو نکنید و برای گواهینامه اپلای کنید . با این کارت هم میتونید رانندگی کنید و هم بهترین ID card شما خواهد بود . پس از مکان زندگی ، داشتن یک اتومبیل بهترین برنامه برای ادامه راه است . مگر اینکه مکان زندگی شما نزدیک به یکی از ترانزیت سنترها باشه . یادتون باشه ، اگه امکان بدست آوردن کار در هر جای این کشور رو دارید ، ابتدا برای رفتن به آنجا برنامه ریزی کنید ، شما میتوانید پس از پیدا کردن کاری که شایسته شماست (مراحل کاریابی به محل اقامت شما ارتباطی ندارد) به هر نقطه دیگر از این کشور بروید .

(2013-10-09 ساعت 21:52)گل نهال نوشته:  
به فکر من هم باشید
60 روز دیگه

ما هم دقيقاً ٦٠ روز ديگه?

روی چشمان ما جای شماست .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - efah - 2013-10-14

(2013-10-14 ساعت 12:58)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 12:43)efah نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 09:06)morvarid1364 نوشته:  دوستان عزیز
ما هم بالاخره امروز یه خونه گرفتیم برا چند ماه.
با کمک دوستای خوبمون مهتاب جان که برامون این خونرو پیدا کردن و احسان جان و آقا ابراهیم که کمک های زیادی بهمون کردن.
خیلی خوبه که تو سیاتل آدم احساس تنهایی نمیکنه.
واقعا از همتون ممنونیم برای محبت هاتون.

خیلی ممنون مروارید خانوم ، شما که با این گرفتاریهای ما ، آخر شب اومدید و تعارف کردید و به خودتون سخت گذروندید ، توی خونه خالی از اثاثیه ما مجبور شدید روی زمین بخوابید . صبح هم من باید میرفتم به محل کار و در راه برگشت از احسان شنیدم ، همون خونه ای که مهتاب خانوم زحمت کشیدند و معرفی کردند ( خیلی محبت کردند ایشون و واقعاً دوستان میتونند روی کمکهای این بزرگواران حساب کنند ) درست شده ، از اینکه دیگه در خدمتتون نیستیم ناخشنود و از اینکه سرپناهی پیدا کردید و قسمت مهمی از نگرانیهاتون خاتمه پیدا کرد خشنود هستیم .

ممنونم.خواهش میکنم این حرفها چیه همین که آدم توی این شهر دوستانی داره که هر لحظه میتونه روشون حساب کنه ارزشش از همه چی بیشتره.
اما واقعا گرفتن خونه دغدغه بزرگیه.

خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
امیر عکسات تو FB یدونه بود. بهشت تنها توصیفیست که میتونم بگــــــــــــــــــــــــــــــم

اگه تا اون موقع همسر و پسرم نیومده باشن در خدمتیم ، البته اگر خودتون معذب نباشید با بودن اونها هم باز در خدمتیم .

به فکر من هم باشید
60 روز دیگه

خیلی مهمه که جایی برای موندن داشته باشید ، مهمتر از همه چیز .
پس از گرفتن سوشیال (با سوشیال نامبر میتونید حساب باز کنید و برای گرفتن کار اپلای کنید) برای گواهینامه رانندگی اپلای کنید ، من و احسان اشتباه بزرگی کردیم و ابتدا برای ID card اپلای کردیم و 45 دلار (اگر با debit یا credit کارت اینکار رو بکنید 2 دلار بیشتر شما رو شارژ میکنند ، بهتره پول بدهید) اضافه دادیم ، شما این کار رو نکنید و برای گواهینامه اپلای کنید . با این کارت هم میتونید رانندگی کنید و هم بهترین ID card شما خواهد بود . پس از مکان زندگی ، داشتن یک اتومبیل بهترین برنامه برای ادامه راه است . مگر اینکه مکان زندگی شما نزدیک به یکی از ترانزیت سنترها باشه . یادتون باشه ، اگه امکان بدست آوردن کار در هر جای این کشور رو دارید ، ابتدا برای رفتن به آنجا برنامه ریزی کنید ، شما میتوانید پس از پیدا کردن کاری که شایسته شماست (مراحل کاریابی به محل اقامت شما ارتباطی ندارد) به هر نقطه دیگر از این کشور بروید .

(2013-10-09 ساعت 21:52)گل نهال نوشته:  
به فکر من هم باشید
60 روز دیگه

ما هم دقيقاً ٦٠ روز ديگه?

روی چشمان ما جای شماست .

شما و آرش خان خیلی منت میگذارید که من رو دوست مینامید ، این یک وظیفه انسانیست که بر دوش ما نهاده شده ، کمترین کاری که انسان در برابر آنچه که دارد و در حال بدست آوردن است ، میتواند انجام دهد ، اینست که ، دیگر انسانها را نیز ، همداشت پندارد .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - AsemanAbee - 2013-10-14

ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺗﺎﭘﻴﻚ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺩﺭ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺗﺎﭘﻴﻚ ﺳﻴﺎﺗﻠﻪ

ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺩﺳﺖ ﻣﺮﻳﺰاﺩ
ﺳﻴﺎﺗﻞ ﭼﻪ ﮔﻠﻬﺎﻳﻲ ﺭﻭ ﺩﻭﺭ ﺧﻮﺩﺵ ﺟﻤﻊ ﻛﺮﺩﻩ
ﺩﺳﺖ ﻫﻤﺘﻮﻥ ﺩﺭﺩ ﻧﻜﻨﻪ ﻛﻪ ﻫﻮاﻱ ﺗﺎﺯﻩ ﻭاﺭﺩا ﺭﻭ ﺩاﺭﻳﻦ
اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ ﻫﺮ ﻗﺪﻣﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﭘﻴﺶ ﻣﻴﺮﻳﻦ ﺑﻪ اﻧﺪاﺯﻩ ﺻﺪ ﻗﺪﻡ اﺯ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺟﻠﻮ ﺑﻴﻔﺘﻴﻦ

ﻫﻮﺭﺁااااااااااااااااااااااااااا

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - sadeghifa - 2013-10-15

حتما شنیدید که < لعیمان از طعام لذت برند و کریمان از اطعام> تمام صفحه های این تاپیک را خونده ام اگه قسمت بشه و برنده بشم چشم بسته میام انجا تا با افرادی مثل شما همراه بشم . دعا کنید

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-10-15

دوستانی سیاتلی و بلویوییSmile
کتابخانه سیاتل و بلویو هر هفته کلاسهای free talking دارند.
http://www.spl.org/
http://www.kcls.org/bellevue/

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - قصه گو - 2013-10-17

انشالله من هم در آخر آبان بتونم جزو اعضای ثابت این تاپیک بشم تا واسه زندگی تو سیاتل ازتون کمک بگیرم.واسه خونواده ی سه نفری من دعا کنید تا این روزهای پر استرس رو به راحتی پشت سر بگذاریم.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - 2600kasra - 2013-10-18

سلام دوستان عزیز.نبود ۲۵ روز دیگه سیاتل....

دست مارا هم بگیرید...
:-)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - nayer - 2013-10-18

(2013-10-18 ساعت 03:26)2600kasra نوشته:  سلام دوستان عزیز.نبود ۲۵ روز دیگه سیاتل....

دست مارا هم بگیرید...
:-)

کسری عزیز با دوستان بسیار مهربان ساکن در سیاتل جای هیچ نگرانی نیست

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - morvarid1364 - 2013-10-19

دوستان عزیز
ما که الان بیمه نداریم چکار باید بکنیم؟
من دیشب یه مشکلی برا گوشم پیش اومده نمیدونم کجا باید برم که هزینه زیادی نگیرن خیلی دارم اذیت میشم :-(
ممنون میشم راهنمایی کنید.