مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - s$s - 2012-06-23

(2012-06-23 ساعت 10:35)missi نوشته:  تو فرودگاه ایران موقع خروج ایرادی از پاسپورت نمی گیرن؟ مثلا برای خانم ها بگن چرا عکس ویزاتون بی حجابه و از این حرفا؟ :-S یا اصلا به خود ویزا گیر بدن؟

سلام
دوستان سوال منم همینه هنگام خروج از ایران به مقصد دیار کفرBig Grin آیا مشکلی اعم از مقدار پولی که همراهتون میبرید،ویزای آ-م-ر-ی-کا،... نداشتید.
متشکرم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-06-23

(2012-06-22 ساعت 18:17)armanbala نوشته:  دوستان عزيزم
من ديشب وارد خاك پاك آمريكا شدم
...........
دوستان هر سوال دارند چه اينجا چه بصورت خصوصي بفرمايند با كمال ميل جواب ميدهم
موفق و پيروز باشيد
آرمان جان از خوندن این پستت خیلی خوشحال شدم. بهترین خبری بود که به ما دادی. به خوبی و سلامت تونستی وارد آمریکا بشی.

فقط بگو که چطور تونستی اون یک میلیون دلار را با خودت ببری؟! Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - كاميلا - 2012-06-23

اينجا همه چيز متفاوت هست كه راجع به آن كلي صحبت خواهم كرد

در ابتدا بايد از همه و همه دوستان مهاجرسرايي بالاخص مديران فروزن مايند عزيز و آرش rss و همسفران عزيزم كوپول مهدي جان مهندس حسيني و ....نهايت تشكر و قدرداني خود را اعلام ميكنم كه با اطلاعات ذيقيمت من و خانواده ام را آمريكايي كردند

لازم هست سفرنامه اي بنويسم كه البته اين كار را با طيب خاطر خواهم كرد

موفق و پيروز باشيد
ارمان جان خيلي خوشحالم كه صحيح و سالم و بدون دردسر به مقصد رسيديد.
لازم ميدونم خدمت دوستان عرض كنم كه بنده از مزاحمان هميشگي اقا ارمان بودم. حتي دم رفتن هم دست از سرشون برنداشته بودم و ايشون هم با كمال حوصله به سوالام پاسخ دادن.
جناب ارمان بينهايت ممنونم و ارزوم اينه كه زندگي بر وفق مرادتان باشد.
ما رو از تجربياتتون بي نصيب نكنيد.مخصوصا كه در مورد فريت بار و وسايلي كه برديد لطفا ما رو هم در جريان بگذاريد.
ممنونم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Serendipity - 2012-06-23

(2012-06-23 ساعت 10:35)missi نوشته:  تو فرودگاه ایران موقع خروج ایرادی از پاسپورت نمی گیرن؟ مثلا برای خانم ها بگن چرا عکس ویزاتون بی حجابه و از این حرفا؟ :-S یا اصلا به خود ویزا گیر بدن؟

موقع خروج از ایران رو نمی‌دونم ولی من وقتی از ترکیه برگشتم اصن گیر ندادن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-06-23

(2012-06-22 ساعت 18:40)missi نوشته:  

اينجا همه چيز متفاوت هست كه راجع به آن كلي صحبت خواهم كرد....

تبریک فراوان. ایشالا موفق و پیروز باشید. فقط یک سوال. تو فردوگاه ایران براتون مشکلی ایجاد نشد؟ سوالی چیزی نپرسیدن؟ یا اصلا چه سوال هایی پرسیدن؟ اگه موردی هست بی زحمت توضیج بدید. ممنون

سلام
من نه تا چمدان داشتم يكي را گفتند باز كن و مداركم بود كه افسر پرسيد كجا ميرويد گفتم آمريكا و گفت بفرماييد هيچ سوالي هيچ جا نشد

سلام
به ويزاهاي ما نگاه نكردند !!!!
(2012-06-23 ساعت 12:21)frozen mind نوشته:  
...........
موفق و پيروز باشيد
آرمان جان از خوندن این پستت خیلی خوشحال شدم. بهترین خبری بود که به ما دادی. به خوبی و سلامت تونستی وارد آمریکا بشی.

فقط بگو که چطور تونستی اون یک میلیون دلار را با خودت ببری؟! Smile
فروزن عزيزم
من يه ميليونم كجا بود ؟!!ولي نهصد و نود ونه هزار تا رو بين كيف دستي خود و همسر و دو عدد ساك دستي تقسيم و حاصل را با توكل بر خداوند بردم داخل
اتفاقا از نه تا كيفي كه داشتم يكي از اونهايي رو گفت باز كنم كه توش پول بود و فكر ميكنم آخرين استرس زندگي ام را تجربه كردم چون بعدش كه اومدم اينجا كلا به اين نتيجه رسيدم كه لغتي به نام استرس در اين مملكت در هيج جا نوشته نشده و معني و مفهومي ندارد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - atisland - 2012-06-23

سلام دوستان خوبم....
مقصد من ایالت جورجیا و شهر آتلانتا هستش، فعلا هم دارم برای بلیط اقدام میکنم!
کسی میدونه registration deadline برای کالج های آتلانتا کی هستش؟؟؟ من تو چند تا سایت از جمله georgia state چک کردم 26.7.2012 بود ولی در سایت های مختلف تاریخ ها تفاوت داشتن.من میخوام طوری بلیط بگیرم که بعد از ورود به آتلانتا بتونم برای کالج apply کنم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید Smile Smile Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - faranak.n - 2012-06-23

(2012-06-23 ساعت 15:44)atisland نوشته:  سلام دوستان خوبم....
مقصد من ایالت جورجیا و شهر آتلانتا هستش، فعلا هم دارم برای بلیط اقدام میکنم!
کسی میدونه registration deadline برای کالج های آتلانتا کی هستش؟؟؟ من تو چند تا سایت از جمله georgia state چک کردم 26.7.2012 بود ولی در سایت های مختلف تاریخ ها تفاوت داشتن.من میخوام طوری بلیط بگیرم که بعد از ورود به آتلانتا بتونم برای کالج apply کنم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید Smile Smile Smile
محدوده همشون یکیه اما روزش بستگی به اون دانشگاه یا کالج داره باید برید تو سایت هر کدوم جدا چک کنید...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mml - 2012-06-23

(2012-06-23 ساعت 13:01)armanbala نوشته:  اتفاقا از نه تا كيفي كه داشتم يكي از اونهايي رو گفت باز كنم كه توش پول بود و فكر ميكنم آخرين استرس زندگي ام را تجربه كردم چون بعدش كه اومدم اينجا كلا به اين نتيجه رسيدم كه لغتي به نام استرس در اين مملكت در هيج جا نوشته نشده و معني و مفهومي ندارد

دقیقاً! اولین چیزی که از سبک زندگی اجتماعی توی آمریکا دستگیرت میشه، همینه! لامصب، اونایی هم که طبقه پایین جامعه حساب می شن، در عین بدبختی، استرس ندارن! فکر کنم اون خوانندهه "همه چی آرومه" رو برای اینجا خونده بود!

(2012-06-23 ساعت 15:44)atisland نوشته:  کسی میدونه registration deadline برای کالج های آتلانتا کی هستش؟؟؟ من تو چند تا سایت از جمله georgia state چک کردم 26.7.2012 بود ولی در سایت های مختلف تاریخ ها تفاوت داشتن.

طبیعیه. چون هر کالج/دانشگاه تاریخ ها و رویه های خودش رو داره.

به نظر من یه جدول درست کنید و خلاصه اطلاعات پذیرش رو توش وارد کنید و به راحتی خودتون به نتیجه می رسید که آخرین روز تحویل مدارک و ثبت نام برای دانشگاه کیه.

در ضمن اگه زودتر بیاید هم ضرر نکردید. چون در هفته اولی که وارد می شید، SSN ندارید. وقتی SSN نداری، فرم های کمک هزینه تحصیل فدرال رو هم نمی تونی به صورت آنلاین پر کنی. بعدش هم تازه به صورت پستی وقتی فرم هاتو بفرستی، 3-4 هفته طول می کشه تا پس از گذارندن یه سری تشریفات اداری از جمله اینکه توضیح بدی که چرا در آمریکا خودتو به خدمات سربازی معرفی نکردی، دانشگاه مبلغ نهایی کمک هزینه رو بهت اعلام کنه و می تونی ازش برای پرداخت شهریه ات استفاده کنی.

چون شماره سوشیالت با تأخیر 1-2 ماهه وارد بانک اطلاعاتی ففسا می شه، فرم اینترنتی ففسا رو نمی تونی استفاده کنی و خود ففسا با استفاده از اطلاعات کتبی که دادی، از سازمان تأمین اجتماعی هویت شما رو استعلام می کنه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - atisland - 2012-06-23

کسی میدونه registration deadline برای کالج های آتلانتا کی هستش؟؟؟ من تو چند تا سایت از جمله georgia state چک کردم 26.7.2012 بود ولی در سایت های مختلف تاریخ ها تفاوت داشتن.
[/quote]

طبیعیه. چون هر کالج/دانشگاه تاریخ ها و رویه های خودش رو داره.

به نظر من یه جدول درست کنید و خلاصه اطلاعات پذیرش رو توش وارد کنید و به راحتی خودتون به نتیجه می رسید که آخرین روز تحویل مدارک و ثبت نام برای دانشگاه کیه.

در ضمن اگه زودتر بیاید هم ضرر نکردید. چون در هفته اولی که وارد می شید، SSN ندارید. وقتی SSN نداری، فرم های کمک هزینه تحصیل فدرال رو هم نمی تونی پر کنی. بعدش هم تازه به صورت پستی وقتی فرم هاتو بفرستی، 3-4 هفته طول می کشه تا پس از گذارندن یه سری تشریفات اداری از جمله اینکه توضیح بدی که چرا در آمریکا خودتو به خدمات سربازی معرفی نکردی، دانشگاه مبلغ نهایی کمک هزینه رو بهت اعلام کنه و می تونی ازش برای پرداخت شهریه ات استفاده کنی.

چون شماره سوشیالت با تأخیر 1-2 ماهه وارد بانک اطلاعاتی ففسا می شه، فرم اینترنتی ففسا رو نمی تونی استفاده کنی و خود ففسا با استفاده از اطلاعات کتبی که دادی، از سازمان تأمین اجتماعی هویت شما رو استعلام می کنه.

[/quote]
خیلی ممنون دوست خوبم از راهنمایی بسیار خوبتون؛ Smile و اینکه تا اونجایی که اطلاع دارم بعد از ورود به اون ایالت یعنی جورجیا، باید یک سال اونجا اقامت داشته باشم تا شهروند اون ایالت بشم بعد میتونم از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنم. البته دقیقتر بگم،هزینه ای که برای تحصیل میپردازم کمتر و با بقیه شهروندان یکی هستش. درسته؟
به همین دلیل من میخوام طوری بلیط بگیرم که بعد از ورود به جورجیا، بعد از یکسال بتونم برای برای نزدیکترین ترم کالج ( پاییز) ،apply کنم.
البته نکته دیگه اینکه من نباید برم سربازیBig GrinBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ronmony - 2012-06-24

-----------------------------
برای شروع خودم میگم که برای رفتن به آتلانتا دو تا انتخاب داشتم .
اولی KLM که یه استاپ داره در آمستردام هلند و بعد از 3 4 ساعت فکر میکنم با پرواز Delta airline میره به سوی آتلانتا. برای اواسط سپتامبر الان توی سایتش زده 1646 دلار و آژانس بهم قیمت داد دو میلیون و 17 هزار تومن. که همون دلار 1226 تومنی حساب کرده.

انتخاب دوم Alitalia بود که یه استاپ داره در شهر رم ایتالیا و بعد از یکساعت و 40 دقیقه پرواز میکنه به آتلانتا.
ساعت پرواز از فرودگاه امام 5:30 صبحه که بعد از 5 ساعت و 15 دقیقه پرواز با ایرباس A320 ، راس ساعت 8:10 دقیقه صبح به وقت ایتالیا میرسه به فرودگاه Fiumicino شهر رم.
ساعت 9:40 دقیقه صبح به وقت ایتالیا با ایرباس 333 به سوی آتلانتا پرواز میکنه و بعد از 11 ساعت و 15 دقیقه راس ساعت 14:55 به وقت آتلانتا میرسه به فرودگاه Hartsfield آتلانتا.

مقدار بار مجاز ، یه ساک 23 کیلیویی و یک کیف 8 کیلویی+ یه ساک اضافه 23 کیلیویی با پرداخت 60 یورو (که کاملا می ارزه)

قیمت بلیط آلیتالیا یک میلیون و 126 هزار تومن میشه.

اما چرا این همه تفاوت قیمت؟ خب مسلما پرواز KLM کلاس بالاتری نسبت به آلیتالیا داره و برای خانواده ها بهتره . اما برای افراد مجرد مثل من تفاوت قیمت 900 هزار تومنی ارزششو داره که یه کم سختی بکشیم و با آلیتالیا بریم.
-----

البته من هنوز بلیط نگرفتم اما انتخاب نهاییم همین آلیتالیاست.Cool
[/quote]

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
دوست عزیز
اطلاعات پرواز یکسره هستند یا رفت و برگشت؟
اگر یک سره باشند ارزانتر هم امکان پذیر هست.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-06-24

دوستان سلام.مثل اینکه تو مدتیکه من اینجا سر نزدم اتفاق‌های زیادی افتاده.آرمان عزیز تبریک میگم و امیدوارم موفق باشید.و اما از خودمون بگم اینکه الان ۲۲ روز است که ما اومدیم کالیفرنیا.در عرض ۴ روز اول سوشایال‌های ما آمد و چند روز پیش هم گرین کارت‌ها .من و همسرم دو حساب بانکی‌ باز کردیم یکی‌ درcitibank (که گرین کارت نمی‌خواست) و یکی‌ هم در chase(گرین کارت می‌خواست) و حساب دوم را هم joinکردیم.دیگه اینکه گواهی نامه گرفتیم که چند روز دیگه باید برسه.آئین نامه اسون بود ولی‌ شهری بار اول رد شدیم هردو ولی‌ بالأخره گرفتیم.چون کارمون زود انجام شد بلیط‌ها را عوض کردیم که ده روز دیگه برگردیم(کلی‌ ضرر کردیم ).واقعا اینجا یک دنیا دیگه است و به نظر من با اروپا هم قابل مقایسه نیست(این نظر من است البته).مواد خوراکی از ایران ارزن تر و با کیفیت بسیار بهتر .پوشاک هم که خیلی‌ خیلی‌ ارزانتر و بهتر.از همه چیز بهتر رانندگی‌ است که واقعا بر خلاف ایران نه تنها اعصاب خوردی ندارد بلکه کاملا راحت و لذت بخش است.احتمالا سفر بعدی میریم بوستون که ببینیم اونجا چطوره.همه و همه می‌گویند که ایالتهیی مثل ماساچوست،نیویورک،...به کلاس تر و تحصیل کرده تر هستند.مهد هنر،علم و تمدن هستند.خبر آن جا را هم میدم بدن.به طور خلاصه در کلیفرنیا هوا عالی‌ عالی‌ ،منظر تبیی‌ بینظیر،خوراکی تقریبا ارزن،پوشک ارزن،خانه گران( الان البته شدیدا قیمت‌ها پایین آماده و مناسب برای خریدن) و مردم خوش برخورد و مؤدب.

راستی‌ آرمان عزیز شما‌ CDهای Chest X rayرا چکار کردید؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-06-24

اين داستان كه مينويسم حقيقي هست و فكر نكنيد كتاب آليس در سرزمين عجايب را ميخوانيد
بنده روز دوم ورودم به آمريكا رفتم ديلرشيپ شورلت
زماني كه خيلي جوانتر بودم يك شورلت نوا داشتم كه بعد از آن ده ها ماشين خريدم ولي هيچيك مزه آن را نميداد
بنابراين عليرغم توصيه همه به ماشين هاي ژاپني رفتم كه يك شورلت به قول قديم آمريكايي ببينم نه بگيرم
ساعت هفتو نيم عصر روز شنبه كه امروز باشد همينكه وارد محوطه شدم يك پسر جوان سياه پوست با كمال احترام به ما گفت كمكي ميتواند بكند؟
گفتم ماشين ها را ميخوام چك كنم
منو برد يه جايي كه شايد هزاران شورلت بود از اندازه ريو گرفته تا تريلي چنديم محور
ما هم كه قبلش مطالعاتي داشتيم دو تا مدلو خواستيم نشون بده
سويچ هر دو رو داد و گفت بفرماييد تست كنيد
ما هم مثل خنگها نگاهي به داخل انداختيم گفتيم مرسي ديدم پسره خيره شد به من
فكر كنم ميگفت خدايا اينا ديگه كي هستن ميان اين مملكت
خلاصه به ما گفت يو كن درايو ايت
ما هم درايو كرديم
گفت ميخواين گفتم آره ولي من چك نياوردم و از دبيت كارد هم بيش از سه هزار تا نميشه ورداشت
گفت نو پرابلم!!!!!
گفتم بابا دارم ميگم پول نميتونم پرداخت كنم فردا هم كه تعطيله
گفت اشكالي نداره
با چانه زني ايراني نزديك هزار دلار ازش تخفيف گرفتم حتما در مورد ماشين چنه زني را فراموش نكنيد
ايشون تا ساعت ١٠/٣٠ بدون كوچكترين ناراحتي كارهاي مرا انجام داد حتي بيمه ماشين را با كلي شركت بيمه با تلفن صحبت كرد تا يكي گفت كه با گواهينامه بين المللي انجام ميدهد
قسمت آخرش جالب بود
ماشين صفر كيلومتر شورلت را داد دستم گفت برويد دوشنبه صبح بياييد پولشو بدهيد
فقط براي سه هزار تا شماره دبيت كارت مرا وارد فرم كرد
لازم به ياد آوري هست بنده چهل و هشت ساعت پيش وارد اين مملكت شده بودم و حتي كارتم دبيت بود و اصلا چك نكرد كه پولي دارد يانه
خلاصه ساعت يازده شب( از ساعت هفت و نيم ) با من بود كركره ها رو كشيد پايين ديدم تو اون فاصله داده ماشينو شستن و به لاستيكاش واكس زدن و سويچ ها رو به من داد و با لبخند گفت welcome to the United States!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - faranak.n - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 09:43)armanbala نوشته:  اين داستان كه مينويسم حقيقي هست و فكر نكنيد كتاب آليس در سرزمين عجايب را ميخوانيد

خیلی هم خوب و شیک و مجلسی Big Grin
به شدت امیدوارم تا ته تهش همش بیاید خبرای خوب بنویسید اینجا و همه اتفاقات خوب در انتظارتون باشه...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mml - 2012-06-24

(2012-06-23 ساعت 21:43)atisland نوشته:  1. تا اونجایی که اطلاع دارم بعد از ورود به اون ایالت یعنی جورجیا، باید یک سال اونجا اقامت داشته باشم تا شهروند اون ایالت بشم بعد میتونم از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنم. البته دقیقتر بگم،هزینه ای که برای تحصیل میپردازم کمتر و با بقیه شهروندان یکی هستش. درسته؟

2. به همین دلیل من میخوام طوری بلیط بگیرم که بعد از ورود به جورجیا، بعد از یکسال بتونم برای برای نزدیکترین ترم کالج ( پاییز) ،apply کنم.

3. البته نکته دیگه اینکه من نباید برم سربازی.

1. در صورت مقیم شدن در ایالت، که عموماً با شرط اقامت یک ساله محقق می شود، شهریه شما تا حدود 50% کمتر محاسبه می شود. چه شهریه مقیم ایالت و چه شهریه غیر مقیم ایالت را بپردازید، کمک هزینه متناسب با شهریه تان می گیرید و اگر بیشتر از شهریه با شما ارائه نشود، از کل مبلغ شهریه کمتر نخواهد بود. هم من و هم همسرم هم اکنون شهریه غیر مقیم در ایالت تگزاس را به صورت کامل از طریق ففسا تأمین می کنیم.

2. شاید من هنوز متوجه منظور شما از "چه زمانی وارد شدن" نشده باشم، اما اگر می خواهید با شرایط مقیم ایالت، در ترم پاییز وارد دانشگاه شوید، باید تا روز سرشماری ترم پاییز که به اصطلاح census date گفته می شود، اقامت یک ساله را پر کنید. برای اثبات اقامت، گرچه به نظر می آید که گواهی اجاره مسکن یا قبض برق به نام و آدرس هر کس کفایت نماید، اما یکی از اعضا از تجربه خود در فلوریدا نوشته است که تنها اطلاعات مدارک دولتی شامل تاریخ صدور گواهینامه و تاریخ ثبت پلاک/سند ماشین را از او پذیرفته اند.

بنابراین، زمان یک سال شما، از بعد از دریافت این مدارک شروع می شود.

توصیه اول و آخرم این است که برای اطلاع دقیق از شرایط تعلق شهریه ایالتی در هر کالج، با خودشان مکاتبه کنید و به اطلاعات کلی سایت و یا تجربه بقیه دوستان در کالج و دانشگاهی در ایالتی دیگر اکتفا نکنید.

3. خدا رو شکر، اما منظور من در نظر گرفتن یک حاشیه امن برای زمان بر بودن تشریفات اداری و برطرف کردن ابهامات احتمالی در بررسی پرونده بود.

4. به تاپیک های ففسا و ادامه تحصیل هم سر بزنید، به نظر می آید که خیلی از موضوع تاپیک دور شده ایم. Cool

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - aziking - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 09:43)armanbala نوشته:  اين داستان كه مينويسم حقيقي هست و فكر نكنيد كتاب آليس در سرزمين عجايب را ميخوانيد
بنده روز دوم ورودم به آمريكا رفتم ديلرشيپ شورلت
زماني كه خيلي جوانتر بودم يك شورلت نوا داشتم كه بعد از آن ده ها ماشين خريدم ولي هيچيك مزه آن را نميداد
بنابراين عليرغم توصيه همه به ماشين هاي ژاپني رفتم كه يك شورلت به قول قديم آمريكايي ببينم نه بگيرم
ساعت هفتو نيم عصر روز شنبه كه امروز باشد همينكه وارد محوطه شدم يك پسر جوان سياه پوست با كمال احترام به ما گفت كمكي ميتواند بكند؟
گفتم ماشين ها را ميخوام چك كنم
منو برد يه جايي كه شايد هزاران شورلت بود از اندازه ريو گرفته تا تريلي چنديم محور
ما هم كه قبلش مطالعاتي داشتيم دو تا مدلو خواستيم نشون بده
سويچ هر دو رو داد و گفت بفرماييد تست كنيد
ما هم مثل خنگها نگاهي به داخل انداختيم گفتيم مرسي ديدم پسره خيره شد به من
فكر كنم ميگفت خدايا اينا ديگه كي هستن ميان اين مملكت
خلاصه به ما گفت يو كن درايو ايت
ما هم درايو كرديم
گفت ميخواين گفتم آره ولي من چك نياوردم و از دبيت كارد هم بيش از سه هزار تا نميشه ورداشت
گفت نو پرابلم!!!!!
گفتم بابا دارم ميگم پول نميتونم پرداخت كنم فردا هم كه تعطيله
گفت اشكالي نداره
با چانه زني ايراني نزديك هزار دلار ازش تخفيف گرفتم حتما در مورد ماشين چنه زني را فراموش نكنيد
ايشون تا ساعت ١٠/٣٠ بدون كوچكترين ناراحتي كارهاي مرا انجام داد حتي بيمه ماشين را با كلي شركت بيمه با تلفن صحبت كرد تا يكي گفت كه با گواهينامه بين المللي انجام ميدهد
قسمت آخرش جالب بود
ماشين صفر كيلومتر شورلت را داد دستم گفت برويد دوشنبه صبح بياييد پولشو بدهيد
فقط براي سه هزار تا شماره دبيت كارت مرا وارد فرم كرد
لازم به ياد آوري هست بنده چهل و هشت ساعت پيش وارد اين مملكت شده بودم و حتي كارتم دبيت بود و اصلا چك نكرد كه پولي دارد يانه
خلاصه ساعت يازده شب( از ساعت هفت و نيم ) با من بود كركره ها رو كشيد پايين ديدم تو اون فاصله داده ماشينو شستن و به لاستيكاش واكس زدن و سويچ ها رو به من داد و با لبخند گفت welcome to the United States!!
سلام
ممنون از همه اطلاعات خوبتون
اگه میشه بگید قیمت های ماشین صفری که رو اینترنت هست با قیمت فروشگاه یکی بود ؟؟؟؟اگه نه حدودا چقدر فرقشون بود؟؟
و چند درصد از قیمت ماشین حدودا پول بیمه اش شد..
شما با دبیت کارت های مستر و ویزایی که تو ایران میشه تهیه کرد رفته بودین حرید یا با دبیت بانک های امرکایی؟؟؟

ممنون