مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - asoo - 2013-08-04

سلام
مدرک تحصیلی من ارشد ریاضی کاربردیه(علوم تحقیقات). به نظرتون اونجا میتونم واسه دکترا اقدام کنم؟ مقاله هم چند تایی دارم.ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.
سپاس

RE: زندگی و کار در هیوستون - nedaUSA - 2013-08-04

(2010-09-23 ساعت 21:14)yassaman نوشته:  یعنی واقعا نیست؟
من هم کمی اطلاعات نیاز دارم
مثلن چه جور اطلاعاتی؟
یه چیزی بگم ، من که خودم وقتی کسی در مورد فلان رشته یا فلان شغل سوال میشه چیزی ندارم بگم. چون این اطلاعات تخصصی ان.
اما اگه اطلاعات عمومی خواستین بحثش فرق میکنه.

RE: هیوستون تگزاس - nedaUSA - 2013-08-04

(2013-08-04 ساعت 01:47)asoo نوشته:  سلام
من تازه با همسرم ازدواج کردم و ایشون شهروند هیوستون هستن.مدرک تحصیلی من ارشد ریاضی کاربردیه(علوم تحقیقات). به نظرتون اونجا میتونم واسه دکترا اقدام کنم؟ مقاله هم چند تایی دارم.ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.
سپاس
جهت خالی نبودن عریضه اعلام میکنم که من حدود دو ماهه که توی این شهر هستم، اما در مورد رشته های دانشگاهی مختلف اطلاعات ندارم.
ولی خوب هر سوالی که خودم میپرسم، بهم گفته میشه که برو توی سایت دانشگاه ها بگرد. چون اونها بهترین منبع هستن.
انقدر جوابهای بی ربطی به خود من داده شده که دیگه تا خودم از منابع موثق جواب نگیرم، چیزی رو باور نمیکنم. توصیه میکنم شما هم به هر حرفی اعتماد نکن.
بعضیا انگار نمیتونن بگن نمیدونم، فقط جواب بی ربط و گمراه کننده میدن.

RE: هیوستون تگزاس - nedafarsi - 2013-08-04

سلام به دوستان عزیز
من از برندگان لاتاری هستم، ایشالله طی چند ماه آینده میخوام بیام هیوستون از اونجا که یه کیس تنها هستم دوست دارم از الان واسه پیدا کردن همخونه سرچ میکنم
خوشحال میشم منو راهنمایی کنین و در صورت تمایل پیام خصوصی بدین
مرسی Rolleyes

RE: هیوستون تگزاس - naarestan - 2013-08-05

سلام دوستان
امروز روز پنجم هست که در هیوستن ِ ایالت تگزاس هستم Smile
من سفرنامه‌‌ی اغلب دوستان رو خوندم ولی یک چیزی رو هنوز پیدا نکردم. اونم مدارک لازم برای گرفتن SSN هست.
من هنوز گواهی‌نامه‌‌ی اینجا رو ندارم. گواهی‌نامه‌ی ایرانمم رو هم بین‌المللی نکردم!
یک سرچ توی گوگل هم کردم ولی درست دستگیرم نشد چی چی میخوان دقیقا! فقط فهمیدم که یک فرم هست که باید همون‌حا پُر کنیم. هنوز گرین‌کارتمم نیومده. و حساب هم باز نکردم! با پاسپورتم میتونم برم برای گرفتن SSN در هیوستن ِتگزاس آیا؟؟؟

RE: هیوستون تگزاس - nedaUSA - 2013-08-05

(2013-08-05 ساعت 03:52)naarestan نوشته:  سلام دوستان
من سفرنامه‌‌ی اغلب دوستان رو خوندم ولی یک چیزی رو هنوز پیدا نکردم. اونم مدارک لازم برای گرفتن SSN هست.
من هنوز گواهی‌نامه‌‌ی اینجا رو ندارم. گواهی‌نامه‌ی ایرانمم رو هم بین‌المللی نکردم!
یک سرچ توی گوگل هم کردم ولی درست دستگیرم نشد چی چی میخوان دقیقا! فقط فهمیدم که یک فرم هست که باید همون‌حا پُر کنیم. هنوز گرین‌کارتمم نیومده. و حساب هم باز نکردم! با پاسپورتم میتونم برم برای گرفتن SSN در هیوستن ِتگزاس آیا؟؟؟
بله. پاسپورت کافیست. فقط من خودم چون تازه رسیده بودم هنوز آدرس رو حفظ نبودم. پس آدرس رو دقیق بنویسید و با خودتون ببرید. شماره تماس رو هم همینطور.
و برای احتیاط در کنار اسم خودتون اسم صاحبخونه رو هم بنویسید که شاید پستچی اسم شما رو نشناسه و نامه رو نندازه توی صندوق. البته اینجایی که الان هستم اینطوری نیست. اما ساختمان اون دوستمون اینطوری بود. محض احتیاط گفتم.

RE: هیوستون تگزاس - behnam88 - 2013-08-05

(2013-08-05 ساعت 03:52)naarestan نوشته:  سلام دوستان

من 5 6 روز بعد از ورود رفتم (با پاسپورت ) مهر ورود رو که دید گفت بزار 3 هفته بگذره اگه با پست نیومد بعد بیا

RE: هیوستون تگزاس - asoo - 2013-08-05

(2013-08-04 ساعت 08:55)nedaUSA نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 01:47)asoo نوشته:  سلام
مدرک تحصیلی من ارشد ریاضی کاربردیه(علوم تحقیقات). به نظرتون اونجا میتونم واسه دکترا اقدام کنم؟ مقاله هم چند تایی دارم.ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.
سپاس
جهت خالی نبودن عریضه اعلام میکنم که من حدود دو ماهه که توی این شهر هستم، اما در مورد رشته های دانشگاهی مختلف اطلاعات ندارم.
ولی خوب هر سوالی که خودم میپرسم، بهم گفته میشه که برو توی سایت دانشگاه ها بگرد. چون اونها بهترین منبع هستن.
انقدر جوابهای بی ربطی به خود من داده شده که دیگه تا خودم از منابع موثق جواب نگیرم، چیزی رو باور نمیکنم. توصیه میکنم شما هم به هر حرفی اعتماد نکن.
بعضیا انگار نمیتونن بگن نمیدونم، فقط جواب بی ربط و گمراه کننده میدن.
مرسی ندا جون فکر کردم شاید کسی باشه که این رشته مشغول به تحصیل باشه.

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-08-12

(2013-08-03 ساعت 17:51)Arshya نوشته:  سلام ميخواستم بپرسم محله ي quail creek dr براي خريد خانه مناسب است و بين تحصيل در رشته اقتصاد يا مديريت بازرگاني از نظر كار و درآمد كدام بهتر است؟
اگه میخای تو این زمینه ها ادامه تحصیل بدین، MBA بهتره.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-08-12

دوستان هیوستون نشین.شما واکسن مننژیت رو ایران زدین و رفتین ؟
اصلا لازمه ؟
ممنون میشم جواب بدین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-08-12

دوستان میشه بگین بین گرفتن گواهی نامه بین المللی یا ترجمه گواهی نامه تا زمان گرفتن گواهی نامه رسمی تگزاس،کدومش مورد قبوله اونجا ؟
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2013-08-12

(2013-08-12 ساعت 14:56)sce نوشته:  دوستان میشه بگین بین گرفتن گواهی نامه بین المللی یا ترجمه گواهی نامه تا زمان گرفتن گواهی نامه رسمی تگزاس،کدومش مورد قبوله اونجا ؟
موفق باشین.
گواهینامه بین المللی بهتر هست چون با ان میتونید تا سه ماه رانندگی کنید و ماشین کرایه کنید و حتی ماشین بخرید.و بعد اسکان در یک ادرس مشخص و داشتن مدارک مانند قرارداد اجاره و یک قرار داد برق یا ...و کرایه یا خرید ماشین همراه با مدارک بیمه ان برای گرفتن گواهینامه تگزاس اقدام کنید.
سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2013-08-12

(2013-08-12 ساعت 13:10)سو سو نوشته:  دوستان میشه بگید این رطوبت هوا چقدر ازار دهنده هست؟؟؟؟

با لاترین دما رو و بد ترین هوای گرم و شرجی معمولا در جولای هست . و لی اکر میخواهید بدونید بگم که مثل شمال ایران هست یک کم گرم تر. نه مثل جنوب یا دبی و.... . من خودم به رطوبت حساسم و نگران بودم ولی به نظرم ازاردهنده نیست حتی در بدترین شرایط البته خانه ها و همه مکانها ایرکاندیشن دارن و الان 24 ساعت روشنه و در ماشین غیر ساعت 7 عصر به بعد باید کولر روشن کرد. در حال حاضر که اواسط اگوستیم. هوا داره کمی خنکتر میشه. باران پراکنده داریم که هوا رو بهتر و خنک تر میکنه معمولا عصرها باد ملایمی داریم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - behnam88 - 2013-08-13

دوستان هیوستون نشین.شما واکسن مننژیت رو ایران زدین و رفتین ؟
اصلا لازمه ؟
ممنون میشم جواب بدین.
[/quote]

اگر میخواین بصورت آکادمیک درس بخونین، چه کالج باشه چه دانشگاه، باید مننژیت بزنید ( البته برای افراد زیر 30 سال )

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2013-08-13

(2013-08-12 ساعت 13:10)سو سو نوشته:  دوستان میشه بگید این رطوبت هوا چقدر ازار دهنده هست؟؟؟؟
امسال که اولین تابستونی بود که ما اینجا بودیم هوای آنچنان گرمی نداشت (البته نسبت به جنوب ایران که ما سابقه زندگی داشتیم) هوا در اوج گرماش به 42 درجه میرسید و رطوبت هم به حدی نبود که نفس کشیدن سخت بشه (مثل جنوب خودمون). حالا دیگه نمی دونم امسال اینجوری بوده یا همیشه همینجوری بوده

(2013-08-12 ساعت 14:42)sce نوشته:  دوستان هیوستون نشین.شما واکسن مننژیت رو ایران زدین و رفتین ؟
اصلا لازمه ؟
ممنون میشم جواب بدین.
ما که نزدیم و کسی هم نپرسید زدین یا نه.

(2013-08-12 ساعت 14:56)sce نوشته:  دوستان میشه بگین بین گرفتن گواهی نامه بین المللی یا ترجمه گواهی نامه تا زمان گرفتن گواهی نامه رسمی تگزاس،کدومش مورد قبوله اونجا ؟
موفق باشین.

من گواهی نامه بین الملل ایران داشتم و 6 ماه هم باهاش رانندگی کردم و حتی یه بار پلیس نگهداشت منو ولی اصلا چیزی نگفت به گواهی نامه ام. وقتی رفتم برای گواهی نامه تگزاس، از چند تا آفیسر پرسیدم، همه تصدیق کردن که با این گواهی نامه تا یکسال میتونم رانندگی کنم!!!