مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shkhmo - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 00:30)cmbt نوشته:  دوستان سلام.مثل اینکه تو مدتیکه من اینجا سر نزدم اتفاق‌های زیادی افتاده.آرمان عزیز تبریک میگم و امیدوارم موفق باشید.و اما از خودمون بگم اینکه الان ۲۲ روز است که ما اومدیم کالیفرنیا.در عرض ۴ روز اول سوشایال‌های ما آمد و چند روز پیش هم گرین کارت‌ها .من و همسرم دو حساب بانکی‌ باز کردیم یکی‌ درcitibank (که گرین کارت نمی‌خواست) و یکی‌ هم در chase(گرین کارت می‌خواست) و حساب دوم را هم joinکردیم.دیگه اینکه گواهی نامه گرفتیم که چند روز دیگه باید برسه.آئین نامه اسون بود ولی‌ شهری بار اول رد شدیم هردو ولی‌ بالأخره گرفتیم.چون کارمون زود انجام شد بلیط‌ها را عوض کردیم که ده روز دیگه برگردیم(کلی‌ ضرر کردیم ).واقعا اینجا یک دنیا دیگه است و به نظر من با اروپا هم قابل مقایسه نیست(این نظر من است البته).مواد خوراکی از ایران ارزن تر و با کیفیت بسیار بهتر .پوشاک هم که خیلی‌ خیلی‌ ارزانتر و بهتر.از همه چیز بهتر رانندگی‌ است که واقعا بر خلاف ایران نه تنها اعصاب خوردی ندارد بلکه کاملا راحت و لذت بخش است.احتمالا سفر بعدی میریم بوستون که ببینیم اونجا چطوره.همه و همه می‌گویند که ایالتهیی مثل ماساچوست،نیویورک،...به کلاس تر و تحصیل کرده تر هستند.مهد هنر،علم و تمدن هستند.خبر آن جا را هم میدم بدن.به طور خلاصه در کلیفرنیا هوا عالی‌ عالی‌ ،منظر تبیی‌ بینظیر،خوراکی تقریبا ارزن،پوشک ارزن،خانه گران( الان البته شدیدا قیمت‌ها پایین آماده و مناسب برای خریدن) و مردم خوش برخورد و مؤدب.

راستی‌ آرمان عزیز شما‌ CDهای Chest X rayرا چکار کردید؟

دوست عزیز سلام برای چی میخوایید ده روزدیگه برگردین؟ میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که بهتره ایران همه چیزفروشیم وکارهامون تسویه حساب کنیم بیایم امریکا یا سالی یکبارمثلا سه ماه بیایم و برگردیم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - اسماعیل هاشمی - 2012-06-24

سلام بچه ها من العان تازه کارم باید اول چیکار کنم از کجا اقدامات لازم رو انجام بدم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 14:37)اسماعیل هاشمی نوشته:  سلام بچه ها من العان تازه کارم باید اول چیکار کنم از کجا اقدامات لازم رو انجام بدم

مطالعه صبورانه تاپيك ها اولين كاري كه پيشنهاد ميكنم . موفق باشيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - daria - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 14:37)اسماعیل هاشمی نوشته:  سلام بچه ها من العان تازه کارم باید اول چیکار کنم از کجا اقدامات لازم رو انجام بدم

برام جالبه که تو این همه تاپیک آمدین اینجا سؤالتون رو مطرح کردین. این تاپیک در واقع آخرین جاییه که ان شالله بعد از گرفتن ویزا کارتون بهش میفته. از "لاتاری از آغاز تا پایان" شروع کنین و اگه سؤالی داشتین تو تاپیک سؤالات مطرح کنین، البته من مطمئنم هر سؤالی داشته باشین قبلا جوابش داده شده و فقط کافیه سرچ کنین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-06-24

دوست عزیز، شما در چه کاری تازه کار هستی؟
از پستهای قبلیتون مشخصه که برنده لاتاری امریکا نیستین. پس تالار لاتاری به کارتون نمیاد، مگر تاپیک ثبت نام در لاتاری.

آیا پرونده مهاجرت به کانادا دارین؟ یا هر کشور دیگه؟
برای آگاهی از نحوه مهاجرت به هر کشور باید به انجمن همان کشور در مهاجرسرا رجوع کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ronmony - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 09:43)armanbala نوشته:  اين داستان كه مينويسم حقيقي هست و فكر نكنيد كتاب آليس در سرزمين عجايب را ميخوانيد
بنده روز دوم ورودم به آمريكا رفتم ديلرشيپ شورلت
زماني كه خيلي جوانتر بودم يك شورلت نوا داشتم كه بعد از آن ده ها ماشين خريدم ولي هيچيك مزه آن را نميداد
بنابراين عليرغم توصيه همه به ماشين هاي ژاپني رفتم كه يك شورلت به قول قديم آمريكايي ببينم نه بگيرم
ساعت هفتو نيم عصر روز شنبه كه امروز باشد همينكه وارد محوطه شدم يك پسر جوان سياه پوست با كمال احترام به ما گفت كمكي ميتواند بكند؟
گفتم ماشين ها را ميخوام چك كنم
قسمت آخرش جالب بود
ماشين صفر كيلومتر شورلت را داد دستم گفت برويد دوشنبه صبح بياييد پولشو بدهيد
فقط براي سه هزار تا شماره دبيت كارت مرا وارد فرم كرد
لازم به ياد آوري هست بنده چهل و هشت ساعت پيش وارد اين مملكت شده بودم و حتي كارتم دبيت بود و اصلا چك نكرد كه پولي دارد يانه
خلاصه ساعت يازده شب( از ساعت هفت و نيم ) با من بود كركره ها رو كشيد پايين ديدم تو اون فاصله داده ماشينو شستن و به لاستيكاش واكس زدن و سويچ ها رو به من داد و با لبخند گفت welcome to the United States!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید کاملتر توضیح بدین. قیمت نهایی؟ مدل ماشین و سال ساخت ( گفتین صفر بوده؟) کارت دبیت رو کی و کجا گرفتین؟ آدرس این فروشگاه یا سایتش ؟ آیا نقدی حساب کرد یا اقساط؟
خلاصه توضیحات کامل شما خیلی به ما کمک میکنه. ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-06-24

(2012-06-24 ساعت 11:31)aziking نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 09:43)armanbala نوشته:  اين داستان كه مينويسم حقيقي هست و فكر نكنيد كتاب آليس در سرزمين عجايب را ميخوانيد
زماني كه خيلي جوانتر بودم يك شورلت نوا داشتم كه بعد از آن ده ها ماشين خريدم ولي هيچيك مزه آن را نميداد
بنابراين عليرغم توصيه همه به ماشين هاي ژاپني رفتم كه يك شورلت به قول قديم آمريكايي ببينم نه بگيرم
ساعت هفتو نيم عصر روز شنبه كه امروز باشد همينكه وارد محوطه شدم يك پسر جوان سياه پوست با كمال احترام به ما گفت كمكي ميتواند بكند؟
منو برد يه جايي كه شايد هزاران شورلت بود از اندازه ريو گرفته تا تريلي چنديم محور
ما هم كه قبلش مطالعاتي داشتيم دو تا مدلو خواستيم نشون بده
سويچ هر دو رو داد و گفت بفرماييد تست كنيد
ما هم مثل خنگها نگاهي به داخل انداختيم گفتيم مرسي ديدم پسره خيره شد به من
فكر كنم ميگفت خدايا اينا ديگه كي هستن ميان اين مملكت
خلاصه به ما گفت يو كن درايو ايت
ما هم درايو كرديم
گفت ميخواين گفتم آره ولي من چك نياوردم و از دبيت كارد هم بيش از سه هزار تا نميشه ورداشت
گفت نو پرابلم!!!!!
گفتم بابا دارم ميگم پول نميتونم پرداخت كنم فردا هم كه تعطيله
گفت اشكالي نداره
با چانه زني ايراني نزديك هزار دلار ازش تخفيف گرفتم حتما در مورد ماشين چنه زني را فراموش نكنيد
ايشون تا ساعت ١٠/٣٠ بدون كوچكترين ناراحتي كارهاي مرا انجام داد حتي بيمه ماشين را با كلي شركت بيمه با تلفن صحبت كرد تا يكي گفت كه با گواهينامه بين المللي انجام ميدهد
قسمت آخرش جالب بود
لازم به ياد آوري هست بنده چهل و هشت ساعت پيش وارد اين مملكت شده بودم و حتي كارتم دبيت بود و اصلا چك نكرد كه پولي دارد يانه
خلاصه ساعت يازده شب( از ساعت هفت و نيم ) با من بود كركره ها رو كشيد پايين ديدم تو اون فاصله داده ماشينو شستن و به لاستيكاش واكس زدن و سويچ ها رو به من داد و با لبخند گفت welcome to the United States!!
سلام
ممنون از همه اطلاعات خوبتون
اگه میشه بگید قیمت های ماشین صفری که رو اینترنت هست با قیمت فروشگاه یکی بود ؟؟؟؟اگه نه حدودا چقدر فرقشون بود؟؟
و چند درصد از قیمت ماشین حدودا پول بیمه اش شد..
شما با دبیت کارت های مستر و ویزایی که تو ایران میشه تهیه کرد رفته بودین حرید یا با دبیت بانک های امرکایی؟؟؟

ممنون
دوست عزيزم
قيمت ها تقريبا يكسان هست
اينجا در اينترنت ماشين را از روي يك base قيمت ميزارن
بعدش آپشن هاش اضافه ميشه و قيمتش بالا ميره cars.com رو ببينيد
بيمه براي هر ماه حدودا ٩١ دلار از شركت geico.com كه با گواهينامه بين الملل قبول كرد بيمه كنه
روز اول ميريد بانك همه پولاتونو ميريزيد كه يك دبيت كارت موقت بهتون ميدن و ميتونيد همه جا اونو خرج كنيد تا يك هفته هم گفت كه كارت اصلي پست ميشه در خونه

(2012-06-24 ساعت 17:42)ronmony نوشته:  
قسمت آخرش جالب بود
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید کاملتر توضیح بدین. قیمت نهایی؟ مدل ماشین و سال ساخت ( گفتین صفر بوده؟) کارت دبیت رو کی و کجا گرفتین؟ آدرس این فروشگاه یا سایتش ؟ آیا نقدی حساب کرد یا اقساط؟
خلاصه توضیحات کامل شما خیلی به ما کمک میکنه. ممنون
قيمتش ١٩٢٩٠ دلار بود شورلت كروز صفر مدل ٢٠١٢
بعد از چانه زني شد ١٨٠٥٠ دلار!!
١٦١٠ دلار تكس جمعا ١٩٦٦٠ دلار
٥٢٠ دلار هم بيمه شش ماهه كه قرار شد ماهيانه نود تا بدهيم
در آمريكا يكي از نمايندگي هاي شورلت mac haik هست كه من اونجا رفتم در هيوستون در منطقه آي تن
عزيزم تازه واردها نميتوانند قسطي بخرند بايد كرديت داشته باشند كه طول ميكشه
سوالي بود در خدمتم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-06-25

سلام به همه دوستان دل انگیز برادر Big Grin خدایی دلتون برای من تنگ نشده ...؟؟؟!!!! Tongue من که خیلی دلم براتون تنگ شده بود Wink تو این چند روز یکم سرم شلوغه ، زیاد نمیتونم در خدمت دوستان باشم !!! Cool فقط اومدم بگم که ما هستیم و برای همه دوستان گل هم آرزوی موفقیت داریم Big Grin من یه نظر دارم برای ایجاد یه تاپیک تحت عنوان تاپیک آرزوها و هدف های مهاجرت که بتونیم در اون تاپیک آرزوهامونو به همراه هدف هامون در آینده مطرح کنیم ...!!! این تاپیک به ما کمک میکنه که آرزوهامونو در آن مکتوب کنیم و با به اشتراک گذاشتن هدف های آینده ، از نظرات و آرزوهای همدیگه با خبر بشیم ... و روزی که به اون جایگاه رسیدیم ، حداقل یکجایی باشه که بما نشون بده شرایط امروز ما ، یکروز آرزوی ما بوده ...!!! کلاً فکر میکنم که ایجاد این تاپیک میتونه برامون مفید واقع بشه ، بلاخره در طول مسیر کوهستانی مهاجرت امکان داره که یه موقع هایی مجبور بشیم که شرایط دشواری را تحمل کنیم و با رجوع به این تاپیک و خوندن آرزوهای قبلی بتونیم در اون زمان بر سختی ها و مشکلات مسیر غلبه کنیم ...!!!
کلاً اطلاعاتی در رابطه با ایجاد تاپیک جدید نداشتم و از دوستان عذرخواهی میکنم که این مطلب را اینجا بیان کردم !!! اگر مدیران و مسئولین محترم سایت صلاح دیدند که ایجاد این تاپیک میتونه مفید واقع بشه ، لطفاً آن را ایجاد کنن . پیشاپیش از لطف و توجه تمام دوستان عزیز ، علی الخصوص مدیران زحمت کش سایت کمال تشکر و قدر دانی خودمو اعلام میکنم .
مخلص هرچی مهاجر و مهاجرسرایی هم هستیم دربست Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-06-26

(2012-06-23 ساعت 11:36)maz1359 نوشته:  [quote='M.Haghighi' pid='185252' dateline='1340409392']
با عرضه سلام

من و همسرم دیشب به آمریکا رسیدیم مسیر ما فرانکفورت به نیویورک و اکلا هما سیتی بود.در ایران ما ۳۰۰۰ دلار بانکی‌ رو گرفتیم و تمامی‌ ارزی که داشتیم رو بدونه مشکلی‌ بردیم دوستان از این بابت استرس نداشته باشن در نیویورک هم موقع ورود به خاک آمریکا برخورد‌ها بسیار عالی بود و در مدت کمتر از یک ساعت تمامی‌ کارا انجام شد . اینجا یه دنیایی متفاوت در انتظار شما است . موفق باشی
با آرزوی موفقيت برای شما دوست عزيز. شما فرموديد با خودتون پول برديد و مشکلی نبود. من شنيدم هر خانواده بيشتر از 10000 دلار نميتونه ببره. آيا صحت داره يا شما بيشتر از اين مقدار همراهتون بردين.

[/][b]سلام دوست عزیز،ما بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار بردیم و موقع ورود به امریکا اونو اظهار کردیم.کمی‌ با معطلی و پر کردن فرم مساله حل شد.[/b]

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mmmsdeghi - 2012-06-26

(2012-06-26 ساعت 22:32)M.Haghighi نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 11:36)maz1359 نوشته:  [quote='M.Haghighi' pid='185252' dateline='1340409392']
با عرضه سلام

من و همسرم دیشب به آمریکا رسیدیم مسیر ما فرانکفورت به نیویورک و اکلا هما سیتی بود.در ایران ما ۳۰۰۰ دلار بانکی‌ رو گرفتیم و تمامی‌ ارزی که داشتیم رو بدونه مشکلی‌ بردیم دوستان از این بابت استرس نداشته باشن در نیویورک هم موقع ورود به خاک آمریکا برخورد‌ها بسیار عالی بود و در مدت کمتر از یک ساعت تمامی‌ کارا انجام شد . اینجا یه دنیایی متفاوت در انتظار شما است . موفق باشی
با آرزوی موفقيت برای شما دوست عزيز. شما فرموديد با خودتون پول برديد و مشکلی نبود. من شنيدم هر خانواده بيشتر از 10000 دلار نميتونه ببره. آيا صحت داره يا شما بيشتر از اين مقدار همراهتون بردين.

[/][b]سلام دوست عزیز،ما بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار بردیم و موقع ورود به امریکا اونو اظهار کردیم.کمی‌ با معطلی و پر کردن فرم مساله حل شد.[/b]
سلام
به پول بردن زیاد تو آ مر یکا ایراد میگیرن یا ایران؟ من فکر میکردم اینجا اجازه نمیدن زیاد پول ببریم؟!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-06-27

بلیط از کدام ایرلاین گرفتید و به مقصد کجا؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mml - 2012-06-27

(2012-06-26 ساعت 23:37)mmmsdeghi نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 22:32)M.Haghighi نوشته:  
با عرضه سلام

سلام
به پول بردن زیاد تو آ مر یکا ایراد میگیرن یا ایران؟ من فکر میکردم اینجا اجازه نمیدن زیاد پول ببریم؟!

من هم دو بار با ارز بالای ده هزار تا وارد شدم و مشکلی نبود. فقط باید اون رو اظهار کنید، تنها دلیلی که ممکنه برای کسی مشکل باشه که پول بیشتر بیاره، اینه که بعد از صف پاسپورت چک، یه صف دیگه هم باید بایسته؛ و با توجه به اینکه ماهایی که از ایران میایم به دلیل همراه داشتن محصولات غذایی ایرانی، همیشه اون صف دوم رو به ناچار باید تحمل کنیم، برامون زحمت مضاعفی نداره. به همون افسر گمرک که بارمون رو چک می کنه، باید بگیم که فرم اظهار میزان پولمون رو هم بگیره...

حتی یادمه توی فرودگاه دالاس یه پلیس بین مسافرا می چرخید و می گفت مسافرین محترم، لطفاً اظهارنامه ها رو درست پر کنید، ما منعی برای ورود حتی تا نیم میلیون دلار نداریم، فقط باید اظهار بشه و ما از میزان ورود پول به اقتصاد آمریکا مطلع باشیم.

کلاً توی این مملکت، اگه همه مسائل مالی رو به اصطلاح با utmost good faith یا صداقت حداکثری جلو ببرید، به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد. النجاة فی الصدق!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - faranak.n - 2012-06-27

(2012-06-27 ساعت 10:52)3rip نوشته:  اگر ناراحتی قلبی دارید امروز قیمت دلار رو چک نکنید Sad
هنوز سایتا قیمت روز رو نزدن ، اما ..... خودتون صبر کنید و ببینین :|

اوضاع دلا اسفناکه... به نظرتون اگر همین مقداری که تا اینجا جمع کردیم ببریم و منتظر پایین اومدن دلار بمونیم تا بعد اقوام برامون بگیرن و حواله کنن بهتر نیست؟؟؟ البته با این اوضاع خراب معلوم نیست دباره کی قیمت پایین بیاد..نظرتون چیه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-06-27

(2012-06-27 ساعت 11:01)faranak.n نوشته:  
(2012-06-27 ساعت 10:52)3rip نوشته:  اگر ناراحتی قلبی دارید امروز قیمت دلار رو چک نکنید Sad

اوضاع دلا اسفناکه... به نظرتون اگر همین مقداری که تا اینجا جمع کردیم ببریم و منتظر پایین اومدن دلار بمونیم تا بعد اقوام برامون بگیرن و حواله کنن بهتر نیست؟؟؟ البته با این اوضاع خراب معلوم نیست دباره کی قیمت پایین بیاد..نظرتون چیه؟

من ميرفتم تركيه 1815 بود.... بعد از يكهفته كه برگشتم 1940 بود.... ديروز 1926.... گفتم شايد داره كم كم مياد پايين دوباره...... من ناراحتي قلبي نداشتم اما فكر كنم بگيرم!!!!!!!!! بچه ها بيايد همه با هم دعا كنيم.... به خدا زوره ... اون كه سرمايه داره براش شايد مهم نباشه اما براي من خيلي دردناكه اين قيمتها... Sad

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-06-27

(2012-06-27 ساعت 11:01)faranak.n نوشته:  

Sad والا الان هیچکس نمیتونه از آینده بازار دلار سر در بیاره . اگه کسی همچین ادعایی کرد بهش اعتماد نکنید.
من چون اونجا میرم پیش فامیل برای زندگی، فقط در حد خرید یه ماشین کارکرده ارزون و 2 هزار دلارم اضافه که دستم خالی نباشه با خودم میبرم. تبدیل ریال به دلار تو این موقعیت فاجعست . بهترم نمیشه Sad