مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - shiraz mamali - 2013-08-13

سلام دوستان.می‌خواستم بدونم که آیا اونجا از این کلاس‌های زبان رایگان هست یا نه؟آخه یکی‌ از دوستان میگفت جاهای دیگه هست.هیوستون چطور؟

راستی‌ واسه پیدا کردن هم خونه باید اینجا دنبالش گشت؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - naarestan - 2013-08-13

(2013-08-13 ساعت 18:15)shiraz mamali نوشته:  سلام دوستان.می‌خواستم بدونم که آیا اونجا از این کلاس‌های زبان رایگان هست یا نه؟آخه یکی‌ از دوستان میگفت جاهای دیگه هست.هیوستون چطور؟

راستی‌ واسه پیدا کردن هم خونه باید اینجا دنبالش گشت؟

سلام دوست عزیز Smile
بله هست
این هم سایتشونه: http://www.literacyadvance.org/
من خودم میخوام ثبت نام کنم. بهم وقت امتحان تعیین سطح دادن برای سه هفته دیگه حدودا. برای همین خودم هنوز نرفتم، نمیدونم چجوریه، ولی یکی از دوستان ِ خوب مهاجرسرایی که اینجا رو بهم معرفی کرد، داره میره کلاساشون رو ومیگفت که راضیه.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - naarestan - 2013-08-13

(2013-08-13 ساعت 16:49)سو سو نوشته:  من سالهای زیادی جنوب خودمون بودم و ازار دهنده ترین قسمتش شرجی هواش بود واسم .یه دوست خیلی قدیمی دارم که شوگرلند زندگی می کنه 10 سالی میشه و خیلی از اونجا تعریف می کنه و من تمام ترسم از هوای اونجاست ممنون که پاسخ دادید دوستان و موفق باشید

من شوگرلند نرفتم هنوز ولی خب، شنیدم که میگن همه‌ی ایالت تگزاس، گرم و شرجی هست و کاریشم نمیشه کرد متاسفانه. ولی خب، هیوستن، در جنوبی‌ترین قسمت تگزاس قرار داره و در واقع، در فاصله‌ی نیم‌ساعتیه با خلیج مکزیک و من فکر میکنم آستین و دالاس که بالاتر هستند، میزان رطوبتشون کمتر و در نتیجه، قابل تحمل‌تر باشن Smile

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2013-08-13

(2013-08-13 ساعت 16:49)سو سو نوشته:  من سالهای زیادی جنوب خودمون بودم و ازار دهنده ترین قسمتش شرجی هواش بود واسم .یه دوست خیلی قدیمی دارم که شوگرلند زندگی می کنه 10 سالی میشه و خیلی از اونجا تعریف می کنه و من تمام ترسم از هوای اونجاست ممنون که پاسخ دادید دوستان و موفق باشید

اول بگم من در ایران ساکن یکی از خنک ترین جاهای ایران بودم که رطوبت هم کم بودو کلا به شدت به گرما حساس بودم . ولی اینجا با مشکل زیادی روبرو نشدم.و به علت پوشش گیاهی زیاد این منطقه با جنوب نمیشه مقایسه کرد با شمال چرا. اما در صحبتی که با یک متخصص امور باغبانی داشتم میگفت امسال جزو خنک ترین سالهای هیوستون بوده و حتی زمستان به خاطر یخزدگی و برودت دما در شبهای زمستان نهال های لیموی باغش از بین رفته و این بی سابقه بوده .ایشون از هر نوع گیاهی در باغش داشت حتی انار .ولی گفت به خاطر رطوبت بارش خوب نیست.
اما در مود شوگرلند (جنوب غرب هیوستون) باید بگم هرچه در هیوستون به سمت جنوب حرکت میکنیم به علت نزدیکی به دریا رطوبت بیشتر میشه ولی خوب دما هم معمولا 1- 2 درجهای با شمال هیوستون متفاوت هست . امسال هم مقداری سیل و ابگرفتگی در شوگرلند داشتیم به خاطر شاور شدید.و کلا سمت جنوب هیوستون سیل خیز تر هست تا شمالش.

در ضمن در مورد گواهینامه بین المللی که نوشته بودم فقط تا 3 ماه مورد قبول است.
!
لطفا دوستان قبل از ارائه راهنمایی در مورد رانندگی بیش از سه ماه با گواهینامه بین المللی !! قوانین دی ام وی را مطالعه بفرمایند و پاسخ دهند تا دوستان دیگر دچار مشکل نشوند.
جمله صریح و متن قانون از سایت دی پی اس تگزاس:

An individual can legally drive with a valid, unexpired driver license from another state or country for up to 90 days after moving to Texas.

NOTE: The individual must apply in person at any driver license office for a Texas driver license within those 90 days to continue driving legally. An unexpired driver license from another U.S. state, U.S. territory or a Canadian province must be surrendered to DPS when applying for a Texas driver license
لینک منبع:
http://www.txdps.state.tx.us/DriverLicense/movingtotexas.htm
با سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2013-08-13

(2013-08-13 ساعت 23:12)smu نوشته:  ....

در ضمن در مورد گواهینامه بین المللی که نوشته بودم فقط تا 3 ماه مورد قبول است.
!
لطفا دوستان قبل از ارائه راهنمایی در مورد رانندگی بیش از سه ماه با گواهینامه بین المللی !! قوانین دی ام وی را مطالعه بفرمایند و پاسخ دهند تا دوستان دیگر دچار مشکل نشوند.
جمله صریح و متن قانون از سایت دی پی اس تگزاس:

An individual can legally drive with a valid, unexpired driver license from another state or country for up to 90 days after moving to Texas.

NOTE: The individual must apply in person at any driver license office for a Texas driver license within those 90 days to continue driving legally. An unexpired driver license from another U.S. state, U.S. territory or a Canadian province must be surrendered to DPS when applying for a Texas driver license
لینک منبع:
http://www.txdps.state.tx.us/DriverLicense/movingtotexas.htm
با سپاس
فکر نمی کنم آفیسرهای DPS این قدر بی اطلاع باشن که ندونن با گواهی نامه بین المللی چند ماه میشه رانندگی کرد. جهت اطلاع من از دو شعبه مختلف و از چندین نفر این سوال رو پرسیدم و حتی گواهی نامه رو به رویتشون رسوندم و جملگی یک اظهار نظر میکردند و تایید می کردند که تا یکسال می تونید استفاده کنید.
ضمن اینکه یک بار پلیس منو نگه داشت و گواهی نامه خواست و هیچ ایرادی به گواهی نامه بین المللی من نگرفت با اینکه اون موقع پنج ماهی بود اینجا بودم.
ضمن اینکه گواهی نامه بین المللی با گواهی نامه ملی کشورها متفاوت است و قوانین آن ها هم متفاوت.
جالب تر اینکه بودن بچه هایی که پلیس نگهشون داشته و برای اینکه تخلفشون رکورد نشه گواهی نامه بین المللی نشون دادن و خوشبختانه نه تنها ایرادی به گواهی نامه شون نگرفته، رکوردم براشون نشده.

درباره آب و هوا هم همین بس که اگه سری به سایت ویکی پدیا بزنید خواهید دید که طی 20 سال گذشته بیشترین دمای رکورد شده در هیوستون حدود 46-48 درجه بوده که از میانگین دما خیلی بالاتره. اگه اشتباه نکنم میانگین دما حدود 42-40 درجه بوده. در کل آب و هوای اینجا به نسبت جنوب ایران بهشته. حتی اگه دمای بالاتری داشته باشیم.
یکی از همکاران تو جنگ عراق بوده و دو سالی اونجا بوده. میگفت اونجا جهنمه به نسبت اینجا.

دوستانی که دارن راهنمایی می کنن بهتره مصداق بیارن. چون همه چیز نسبی هست و نمی توان بدون سنجش مقایسه کرد. اینکه میگن اینجا هوای بد داره، درست، هوای گرم و مرطوب داره، اما به نسبت کجا؟؟ حتما سرعین اردبیل؟؟ پوشش گیاهی هم مطمئنا علت بهتر بودن آب و هوای اینجا به نسبت جنوب ایران نیست. خیلی از مناطق اطراف هیوستون اصلا پوشش گیاهی خوبی ندارند. اما آب و هواش چندان تفاوتی نداره.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2013-08-14

من با بعضی دوستان هیچ بحثی ندارم و اهل اردبیل هم نیستمSmile
البته اگر شانس اوردید و به شما گیر ندادن این عالی است و افیسر در ان زمان قانون را رعایت نکرده و شخصا تصمیمی گرفته .
ولی نمیتوانید با اطمینان بگویید به دوستان که شما میتوانید با گواهینامه بین المللی 1 سال در تگزاس رانندگی کنید .ایا اگر افیسری گفت قانون 3 ماه است شما مسئول جریمه شدن و مشکلات ان فرد هستید؟
!
قانون میگوید 90 روز . من نمیگویممممممم. قانون میگوید تا 90 روزززز. منبع افیسر یک شعبه یا دو شعبه یا فرد نیست . منبع خود دی پی اس است.که لینک و خود متن ان را عینا درپست قبلی اورده ام.

به هر حال دوستان میتوانند خودشان لینک مورد نظر را مطالعه کرده قضاوت کنند.!!

در مورد اب و هوا هم من توصیفات و تجربیات خودم را گفتم. در ضمن پوشش گیاهی به علت حفظ رطوبت تاثیر زیادی در اب و هوای منطقه دارد. و دوستان میدونند میزان کامفوت ایندکس در هوای گرم مرطوب پایین تر از هوای گرم بدون رطوبت است .یعنی 40 درجه هوای مرطوب را باید با 45- 46 بدون رطوبت مقایسه کرد زیرا همان مقدار انرژی گرمایی که سبب دمای بالاتر در هوای خشک شده در هوای مرطوب صرف بخار شدن اب شده است. و مطمئنا از دیدن میزان پوشش گیاهی هیوستون بخصوص در فرندز وود و مموریال(پارک جنگلی مموریال) و کیدی(پارک وسیع جرج بوش) و مراتع روزنبرگ و... مقایسه ان با شهرهای بزرگ غیر شمالی ما شگفت زده خواهید شد. زیرا قبل از ورود من هم مانند بسیاری از دوستان ایده متفاوتی داشتم و انتظار فضای پر درخت و گیاه اینجا را نداشتم .امیدوارم همه دوستان مانند من از هوا و پوشش گیاهی هیوستون لذت ببرند.
سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2013-08-14

فكر ميكنم سابقه هر فردي تو اين صفحه گوياي همه چيز هست، لزومي نميبينم به اين بحث ادامه بدم. فقط همين بس كه اينجا محل بيان تجربيات هست كه منم به نوبه خودم اين تجربيات رو منتقل ميكنم. وقتي رطوبت دليلش ميشه پوشش گياهي، چه ميشه گفت ديگه. فقط نميدونم چرا هرچي به جنوب ميريم رطوبت بيشتر ميشه هرچندكه پوشش گياهي كمتر ميشه

(2013-08-14 ساعت 04:47)IMMI نوشته:  فكر ميكنم سابقه هر فردي تو اين صفحه گوياي همه چيز هست، لزومي نميبينم به اين بحث ادامه بدم. فقط همين بس كه اينجا محل بيان تجربيات هست كه منم به نوبه خودم اين تجربيات رو منتقل ميكنم. وقتي رطوبت دليلش ميشه پوشش گياهي، چه ميشه گفت ديگه. فقط نميدونم چرا هرچي به جنوب ميريم رطوبت بيشتر ميشه هرچندكه پوشش گياهي كمتر ميشه

با تشکر از دوست عزیز
صرفا جهت اطلاع دوستان جدید الورود:
سمت جنوب هیوستون پوشش گیاهی متراکم تری داره مانند فرندز وود و پرلند تقریبا جنوب هیوستونه هست و جنوب هیوستون به دریا نزیکتر ه طبیعتا رطوبت بالاتری داره نه فقط به خاطر گیاهانSmile این که واضح هست.. امتداد گلف فری وی دقیقا مسیر گالوستونه و سمت دیگه گلف فری وی در انتها کلیر لیک هست که انجا هم پوشش متوسطی رو داریم. تنها قسمت جنگلی به همان میزان متراکم شبیه فرندز وود (جنوب) رو در شمال در وود لند داریم . این کاملا بدیهی است که پوشش گیاهی باعث حفظ رطوبت چه در هوا و چه در خاک هست. دوستان متخصص محیط زیست و لنداسکیپ بهتر میدونند.
دوست عزیز شما کجا ساکن هستید که این همه کم درخته احتمالا در قسمت مرکز هیوستون(داخل لوپ)البته وست و ساوت لوپ هم بسیار سرسبزه.
در ضمن پستهای همسرم رو در 2012 میتونید ببینید هم سابقه ایم.Wink
تاریخ عضویت اگوست 2011
با سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - parsush - 2013-08-14

دوستان گل هیوستونی ما از نظرات و راهنمایی های همه شما که وقت میزارین ممنونیم و حتی دونستن نظرات متفاوت دید بازتری برای ما که هنوز نیومدیم اونجا ، بوجود میاره .
ما اول اکتبر عازمیم. قراره یک دوست آمریکایی بیاد فرودگاه دنبالمون ، الته همه چمدونهامون که تو ماشین اون جا نمیشه به نظرتون میشه فقط یک ماشین جدا بگیریم برای بارهامون و حدود قیمتش میدونین چقدر میشه؟

(2013-08-13 ساعت 23:12)smu نوشته:  اول بگم ... باید بگم هرچه در هیوستون به سمت جنوب حرکت میکنیم به علت نزدیکی به دریا رطوبت بیشتر میشه ولی خوب دما هم معمولا 1- 2 درجهای با شمال هیوستون متفاوت هست . ...
[quote='smu' pid='393146' dateline='1376435655']
در ضمن پوشش گیاهی به علت حفظ رطوبت تاثیر زیادی در اب و هوای منطقه دارد. ...
(2013-08-14 ساعت 06:54)smu نوشته:  جنوب هیوستون به دریا نزیکتر ه طبیعتا رطوبت بالاتری داره ... این کاملا بدیهی است که پوشش گیاهی باعث حفظ رطوبت چه در هوا و چه در خاک هست.
خوب نمی خواستم خیلی بحث کنم اما ظاهرا این دوست عزیز خیلی دوست دارن بگن. در جواب ایشون باید یادآوری کنم بنده و خیلی از دوستان جدید الورود مطمئنا اندکی دانش کامپیوتر داریم و به راحتی میتونیم جستجوی خودمون رو انجام بدیم. کافیه که سری به گوگل بزنیم. حالا من اندکی از جستجوهای خودم رو به اشتراک میذارم.
این دوست گرامی نمی دونم چرا تو حرفاش تناقض هست، اول میگن پوشش گیاهی تاثیر زیادی داره، بعد میگن خلیج مکزیکه. فکر می کنم ایران که بودن خیلی نگشتن تو مناطق مختلف، چون اگه گشته بودن حتما میدونستن که از بندرعباس گرفته تا بوشهر و جنوب خوزستان پوشش گیاهی وسیعی نداریم اما میزان رطوبت به مراتب بیشتر از مناطق دیگه هست. فکر کنم اینو دیگه ....هم بدونن که وجود منبع آبی و دمای هوا باعث رطوبت بشه. یادمه کتاب اول راهنمایی، پاورقی مطالعه آزاد گفته بود که کوه های البرز مانع عبور توده های مرطوب هوا میشن.
بنده نه اکولوژی خوندم نه زمین شناسی نه .... . اما چون با علم آمار آشنایی نسبی دارم می تونم نمونه برداری خودم رو با توجه به مطالب این دوست گرامی نشون بدم. ....

[عکس: 06771568759772867915.png]

تصویر پایین دمای هوا در همین دوروبر رو نشون میده. خب مشخصه که هرجایی که نزدیک آب هست میزان دما به خاطر رطوبت به مراتب پایین تر از مناطق دیگه است (تفاوت حدود 10 درجه در برخی مناطق هست نه یکی دو درجه). حالا اگه شمال هیوستون که طبق نقشه توپوگرافی منطقه سرسبزی هست رو ببینید مشخصه که تو یک خط مرزی تفاوت آنچنانی نیست. جالب تر اینکه من هرچی میگردم نمی تونم اون بافت متراکم گیاهی (مثل شمال هیوستون و woodland) تو جنوب هیوستون تا گلوستون رو ببینم. دیگه اگه من اشتباه می کنم که گوگل اشتباه نمی کنه. جالب تر اینکه woodland که این همه بحثش توسط این دوست گرامی شد بیشترین دما در شمال هیوستون (منطقه سرسبز) را داراست. (اطلاعات ساعت 7 عصر و از طریق سایت هواشناسی استخراج شده)

نقشه اول و دوم مقایسه دما و رطوبت در یک خط مستقیم از شهر ولی طبق نقشه در مناطق مختلف از نظر پوشش گیاهی. جالبه که تو منطقه مموریال پارک و پارک الدریج که این دوستمون تایید زیادی رو پوشش گیاهی و رطوبتش داشت، رطوبت 72 درصد مشابه با منطقه ای با پوشش معمولی در کیتی هست که این ها از منطقه خیابان الدریج که نزدیک ما هست و پوشش گیاهی معمولی داره میزان رطوبتش کمتره. الدریج 76 درصد رطوبت داره و البته دماش هم کمتره.
البته دوستمون تقصیری ندارن چون خیلی سابقه زندگی در مناطق گرمسیری و شرجی نداشتند. اگه کمی تو مناطق کناره جنوبی ایران زندگی میکردند و تغییرات آب و هوایی رو با جذر و مد های دریا احساس می کردند، بهتر متوجه می شدند.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-08-14

دوستان عزیز خودم.ادبیات تهاجمی به هر شکل زیبنده افراد تحصیل کرده ای مثل شما نیست.
من حداقل از بچه های مهاجرسرا توقع بیشتری دارم.
خواهش می کنم این موضوع آب و هوا و غیره رو تموم کنین.به امید خدا من خودم که رفتم می تونم از همه بهتر مقایسه کنم که با جنوب ایران از نظر آب و هوایی چه تشابهات و چه تفاوت هایی داره.خیر سرمون 12 سال تو بندر عباس و 10 سال تو بوشهر زندگی کردم.جالبه که بدونین بین همین دو شهر خودمون هم تفاوت های زیادی از نظر آب و هوایی وجود داره.
ولی لطفا به غیر از موضوع آب و هوا که به نظر من نسبیه و من فکر می کنم واسه من کاملا باید طبیعی باشه،لطف کنین در مورد سایر تجربیات شخصی ، اونو به دیگرون تعمیم ندین.در مورد موضوع گواهی نامه من به شخصه با نظر دوستمون در مورد 90 روز رانندگی موافقم.چون نص صریح قانونه.حالا اگه کسی تا یک سال باهاش رانندگی کرده یه موضوع دیگه است.هدف ما از با هم بودن کمک کردن به همدیگس.نه چیز دیگه.پس لطفا ضمن خاتمه هر نوع بحثی در اینجا،بیاین به هم کمک کنیم تا بهتر از اون وضعیت غربتی که گرفتارش می شیم رهایی پیدا کنیم.
تمام ؟
من به امید خدا آخر آگوست عازم هیوستون هستم و بهد از خدا امیدم به خودم و شماست.
موفق باشین.

(2013-08-14 ساعت 12:57)sce نوشته:  دوستان عزیز خودم.ادبیات تهاجمی به هر شکل زیبنده افراد تحصیل کرده ای مثل شما نیست.
..... 12 سال تو بندر عباس و 10 سال تو بوشهر زندگی کردم.جالبه که بدونین بین همین دو شهر خودمون هم تفاوت های زیادی از نظر آب و هوایی وجود داره.
.....در مورد موضوع گواهی نامه من به شخصه با نظر دوستمون در مورد 90 روز رانندگی موافقم.چون نص صریح قانونه.حالا اگه کسی تا یک سال باهاش رانندگی کرده یه موضوع دیگه است.هدف ما از با هم بودن کمک کردن به همدیگس.نه چیز دیگه....
موفق باشین.
دقیقا با نظرت موافقم. وقتی کسی تجربه ای که داشته بازگو میکنه، دلیل نمیشه که اون تجربه دقیقا برای همه مصداق داشته باشه، اما اینم دلیل نیمشه که بازگو نشه. وقتی من میگم بیشتر از 6 ماه ازش استفاده کردم و از چندین نفر از افسران پرسیدم و همه تا یکسال تایید کردند، این دلیل نمیشه که 90 روز اشتباه باشه. من فقط اون چیزهایی که پرسیده بودم عنوان کردم. اما... خودتون دیدین که چه برخوردی شد.
منم به خاطر کارم 6-7 سال جنوب بودم و بهت میتونم بگم که اینجا اصلا قابل مقایسه با گرمای جنوب نیست. رطوبت خیلی کمتر و دما هم خیلی پایین تره. در اوج اوج گرماش که میگن بی سابقه بوده، نهایت 120 درجه فارنهایت یا 48 درجه سلسیوس شده. حالا اینو با گرمای بالای 50 جنوب مقایسه کنید.

(2013-08-14 ساعت 14:07)سو سو نوشته:  SadSmileمن سووالمو پس می گیرم شما همم خوش باشید Smile)
از پس گرفتن سوالتون متاسفم .من صرفا تجربیات و دیده هام رو گفتم و نوشتم و اصلا فکر نمیکردم به این ابعاد برسه فکر کنم شما هم فکرش رو نمیکردین! ولی خوب پاسخ بسیار توهین امیزی دریافت کردم و این دلسرد کننده است . به هر حال این اصلا اهمیتی نداره . مهم اینکه کسی بتونه از گفته هام دید جدیدی نسبت به هیوستون پیدا کنه و این مسیر مهاجرت که برای همه ما سخت بوده و هست کمی اسون تر بشه .Smile
با سپاس مجدد از مدیران و و پیشکسوتان و دوستان این پست

RE: زندگی و کار در هیوستون - ahmari_44 - 2013-08-18

(2011-02-26 ساعت 15:15)alimasumi نوشته:  سلام
من هم چند روزي انجا بودم
فصل پاييز هوا بسيار خوب و بعضي اوقات باروني بود . شهري كه سرما بدي نداره و نسبت به شهر هاي ديگه مثا آماريلوAMARILLO كه شمال تگزاس گرمتر ه . اگه خواستيد براي كلاس زبان اقدام كنيد برخي جاها مثا كليسا و كتابخانه مي تونه به صورت رايگان وجود داره . خانم ايراني تو كالج community collge بود كه مي تونيد از اون در مورد استفاده از كلاس هاي زبان كمك بگيريدENGLISH AS SECOND LANGUGE رو برگزار مي كنه كه براي بزرگسالان با شهريه پايين تر مي تونيد استفاده كنيد . من نتونستم برم چون تو شروع كلاس من اونجا نبودن .
شهر بسيار پهناوري كه نداشتن ماشين باعث مي شه نتوني به جايي برسي .فقط اتوبوس داره كه اون هم ساعات مشخصي حركت مي كنه . مترو يك مسير بسيار كوتاهي از شهر رو پوشش مي ده . توي مركز شهر مركز WORKFORCE SOLUTION بود كه به افراد براي پيدا كردن كار كمك مي كردن . كلاس نوشتن رزومه . مصاحبه موفق . فرصتهاي شغلي ..... بصورت رايگان برگزار مي شه . و كامپيوتر هايي جهت استفاده عموم بصورت رايگان وجود داره .
من تو فرصت كوتاهي كه اونجا بودم نتونستم كار پيدا كنم و چون دنبال كارهاي اداري گرفتن گرين كارت و ... بودم .
در كل شهر بزرگ با امكانات زيادي . دانشگاههاي رايس و هيستون داون تاون و...
آب و هواي بسيار گرم و مرطوب تو تابستان . كلا شهر ي كه برف توش فكر كنم اصلا" نياد.
براي گرفتن سوشال كه اقدام كردم كفتند بايد گرين كارت داشته باشي . چند روز بعد رفتم و كارمند با اينكه عوض شده بود دوباره همان جواب رو شنيدم . بالاخره مجبور شدم با اتوبوس بزنم برم بتن روچ كه مركز لوييزيانا بود در عرض يك هفته برام سوشال رو فرستادن . دو تا مركز سوشال سكيوريتي داره كه يكي تو DOWN TOWN , ديگري تو انتهاي ايستگاه مترو FANIN STATION بود . به درد ما كه نخورد .
من از اين شهر كلا" بخاطر بزرگي و گسترده بودن خوشم اومد ولي چون ماشين نداشتم نتونستم كل شهر رو بشناسم . اگه سوالي داشتيد و جواب رو بلد بودم در خدمتتون خواهم بود alimasumi@yahoo.com

سلام آقای علی معصومی با تشکر فراوان از مطالب شما
اگر امکان داره یک ایمیل از خانم ایرانی در کالج یا شماره تلفن برای تماس
برای ما به اطلاع بگذارید ایمیل من ahmari.mansour@yahoo.com
سوال من این است که برای شروع ادامه تحصیل در دوره دبیرستان
آیا تعیین سطح میشود و کلاس زبان باید بگذرانند
تشکر از راهنمای شما

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - yaser4ever - 2013-08-19

سلام دوستان، کسی تو هیوستون پلان T-mobile جا نداره من بتونم عضو بشم؟