مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-98.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-7218.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ستوده - 2016-08-26

(2016-08-26 ساعت 12:57)Aabearff نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 09:24)ستوده نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 22:00)Aabearff نوشته:  به نظر من بهترين تركيش هست و تنها در استانبول ٢ ساعت معطل مي شويد و مستقيم به سانفراسيكو ميرود من خودم دو ماه پيش بليط براي ١٥ مهر به ١٥ ابان رفت و برگشت خريدم ٦٨٠ دلار

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
دوست عزیز ضمن سپاس از پاسخ شما
لطفاً بفرمائید
بلیط رو از آژانس گرفتید یا از سایت اینترنتی ؟
پرواز تهران به استانبول رو هم با ترکیش گرفتید ؟
فیمتی که سایت ترکیش الان داره میده دو برابر قیمت شماست ، به نظرتون علتش چیه ؟
ضمناً تاریخ برگشت رو میشه بعداً تغییر داد ؟ اگه میشه چه محدودیتهایی داره ؟
ببخشید زیاد سؤال کردم  Shy

بله بليط را از اژانس خريدم اما قبلش خودم توي سايت چك كرده بودم و بليط كل مسير يعني تهران استانبول و از انجا به سانفرانسيكو و برعكس اين قيمت شد!
بله ميشود تغيير داد اما ٨٠ دلار جريمه دارد
تنها ايرادش محدوديت بار هست كه ٢٣ كيلو هست

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

میشه بفرمائید شما چه مدت قبل از سفرتون بلیط خریداری کردید ؟
میخوام بدونم علت تفاوت قیمت به فاصله زمانی خرید بلیط تا روز پرواز مربوط میشه ؟
محدودیت بار برای هر نفر یک چمدان 23 کیلوئی است یا دو چمدان 23 کیلویی ؟
موضوع open بودن بلیط برگشت چیه ؟ زمان بلیط برگشت میتونه نامعین باشه ؟

اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Aabearff - 2016-08-26

(2016-08-26 ساعت 14:06)ستوده نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 12:57)Aabearff نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 09:24)ستوده نوشته:  دوست عزیز ضمن سپاس از پاسخ شما
لطفاً بفرمائید
بلیط رو از آژانس گرفتید یا از سایت اینترنتی ؟
پرواز تهران به استانبول رو هم با ترکیش گرفتید ؟
فیمتی که سایت ترکیش الان داره میده دو برابر قیمت شماست ، به نظرتون علتش چیه ؟
ضمناً تاریخ برگشت رو میشه بعداً تغییر داد ؟ اگه میشه چه محدودیتهایی داره ؟
ببخشید زیاد سؤال کردم  Shy

بله بليط را از اژانس خريدم اما قبلش خودم توي سايت چك كرده بودم و بليط كل مسير يعني تهران استانبول و از انجا به سانفرانسيكو و برعكس اين قيمت شد!

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

حدود ٢ ماه قبل خريدم
هيچ شركت هواپيمايي با يك بليط اكونومي ٤٦ كليو بار به شما نمي دهد. حداكثر دو چمدان با مجموع وزن ٢٣ كيلو
سالها است كه بليط اوپن از سيستم هاي حمل و نقل هوايي حذف شده است. فقط بعضي كلاسهاي پروازي بدون جريمه امكان تغيير تاريخ وجود دارد

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamednew - 2016-08-26

(2016-08-24 ساعت 20:21)mobydick نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 20:06)hamednew نوشته:  سلام دوستان
بالاخره بعد 7 ماه از تاریخ مصاحبه تونستم موفق بشم ویزام رو از سفارت ابوظبی بگیرم.
برای اواخر سپتامبر قصد سفر به سیاتل رو دارم و سخت در حال جمع آوری اطلاعات هستم اگر دوستان کسی علاقمند به سفر به سیاتل و داشتن همخونه است خوشحال میشم باهم اقدام کنیم.
هم قطارانی هم که به سیاتل رفتند و می تونند راهنمایی هم داشته باشند ممنون میشم کمکم کنند برای این سفر و رسیدن به سیاتل و استارت زندگی اونجا.
هدف اصلیم تحصیل و در نهایت کار است و کارشناسی ارشد هستم.
تبریک میگم حامد عزیز... سربازی رفته بودی؟ کار دولتی چی؟ و اینکه کیس ت چی بود؟ ممنون که جواب میدی

سلام دوست عزیز
بله حتما
من خدمت انتظامی بودم
کارشناسی ارشد
شغل کارمند شرکت خصوصی بودم
کیس من از راه لاتاری بود.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mobydick - 2016-08-26

(2016-08-26 ساعت 18:56)hamednew نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 20:21)mobydick نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 20:06)hamednew نوشته:  سلام دوستان
بالاخره بعد 7 ماه از تاریخ مصاحبه تونستم موفق بشم ویزام رو از سفارت ابوظبی بگیرم.
برای اواخر سپتامبر قصد سفر به سیاتل رو دارم و سخت در حال جمع آوری اطلاعات هستم اگر دوستان کسی علاقمند به سفر به سیاتل و داشتن همخونه است خوشحال میشم باهم اقدام کنیم.
هم قطارانی هم که به سیاتل رفتند و می تونند راهنمایی هم داشته باشند ممنون میشم کمکم کنند برای این سفر و رسیدن به سیاتل و استارت زندگی اونجا.
هدف اصلیم تحصیل و در نهایت کار است و کارشناسی ارشد هستم.
تبریک میگم حامد عزیز... سربازی رفته بودی؟ کار دولتی چی؟ و اینکه کیس ت چی بود؟ ممنون که جواب میدی

سلام دوست عزیز
بله حتما
من خدمت انتظامی بودم
کارشناسی ارشد
شغل کارمند شرکت خصوصی بودم
کیس من از راه لاتاری بود.
ممنون حامد جان
آرزوی موفقیت دارم برات. میدونم که دنبال اطلاعات تجربی تری هستی و حدس میزنم که به این سایت سر زده باشی اما در مورد کار و اینکه در هر ایالت و شهر تو هر شغلی چه تعداد شاغل وجود دارن و میانگین درآمدشون چقدره و... این سایت خیلی مفیده:
http://www.bls.gov/home.htm?view_full

در مورد پارامتر های انتخاب محل زندگی هم مثلاً کاست آو لیوینگ و هزینه ی رنت و گروسری و همینطور کامنت هایی که اکثراً مهاجرها در خصوص تجربیات شون گذاشتن این دو سایت هم کمک می کنه:

http://www.bestplaces.net/

http://www.statemaster.com/index.php

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - dds.azimi@yahoo.com - 2016-08-26

(2016-08-25 ساعت 16:23)shahrokh11 نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 03:18)dds.azimi@yahoo.com نوشته:  سلام دوستان. بالاخره من هم به اين تاپيك ورود كردم. دوستان من زمان مصاحبه ادرسي در لوس انجلس رو دادم اما الان نظرم عوض شده و ميخوام به بوفالو برم. ايا ميشه از الان و قبل از اولين ورود به امريكا ادرسمو عوض كنم؟كه ديگه محل ورودم همون بوفالو باشه. و ايا اون ١٦٥ دلار رو ميتونم از همين الان قبل ورود پرداخت كنم؟ممنون ميشم جوابم رو بدين. اين تغيير ادرس خيلي ذهنمو درگير كرده. واقعا دوس ندارم اول برم لوس انجلس و بعد دوباره برم بوفالو

دوست عزيز تا اونجايي كه من اطلاع دارم شما در بدو ورود در همون فرودگاه ميتونيد آدرس جديدتون رو براي ارسال گرين كارت به آفيسر بديد . مبلغ رو هم ميتونيد الان ويا در امريكا پرداخت كنيد فرقي نميكنه.

اها يعني لازم نيست حتما ورودمون از اون شهري باشه كه ادرسشو داديم؟ميتونيم ار هر جاي امريكا وارد شيم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ستوده - 2016-08-26

(2016-08-26 ساعت 14:30)Aabearff نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 14:06)ستوده نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 12:57)Aabearff نوشته:  بله بليط را از اژانس خريدم اما قبلش خودم توي سايت چك كرده بودم و بليط كل مسير يعني تهران استانبول و از انجا به سانفرانسيكو و برعكس اين قيمت شد!

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

حدود ٢ ماه قبل خريدم
هيچ شركت هواپيمايي با يك بليط اكونومي ٤٦ كليو بار به شما نمي دهد. حداكثر دو چمدان با مجموع وزن ٢٣ كيلو
سالها است كه بليط اوپن از سيستم هاي حمل و نقل هوايي حذف شده است. فقط بعضي كلاسهاي پروازي بدون جريمه امكان تغيير تاريخ وجود دارد

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
طبق فرمایش شما در صورت گرفتن بلیط برگشت تاریخ اون باید معلوم باشه و تغییر تاریخ در بیشتر کلاسهای پروازی مستلزم پرداخت هزینه است ، درسته ؟
مگه جداکثر وزن مجاز هر چمدون در پرواز economy کلاس ترکیش 23 کیلوگرم نیست ؟
شما فرمودین : "حداكثر دو چمدان با مجموع وزن ٢٣ كيلو"

اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Aabearff - 2016-08-26

(2016-08-26 ساعت 20:52)ستوده نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 14:30)Aabearff نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 14:06)ستوده نوشته:  میشه بفرمائید شما چه مدت قبل از سفرتون بلیط خریداری کردید ؟

حدود ٢ ماه قبل خريدم

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
طبق فرمایش شما در صورت گرفتن بلیط برگشت تاریخ اون باید معلوم باشه و تغییر تاریخ در بیشتر کلاسهای پروازی مستلزم پرداخت هزینه است ، درسته ؟

بله مثلا نمي تونيد ٣ تا چمدان كه وزن شان با هم مبشود ٢٣ كيلو تحويل دهيد يعني هم محدوديت تعداد و هم محدوديت وزن داريد

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - afsdi66 - 2016-08-27

(2016-08-26 ساعت 19:35)dds.azimi@yahoo.com نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 16:23)shahrokh11 نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 03:18)dds.azimi@yahoo.com نوشته:  سلام دوستان. بالاخره من هم به اين تاپيك ورود كردم. دوستان من زمان مصاحبه ادرسي در لوس انجلس رو دادم اما الان نظرم عوض شده و ميخوام به بوفالو برم. ايا ميشه از الان و قبل از اولين ورود به امريكا ادرسمو عوض كنم؟كه ديگه محل ورودم همون بوفالو باشه. و ايا اون ١٦٥ دلار رو ميتونم از همين الان قبل ورود پرداخت كنم؟ممنون ميشم جوابم رو بدين. اين تغيير ادرس خيلي ذهنمو درگير كرده. واقعا دوس ندارم اول برم لوس انجلس و بعد دوباره برم بوفالو

دوست عزيز تا اونجايي كه من اطلاع دارم شما در بدو ورود در همون فرودگاه ميتونيد آدرس جديدتون رو براي ارسال گرين كارت به آفيسر بديد . مبلغ رو هم ميتونيد الان ويا در امريكا پرداخت كنيد فرقي نميكنه.

اها يعني لازم نيست حتما ورودمون از اون شهري باشه كه ادرسشو داديم؟ميتونيم ار هر جاي امريكا وارد شيم؟
بله شما میتونید وارد هر ایالت و شهری که دلتون می‌خواد بشین

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behzad mg - 2016-08-27

(2016-08-26 ساعت 21:04)Aabearff نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 20:52)ستوده نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 14:30)Aabearff نوشته:  حدود ٢ ماه قبل خريدم

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

بله مثلا نمي تونيد ٣ تا چمدان كه وزن شان با هم مبشود ٢٣ كيلو تحويل دهيد يعني هم محدوديت تعداد و هم محدوديت وزن داريد

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

البته هر چمدان میتونه تا ۲۳ کیلوگرم وزن داشته باشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sahar2016 - 2016-08-28

سلام دوستان ما برای اولین سفر هتل برای 12 شب رزرو کرده بودیم که یکی از دوستان گفتن به شهر دوره و نمیتونید کارهای سفر رو انجام بدید و خانمی معرفی کرد که با صحبت با ایشون قرار شد یه خونه یه خوابه برای 22 روز از ایشون به قیمت 1600 دلار اجاره کنیم در منطقه سن خوزه.ایشون گفتن اینجا خونه ها رو از اول تا اخر ماه اجاره میدن ولی ما از 8 سپتامبر وارد امریکا میشیم که ایشون گفتن از الان خونه رو براتون نگه میدارم.ولی از حالا اجاره های بالا نگرانم کرده.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - alborz3718 - 2016-08-28

سلام دوستان
میشه لطفا نحوه ساخت اکانت در uscis را توضیح دهید یا اگر تاپیکی در این مورد هست را معرفی بفرمایید. من نمیدانم در قسمت آدرس دهی طی مراحل ساخت اکانت، آدرس کجارا بایستی وارد نماییم ؟ آدرسمان در ایران که در کلیه فرمهایمان از آن استفاده نموده ایم یا آدرسی که برای دریافت گرین کارت در آمریکا اعلام نموده ایم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - محمد کامیاب مهر - 2016-08-28

(2016-08-18 ساعت 08:18)reza-mt نوشته:  سلام دوستان عزيز ، من يك ماهيه امريكا ، كاليفرنيا هستم ، از بچه هاي ٢٠١٦ هركدوم سوالي در مورد پروسه تا اقامت داره ، در خدمتم ، لطفا ايمل بزنيد

سلام دوست عزیز در ابتدا تشکر می کنم بخاطر این همه مسئولیت پذیری جنابعالی بخاطر کمک به دوستان 2016 سئوال من این هست که من می خوام با الاتحاد به لس آنجلس برم ولی ظاهرا تمام کارها در هموم ابوظبی انجام میشه و 4 ساعت هم وقت مناسبی تعریف شده برای ارائه مدارک در توقف اول ،بعد می خواستم ببینم بعد از این ما چه کاری رو باید انجام بدیم تا سوشیال رو بتونیم سریع بگیریم. چون من دو هفته می خوام برای رفت و برگشت وقت بگذارم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - MSDJVD - 2016-08-29

با اینکه تغییر ادرس داده بودم به یک ایالت دیگه ِِگرین کارتم بعد از 30 روز رسید دستم . اصلا فکرش را نمی کردم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rezamehrzad - 2016-08-29

(2016-08-29 ساعت 04:27)MSDJVD نوشته:  با اینکه تغییر ادرس داده بودم به یک ایالت دیگه ِِگرین کارتم بعد از 30 روز رسید دستم . اصلا فکرش را نمی کردم.
‌تبریک بابت گرین کارتتون.می‌شه بگید کدوم شهر و ایالت بودید؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid40 - 2016-08-29

(2016-08-28 ساعت 08:53)sahar2016 نوشته:  سلام دوستان ما برای اولین سفر هتل برای 12 شب رزرو کرده بودیم که یکی از دوستان گفتن به شهر دوره و نمیتونید کارهای سفر رو انجام بدید و خانمی معرفی کرد که با صحبت با ایشون قرار شد یه خونه یه خوابه برای 22 روز از ایشون به قیمت 1600 دلار اجاره کنیم در منطقه سن خوزه.ایشون گفتن اینجا خونه ها رو از اول تا اخر ماه اجاره میدن ولی ما از 8 سپتامبر وارد آمریکا میشیم که ایشون گفتن از الان خونه رو براتون نگه میدارم.ولی از حالا اجاره های بالا نگرانم کرده.

سلام دوست عزیز
به نظر من اگر خونه مناسبی باشه از نظر قیمت مطمئن باشید که با قیمت خوبی پیدا کردید یعنی میشه شبی حدود ۷۰ دلار
اینجا خونه برای کوتاه مدت از شبی ۱۰۰ دلار شروع میشه به بالا