مهاجرسرا
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ (/thread-4231.html)

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - m.a.masoud - 2014-08-21

(2014-08-21 ساعت 10:35)soheilbadami نوشته:  اقا هر وقت اومدی بگو خودم بهت مشاوره میدم زیادم دستمزد نمیگیرم Big Grin راستی اگه بار اولت هست که این مقدار میاری مجوز خزانه داری یادت نره.

دمت گرم رفیق. با هماهنگی که وکیلم انجام داده برای دریافت مجوز از خزانه داری اقدام کردم منتها ترسم از اینه «نکنه بعد از انتقال دولت آمریکا بخواهد از پول منتقل شده مالیات دریافت کنه».

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2014-08-21

منظورم از اینکه کسی که اینهمه پول داره از الان میدونه چکار باید بکنه این بود که مهاجرسرا آخرین جایی باید باشه که برای گرفتن مشاوره برای همچین سرمایه ای بیایید و نه اولین!!
این پول بی نهایت گنده هست و مدیریت همچین سرمایه ای بسیار سخت که همانطور که گفتم صرفا باید از طریق شرکتهای مدیریت ثروت معتبر انجام بشه.
اینجا راه اندازی بیزنس مخصوصا برای یک تازه وارد صد برابر سخت تر از ایران هست چون اولا بروکراسی زیاده و ثانیا مشکلات و هزینه ها رو نمیشه با چرب کردن سبیل مامورها حل و فصل کرد!!
خیلی خیلی خیلی مواظب باشید.
من الان برای یک سوال ساده یک ماهه که دارم با ادارات مختلف مکاتبه و مکالمه میکنم و هر کدام برای سوال یک جواب متفاوت میدن و هنوز نتونستم به جوابی نهایی برسم!!
بنابرین اینجا آنطور هم که فکر کنید، زیاد کارها رو حساب کتاب نیست و به طرفه العینی آدم به خاک سیاه میشینه.
موفق و شاد باشید.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - soheilbadami - 2014-08-22

(2014-08-21 ساعت 16:54)m.a.masoud نوشته:  
(2014-08-21 ساعت 10:35)soheilbadami نوشته:  اقا هر وقت اومدی بگو خودم بهت مشاوره میدم زیادم دستمزد نمیگیرم Big Grin راستی اگه بار اولت هست که این مقدار میاری مجوز خزانه داری یادت نره.

دمت گرم رفیق. با هماهنگی که وکیلم انجام داده برای دریافت مجوز از خزانه داری اقدام کردم منتها ترسم از اینه «نکنه بعد از انتقال دولت آمریکا بخواهد از پول منتقل شده مالیات دریافت کنه».
همون وکیل میتونه ترتیبی بده که شما کمترین مالیات رو بدی اگر بتونه جوری ثابت کنه که همه اش از درامد نبوده و ثانیا مالیاتش در مقصد پرداخت شده. اصولا در سیستم امریکا بالعکس اروپا یا کانادا میزان ثروت با مالیات رابطه عکس دارد شما هر چه ثروتمند تر باشید مالیات کمتری میدید.
البته من معتقد نیستم 5 میلیون در امریکا پول خیلی زیادی هست چون در بعضی مناطق بهای یک خانه میتواند باشد.اما بنظرم بهترین گزینه برای این حدود پول اینه که شما معادلش رو هم وام بگیری و یک کمپلکس مالتی فمیلی خریداری و توسط شرکت گرداننده اجاره بدی و اجاره داری کنین. این نوع کسب علاوه بر ریسک کم سوبسید بزرگی از لحاظ بخشودگی مالیاتی داره در امریکا چه از جانب دولت استیت مربوطه و چه فدرال

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - jjcale - 2014-08-22

براساس اطلاعات کاملی که از دهها دوست و فامیل در آمریکا دارم، کسیکه در امریکا درس نخونده باشه حتی اگر با مدرک دکتری هم بره کار گیر نمیاره یعنی کار خوب و مناسب. دهها ساله که همین منوال بوده. علتش هم اونقدر مشخص است که گفتن ندره. اگر قبلا با ویزای دانشجویی رفتید و تحصیل کردید به نظر برای گرین کارت برید وگرنه به شدت پول و وقتتون تلف میشه. اگر بگم بیش از سی نفر میشناسم که از ۶ ماه تا حداکثر در سه سال برگشتن و ..... دیگه تهش مشخص است

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - ali1358 - 2014-08-22

دوست عزیز اگر برای اینده بچه ها این کارو میکنی میتونی با ۵۰۰۰۰۰۰ تا سرمایه گذاری کنی مابقی پولتم همین جا باهاش کار کن که مطمئنا میدونی ایران برای ادمی که میتونه خوب پول در بیاره بهترین جای دنیاست

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Shahabpk - 2014-08-29

(2014-08-21 ساعت 16:54)m.a.masoud نوشته:  

سلام
من هنوز به امریکا نرفتم ولی خانمم الان 3 ساله که در امریکا زندگی و کار میکنه . اونهم کارشو از یک جایی با درآمد ساعتی 8 دلار شروع کرده! من خودم یک صنعت گر هستم و تقریبا 20 ساله که کار تولیدی میکنم ولی سرمایه چندانی نمیتونم با خودم ببرم . با این حال یکبار با خانم سارا گرو در مورد انتقال سرمایه به امریکا مکاتبه کردم . ایشون به من گفتند به عنوان یک مهاجر شما هرچقدر سرمایه هم که با خودتون ببرید مالیاتی از شما کسر نمیشه و همون مجوز خزانه داری هم برای همین هست.

سوال دیگه ای که از دوستان مقیم دارم . به نظر شما برای من 45 ساله که اینجا 20 سال کار صنعتی تولیدی کردم و البته تحصیلات دانشگاهی هم ندارم ، برای من تو امریکا چه شغلی هست؟ میشه مثلا اونجا دوباره یک کارگاه تولیدی کوچک راه انداخت؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - sce - 2014-08-30

(2014-08-22 ساعت 10:50)jjcale نوشته:  براساس اطلاعات کاملی که از دهها دوست و فامیل در آمریکا دارم، کسیکه در آمریکا درس نخونده باشه حتی اگر با مدرک دکتری هم بره کار گیر نمیاره یعنی کار خوب و مناسب. دهها ساله که همین منوال بوده. علتش هم اونقدر مشخص است که گفتن ندره. اگر قبلا با ویزای دانشجویی رفتید و تحصیل کردید به نظر برای گرین کارت برید وگرنه به شدت پول و وقتتون تلف میشه. اگر بگم بیش از سی نفر میشناسم که از ۶ ماه تا حداکثر در سه سال برگشتن و ..... دیگه تهش مشخص است
باهاتون موافق نیستم.
آمریکای الان دیگه آمریکای بیست سال پیش نیست.این روزا دیتیل و دیزاین حرف اول و آخر رو میزنه.دیگه گذشت زمانی که میشد با کار فیزیکی هم یه زندگی راه انداخت.بر خلاف شما که میگین بر اساس اطلاعات کامل از دهها دوست و فامیل،کسیکه در آمریکا درس نخونده باشه حتی اگر با مدرک دکتری هم بره کار گیر نمیاره یعنی کار خوب و مناسب،باید خدمت شما عرض کنم من دوستان زیادی رو میشناسم و حتی از نزدیک باهاشون در ارتباطم که اتفاقا هیچ مدرکی اعم از تحصیلی و غیره از آمریکا هم ندارن و صرفا یه مدرک لیسانس معمولی از دانشگاه آزاد خودمون دارن،اما صرفا به خاطر تسلطی که به نرم افزارهای تخصصی طراحی تو رشته خودشون دارن الان کارهای بسیار خوبی دارن.اتفاقا با یه گشت و گذار تو بچه های برنده 2013 می تونی به راحتی خیلیهاشون رو پیدا کنی و اتفاقا دوستانی هم دارم که همینجا درس خوندن و هنوز هم کار دلخواه خودشون رو پیدا نکردن.داشتن مدرک دانشگاهی آمریکا فقط می تونه شرط کافی باشه اما قطعا شرط لازم نیست.با این حال کلا اگه این روزا زیاد به نرم افزار مسلط نباشی امیدی به ارتقاء شغلی درکوتاه مدت نیست.
موفق باشین.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2014-09-05

یک شغل جدید میخوام بهتون معرفی کنم! مخصوص دوستانی که در کالیفرنیا بیشتر ساکن هست.

یک جانک یاردهایی هست که بیشتر به اسم پیک ن پول معروفن که مردم میرن به اون گورستانهای اتومبیل و از هزاران ماشین در آنجا هر قطعه رو خواستن باز میکنن و میخرن که معمولا قیمتها بسیار مناسب هست. از پیچ مهره ساده گرفته تا قطعات تزئینی و رینگ و موتور و قطعات برقی خلاصه از ماشین آخرش دیگه چیزی نمیمونه!!

یک سایتی پیدا کردم که اجازه میده خودتون رو تبلیغ کنید که حاضرید برای مردم برید از اونجا قطعه بکنید و بفرستید! آخه خیلی جاهای آمریکا که ازینها نیست و مردم و مکانیکهایی که قطعه لازم دارند به شما پول میدن که این قطعه رو در جانک یارد برام پیدا کن و بفرست. مخصوصا که بعضی قطعات یدکی بصورت اسمبل و مجموعه قطعات بفروش میره و اگه کسی فقط یک قطعه کوچک از مجموعه بخواد ممکنه نتونه انلاین یا از نمایندگی بخره.

https://row52.com/Pages/PartsPullerProgram

کمی ابزار داشته باشید و یک موبایل با آنتن دهی خوب و دیتا که در صورت لزوم بتونید همان لحظه قطعه رو تا اسکایپ یا فیس تایم به مشتری نشون بدید و کمی فنی باشید و حواستون باشه که چکار میکنید (که آخر سر هزینه ها از چیزی که گرفتید بیشتر در نیاد!!) فکر کنم پول خوبی در بیارید.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - taba60 - 2014-11-11

سلام دوستان
من مدرک کارشناسی نرم افزار دارم از پیام نور ولی سابقه کاریم در زمینه حسابداری هستش.....و یه کاره غیرمرتبط هم بلدم(تزئین گل)کار گلفروشی بدلیل شغل پدر و برادرم.و کار قالیبافی البته نه حرفه ای
میخواستم بدونم آیا اینهای که من گفتم اونجا کمکم میکنه،به دردم میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2014-11-12

(2014-11-11 ساعت 14:40)taba60 نوشته:  سلام دوستان
من مدرک کارشناسی نرم افزار دارم از پیام نور ولی سابقه کاریم در زمینه حسابداری هستش.....و یه کاره غیرمرتبط هم بلدم(تزئین گل)کار گلفروشی بدلیل شغل پدر و برادرم.و کار قالیبافی البته نه حرفه ای
میخواستم بدونم آیا اینهای که من گفتم اونجا کمکم میکنه،به دردم میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در بیشتر گروشری ها یا همان سوپرمارکتهای بزرگ قسمت گل فروشی هم هست که البته زیاد پیشرفته نیست اما محل خوبی برای شروع هست.
فقط کمی زبان بلد باشی و شانس بیاری فروشگاهی پیدا کنی که به پرسنل در قسمت گل نیاز داره ممکنه بتونی کار پیدا کنی.
متاسفانه بیشتر فروشگاهها دو تا نیروی نیمه وقت یا یک تمام وقت در قسمت گل فروشی نگه میدارند که در مقایسه با دهها پرسنل قسمتهای دیگه عددی نیست و این یعنی احتمالا جا باز شدن در این شغل در فروشگاهها کمه.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Azarakhsh43 - 2014-11-12

دوستان من یک پرسشی دارم اگر هر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید. در ایران لیسانس مدیریت و برنامه ریزی آموزشی (علوم تربیتی) دانشگاه دولتی را گرفتم و 14 سال هم ساکن برلین بودم و به زبان آلمانی مسلط هستم. مربی کودکستان بودم و یک دوره دو ساله Medical records and billing clerk (حسابداری بیمارستان و سرای سالمندان) گذروندم . دو سالی هست که به آمریکا مهاجرت کردم و گرین کارت و گواهینامه رانندگیم را گرفتم. در حال حاضر در کتابخانه شهرمون دارم زبان انگلیسی را یاد میگیرم خیلی آرام پیش میرند ولی یک معلم خصوصی هم دارم. دوست دارم کار کنم ولی نه دیگه تو کودکستان. واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم آیا لازمه که یک دوره کلاسهای ESL را برای گرفتن مدرکش بگذرونم؟ یا مدارکم را برای ارزیابی به سکرمنتو بفرستم؟ با کمک معلم خصوصیم هم رزمه ام را تکمیل کردم ولی اصلا نمیدونم اولین گام برای پیدا کردن یک کار مناسب چیه؟ خواهش می کنم یک راه اساسی به من نشون بدید. من در شمال کالیفرنیا نزدیک به سانفرانسیسکو زندگی می کنم. با سپاس

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2014-11-12

(2014-11-12 ساعت 23:02)Azarakhsh43 نوشته:  دوستان من یک پرسشی دارم اگر هر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید. در ایران لیسانس مدیریت و برنامه ریزی آموزشی (علوم تربیتی) دانشگاه دولتی را گرفتم و 14 سال هم ساکن برلین بودم و به زبان آلمانی مسلط هستم. مربی کودکستان بودم و یک دوره دو ساله Medical records and billing clerk (حسابداری بیمارستان و سرای سالمندان) گذروندم . دو سالی هست که به آمریکا مهاجرت کردم و گرین کارت و گواهینامه رانندگیم را گرفتم. در حال حاضر در کتابخانه شهرمون دارم زبان انگلیسی را یاد میگیرم خیلی آرام پیش میرند ولی یک معلم خصوصی هم دارم. دوست دارم کار کنم ولی نه دیگه تو کودکستان. واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم آیا لازمه که یک دوره کلاسهای ESL را برای گرفتن مدرکش بگذرونم؟ یا مدارکم را برای ارزیابی به سکرمنتو بفرستم؟ با کمک معلم خصوصیم هم رزمه ام را تکمیل کردم ولی اصلا نمیدونم اولین گام برای پیدا کردن یک کار مناسب چیه؟ خواهش می کنم یک راه اساسی به من نشون بدید. من در شمال کالیفرنیا نزدیک به سانفرانسیسکو زندگی می کنم. با سپاس

برای رشته شما متاسفانه یا خوشبختانه به نظر من بهترین راه اینه که اول یک فوق لیسانس بگیرید. هر رشته ای که شد و از هر دانشگاهی که شد.
فقط یک چیزی باشه که بگین فارغ التحصیل آمریکا هستید.
یا هم برید سرتیفیکیت (و نه فوق دیپلم) همان مدیکال بیلینگ رو بگیرید از یک کالجی در نزدیکی تان. اما برای انکه نگن صرفا سرتیفیکیت داره و دگری نداره بدین مدرکتونم ارزشیابی کنن که هر جا ازتون پرسیدن بگین لیسانس یا حتی فوق دیپلم اگه ارزشیابی کردن (بالفرض) هستم و سرتیفیکیت بیلینگ هم دارم.
از اول فوق دیپلم خواندن بیلینگ ارزش نداره چون کلی دروس پایه و عمومی داره که وقت تلف کنی هست برای شما با داشتن لیسانس.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Azarakhsh43 - 2014-11-13

با سپاس از پاسخگویی شما. ولی1- گام اول برای گرفتن فوق لیسانس چی هست؟ 2- باید تست تافل بدم که شنیدم خیلی سخت هست. 3- باید مدارکم را ارزیابی کنند؟ 4- آیا میتونم پیش از ورود به مرحله فوق لیسانس با این مدارکی که دارم کاری را شروع کنم؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Azarakhsh43 - 2014-11-13

از شما ممنونم

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2014-11-13

(2014-11-13 ساعت 02:21)Azarakhsh43 نوشته:  با سپاس از پاسخگویی شما. ولی1- گام اول برای گرفتن فوق لیسانس چی هست؟ 2- باید تست تافل بدم که شنیدم خیلی سخت هست. 3- باید مدارکم را ارزیابی کنند؟ 4- آیا میتونم پیش از ورود به مرحله فوق لیسانس با این مدارکی که دارم کاری را شروع کنم؟

خوشبختانه یا متاسفانه با توجه به اینکه رشته شما علوم انسانی هست، و در ارتباط صد در صد با زبان و ارتباط با دیگران برای انجام شغل، و اینکه شما اینقدر احساس ضعف در مورد امتحان تافل دارید، (یعنی وضع زبانتون خوب نیست)، بعید میدونم که بتونید شغل مرتبط پیدا کنید.
تازه برای فوق لیسانس بدتر از تافل، امتحان GRE هست که زبانش سختتر از تافل (ولی لیسینینگ نداره) و ریاضی هم داره و همه رشته ها بجز مدیریت (که بجاش GMAT که باز سختتره میدن) باید این آزمون رو بدن.
دانشگاههای معدود و گرانقیمت بعلاوه دانشگاههای کمتر معتبر ممکنه این GRE رو نخوان.
بعضی ها هم ممکنه اگه نمره شما کم باشه ولی از حد نصابشون بالاتر، اجازه بدن که مشروط شروع بکنید تا ببینند که چه میکنید.
اما مسئله اینه که مقطع فوق لیسانس اونم در رشته شما همش تحقیق و مقاله نوشتن هست. با زبان ضعیف که اصلا نمیشه.
شما باید زبانتون رو به حد عالی، و نه حتی متوسط به بالای معروف! برسوند.
وگرنه در مشاغل دم دستی گیر خواهید کرد.