مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javidk - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 09:56)یاشار و ماری نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 09:01)mml نوشته:  [quote='shkhmo' pid='185259' dateline='1340423315']

1. در ایران به صورت فردی نمی توان بیمه درمان خرید. ولی در آمریکا می توان این بیمه را به صورت فردی و یا خانوادگی هم تهیه کرد. بسته به توان مالی،
ارادتمند
یاشار و ماری

یاشار و ماری عزیز خوشحالم که بعد از 2 سال همچنان فعال هستید توی سایت.
درود بر شما 3 تا Wink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 13:22)3rip نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 12:36)schaghayegh نوشته:  نههههههههههههههههههههههههههههههههههه
اصلا باور كردني نيست دلار امروز.. همين الان كه ساعت 12:35 روز پنجشنبه 8 تير شده : 2000 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من كه حالم بده SadSadSadSadSadSad

بله متاسفانه.Sad

دیگه نباید اصلا بهش فکر کنیم. آبی که از سر گذشته . حالا چه 2000 تومن چه 3000 تومن باید بخریم. دیگه لازم نیست منتظر باشیم کی ارزون میشه بخریم و کی گرون میشه نخریم. الان باید چه گرون چه ارزون فقط اندازه نیازمون بخریم و بریم.
نميدونم والا.... الان اگه دينار عراق هم داشتيم اوضاعمون خيلي خوب بود!!!!!!
اينجوري كه داره ميره بالا فكر كنم ركورد بزنه!!! 2030 ساعت 2:00 Sad

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - golbahara - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 13:22)3rip نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 12:36)schaghayegh نوشته:  نههههههههههههههههههههههههههههههههههه
اصلا باور كردني نيست دلار امروز.. همين الان كه ساعت 12:35 روز پنجشنبه 8 تير شده : 2000 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من كه حالم بده SadSadSadSadSadSad

بله متاسفانه.Sad

دیگه نباید اصلا بهش فکر کنیم. آبی که از سر گذشته . حالا چه 2000 تومن چه 3000 تومن باید بخریم. دیگه لازم نیست منتظر باشیم کی ارزون میشه بخریم و کی گرون میشه نخریم. الان باید چه گرون چه ارزون فقط اندازه نیازمون بخریم و بریم.

خدايا كمك كن تا اين انتظار جانفرساي پروسه ويزا و وضعيت سردرگمي و شوكهاي قيمتي دلار رو تحمل كنيم و كم نياريم هر چي يه عمر ذره ذره كار كرديم و جمع كرديم يهويي داره ناپديد ميشه خدايا فقط تو ميتوني آرامش بخش ما باشي تا از اين استرسهاي بي امان و پي در پي خلاص بشيم خدايا ما رو تنها نذار 

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-06-28

سلام
برای گرفتن ارز دولتی مقصد نهایی مهمه یا اولین مقصدی هواپیما استاپ میکنه مهمه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M_star1316 - 2012-06-28

سلام:
از دوستانی که اطلاع دارن میخواستم بپرسم توی فرودگاه آمریکا لپ تاپ رو وارسی میکننن که محتویات فایلهایش چی هست یا مثلا اینکه ویندوز اوریجنال داره و نرم افزار و...
کلا لپ تاپم رو ببرم مشکلی برام پیش میآد یا نه؟!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - golesang - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 19:31)M_star1316 نوشته:  سلام:
از دوستانی که اطلاع دارن میخواستم بپرسم توی فرودگاه آمریکا لپ تاپ رو وارسی میکننن که محتویات فایلهایش چی هست یا مثلا اینکه ویندوز اوریجنال داره و نرم افزار و...

ما که لپ تاپ بردیم اصلا نگاه نکردن البته کلا چمدانهای مارو اصلا نگاه نکردن البته بهتره شما شهری رو که میرید بگید تا دوستانی که اونجا رفتن تجربیاتشونو بگن چون سختگیری تو هر فرودگاهی یه جوره ( ما رفتیم دالاس و واقعا کاری باهامون نداشتن )

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shawn - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 18:53)n.torabi65 نوشته:  سلام
برای گرفتن ارز دولتی مقصد نهایی مهمه یا اولین مقصدی هواپیما استاپ میکنه مهمه؟

سلام مقصد نهایی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M_star1316 - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 20:29)golesang نوشته:  

ما که لپ تاپ بردیم اصلا نگاه نکردن البته کلا چمدانهای مارو اصلا نگاه نکردن البته بهتره شما شهری رو که میرید بگید تا دوستانی که اونجا رفتن تجربیاتشونو بگن چون سختگیری تو هر فرودگاهی یه جوره ( ما رفتیم دالاس و واقعا کاری باهامون نداشتن )
ممنون از توضیحتون.
مقصد ما شیکاگوست.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-06-28

سلام دوستان ما در اکلاهما ۶ روزی هست که امدیم به اداره سوشال رفتیم اونها هم نامه‌ای برای ما فرستادن به ادرسمون که باید برای سوشال از زمان فوق تا دو هفته صبر کنیم بعدازظهر دیروز به مال نزدیک اینجا رفتیم و آی‌‌پد ۱۶ گیگ جدید رو ۵۵۰ دلار خریدیم البته با آموزش کامل. دوستان اگه میتونید لوازمی مثل قاشق یا ساعت رو میزی رو باخودتون بیارید تا مجبور به خرید اینها نشید کلا همچیز بجز سبزیجات از ایران ارزون تر است.هوا اینجا خلیی گرمه موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - masih sh - 2012-06-28

(2012-06-28 ساعت 22:24)M.Haghighi نوشته:  سلام دوستان ما در اکلاهما ۶ روزی هست که امدیم به اداره سوشال رفتیم اونها هم نامه‌ای برای ما فرستادن به ادرسمون که باید برای سوشال از زمان فوق تا دو هفته صبر کنیم بعدازظهر دیروز به مال نزدیک اینجا رفتیم و آی‌‌پد ۱۶ گیگ جدید رو ۵۵۰ دلار خریدیم البته با آموزش کامل. دوستان اگه میتونید لوازمی مثل قاشق یا ساعت رو میزی رو باخودتون بیارید تا مجبور به خرید اینها نشید کلا همچیز بجز سبزیجات از ایران ارزون تر است.هوا اینجا خلیی گرمه موفق باشید

منظورتون از همه چیز ، مواد غدایی هست یا همه ی کالا ها ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - afshin4749 - 2012-06-29

خدايا كمك كن تا اين انتظار جانفرساي پروسه ويزا و وضعيت سردرگمي و شوكهاي قيمتي دلار رو تحمل كنيم و............
[/quote]

دوست عزیزم سلام ، ببخشید قصد ناراحت کردن شما رو ندارم . اصلاً آدمی نیستم که بخوام کسی رو نا امید کنم . همه بچه ها اخلاق منو میدونن ، اما این یه واقعیته که باید بگم ، چون سر خودم هم اومده !!! زیاد ناراحت نباش که آورده های نقدیتون در ایران ذره ، ذره ذوب میشه !! وقتی بیاید آمریکا خیلی بیشتر این فرایند رو احساس خواهید کرد !! بخصوص اینکه وضعیت نابسامان کار در اینجا واقعاً کلافه کننده هستش . بیشتر از هر چیز فکر مسائل مهمتری مثل این موضوعات باشید . مهارت در زبان و ارتباطات جمعی ، ذخیره مالی خوب و داشتن پشتوانه مالی بهترین ارمغان برای مهاجرینی مثل ماست . پس زیاد غصه نخور !!!!! . به قول حمید ماهی صفت ، اشکش مانده !!! . موفق باشید .

من چون اونجا میرم پیش فامیل برای زندگی، فقط در حد خرید یه ماشین کارکرده ارزون و 2 هزار دلارم اضافه که دستم خالی نباشه با خودم میبرم.
[/quote]

سلام دوست خوبم ، ببخشید من یه موضوعی رو باید به شما یادآوری کنم !! زیاد روی فامیل حساب نکنید !!! ، برادر ، خواهر ، پسرعمو ، عمه ....... الآن وضع آمریکا از نظر کار انقدر خرابه که تو خودت باید گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی !! . یعنی چی ؟ یه ماشین بخری و 2000 تا هم برای خالی نبودن دست !!!!!!!!! . ببخشید من با 22000 دلار اومدم طرز فکرم هم اینطور نبود و بهش هم لحظه ای فکر نکردم ، تحت فشارم . البته شاید اقوام و فامیل شما اینطوری که من تصور میکنم نباشن . ولی سعی کن در اینجا روی پای خودت وایسی ، باور کن برادر و خواهر هم تا یه مدتی تحمل میکنن بعدش ......... حالا خود دانی . من فقط خواستم دوستانه موضوعی رو گفته باشم که بعداً کاخهای خوشبختی روی سرت خراب نشه !!!! . موفق باشید .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kavoshgarnet - 2012-06-29

(2012-06-28 ساعت 21:21)M_star1316 نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 20:29)golesang نوشته:  

ممنون از توضیحتون.
مقصد ما شیکاگوست.

من از هفت هشت نفر که ورودی اشان شیکاگو بوده پرسیده ام وسایل هیچکدامشان را نگشته بودند و چند تایی هم لپ تاپ داشتند. واررسی محتویات لپ تاپ و هارد دیسک مجوز دادگاه لازم داره و گمان نکنم در هیچ پورت ورودی لپ تاپ مردم را بررسی کنند. وسایل خودم را هم هنگام ورود نگشتند.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - najibi - 2012-06-29

برای شروع خودم میگم که برای رفتن به آتلانتا دو تا انتخاب داشتم .
اولی KLM که یه استاپ داره در آمستردام هلند و بعد از 3 4 ساعت فکر میکنم با پرواز Delta airline میره به سوی آتلانتا. برای اواسط سپتامبر الان توی سایتش زده 1646 دلار و آژانس بهم قیمت داد دو میلیون و 17 هزار تومن. که همون دلار 1226 تومنی حساب کرده.

انتخاب دوم Alitalia بود که یه استاپ داره در شهر رم ایتالیا و بعد از یکساعت و 40 دقیقه پرواز میکنه به آتلانتا.
ساعت پرواز از فرودگاه امام 5:30 صبحه که بعد از 5 ساعت و 15 دقیقه پرواز با ایرباس A320 ، راس ساعت 8:10 دقیقه صبح به وقت ایتالیا میرسه به فرودگاه Fiumicino شهر رم.
ساعت 9:40 دقیقه صبح به وقت ایتالیا با ایرباس 333 به سوی آتلانتا پرواز میکنه و بعد از 11 ساعت و 15 دقیقه راس ساعت 14:55 به وقت آتلانتا میرسه به فرودگاه Hartsfield آتلانتا.

مقدار بار مجاز ، یه ساک 23 کیلیویی و یک کیف 8 کیلویی+ یه ساک اضافه 23 کیلیویی با پرداخت 60 یورو (که کاملا می ارزه)

قیمت بلیط آلیتالیا یک میلیون و 126 هزار تومن میشه.

اما چرا این همه تفاوت قیمت؟ خب مسلما پرواز KLM کلاس بالاتری نسبت به آلیتالیا داره و برای خانواده ها بهتره . اما برای افراد مجرد مثل من تفاوت قیمت 900 هزار تومنی ارزششو داره که یه کم سختی بکشیم و با آلیتالیا بریم.
-----

البته من هنوز بلیط نگرفتم اما انتخاب نهاییم همین آلیتالیاست.Cool
[/quote]

دوست عزیز فکر میکنید با در نظر گرفتن تاخیر احتمالی پرواز اول توقف ۱ ساعت و نیمه کافیه واسه رسیدن به پرواز بعدی؟

ما از فرودگاه های ایالت های مختلف پرواز کردیم نیویورک ،دی سی، شارلوت توی کارولینای شمالی، سن دیگو , بالتیمور ,مینه سوتا و هیوستن.توی همه اینها فقط از مسافر ها میخواستن که لپ تاپ رو توی یه سبد بزارن و توی دستگاه رد بشه. به هیچ وجه محتویات لپ تاپ رو نمیگردن. فقط توی یکی از این فرودگاه ها که یادم نمیاد کدوم بود گفتن لپ تاپ رو روشن خاموش کن که ما هم این کارو کردیم. در حدی که ویندوز که بالا نیامده گفتن به سلامت.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - najibi - 2012-06-29

(2012-06-23 ساعت 10:35)missi نوشته:  تو فرودگاه ایران موقع خروج ایرادی از پاسپورت نمی گیرن؟ مثلا برای خانم ها بگن چرا عکس ویزاتون بی حجابه و از این حرفا؟ :-S یا اصلا به خود ویزا گیر بدن؟

دوست عزیز، طی هر بار مشرف شدن ما به ام ری کا برادران خروجی پاسپورت به ویزای آمریکای ما و نیز گرین کارت ما نظری هم انداختند Winkفقط یک بار یکی شون ابرویی در هم کشید ولی با بی اعتنائی توأمان با لبخند ما هیچ اتفاقی نیفتاد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-06-29

(2012-06-29 ساعت 03:44)najibi نوشته:  دوست عزیز فکر میکنید با در نظر گرفتن تاخیر احتمالی پرواز اول توقف ۱ ساعت و نیمه کافیه واسه رسیدن به پرواز بعدی؟

میدونم Sad اما چاره چیه . تا الن که همه چیزو به قضا و قدر سپردیم . اینم روش

(2012-06-29 ساعت 01:29)afshin4749 نوشته:  من چون اونجا میرم پیش فامیل برای زندگی، فقط در حد خرید یه ماشین کارکرده ارزون و 2 هزار دلارم اضافه که دستم خالی نباشه با خودم میبرم.

سلام دوست خوبم ، ببخشید من یه موضوعی رو باید به شما یادآوری کنم !! زیاد روی فامیل حساب نکنید !!! ، برادر ، خواهر ، پسرعمو ، عمه ....... الآن وضع آمریکا از نظر کار انقدر خرابه که تو خودت باید گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی !! . یعنی چی ؟ یه ماشین بخری و 2000 تا هم برای خالی نبودن دست !!!!!!!!! . ببخشید من با 22000 دلار اومدم طرز فکرم هم اینطور نبود و بهش هم لحظه ای فکر نکردم ، تحت فشارم . البته شاید اقوام و فامیل شما اینطوری که من تصور میکنم نباشن . ولی سعی کن در اینجا روی پای خودت وایسی ، باور کن برادر و خواهر هم تا یه مدتی تحمل میکنن بعدش ......... حالا خود دانی . من فقط خواستم دوستانه موضوعی رو گفته باشم که بعداً کاخهای خوشبختی روی سرت خراب نشه !!!! . موفق باشید .

[/quote]
من پیش داییم میرم. خودشون میگن بیا من کاریشون نداشتمBig Grin . خودم که میخواستم برم دالاس