مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - feel - 2014-06-13

دوستان این ۱۶۵ دلار چه جوری باید پرداخت کنیم و کی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2014-06-14

(2014-06-13 ساعت 23:24)feel نوشته:  

در امضای اقاقیا جوابش هست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amor92 - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 03:11)lida55 نوشته:  
(2014-06-13 ساعت 23:24)feel نوشته:  

در امضای اقاقیا جوابش هست

دوستان در همین پست صفحات اولیه اش بطور کامل با تصویر توضیح داده شده است.
قدم اول ورود به سایت زیر و ساخت اکانت است. موفق باشیدSmile
https://elis.uscis.dhs.gov

سلام دوستان
در فرم گمركي داخل هواپيما در قسمت آخر از ارزش اقلام همراه مسافر حتی کادو ها سوال کرده و گفته
Declare all articles on this form. For gifts, please indicate the retail value. Use the reverse side of this form if additional space is needed to list the items you will declare.
باید چه مبلغی را بنویسیم یعنی مالیات بهشون تعلق می گیره؟
ممنون از پاسختون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - khosro.1985 - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 09:52)amor92 نوشته:  سلام دوستان
در فرم گمركي داخل هواپيما در قسمت آخر از ارزش اقلام همراه مسافر حتی کادو ها سوال کرده و گفته
Declare all articles on this form. For gifts, please indicate the retail value. Use the reverse side of this form if additional space is needed to list the items you will declare.
باید چه مبلغی را بنویسیم یعنی مالیات بهشون تعلق می گیره؟
ممنون از پاسختون
من اصلا چيزي ننوشتم و اصلا سوالي هم نپرسيد ، ولي ميوه و تخمه با خوةدتون نيارين ، من پسته و زرشك و سبزي خشك داشتم اصلا ساكم باز نكرد ، چون نوشتم بودم غذا دارم و پشتش نوشتم سبزي خشك و شكلات دارم ،

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-06-14

(2014-06-12 ساعت 22:56)mohsenmb نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 01:20)iris نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 03:02)mohsenmb نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 13:53)iris نوشته:  بچه ها پروازاتون چند ساعت طول کشید تا آمریکا ؟

بستگی به ایرلاین و مسافت داره باید ببنید طول مدت پروازی از زمانی که ایران رو ترک میکنید مد نظرتون هست یا فقط از کشور دوم تا آمریکا به هرحال شما از 18 ساعت روش حساب کن

ممنون ، پس توی سایتهای پروازی انلاین این duration مثلا زده 19 ساعت یا 20 ساعت مدت زمان پرواز هست ! چقدر زیاده Sad
فکر کن از مالزی 39 ساعته

یه سوال دیگه این 1stop یا 2stop تعداد توقفها به چه صورته؟ معنیش چیه؟
بله تا اینجا را حدس زدم فقط ایا وقتی stop میکنه پیاده میشیم و مثلا 2 ساعت بعد سوار میشیم

به زبان ساده بگم تعداد توقفهای بین راهی هست.مثلاً ا استاپ: تهران -استانبول-لس آنجلس (هرجای ایالت) و 2 استاپ : تهران- بحرین- لندن- نیویورک (هر جای ایالت) موفق باشین بچه هاCoolShy
بله تا اینجا را حدس زدم، میخواستم بدونم توقف ها به چه صورته مثلا در هر استاپ از هواپیما پیاده می شیم و یکی دو ساعت بعد دوباره سوار می شیم؟

سلام دوستان
من شنیدم اگر کسی با مدرک تحصیلی اینجا بخواد در امریکا کار کنه باید مدرک تحصیلی اش معادل سازی بشه و برای ما که از طریق لاتاری و بصورت مهاجرتی میریم اونجا این معادل سازی تا مدت زمان محدودی بصورت مجانی است و بعد از اون باید برای اینکار پول پرداخت کنیم.
آیا دوستی هست که اطلاعاتی در این زمینه داشته باشه ممنون میشم روش ارزیابی و... رادر اختیار دوستان این تاپیک قراربده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2014families lottery winners - 2014-06-14

بچه ها من تازه کلیر شدم و یک سوال داشتم دوستایی که سفارت ارمنستان بودن
ویزای سفر به ارمنستان رو از سفارت ارمنستان توی تهران گرفتین یا هنوز هم توی همون فرودگاه ارمنستان ویزا رو میدن ؟؟ لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 13:06)iris نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 13:53)iris نوشته:  بچه ها پروازاتون چند ساعت طول کشید تا آمریکا ؟

بستگی به ایرلاین و مسافت داره باید ببنید طول مدت پروازی از زمانی که ایران رو ترک میکنید مد نظرتون هست یا فقط از کشور دوم تا آمریکا به هرحال شما از 18 ساعت روش حساب کن

ممنون ، پس توی سایتهای پروازی انلاین این duration مثلا زده 19 ساعت یا 20 ساعت مدت زمان پرواز هست ! چقدر زیاده Sad
فکر کن از مالزی 39 ساعته

بله تا اینجا را حدس زدم فقط ایا وقتی stop میکنه پیاده میشیم و مثلا 2 ساعت بعد سوار میشیم

به زبان ساده بگم تعداد توقفهای بین راهی هست.مثلاً ا استاپ: تهران -استانبول-لس آنجلس (هرجای ایالت) و 2 استاپ : تهران- بحرین- لندن- نیویورک (هر جای ایالت) موفق باشین بچه هاCoolShy
بله تا اینجا را حدس زدم، میخواستم بدونم توقف ها به چه صورته مثلا در هر استاپ از هواپیما پیاده می شیم و یکی دو ساعت بعد دوباره سوار می شیم؟

آره دقیقاً همین طوره
فقط اغلب موارد دیگه بارتون رو نمیبینین تا مقصد، فقط خودتون و وسایل داخل کابین از هواپیما پیاده میشین. توی فرودگاه اول به سمت خروج و پاسپورت چک دیگه نمیرین، میرید سمت گیت پرواز بعدیتون. فقط حواستون باشه چون همین پیاده شدن و رفتن سر گیت بعدی ممکنه کمی طول بکشه حواستون باشه بین دوتا استاپ حداقل 2 ساعتی وقت داشته باشین تازه ممکنه ترمینال یا حتی گاهاً فرودگاهتونم فرق کنه که به تبع تایم بیشتری نیازه. توجه! من توی قطر یه تجربه داشتم. کلاً گیت پروازهای امریکا جدا بود بعد واسه رفتن به سمت گیت ها قبلش دستگاه اشعه ایکس جداگانه گذاشته بودن و گشت و .... که مسئولش حسابی نکیر و منکر کرد. پاکت زردم رو خواست و کلی چک کرد تا اجازه داد برم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 13:06)iris نوشته:  

فکر کن از مالزی 39 ساعته

با سلام به iris عزیز
هر استاپ شامل تعویض هواپیما هم میشه ..بنابراین در هر استاپ از هواپیما پیاده می شوید . در همان ترمینال یا ترمینال دیگر و نهایت در فرودگاه دیگر(این مورد کم پیش می آید) دوباره سوار هواپیمای دیگر می شوید . این فاصله هم متغیره از حدود یک ساعت من دیدم تا 20 ساعت Sad(پرواز برگشت امارات از LA در دبی بعضاً 20 ساعت معطلی داره تا بیاید تهران)
مثال خودم : تهران -> بحرین .. 6 ساعت توقف ..بحرین -> لندن ..4 ساعت توقف ..لندن -> شیکاگو و الی آخر .....اون 6 ساعت تو فرودگاه بحرین و 4 ساعت تو فرودگاه هیث رو شامل پیاده شدن و رفتن به ترمینال جدید و سوارشدن به پرواز بعدیه .

(2014-06-14 ساعت 13:30)2014families lottery winners نوشته:  بچه ها من تازه کلیر شدم و یک سوال داشتم دوستایی که سفارت ارمنستان بودن
ویزای سفر به ارمنستان رو از سفارت ارمنستان توی تهران گرفتین یا هنوز هم توی همون فرودگاه ارمنستان ویزا رو میدن ؟؟ لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

در ارمنستان ویزاتون رو میتونید بگیرید (در فرودگاه)

بچه ها جواب لطفا"

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - parifari - 2014-06-14

سلام به همه
من يه سوال مهم دارم كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.تاريخ مديكال ما 22 فوريه بود و تا 22 اگوست اعتبار داره هفته گذشته كه همسرم پاسپورتها رو برده تو سفارت بهش گفتن قبل از 22 اگوست بايد وارد خاك امريكا بشه اما وقتي ويزاها را تحويل گرفتيم تا 9 دسامبر اعتبار داره .حالا مونديم آخرين مهلتمون براي ورود كيه ؟و اگر بعد از تاريخ مديكال وارد بشيم آيا مشكلي بوجود مياد ؟ و كلا معيار ورود كدومه ؟ مديكال يا اعتبار ويزا؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - freddyflientstone - 2014-06-14

سلام، منم اومدم اینور، فعلا تا مطالب رو بخونم و بریم ویزامونو بگیریم و برگردیم و اماده ی رفتن بشیم، بین تاپیک کلیرنس و اینجا رفت و آمد می کنم. تا ببینیم بعد چی میشه!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - freddyflientstone - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 15:13)parifari نوشته:  سلام به همه
من يه سوال مهم دارم كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.تاريخ مديكال ما 22 فوريه بود و تا 22 اگوست اعتبار داره هفته گذشته كه همسرم پاسپورتها رو برده تو سفارت بهش گفتن قبل از 22 اگوست بايد وارد خاك امريكا بشه اما وقتي ويزاها را تحويل گرفتيم تا 9 دسامبر اعتبار داره .حالا مونديم آخرين مهلتمون براي ورود كيه ؟و اگر بعد از تاريخ مديكال وارد بشيم آيا مشكلي بوجود مياد ؟ و كلا معيار ورود كدومه ؟ مديكال يا اعتبار ويزا؟

ظاهرا این سئوال جزء معماهای ابدی و لاینحل باقی خواهد موند. به نظرم بهترین راه ممکن اینه که به سفارت زنگ یا ایمیل بزنید و دقیق و واضح سئوالتون را بپرسید