مهاجرسرا
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ (/thread-4231.html)

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - babakgholamizadeh - 2014-11-25

آقا یا خانم azarahksh از توجه شما بسیار سپاسگذارم اگر سوال دیگر داشتم مزاحم خواهم شد بدرود

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - HR-Immi - 2014-11-30

اولین پستم در انجمن همینه.چون بزرگترین دغدغه مهاجرتم اینه که بعد از رفتن آیا میتونم کار مناسب پیدا کنم یا نه؟
عرض به خدمت دوستان که من 24 سال سنمه و لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی با معدل پانزده از دانشگاه ارومیه دارم و در مرحله دفاع از پایان نامه ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد تبریز هستم. سطح زبانم در همه مهارتها از نوشتار تا گفتار درحد عالیه، کانون زبان ایران رو هم قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم تموم کردم.مدرک مقدماتی کامپیوتر رو هم خیلی وقت پیش گرفتم و میتونم دنبال مدارک فنی حرفه ای برم و با نمره عالی بگیرمشون.
کلا علاقه ام بیشتر به کارهای دفتری و ... هست و زیاد به کارهای فنی علاقه ای ندارم.سابقه 4 سال تدریس زبان انگلیسی رو هم دارم و به 4 زبان هم کامل مسلطم(فارسی، ترکی آذری، ترکی استانبولی،انگلیسی) و به زبان فرانسه هم در حد مقدماتی آشنایی دارم. به عنوان مسئول فروش در شرکت کامپیوتری هم کار کردم و نزدیک 1 سال مشغول بودم.ضمن اینکه 4 سال سابقه مشاوره تحصیلی هم در قلم چی رو دارم.
ایالتش اینکه کجا باشه زیاد برام مهم نیست.فقط آب و هوا خیلی برام مهمه و دوست دارم یه ایالتی مثل ویرجینیا غربی ساکن باشم.ولی ترجیحا نزدیک به نیویورک یا واشنگتن باشه.ضمنا جامعه ایرانی ها هم مهمه دیگه.هر قدر ایرانی بیشتر باشه بیشتر احساس راحتی میکنیم.نوع کار هم خب ما میخوایم بریم اونجا زندگیمونو بسازیم و با رفاه نسبی و آرامش زندگی کنیم.اوایل حتی اگه کار خیلی پائین مثل گارسون و پیتزا دلیوری و ... هم باشه انجام میدم و مشکلی نیست.ولی میخوام بدونم آیا بعد از یکی دو سال میتونم یه کاری پیدا کنم که زندگیمو بسازم یا مثل ایران خودمون باز باید هشتمون گرو 9 باشه؟
فعلا هم مدرس زبان هستم در ایران و مشاور تحصیلی و مترجم. مجرد هم هستم و سرمایه ای که میتونم با خودم ببرم واقعا کمه.شاید 10 تا 12 هزار دلار.
از طریق لاتاری اقدام کردم که اون بسته به شانسمه.ولی یه مورد تحصیلی هم هست که شاید دنبال اونم برم.
ممنون میشم جواب کامل بدین.
مرسی دوستان.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Prince - 2014-12-01

(2014-11-11 ساعت 14:40)taba60 نوشته:  سلام دوستان
من مدرک کارشناسی نرم افزار دارم از پیام نور ولی سابقه کاریم در زمینه حسابداری هستش.....و یه کاره غیرمرتبط هم بلدم(تزئین گل)کار گلفروشی بدلیل شغل پدر و برادرم.و کار قالیبافی البته نه حرفه ای
میخواستم بدونم آیا اینهای که من گفتم اونجا کمکم میکنه،به دردم میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تجربه‌ی من، گرفتن این کارهای اولیه بیشتر به زبان شما بستگی داره تا تخصص شما. شما اگر زبان خوب داشته باشید و بتونید ارتباط برقرار کنید اینجا کار برای شروع زیاد هست مخصوصا اگر مثل شما تجربه ای هم داشته باشی، مثل همین گل که فرموردید. من وقتی اومدم اینجا زبانم خیلی عالی نبود اما بد هم نبود و موفق شدم سریع در یکی از این دیپارتمان استور‌ها کار بگیرم.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - HR-Immi - 2014-12-03

کسی نبود یه جواب کوتاه درباره سوال من بده؟ممنون میشم اگه کسی آشنایی با این شرایط داشته یا تجربه ای منو راهنمایی کنه.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - hedyhoney - 2014-12-03

(2014-12-03 ساعت 13:26)HR-Immi نوشته:  کسی نبود یه جواب کوتاه درباره سوال من بده؟ممنون میشم اگه کسی آشنایی با این شرایط داشته یا تجربه ای منو راهنمایی کنه.

عزیز دل برادر مهاجرت مثل یک هندوانه سر بسته تا چاقو نزنی و نشکافیش نمیفهمی که چه خبره.برفرض که یکی پیدا بشه و بگه آمریکا فلان شغل و خیلی خیلی نیاز داره دیگه همه چیز تمومه؟
خدا میدونه چه مسائل و مشکلاتی سر راه یک مهاجره.چیزی که منطقیه اینه باید با توانمندی بالا چه از نظر روحی چه از نظر مالی و فرهنگی و دانشی اقدام به مهاجرت کنی تا...... تا سختیها کمتر بشن و نه حذف
موفق باشی

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - HR-Immi - 2014-12-03

مساله تموم شدنش نيست،مساله اينجاست كه واقع بينانه جلو برم،مثلا اگه ببينم براي رشته من و چيزي كه مد نظر دارم كاري هست؟ اگه هست چكار بايد بكنم كه به اونجا كه رسيدم بتونم پيشرفت كنم، اگه نيست برم دنبال يه سري كاراي ديگه،نميخوام بي گدار به آب بزنم.همون توانمندي ها هم كه گفتين از الان بايد برام مشخص بشه كه دارم يا نه،نه اينكه برم اونجا با كله بخورم زمين.واسه همين سوال پرسيدم

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - hedyhoney - 2014-12-04

آمریکا کشور کارو کاره یعنی کار اول از منظر ماشین و کار دوم از نظر شغل.نتیجه:هیچ شغل و حرفه ای در آمریکا بی فایده و بی خود نیست.شما یک کارو خوب بلد باش یک حرفه رو حرفه ای باش شک نکن که نونت توی روغن زرد آمریکایه.دلیل میخوای؟
بعضی شغلها رو دیدی توی امریکا که اصلا نمی دونی چی هست یا اصلا به چشم خودت ندیدی مثل نگهداری از حیوانات خانگی یا مثلا مشاور درمانی روحی روانی حیوانات یا نگهداری روزانه از تاسیسات برودتی ساختمان یا مثلا ارائه دستور پخت غذاهای رژیمی برای همه سنین یا مثلا برگزاری مجالس تولد و عروسی از نظر ایده پردازی.یک یارویی و من میشناسم توی خونه نشسته کار میکنه فقط وفقط کارش ایده پردازیه.از ایده ساخت یک برج بگیر تا ایده ساخت بازی و نحوه انجام معامله و و و فقط کافی بتونی خوب حرف بزنی و سر زبون داشته باشی بلافاصله میشی ویزیتور یک شرکت بزرگ.
لپ مطلب : متخصص حرفه ای باش آقا باش

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Azarakhsh43 - 2014-12-04

(2014-11-30 ساعت 10:23)HR-Immi نوشته:  اولین پستم در انجمن همینه.چون بزرگترین دغدغه مهاجرتم اینه که بعد از رفتن آیا میتونم کار مناسب پیدا کنم یا نه؟
عرض به خدمت دوستان که من 24 سال سنمه و لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی با معدل پانزده از دانشگاه ارومیه دارم و در مرحله دفاع از پایان نامه ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد تبریز هستم. سطح زبانم در همه مهارتها از نوشتار تا گفتار درحد عالیه، کانون زبان ایران رو هم قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم تموم کردم.مدرک مقدماتی کامپیوتر رو هم خیلی وقت پیش گرفتم و میتونم دنبال مدارک فنی حرفه ای برم و با نمره عالی بگیرمشون.
کلا علاقه ام بیشتر به کارهای دفتری و ... هست و زیاد به کارهای فنی علاقه ای ندارم.سابقه 4 سال تدریس زبان انگلیسی رو هم دارم و به 4 زبان هم کامل مسلطم(فارسی، ترکی آذری، ترکی استانبولی،انگلیسی) و به زبان فرانسه هم در حد مقدماتی آشنایی دارم. به عنوان مسئول فروش در شرکت کامپیوتری هم کار کردم و نزدیک 1 سال مشغول بودم.ضمن اینکه 4 سال سابقه مشاوره تحصیلی هم در قلم چی رو دارم.
ایالتش اینکه کجا باشه زیاد برام مهم نیست.فقط آب و هوا خیلی برام مهمه و دوست دارم یه ایالتی مثل ویرجینیا غربی ساکن باشم.ولی ترجیحا نزدیک به نیویورک یا واشنگتن باشه.ضمنا جامعه ایرانی ها هم مهمه دیگه.هر قدر ایرانی بیشتر باشه بیشتر احساس راحتی میکنیم.نوع کار هم خب ما میخوایم بریم اونجا زندگیمونو بسازیم و با رفاه نسبی و آرامش زندگی کنیم.اوایل حتی اگه کار خیلی پائین مثل گارسون و پیتزا دلیوری و ... هم باشه انجام میدم و مشکلی نیست.ولی میخوام بدونم آیا بعد از یکی دو سال میتونم یه کاری پیدا کنم که زندگیمو بسازم یا مثل ایران خودمون باز باید هشتمون گرو 9 باشه؟
فعلا هم مدرس زبان هستم در ایران و مشاور تحصیلی و مترجم. مجرد هم هستم و سرمایه ای که میتونم با خودم ببرم واقعا کمه.شاید 10 تا 12 هزار دلار.
از طریق لاتاری اقدام کردم که اون بسته به شانسمه.ولی یه مورد تحصیلی هم هست که شاید دنبال اونم برم.
مرسی دوستان.
شما لطفا ارسالهاى 912,913,916 نگاهى به پاسخهاى من بكن و براى افرادى كه نامشان را نوشتم ايميلى بفرست مطمئن باشيد پاسخگو و راهنماى شما هستند همين كامنتت را براشون بفرست. چه اشكالى داره . ولى شما كه زبان انگليسى را خوب ميدونيد 50 درصد كاراتون پيش افتاده. موفق باشيد

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - mfte.teacher - 2014-12-04

سلام دوستان من لیسانس زبان انگلیسی دارم و تو کار تدریس و ترجمه هستم و به ارهای ژورنالیستی هم علاقه خاصی دارم تو هر یک از این زمینه های تخصصی کاری واسه من تو آمریکا پیدا میشه؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - HR-Immi - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 10:31)Azarakhsh43 نوشته:  
(2014-11-30 ساعت 10:23)HR-Immi نوشته:  اولین پستم در انجمن همینه.چون بزرگترین دغدغه مهاجرتم اینه که بعد از رفتن آیا میتونم کار مناسب پیدا کنم یا نه؟
مرسی دوستان.
شما لطفا ارسالهاى 912,913,916 نگاهى به پاسخهاى من بكن و براى افرادى كه نامشان را نوشتم ايميلى بفرست مطمئن باشيد پاسخگو و راهنماى شما هستند همين كامنتت را براشون بفرست. چه اشكالى داره . ولى شما كه زبان انگليسى را خوب ميدونيد 50 درصد كاراتون پيش افتاده. موفق باشيد

ارسال کردم ولی فعلا جوابی نرسیده و منتظرم.

ضمنا با توجه به اینکه من به 4 زبان رسمی دنیا مسلطم احتمال اینکه در یه اداره دولتی یا یه سازمان دیپلماتیک کار پیدا بشه هست؟ یا چون مهاجر هستیم اعتماد نمیکنن بهمون؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - mfte.teacher - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 12:55)HR-Immi نوشته:  
(2014-12-04 ساعت 10:31)Azarakhsh43 نوشته:  
مرسی دوستان.

ارسال کردم ولی فعلا جوابی نرسیده و منتظرم.

ضمنا با توجه به اینکه من به 4 زبان رسمی دنیا مسلطم احتمال اینکه در یه اداره دولتی یا یه سازمان دیپلماتیک کار پیدا بشه هست؟ یا چون مهاجر هستیم اعتماد نمیکنن بهمون؟
منم به 5 زبان دنیا تسلط دارم، کردی هم به این زبانها اضافه کن، گارداش

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Azarakhsh43 - 2014-12-04

دوستان كسانيكه در كار فرش، تابلو سازى، قاليبافى، قالى شوئى و رفوگرى فرش سر رشته دارند ميتونند با آقاى رستميان شركت فرش ايران با سابقه چهل ساله تماس بگيرند ايشان به چند خانمى كه قاليبافى مى دونند نياز دارند ، همچنين نظافت كار . در ضمن فرد خير و نيكوكارى هستند. تلفن تماس : 3103751212 در كاليفرنيا. دوستان ميتونند از يلوپيج ايرانيها هم استفاده كنند و با صاحبان كار كه در آنجا نامبرده شده براى نمونه دارالترجمه ها، آرايشگاهها، وكلا، پزشكان، گل فروشيها، شيرينى فروشيها، آتليه هاى عكس و .... تماس بگيريد و جوياى كار شويد . همچنين با خانم پروين در كاليفرنيا با شماره تلفن : 3104778666 تماس بگيريد ايشان ليستى از كارهايي كه در اختيار دارند به شما معرفى مى كنند براى ورود به بازار كار. كسانيكه مجله جوانان را آبونمان نيستند و به آقاى حسين مجيد ايميل مى فرستند در ايميل شان حتما بنويسند و درخواست كنند كه پاسخ را از طريق ايميل دريافت كنند نه در مجله جوانان . باور كنيد خيلى راهها وجود داره براى كاريابى و داراى كار شدن فقط:
همت اگر سلسله جنبان شود ---- مور تواند كه سليمان شود.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - mfte.teacher - 2014-12-05

(2014-12-04 ساعت 21:23)Azarakhsh43 نوشته:  دوستان كسانيكه در كار فرش، تابلو سازى، قاليبافى، قالى شوئى و رفوگرى فرش سر رشته دارند ميتونند با آقاى رستميان شركت فرش ايران با سابقه چهل ساله تماس بگيرند ايشان به چند خانمى كه قاليبافى مى دونند نياز دارند ، همچنين نظافت كار . در ضمن فرد خير و نيكوكارى هستند. تلفن تماس : 3103751212 در كاليفرنيا. دوستان ميتونند از يلوپيج ايرانيها هم استفاده كنند و با صاحبان كار كه در آنجا نامبرده شده براى نمونه دارالترجمه ها، آرايشگاهها، وكلا، پزشكان، گل فروشيها، شيرينى فروشيها، آتليه هاى عكس و .... تماس بگيريد و جوياى كار شويد . همچنين با خانم پروين در كاليفرنيا با شماره تلفن : 3104778666 تماس بگيريد ايشان ليستى از كارهايي كه در اختيار دارند به شما معرفى مى كنند براى ورود به بازار كار. كسانيكه مجله جوانان را آبونمان نيستند و به آقاى حسين مجيد ايميل مى فرستند در ايميل شان حتما بنويسند و درخواست كنند كه پاسخ را از طريق ايميل دريافت كنند نه در مجله جوانان . باور كنيد خيلى راهها وجود داره براى كاريابى و داراى كار شدن فقط:

میشه ایمیل آقای حسین مجید را بذارید.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Azarakhsh43 - 2014-12-05

(2014-12-05 ساعت 00:19)mfte.teacher نوشته:  
(2014-12-04 ساعت 21:23)Azarakhsh43 نوشته:  دوستان كسانيكه در كار فرش، تابلو سازى، قاليبافى، قالى شوئى و رفوگرى فرش سر رشته دارند ميتونند با آقاى رستميان شركت فرش ايران با سابقه چهل ساله تماس بگيرند ايشان به چند خانمى كه قاليبافى مى دونند نياز دارند ، همچنين نظافت كار . در ضمن فرد خير و نيكوكارى هستند. تلفن تماس : 3103751212 در كاليفرنيا. دوستان ميتونند از يلوپيج ايرانيها هم استفاده كنند و با صاحبان كار كه در آنجا نامبرده شده براى نمونه دارالترجمه ها، آرايشگاهها، وكلا، پزشكان، گل فروشيها، شيرينى فروشيها، آتليه هاى عكس و .... تماس بگيريد و جوياى كار شويد . همچنين با خانم پروين در كاليفرنيا با شماره تلفن : 3104778666 تماس بگيريد ايشان ليستى از كارهايي كه در اختيار دارند به شما معرفى مى كنند براى ورود به بازار كار. كسانيكه مجله جوانان را آبونمان نيستند و به آقاى حسين مجيد ايميل مى فرستند در ايميل شان حتما بنويسند و درخواست كنند كه پاسخ را از طريق ايميل دريافت كنند نه در مجله جوانان . باور كنيد خيلى راهها وجود داره براى كاريابى و داراى كار شدن فقط:

میشه ایمیل آقای حسین مجید را بذارید.
بله با كمال ميل. در ضمن ميتونيد ارسالهاى شماره 912,913,916 بنده را هم نگاهى بكنيد شايد كمكى به شما كند. ايميل آقاى حسين مجيد:
hmadjid@charter.net

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2014-12-22

بنده در این شب طولانی! قصد دارم مطلبی در مورد بک گراند چک شغلی بنویسم.

دوستان توجه کنید که بعد از ایشالا جا افتادنتان موقعی که برای مشاغل درست درمون تقاضا میدید به احتمال زیاد ازتون رضایت میگیرند که بک گراند چک کنند.

در این بک گراند چک تمام اسرار خلقت برملا گشته و تشت رسوایی آنانی که در تقاضانامه شغل دروغ سر هم کردن بر زمین داغ می افتد!!

مطالب بیشتر رو در این لینک بخوانید:

https://www.privacyrights.org/employment-background-checks-jobseekers-guide

برای مثال دوستانی که هر دو ماه یک دانه شغل عوض کردن و بعد از چند سال دنبال یک کار خوب میرن و موقعی که ازشون میپرسن که شما مشاغل قبلی تون چی بوده و ایشون فقط یکی شو میگه و بقیه شو میگه که مثلا در حال تحصیل یا عبادت بوده که مبادا بگن که در هیش کاری دوام نمیاره، با این بک گراند چکها همشو میفهمن.

بنابرین اگه در فکر استخدامهای خوب در آینده هستید، از الان حواستون باشه که نکات ایمنی رو جدی بگیرید!!

یکی از آنها همان Job Hopping نکردن یعنی فرت و فرت از یک کاری به کار دیگر نرفتن هست که برای مشاغل درست درمون هیچ کارفرمایی این ریسک رو نمیکنه که یک آدم هر روز در یک شغلی رو استخدام کنه.