مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - elima1980 - 2016-02-25

(2016-02-25 ساعت 01:27)mohsen b.d نوشته:  
(2016-02-25 ساعت 00:40)elima1980 نوشته:  
(2016-02-24 ساعت 23:18)mohsen b.d نوشته:  سلام
دوستان یه سوال دیگه.چه چیزایی با خودمون بیاریم.البته تاپیک داره ولی برای ایالت ها متفاوته.پس گفتم بهتره اینجا هم سوال کنم
با تشکر

اگه تابستان اومدیدشالگردن کلاه پشمی دستکش اینا نیارین  Big Grin

Wink
حتما.ما آخر فروردین میایم.ایشالا که با اومدن ما هوای نوادا مثل کالیفرنیا بشه
حالا وضعیت کالاهای ایرانی چه جوریه؟
جنسایی مثل ادویه زرشک عرق نعناع اونجا هست؟قیمتاش چه جوریه؟
با تشکر
اگر از فرودگاه لس آنجلس وارد آمریکا میشوی
هرچی دوست داری بیار بجز قرقوروت افغانستان Big Grin

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - yami - 2016-02-25

در فروشگاههای ایرانی و خاورمیانه ای و حتی روسی/اروپای شرقی و حتی گاها مکزیکی!! معمولا اکثر این چیزها که میگید هست (البته باز بگیر نگیر داره) اما اگر جا و وزن اضافی دارید، آوردنش از ایران مطمئنا ارزانتر خواهد بود و کفاف مصرفتان تا زمان جا افتادن و شناخت مغازه ها را خواهد داد.
دقت کنید در مواد غذاییتان شامل دانه یا هسته های قابل کشت نباشد وگرنه ممکن است ازتون بگیرند.
تمام پرتقالها و آووکادوهای ما در مرز مکزیک را گرفتن ولی لیمو ترشها رو بهمون پس دادند!!!

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - alirezanz - 2016-03-07

واقعا جا داره که ی تشکر ویژه از elima عزیز کرد که چند ساله دارن دوستانو راهنمایی میکنن Wink

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - yami - 2016-03-08

اینجا در جستجوی چه هستیم؟ ...

امروز اتفاقی افتاد که باعث شد مطلبی رو که مدتها بود هر از گاهی بهانه پیش کشیدنش رو می جستم مطرح کنم.
یکی از دوستان مهاجرسرایی زحمت کشیده و یک گروه تلگرامی برای بچه های وگاس تشکیل داده بودند و دیروز توسط یکی از همین بچه ها من هم دعوت به عضویت شدم.
گروه توسط عزیزی ایجاد شده بود که از قبل در مورد مسائل مختلف در مهاجرسرا با هم اختلاف نظر داشتیم که از نظر من کاملا طبیعی هست و اصلا من مخصوصا وقتی به وگاس نقل مکان کردم سعی کردم که با ایشان ارتباطی داشته باشم چون معتقدم اولا اختلاف نظر از فکر و اندیشه بوجود می آید که چیزهای وحشتناکی نیستند! و ثانیا باور دارم که ممکن است با فردی در یک مورد اختلاف نظر و در صدها مورد اشتراک نظر داشته باشم، بنابرین خودم رو از این فرصتهای آشنایی محروم نمی کنم.
امروز صرفا سه یا چهار نفر از اعضا در گروه در مورد اجاره آپارتمان سوالاتی پرسیدن که من هم با توجه به اینکه بهمراه هم خانه ام اصلا از محلی که زندگی می کنیم راضی نیستیم و جدیدا در جستجوی یک محل بهتر بودیم، از تجربیات گذشته خودم و یکی دو نفر از دوستان، تجربیات خانه فعلی مان و تجربیات جستجوی آپارتمان جدید در همین دو سه هفته گذشته با جزئیات نوشتم، مخصوصا که دیدم یکی دو نفر از اعضای گروه مطابق آگهی هایی که در اینترنت دیده اند، به این باور رسیده اند که آپارتمانهایی مبله یا غیر مبله با قیمتهایی بسیار مناسب آماده اجاره کردن هستند.
از مزایای آپارتمان ارزان قیمت ولی تمیز و مرتب دوستم نوشتم که اجاره کمتری دارد، قبض برق بطرز عجیبی ارزان ولی در محله بدی است و صبح تا شب معمولا بچه های همسایه ها که آدم حسابی نیستن جلوی درب خانه پلاس هستن و جیغهای بنفش می کشند و اینکه در این کشور کسی خودش را با بچه درگیر نخواهد کرد.
از آپارتمان خودمان نوشتم که استخر و جیم دارد ولی قبل ساعت تعطیل می شود و کسی نمی تواند استفاده کند. ماشینهای لباسشویی که اکثرا خراب هستن و دفتر اهمیت نمی دهد و همسایه هایی که آخر هفته تا سه صبح جلوی در خانه شان پارتی می گیرند ولی دفتر مجتمع همه را به زنگ زدن به پلیس حواله می کند.
از قبض برقمان نوشتم که نزدیک به دو برابر همسایه هاست و معلوم نیست ایراد از کجاست و نه اداره برق و نه دفتر مجتمع پاسخگوست.
از فی ها و هزینه های آشکار و نهان مخصوصا هنگام اجاره آپارتمانهای درست حسابی نوشتم و اینکه قبل از اجاره کردن آپارتمان به این مسائل تک تک اهمیت دهید چون بعد از امضا قرارداد دستتان به هیچ جا بند نیست. یا باید تحمل کنید یا با اطلاع یک ماه قبل و پرداخت دو تا چهار ماه اجاره بعنوان جریمه و به همراه کلی هزینه های کردیت چک و اپلیکیشن فی و به احتمال زیاد شستشوی فرش و تعویض کلید که هم بار مالی دارد و هم اعصاب خورد کنی به محلی جدید نقل مکان کنید.
ادمین عزیز گروه بنده را به منفی بافی متهم کردند و با مطرح کردن سوال بسیار دم دستی "اگر ناراحتی پس چرا به ایران بر نمی گردی؟" (که قبلا چندین بار در این خصوص بحث کرده ایم که چرا این سوال، سوال بیخودی هست) سعی کرد قضیه را لوث کند ولی چون من به ایشان احترام خاصی قائل هستم، به ایشان توضیح دادم که از قضا جدا در فکرش هستم (در پروسه استخدام یک شغل فدرال قرار دارم و شغل فعلی ام هم بینهایت راحت و ایده آل است که انتخاب را سخت می کند).
و ...
بنده از گروه حذف شدم.
به ایشان پیام دادم که قضیه چیست، من که خودم به این اطلاعات حداقل در وگاس نیازی ندارم. اینها برای گوش به زنگ بودن تازه واردین هست که راهی را که ما پیموده ایم و برایمان هزینه بر بوده، دوباره طی نکنند. اگر قصد بر ناآگاه نگه داشتن است، اصلا این گروهها برای چی تشکیل میشه.
به من جواب دادند که همان اعضایی که در گروه بودن (احیانا همان سه چهار نفر آنلاین که در بحث بودند) به ایشان گفته اند که مطلب من بیش از اندازه منفی است و از او خواسته اند که من را حذف کند.
حالا من که اصل قضیه را نمیدانم، اما چون این اتفاق در یک جمع عمومی افتاده، اسکرین شات این مکالمات را بعد از حذف اسامی و عکسها در زیر می گذارم تا خرد جمعی در این مورد نظر بدهد که اصلا برای چه اینجا دور هم جمع شده ایم؟ در جستجوی چه هستیم؟ اطلاعات واقعی یا آنچه که دلمان می خواهد بشنویم؟ حالا ممکن است بعضی ها بگویند که اصلا ادمین خودش شما را صلاح دیده که حذف کند. گروه خودش، تلگرام خودش، ملک شخصی، چار دیواری اختیاری!! اما همین ادمین که چند هفته پیش از سانسور در مهاجرسرا شاکی بود؟ (لینک نمیدهم چون قصد ندارم قضیه شخصی شود)
واقعا داریم اینجا با هم چه می کنیم؟
به هم که می رسیم اولین چیزی که میگوییم این هست "من از ایرانی گریزان هستم" (اعتراف میکنم که این اواخر من هم کمابیش اینگونه شده ام)، بعد میاییم اینجا وقت می گذاریم به سوالات هم جوابهای بی پایه و اساس می دهیم که مثلا چه بشود؟ اگر هم کسی دلیل و مدرک بخواهد، می گوییم من بیکار نیستم، وقت ندارم.
هر کس هم وقت بگذارد و حقیقت محض از دید تجربه خودش را به اشتراک بگذارد متهم به منفی بافی می شود.
آهای مهاجرسرایی ها!! اینجا مهاجرسراست یا تالار تلقینات و مرور مستند "راز"؟ با تمایل به شنیدن آنچه دوست داریم بشنویم، فکر می کنیم چه خواهد شد؟
فردا که قرارداد یک ساله یک آپارتمان داغان را دوست عزیزتان بخاطر دویست سیصد دولار بوناس معرفی مشتری جدید به اسمتان زد، و تا یک سال گیر همسایه های عوضی افتادید، وقتی ماشین لباسشویی ها کار نکرد، یا دفتر مجمتمع گفت برو پی کارت، افکار مثبت قبل از آمدن و مستند "راز" به شما هیچ کمکی نخواهد کرد!! همان آرامش مدیتیشن بعد از کارتان هم که
به خودتان تلقین می کنید "تحمل کن فقط شش ماه قرارداد مانده!"، جیغ بنفش دختر همسایه پاره خواهد کرد.
بیایید یک کمی با خودمان صادق باشیم.
اگر خواهان شنیدن نوع خاصی از پیشنهادات و تجربیات هستید، با جزئیات بفرمایید تا در صورت امکان تولید کنیم و جهت بالا بردن روحیه اعضا اینجا مطرح کنیم اما حداقل همین را هم آگاهانه انجام بدیم. مثلا من یا بقیه دوستان می توانند تشریف بیاورند اینجا و بنویسند که اجاره آپارتمان مبله در جای خوب و امن وگاس که نگهبان و گیت دارد و دفتر مدیریتش بسیار خوب هستن، فقط ماهی 500 دلار است. هیچ فی و هزینه های اضافی هم نمی گیرند و هر وقت هم بخواهید قرارداد را لغو کنند، با یک کاسه آش نذری میان دم در و از بابت اذیتی که شدید از شما معذرت خواهی می کنند (بالاخره آمریکاست دیگه، ایران که نیست) و پیشنهاد میکنن که با دو سوم همین اجاره لطف کنید و باز همین جا بمانید و الی آخر .....

مهاجرسرا را با اظهار تمایل به ندانستن و نشنیدن "تجاهلسرا" نکنیم. حداقل من بخاطر گول زدن و خودم و دیگران اینجا نیستم. اگر جای اشتباهی آمدم، متوجهم کنید.

پانوشت:
این هم اسکرین شات گروه. عکسها را سیاه کردم و اسامی را حذف کردم ولی پاسخهای من کاملا مشخص است که آواتار ندارد. آواتار ادمین را هم قرمز رنگ کردم.
ترتیب اسکرین شاتها از چپ به راست و از بالا به پایین است.

[عکس: telegram_NVLV.png]

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - A2000 - 2016-03-08

(2016-03-08 ساعت 08:52)yami نوشته:  اینجا در جستجوی چه هستیم؟ ...

مهاجرسرا را با اظهار تمایل به ندانستن و نشنیدن "تجاهلسرا" نکنیم. حداقل من بخاطر گول زدن و خودم و دیگران اینجا نیستم. اگر جای اشتباهی آمدم، متوجهم کنید.

پانوشت:
این هم اسکرین شات گروه. عکسها را سیاه کردم و اسامی را حذف کردم ولی پاسخهای من کاملا مشخص است که آواتار ندارد. آواتار ادمین را هم قرمز رنگ کردم.
ترتیب اسکرین شاتها از چپ به راست و از بالا به پایین است.

[عکس: telegram_NVLV.png]

هموطن عزیزم
صراحت لهچه ی شما را هرکسی برنمی تابد
ناراحت نباشید
ما آدمایی هستیم با فرهنگی که اکثرا عاشق تملق و تعریف و چاپلوسی هستیم و شنیدن حرفای قشنگ
و دلخوش به سراب

و از حقیقت گریزان

و بجای تفکر و اصلاح آینده ی خود
به راحتی به حذف نظرات مخالفان خود بسنده میکنیم یا گوشهایمان را میگیریم

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - yami - 2016-03-09

آپدیت:

و اما کاشف به عمل آمد که بله، واقعا یک نفر از اعضا به ادمین گروه پیام خصوصی داده که آقا این کیه رفت رو اعصاب ما و منفی میگه، از گروه حذفش کن. ادمین هم به همان دلیل چار دیواری اختیاری (که من هم بهش کاملا اعتقاد دارم و اعتراضی ندارم) بنده رو میندازه بیرون. حالا بماند اینکه چرا بعضی معیارها مثل عدم سانسور و ... فقط وقتی به خودمان میرسه خوبه، و به دیگران که رسید میشه بد.

اما حدس بزنید که درست ثانیه هایی بعد از حذف من از گروه چی میشه. یکی از اعضا گروه به من پیام خصوصی زد که ععع آقا کجا رفتی چی شد؟ چرا اینجوری آخه؟ بد شد، یعنی چی آخه، داشتیم استفاده میکردیم از صحبت هاتون و خلاصه یک نیم ساعتی فک ما رو کار گرفت و سوال پشت سوال و ............. (اصل متن چت یادم نیست چون معمولا چت های غیر کانتکت هام رو حذف میکنم).

خوب بنده خدا داشت استفاده می کرد، چقدر بد شد دیگه، نه؟ حالا خوبه شانس آورد که تونست با من مستقیم صحبت کنه وگرنه خوب خیلی بد می شد!!

فقط یک نکته ریززززززز کنکوری داخل این قضیه بود. این آقا یا خانم (قرار نیست اسم و مشخصات بدم چون قرار نیست قضیه رو شخصی بکنیم) همان کسی بود که فقط چند ثانیه قبلش به ادمین گروه پیام زده بود که این کیه بابا، حذفش کن از گروه، منفی میده حالمون گرفته شد!!!!!!!

امروز صبح اسکرین شات همان پیامشون به ادمین را بهش فرستادم. فقط می خواستم بدونم در داخل مغزش که از قضا بسیار هم تحصیلکرده هست داشت چی می گذشت؟ کارش رو توجیه کردن که فلان و بیسان ........ اما تاکید کرد که کار اشتباهی نکرده است.

یاد آن جوک معروف افتادم که به کچلی میگن دوست داشتی مو داشته باشی، میگه نه. میگن دوست داشتی همه مثل تو کچل بودن،مسخره نمیشدی، میگه نه! میگن پس چی؟ میگه من دوست داشتم مو داشتم و همه کچل بودن. (عجب کچل "پف فیلی" بود اما حداقل صداقت داشت، نه؟؟)

قضیه رو شخصی نمی کنم چون بحث یک نفر و دو نفر نیست! ما ایرانیها وقتی کار به این مسائل برسه «بیشماریم».

در ضمن جا داره که از دوستانی تشکر کنم که پشت بند این حذف از گروه و این پست من در مهاجرسرا با من تماس گرفتن تا اظهار همدردی یا حمایت از دیدگاه کنن ولی من هم پیام خصوصی مو برداشتم هم بقیه رو تو تلگرام بلاک کردم.

اشتباه نکنید! قصد جسارت ندارم اما جای صحبتهای شما، زیر همین پست من خالی هست، نه در پیام خصوصی مهاجرسرا و تلگرام و ...

وقتی که با من تماس می گیرید و من بدون هیچ چشمداشتی و صرفا به امید اینکه بلکه از بین این آدمها یکی دو نفر دوست واقعی پیدا کنم به حرفهاتون گوش میکنم و به سوالاتتون گاها شده نزدیک به دو ساعت پشت تلفن جواب میدم، الانم انتظارم اینه که بیایید اینجا نظرتون رو بگید (نه الزاما در تایید من، نظرتان هر چه هست را) نه در پیام خصوصی. یعنی خودم رو می ذارم جای شما، می بینم که حتما این کار رو می کردم، پس انتظارم کاملا بجاست. محافظه کاری در این حد را نه شایسته همصحبتم می بینم و نه خودم. راحتتر بگم، محافظه کاری برای من تهوع آور است. تا الانم بعید می دونم که جایی دیدید که من محافظه کاری کرده باشم.

حیف که اگر بیش از این قضیه رو بشکافم، کاملا لوث خواهد شد (با اینکه جزئیات بیش از این هست) ولی فکر کنم همه مان به اندازه کافی از این اتفاق برداشتهای لازم را کردیم با اینکه بیانش اینجا به قیمت یک ست توهین مشدی در پیام خصوصی من توسط ... تمام شد، اما ارزشش را داشت چون حداقل خیلی ها، خیلی ها را بهتر شناختند.

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - elima1980 - 2016-03-09

http://www.theculinaryacademy.org/
کالینری لاس وگاس وابسته به هتلMGM
هردوشنبه کلاسهای اورینتیشن برگزار میکنه
وپس از کلاس اورینتیشن با پرداخت فایننشیال
دورهای هوس کیپری کازینو پورتری باس پرسونی وبارتندری ارایه میده
حقوق ساعتی این دوره ها شغلی درصورت یافتن کار در هتل mgmبسیار مناسب
و تقریبا بین 14-16 دلار که گاهی حتی از حقوق یک کارشناس درجه سه درکامپیوتر هم بیشتر
علاقمندان به شرکت دراین دوره ها میتوانند به صورت حضوری ویا تلفنی به آدرس این وبسایت مراجعه کنند
باتوجه به شروع فصلهای سفر استخدام دراین مشاغل درلاس وگاس روبه افزایش
افرادی که هنوز موفق به یافتن شغل نشدند وبیکارهستند سریعا به این مرکز مراجعه نمایند
وازباقیمانده ظرفیت استفاده کنند

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - Reb - 2016-03-09

درسته کارهای ساده و غیر تخصصی گاهی‌ اوقات ممکنه حقوقشون از حقوق مراحل ورودی کارهای تخصصی مثل به قول خودتون متخصص درجه سه کامپیوتر بیشتر باشه ولی‌ شما کلا دارید سیب رو با پرتغال مقایسه می‌‌کنید.

به یکی‌ توصیه کردن که کار هاوس کیپری بکنه تا کار تخصصی زیاد خردمندانه نیست.

فرض کنیم شما امروز راننده تاکسی هستی‌ و روزی صد دلار در میاری. یکی‌ هم میره در مرحله ورودی (انتری لول) کامپیوتر کارش رو شروع می‌‌کنه با روزی ۵۰ دلار. ده سال دیگه شما هنوز راننده تاکسی هستی‌ با حقوق حدود ۱۱۲ دلار در روز (فرض کنیم ۱.۲ درصد در سال میانگین تورم) ولی‌ اونی‌ که متخصص درجه سه کامپیوتر بود حالا حداقل در حد سیس ادمین هست با حداقل درامد ۲۸۸.۵ در روز (۷۵،۰۰۰/۵۲/۵)

تازه این عداد خیلی‌ سطحی و بدون در نظر گرفتن رفاه کاری، آینده شغلی‌، بیمه‌، سطح اجتماعی، مزایای بازنشستگی و ... هستن.

هیچوقت در ارجحیت دادن کارهای تخصصی بر غیر تخصصی دودلی نکنید. نیروی غیر متخصص خیلی‌ راحت جایگزین میشه و جای پیشرفت هم نداره.

اگه قراره راهنمایی بدیم به ملّت درست و منطقی‌ حرف بزنیم. سیب رو هم با سیب مقایسه کنیم نه پرتغال.

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - elima1980 - 2016-03-09

(2016-03-09 ساعت 22:40)ITGuy نوشته:  درسته کارهای ساده و غیر تخصصی گاهی‌ اوقات ممکنه حقوقشون از حقوق مراحل ورودی کارهای تخصصی مثل به قول خودتون متخصص درجه سه کامپیوتر بیشتر باشه ولی‌ شما کلا دارید سیب رو با پرتغال مقایسه می‌‌کنید.

فرض کنیم شما امروز راننده تاکسی هستی‌ و روزی صد دلار در میاری. یکی‌ هم میره در مرحله ورودی (انتری لول) کامپیوتر کارش رو شروع می‌‌کنه با روزی ۵۰ دلار. ده سال دیگه شما هنوز راننده تاکسی هستی‌ با حقوق حدود ۱۱۲ دلار در روز (فرض کنیم ۱.۲ درصد در سال میانگین تورم) ولی‌ اونی‌ که متخصص درجه سه کامپیوتر بود حالا حداقل در حد سیس ادمین هست با حداقل درامد ۲۸۸.۵ در روز (۷۵،۰۰۰/۵۲/۵)

تازه این عداد خیلی‌ سطحی و بدون در نظر گرفتن رفاه کاری، آینده شغلی‌، بیمه‌، سطح اجتماعی، مزایای بازنشستگی و ... هستن.

هیچوقت در ارجحیت دادن کارهای تخصصی بر غیر تخصصی دودلی نکنید. نیروی غیر متخصص خیلی‌ راحت جایگزین میشه و جای پیشرفت هم نداره.

اگه قراره راهنمایی بدیم به ملّت درست و منطقی‌ حرف بزنیم. سیب رو هم با سیب مقایسه کنیم نه پرتغال.

دوست عزیز این مطلب
برای افراد بیکار مناسب
افرادی که شغلی ندارند ونیازمند شغل هستند یا درآمدشون کفاف نیازهای زندگی شون نمیکنه یا درمجموع ازسطح حقوق وزندگی ناراضی هستند
اما درصورت یافتن کار تخصصی قطعا اون کار ازاین کارها بهتر خواهدبود ولی باز از هردو این دو بدتر بیکار بودن دراین کشور اگر بیکارباشی بیمارمیشی
طبعا من هم آرزو دارم که همه مهاجرین با تلاش وموفقیت به کیفیت شغلی مناسبی دست پیدا کنند مهم شرافتمندانه کار کردن وزندگی کردن. درکنار اون تلاش برای ساختن آینده بهتر با دردست گرفتن شغل مناسب
سیب وپرتقال هم هردو خوب منتها اگر مسهل بیکار هردو رو مصرف کنه درمانی براش متصور نیست
یا باید سیب بخوره یا پرتقال که رفع حاجت کنه Big Grin

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - alirezanz - 2016-03-09

جالبه که کسی نگفته کار غیر تخصصی رو انتخاب کنید تنها از دستمزد خوبش گفته شده منتها ی عده از دوستان جو تاپیکو به سمت ناجالبی پیش میبرن که در نهایت دوستانی که کمک میکننو دلسرد میکنن

یامی عزیزم نظراتشونو میگن که اتفاقا نظرات خاکستری هم واسه باز شدن دید دوستان خوبه

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - Reb - 2016-03-09

(2016-03-09 ساعت 23:26)elima1980 نوشته:  
(2016-03-09 ساعت 22:40)ITGuy نوشته:  درسته کارهای ساده و غیر تخصصی گاهی‌ اوقات ممکنه حقوقشون از حقوق مراحل ورودی کارهای تخصصی مثل به قول خودتون متخصص درجه سه کامپیوتر بیشتر باشه ولی‌ شما کلا دارید سیب رو با پرتغال مقایسه می‌‌کنید.

دوست عزیز این مطلب
برای افراد بیکار مناسب
افرادی که شغلی ندارند ونیازمند شغل هستند یا درآمدشون کفاف نیازهای زندگی شون نمیکنه یا درمجموع ازسطح حقوق وزندگی ناراضی هستند
اما درصورت یافتن کار تخصصی قطعا اون کار ازاین کارها بهتر خواهدبود ولی باز از هردو این دو بدتر بیکار بودن دراین کشور اگر بیکارباشی بیمارمیشی
طبعا من هم آرزو دارم که همه مهاجرین با تلاش وموفقیت به کیفیت شغلی مناسبی دست پیدا کنند مهم شرافتمندانه کار کردن وزندگی کردن. درکنار اون تلاش برای ساختن آینده بهتر با دردست گرفتن شغل مناسب
سیب وپرتقال هم هردو خوب منتها اگر مسهل بیکار هردو رو مصرف کنه درمانی براش متصور نیست
یا باید سیب بخوره یا پرتقال که رفع حاجت کنه  Big Grin

والا داداش دو بار نوشتت رو خوندم هیچی‌ ازش حالیم نشد. احتمالا تقصیر این سرما خوردگی و عفونت هست که کلا مغزمو تعطیل کرده. اونم اتفاقا شهر شما گرفتم هفته پیش.

حرف من در باره اون قسمتی‌ از حرف شما بود که: "قریبا بین ‎14-16‎ دلار که گاهی حتی از حقوق یک کارشناس درجه سه درکامپیوتر هم بیشتر"
اصلا دلیل اینکه این کار رو با هاوس کیپری مقایسه کردید نمی‌فهمم. لااقل مثلا اگه هوس کیپری رو با راننده تاکسی بودن مقایسه می‌‌کردی یه چیزی.

قسمت مسهل بیکار و رفع حاجت و اینا رو هم کلا حالیم نشد منظورت چیه. یحتمل فرهنگ لغات من با مال شما فرق داره.

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - sepidar - 2016-03-11

(2016-03-09 ساعت 23:48)ITGuy نوشته:  
(2016-03-09 ساعت 23:26)elima1980 نوشته:  

دوست عزیز این مطلب
برای افراد بیکار مناسب
یا باید سیب بخوره یا پرتقال که رفع حاجت کنه  Big Grin

والا داداش دو بار نوشتت رو خوندم هیچی‌ ازش حالیم نشد. احتمالا تقصیر این سرما خوردگی و عفونت هست که کلا مغزمو تعطیل کرده. اونم اتفاقا شهر شما گرفتم هفته پیش.

حرف من در باره اون قسمتی‌ از حرف شما بود که: "قریبا بین ‎14-16‎ دلار که گاهی حتی از حقوق یک کارشناس درجه سه درکامپیوتر هم بیشتر"
اصلا دلیل اینکه این کار رو با هاوس کیپری مقایسه کردید نمی‌فهمم. لااقل مثلا اگه هوس کیپری رو با راننده تاکسی بودن مقایسه می‌‌کردی یه چیزی.

قسمت مسهل بیکار و رفع حاجت و اینا رو هم کلا حالیم نشد منظورت چیه. یحتمل فرهنگ لغات من با مال شما فرق داره.
دوست گرامی
با خوندن پیامهای شما و elima اینطور به نظر میرسه که ایشون هیچ منظوری جهت توهین به شغل و رشته ی خاصی رو نداشتن و فقط منظورشون قیاس مالی برای هموطنان جویای کار بوده است .
شاید به نوعی اشاره ایشون به شغل یا رشته ی خاص به شما یا نزدیکانتون برخورده باشه که اینجور جبهه گیری میفرمایید ولی قطعا نحوه مخاطب قراردادن سایرین توسط شما هم خیلی مطلوب نیست .
بیایید همگی همسو به کمک هموطنان بشتابیم بجای اینکه ازیکدیگر انتقام کلامی بگیریم تا خود را پیروز و موجه نشون بدیم .
موفق باشید

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - mohsen b.d - 2016-03-26

دوستان تا حالا کسی از سایت reservetravel.net رزرو کرده؟سایت معتبریه؟
با تشکرات فراوان

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - copol - 2016-03-27

سلام.ممنون ازدوستان یاری دهنده بویژه یامی و الیما و لایت هوس ومثبت اندیش(علیرضا ان زد)...برای اولین پرسش میخام یه سوال کلیشه ایی بپرسم جسارتا.البته من کل این تاپیک رو خوندم وصرفا جهت آپدیت ما تازه واردها(به انجمن ) میخواستم لطف کنیدو هزینه های جاری برای یک نفر دراین شهر رو بصورت تیترواربگیدوصدالبته کارهای معمولی(فکرکنم اینجامیشه جنرال)که برای شروع میتونند انجام بدهند.سپاس

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - nazifp - 2016-03-28

سلام و ممنون از دوستاني كه وقت ميزارن و اطلاعات خودشون رو در اختيار بقيه دوستان قرار ميدن ... من برنده لاتاري ٢٠١٦ هستم و به اميد خدا با همسر و دخترم تا دو ماه آينده به آمريكا مهاجرت ميكنيم ..ولي براي انتخاب ايالت و شهر سكونت بين لاس وگاس و يكي از شهر هاي كاليفرنيا ترديد داريم ... با نگاهي كه به نوشته دوستان در مورد هزينه ها انداختم ، خب مسلما هزينه ها در لاس وگاس كمتر خواهد بود ، ولي ميخواستم بدونم وضعيت تحصيلي و مدرسه ها براي دخترم به چه صورتي هست ،، اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشم