مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - medexk - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 15:13)parifari نوشته:  سلام به همه
من يه سوال مهم دارم كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.تاريخ مديكال ما 22 فوريه بود و تا 22 اگوست اعتبار داره هفته گذشته كه همسرم پاسپورتها رو برده تو سفارت بهش گفتن قبل از 22 اگوست بايد وارد خاك امريكا بشه اما وقتي ويزاها را تحويل گرفتيم تا 9 دسامبر اعتبار داره .حالا مونديم آخرين مهلتمون براي ورود كيه ؟و اگر بعد از تاريخ مديكال وارد بشيم آيا مشكلي بوجود مياد ؟ و كلا معيار ورود كدومه ؟ مديكال يا اعتبار ويزا؟

دوست عزیز جواب سوال شمااینه : اگه تا قبل از 22 آگوست وارد خاک آمریکا بشید مدیکالتون معتبره ولی اگه بخواید تا 6 ماه بعد از صدور ویزا وارد بشید به گونه ای که از 22 آگوست رد بشه باید مدیکال جدید بگیرید . این بستگی به پلن شما داره که خرج دوباره برای مدیکال ارزششو داره یا نه .
ظاهرا بعضی از سفارتها ویزا رو منطبق بر اعتبار مدیکال میدند که دیگه شما رو گیج و گم نکنن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - masoudyara - 2014-06-14

من يه سوال مهم دارم كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.تاريخ مديكال ما 22 فوريه بود و تا 22 اگوست اعتبار داره هفته گذشته كه همسرم پاسپورتها رو برده تو سفارت بهش گفتن قبل از 22 اگوست بايد وارد خاك امريكا بشه اما وقتي ويزاها را تحويل گرفتيم تا 9 دسامبر اعتبار داره .حالا مونديم آخرين مهلتمون براي ورود كيه ؟و اگر بعد از تاريخ مديكال وارد بشيم آيا مشكلي بوجود مياد ؟ و كلا معيار ورود كدومه ؟ مديكال يا اعتبار ويزا؟

دوست عزیز ترکیبی از هردو لازمه یعنی درسته که ویزا از تاریخ صدور 6 ماه اعتبار داره ولی به این شرط که مدیکال هم که شش ماهه است اعتبار داشته باشد در غیر اینصورت تو فرودگاه آمریکا به مشکل میخورید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - masoudyara - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 16:05)freddyflientstone نوشته:  

ظاهرا این سئوال جزء معماهای ابدی و لاینحل باقی خواهد موند. به نظرم بهترین راه ممکن اینه که به سفارت زنگ یا ایمیل بزنید و دقیق و واضح سئوالتون را بپرسید

اتفاقا" قضیه خیلی ساده است من جواب این دوستمون رو دادم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - janatirad - 2014-06-14

سلاااااااام بر همه ی دوستان گل
ما هم اومدیم اینور Big Grin امیدوارم بزودی همه ی دوستان منتظر (باااااا روحیه!) بیان Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2014-06-14

دوستان منم اسباب کشی کردم امدم اینجا هورااااااااااااااااااااااااااااا

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - janatirad - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 18:15)shadi79 نوشته:  دوستان منم اسباب کشی کردم امدم اینجا هورااااااااااااااااااااااااااااا

خوش اوووومِدی...... Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amiekin - 2014-06-14

(2013-12-06 ساعت 22:32)sepideh_ نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 12:30)H Pier نوشته:  [quote='sepideh_' pid='447307' dateline='1386157303']
سلام خدمت همه دوستان
منم بلیطمو گرفتن 8 اپریل
تهران -ابوظبی-آمستردام _بوستون
چقدر زمان تند می گذره
سلام تبریک میگم.
یعنی چند بار هواپیما باید بلند بشه و بشینه؟
هزینه بلیط چقدر شد جسارتا؟

سلام دوست عزیز من بلیط رو از چیپو تیکت سرچ کردم و از طریق یکی از دوستام تو یه آژانس گرفتم یکبار از تهران با هواپیمای اللتحاد میره ابوطبی از اونجا با klmمبره امستردام واز امستردام بارهم با klmمیره بوستون قیمتش هم همون قیمت چیپو ایر شد.Cool
[/quote

سلام دوستان من که هر چی میرم تو سایت Cheapoair میگه امکان هیچ ورود و خروجی از تهران میسر نیست که پس شما چجوری بلیط گرفتین ؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behrooz110 - 2014-06-14

سلام به همگی
کیس ما هم بالاخره کلیر شد یک سوال اگر آدرس اقامت در آمریکارو تغییر بدیم باید در موقع ورود ارايه کنیم یا وقتی که به سفارت جهت تحویل پاسپورتها میریم ارايه بدیم ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2014-06-14

(2014-06-14 ساعت 14:51)Sam2014 نوشته:  
(2014-06-14 ساعت 13:06)iris نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 22:56)mohsenmb نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 01:20)iris نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 03:02)mohsenmb نوشته:  بستگی به ایرلاین و مسافت داره باید ببنید طول مدت پروازی از زمانی که ایران رو ترک میکنید مد نظرتون هست یا فقط از کشور دوم تا آمریکا به هرحال شما از 18 ساعت روش حساب کن

ممنون ، پس توی سایتهای پروازی انلاین این duration مثلا زده 19 ساعت یا 20 ساعت مدت زمان پرواز هست ! چقدر زیاده Sad
فکر کن از مالزی 39 ساعته

یه سوال دیگه این 1stop یا 2stop تعداد توقفها به چه صورته؟ معنیش چیه؟
بله تا اینجا را حدس زدم فقط ایا وقتی stop میکنه پیاده میشیم و مثلا 2 ساعت بعد سوار میشیم

به زبان ساده بگم تعداد توقفهای بین راهی هست.مثلاً ا استاپ: تهران -استانبول-لس آنجلس (هرجای ایالت) و 2 استاپ : تهران- بحرین- لندن- نیویورک (هر جای ایالت) موفق باشین بچه هاCoolShy
بله تا اینجا را حدس زدم، میخواستم بدونم توقف ها به چه صورته مثلا در هر استاپ از هواپیما پیاده می شیم و یکی دو ساعت بعد دوباره سوار می شیم؟
با سلام به iris عزیز
هر استاپ شامل تعویض هواپیما هم میشه ..بنابراین در هر استاپ از هواپیما پیاده می شوید . در همان ترمینال یا ترمینال دیگر و نهایت در فرودگاه دیگر(این مورد کم پیش می آید) دوباره سوار هواپیمای دیگر می شوید . این فاصله هم متغیره از حدود یک ساعت من دیدم تا 20 ساعت Sad(پرواز برگشت امارات از LA در دبی بعضاً 20 ساعت معطلی داره تا بیاید تهران)
مثال خودم : تهران -> بحرین .. 6 ساعت توقف ..بحرین -> لندن ..4 ساعت توقف ..لندن -> شیکاگو و الی آخر .....اون 6 ساعت تو فرودگاه بحرین و 4 ساعت تو فرودگاه هیث رو شامل پیاده شدن و رفتن به ترمینال جدید و سوارشدن به پرواز بعدیه .

همیشه یکی از دغدغه های من همین فاصله بین پروازهاست، البته من خودم یه بار توی قطر 9 ساعت استاپ داشتم و خدایی با اینکه فری شاپش مالی هم نیست ولی بهم سخت نگذشت. نمیدونم ولی یه توقف 6 ساعته و 4 ساعته ارزش پولی که سیو میکنیم داره!! البته مسلماً اگه تعداد اعضای خانواده زیاد باشه، رقم خیلی درشت تر میشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - noobnoobi - 2014-06-15

دقیقا جمله ای که روی ویزا نوشته:

Visa limited per medical exam

اگر از 22 آگوست دیرتر وارد آمریکا بشین باید دوباره مدیکال بگذرونید.

(2014-06-14 ساعت 19:14)behrooz110 نوشته:  سلام به همگی
کیس ما هم بالاخره کلیر شد یک سوال اگر آدرس اقامت در آمریکارو تغییر بدیم باید در موقع ورود ارايه کنیم یا وقتی که به سفارت جهت تحویل پاسپورتها میریم ارايه بدیم ممنون
شما موقع ورود به آمریکا به مرزبان بگین تو سیستم درست میکنه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - noobnoobi - 2014-06-15

امروز بعد از 34 روز از ورود به آمریکا گرین کارت و ولکام لتر بدستم رسید.
آخرین خان از اولین خان زندگی تو آمریکا هم پشت سر گذاشته شد.

امیدوارم همه دوستان به خصوص دوستان کلیر خورده خوشحالی این لحاظات رو تجربه کنن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2014-06-15

(2014-06-15 ساعت 05:57)noobnoobi نوشته:  امروز بعد از 34 روز از ورود به آمریکا گرین کارت و ولکام لتر بدستم رسید.

آقا ولکام لتر چه طوریه؟؟ من آدرس دوستم رو داده بود حالا دوستم گرین کارت رو برام آورده ولی ولکامی توش نبود :-(

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mehrgan - 2014-06-15

(2014-06-11 ساعت 10:19)Sam2014 نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 10:09)amaka747 نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 09:58)Sam2014 نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 08:15)amaka747 نوشته:  برای پرداخت ۱۶۵ دلار باید حتما وقتی که رسیدیم اقدام کنیم از قبلش نمیشه
چرا نمیشه عزیز . شما قبل از رفتن و ورود به خاک آ م ر ی ک ا می تونید از طریق سایت مربوطه که قبلاً اکانتش را ساختید 165 دلار را واریز کنید .حتی از ایران .

از طریق ویزا یا مستر کارت باید باشه که من ندارم
درسته باید با کردیت کارت پرداخت بشه . البته آپشن دبیت کارت هم داره . (من هم هیچ کدومو ندارم )بعضی شرکت های در ایران اینکاررا انجام میدهند ولی نمیدونم میشه بهشون اعتماد کرد یا نه؟
اگر هم کسی را اون طرف آب دارید خوب مقدور باشه براشون انجام میشه و بعد شما می روید باهاش حساب می کنید.من خودم تصمیم دارم رسیدم همون جا پرداخت کنم.
اسم سایتش چیه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mehrgan - 2014-06-15

(2014-06-15 ساعت 05:57)noobnoobi نوشته:  امروز بعد از 34 روز از ورود به آمریکا گرین کارت و ولکام لتر بدستم رسید.

دوست عزیز ضمن تبریک ، ۱۶۵ دلار پول گرین کارد رو چه زمانی‌ یعنی‌ قبل از ورود به آمریکا یا بعدش و کلا چه زمانی‌ پرداخت کردید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amor92 - 2014-06-15

(2014-06-14 ساعت 13:26)amor92 نوشته:  سلام دوستان
من شنیدم اگر کسی با مدرک تحصیلی اینجا بخواد در آمریکا کار کنه باید مدرک تحصیلی اش معادل سازی بشه و برای ما که از طریق لاتاری و بصورت مهاجرتی میریم اونجا این معادل سازی تا مدت زمان محدودی بصورت مجانی است و بعد از اون باید برای اینکار پول پرداخت کنیم.
آیا دوستی هست که اطلاعاتی در این زمینه داشته باشه ممنون میشم روش ارزیابی و... رادر اختیار دوستان این تاپیک قراربده

دوستان جواب لطفا"