مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - adambarfi - 2013-09-10

چند وقت پیش دوستی‌ میگفت یک کلیسا توی Spring هست که به کسانی‌ که دنبال کار میگردند کمک می‌کنه هم توی نوشتن رزومه و هم پیدا کردن کار، آدرسشو ازش گرفتم اگر کسی‌ رفت بیاد و از تجربه‌ای که داشته بگه که آیا خوب بود یا نه.

Address: 5503 Fellowship Ln, Spring, TX 77379

PhoneSad281) 376-1110

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - adambarfi - 2013-09-11

(2013-09-11 ساعت 14:43)vahideh.jo نوشته:  سلام يه سوال مهم از اون كسايي كه رفتن اونطرف خواهشن يكي به من بگه ما حتما بايد تا 30 سپتامبر از ايران خارج بشيم يا تا وقتي كه تو پاسپورتمون مهلت هست ميتونيم از ايران خارج بشيم.

تا اونجا که من میدونم شما باید تا قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزاتون وارد بشوید
.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - tajhizgaran - 2013-09-11

(2013-09-11 ساعت 14:43)vahideh.jo نوشته:  سلام يه سوال مهم از اون كسايي كه رفتن اونطرف خواهشن يكي به من بگه ما حتما بايد تا 30 سپتامبر از ايران خارج بشيم يا تا وقتي كه تو پاسپورتمون مهلت هست ميتونيم از ايران خارج بشيم.

شما باید تا تاریخی که مهلت ویزا بر روی ویزای شما قید شده وارد آمریکا شوید .

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - tabim4 - 2013-09-11

(2013-09-11 ساعت 17:22)adambarfi نوشته:  

تا اونجا که من میدونم شما باید تا ۳ ماه بعد از صدور ویزاتون وارد بشین، این تاریخ توی ویزاتون نوشته شده یعنی‌ اگه ویزاتون اول آپریل صادر شده باشه شما باید تا قبل از اول جولای وارد بشین.
یعنی میفرمائید ما ویزایی که میگیریم باید مدت اعتبار آنرا تقسیم بر 2 کنیم؟؟؟Smile

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - adambarfi - 2013-09-11

(2013-09-11 ساعت 18:28)tabim4 نوشته:  
(2013-09-11 ساعت 17:22)adambarfi نوشته:  

تا اونجا که من میدونم شما باید تا ۳ ماه بعد از صدور ویزاتون وارد بشین، این تاریخ توی ویزاتون نوشته شده یعنی‌ اگه ویزاتون اول آپریل صادر شده باشه شما باید تا قبل از اول جولای وارد بشین.
یعنی میفرمائید ما ویزایی که میگیریم باید مدت اعتبار آنرا تقسیم بر 2 کنیم؟؟؟Smile

من منظور شما رو متوجه نشدم، ولی‌ زمان ما مدت اعتبار ویزا ۳ ماه از زمان صدور بود که در روی ویزا درج می‌شه،،،اگه الان مدت اعتبار ویزا بیشتر شده باشه من اطلاع ندارم، به هرحال ملاک زمان ورود تاریخ باطل شدن ویزا هست که روی آن درج شده. امیدوارم اطلاعات اشتباهی‌ نداده باشم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - adambarfi - 2013-09-12

با سلام

اونایی‌ که میخوان برا خودشون کار کنن می‌تونن از امکانات ۲ موسسه دولتی توی آمریکا به صورت رایگان استفاده کنن که شامل مشاوره در خصوصی کار و تجارت و همچنین کمک به گرفتن وام هست. این ۲ موسسه SBA و SCORE هست که میتونید به سایتشون مراجعه کنین و ببینید چه امکاناتی دارند

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - A.R.R - 2013-09-12

سلام
اينجا كسى از وضعيت و هزينه زندگى در شوگرلند (sugarland) خبري داره؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - farshad_m - 2013-09-13

(2013-09-07 ساعت 00:45)HELIAA نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 12:30)HELIAA نوشته:  درود بر دوستان گرامي
من برنده 2014 هستم. دارم روي شهري ك برام بهتره تحقيق ميكنم , شهر هيوستون. بخاطر صنايع نفتيش. مدركم ليسانس مترجميه. شيش ساله تو كار كنترل پروژه و برنامه ريزي پروژه هاي نفت و گاز كارميكنم و اين كارو تجربي ياد گرفتم و مدركشو ندارم. خواستم بدونم اونجاهم مثل عسلويه پرو ژه زياده ? و واسه من ك مدرك كارم رو ندارم ولي هم تجربشو دارم و هم كارم خوبه , اميدي واسه پيدا كردن كار هست??? خانومم خيلي واسه كار نگرانه.
اگه يه سري كلاساي بين المللي مرتبط با كارم رو بگذرونم, لايسنسش رو اونجا قبول دارن?
اگه ببينم هيوستون بدردم نميخوره دالاس بهتر نيست?? اب و هواي هيوستون با دالاس چقدر فرق داره?.خاطر خانواده ميپرسم ك تجربه اون هوا رو ندارن.

از دوستان كسي اطلاع نداره??????
یک مورد خیلی مهم بهتون تذکر بدم که در مورد شغلتون تو مصاحبه اصلان چیزی نگید.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - HELIAA - 2013-09-14

(2013-09-13 ساعت 13:49)farshad_m نوشته:  
(2013-09-07 ساعت 00:45)HELIAA نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 12:30)HELIAA نوشته:  درود بر دوستان گرامي
من برنده 2014 هستم. دارم روي شهري ك برام بهتره تحقيق ميكنم , شهر هيوستون. بخاطر صنايع نفتيش. مدركم ليسانس مترجميه. شيش ساله تو كار كنترل پروژه و برنامه ريزي پروژه هاي نفت و گاز كارميكنم و اين كارو تجربي ياد گرفتم و مدركشو ندارم. خواستم بدونم اونجاهم مثل عسلويه پرو ژه زياده ? و واسه من ك مدرك كارم رو ندارم ولي هم تجربشو دارم و هم كارم خوبه , اميدي واسه پيدا كردن كار هست??? خانومم خيلي واسه كار نگرانه.
اگه يه سري كلاساي بين المللي مرتبط با كارم رو بگذرونم, لايسنسش رو اونجا قبول دارن?
اگه ببينم هيوستون بدردم نميخوره دالاس بهتر نيست?? اب و هواي هيوستون با دالاس چقدر فرق داره?.خاطر خانواده ميپرسم ك تجربه اون هوا رو ندارن.

از دوستان كسي اطلاع نداره??????
یک مورد خیلی مهم بهتون تذکر بدم که در مورد شغلتون تو مصاحبه اصلان چیزی نگید.

چطوري چيزي نگم. يا اصلا واسه چي دوست عزيز? همه تو فرم 320 همه چيز رو نوشتن. منم نوشتم. اولين باره اينو ميشنوم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - vahideh.jo - 2013-09-19

2 ماه ديگه ما ميريم هيستون كسي هست كه بخواد خونشو با ما قسمت كنه يا يه خانواده ميشناسن كه معرفي كنين كه بريم پيششون دو نفر هستيم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mechanicalengineer - 2013-09-20

(2013-01-04 ساعت 05:23)far62 نوشته:  بچه ها قبل از امدن مطالعه کنید و شهری انتخاب کنید که رشته شما رو بخواد مثلا هوستون برای رشته های مکانیک خوبه سان فرانسکو برای رشته های کامپیوتر و.......

دو ست عزیز من برای ورود ترجیح میدم برم ال ای ولی یه سوال دارم که وقتی برم اونجا با توجه به رشتم که مکانیک و ظاهرا هیوستون بهتره میتونم از ال ای سرچ کنم یا حتما باید درهمون شهری باشی که میگردی؟؟؟؟؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - shanar - 2013-09-24

کسی‌ تو هیوستون هست که بخواد خونشو برای یک ماه اجاره بده؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2013-09-24

درود بر دوستان گرامي
[/quote]

من هم رشتم مثل شما مرتبط با صنعت نفته و برنده 2014 هستم
چیزی که من از تحقیق و خوندن تو سایت های مختلف فهمیدم اینه که اولاً کار توی هیوستون فراونه
چه مرتبط با نفت و چه غیر مرتبط و همچنین اگر یک خانواده دو نفره هر دوشون کار کنن ( مهم نیست چه کازی) با حداقل حقوق به راحتی میتونن زندگی کنن. دوتا از دوستان من در هیوستون هستن که با هم 1800 دلار در میآرن و تقریباً از شرایطشون راضین.
اما اینکه بشه بدون مدرک مرتبط یا با مدارک ایران اونجا وارد بخش تخصصی شد چیزیه که یکم برام مجهوله چون هنوز هیچ ایرانی رو توی بخش صنعتی صنعت نفت پیدا نکردم که بشه باهاش کانکت شد. اما می دونم یک سری دوره ها برگزار می شه که کارهای فنی سردکل رو آموزش میدن و مدرکش هم معتبره.
به هر حال شما اگر واقعاً قصد ادامه کار تو تخصصتون دارید فکر نمی کنم مانعی وجود داشته باشه فقط پروسش یکم زمانبره.
امیدوارم تونسته باشم پاسخ روشنی بهتون بدم.
نظر این دوستمون هم احتمالاً به دلیل کوتاه تر شدن دوره کلیرنس هستش چون انگار آفیسر سفارت روی رشته نفت یکم حساسه
اما دروغ گفتن هم یکم ریسکش بالاستWink
موفق باشید

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sahra - 2013-09-24

سلام

می‌شه بگید کدوم محل استودیو ۶ بهتره؟چونکه چندتا شعبه داره.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - shanar - 2013-09-25

(2013-09-24 ساعت 11:32)sahra نوشته:  سلام

می‌شه بگید کدوم محل استودیو ۶ بهتره؟چونکه چندتا شعبه داره.
3030
w.sam houston parkwy south 77042
این از همه بهتره چون دسترسی‌ به همه‌جای شهر داره و تو westhimer هم قرار داره که اگه ماشین نداشته باشین با bus میتونین همه جا برین