مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - wilson - 2016-04-09

سلام به عزیزانی که برای ما زحمت میکشن.ارزوی موفقیت دارم برای تک تکتون
چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر جوابم رو بدید
به امید خدا تصمیم دارم که به لاس وگاس بیام
1_میخواستم ببینم برای سوشیال نامبر که باید ادرس بدم احتمالا جای مشخصی تا چند ماه اول ندارم،چیکار باید کنم؟
2_تا وقتی سوشیال نداشته باشم نمیتونم جایی مشغول به کار بشم؟(هرکاری).و اینکه در بهترین حالت چند روز زمان میبره تا بهم بدن؟
3_گواهینامه ام رو بین المللی کنم یا نه به کارم نمیاد؟
و باز هم تشکر

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - yami - 2016-04-10

(2016-04-09 ساعت 23:41)wilson نوشته:  سلام به عزیزانی که برای ما زحمت میکشن.ارزوی موفقیت دارم برای تک تکتون
چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر جوابم رو بدید
به امید خدا تصمیم دارم که به لاس وگاس بیام
1_میخواستم ببینم برای سوشیال نامبر که باید ادرس بدم احتمالا جای مشخصی تا چند ماه اول ندارم،چیکار باید کنم؟
2_تا وقتی سوشیال نداشته باشم نمیتونم جایی مشغول به کار بشم؟(هرکاری).و اینکه در بهترین حالت چند روز زمان میبره تا بهم بدن؟
3_گواهینامه ام رو بین المللی کنم یا نه به کارم نمیاد؟
و باز هم تشکر

نظر خودمو میگم، ممکنه اشتباهم توش باشه

1- تا جایی که میدونم بله باید یک آدرس مشخص بدین، معمولا تازه واردها از آدرس دوستانی که اینجا دارند استفاده میکنند

2- عملا نه، کار بکنید میشه کار سیاه! هم برای کارفرما هم برای شما مسولیت داره. معمولا که دوستان تازه وارد در عرض دو سه هفته شنیدم که میگیرند (فکر کنم در این مورد تاپیک جدا هست، برید نگاه کنید)

3- بکنید بیارید، چون تا سوشال بگیرید و بعد گواهینامه بالاخره مدتی طول میکشه و خوب یک دفعه دیدید که لازم شد خودرویی کرایه کنید و رانندگی کنید. در ضمن اگه سابقه بیمه ماشین هم دارید، بگیرید و ترجمه کنید بیارید یا اگه بیمه داد، کلا نامه رو انگلیسی بیارید که اینجا بعضی بیمه ها برای این سابقه بیمه در ایران تخفیف میدن

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - saeidfireboy67 - 2016-04-14

با سلام ما هم موفق شدیم بیایم لاس وگاس و اینکه از آقای elima تشکر کنم که برادری در حق ما تموم کرد

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - dv2017 - 2016-04-14

(2016-04-14 ساعت 06:17)saeidfireboy67 نوشته:  با سلام ما هم موفق شدیم بیایم لاس وگاس و اینکه از آقای ‎elima‎ تشکر کنم که برادری در حق ما تموم کرد
سلام / تبريك ميگم دوست عزيز
جا داره از زحمات هموطناي خوبمون از جمله @elima1980@ عزيز هم تشكر كنم . راهنمايي اين دوستان با تجربه تو روزهاي اول خيلي ميتونه كارساز باشه و البته فرهنگ خوبي به يادگاز ميذاره.

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - Alizzz - 2016-04-18

با سلام خدمت همه ي دوستان گلم . تشكر ويژه از اليماي عزيز و جناب يامي و بسياري از دوستان ديگر . اين تايپيك رو از اول تا آخرش رو خوندم . حدود ١٥ روز ديگه جوابا اعلام ميشه كه برنده ميشم يا نه . به اميد خدا اگه برنده شم و همه چيز خوب پيش بره مقصدم لاس وگاسه ، فقط و فقط بخاطر اين تايپيك كه تقريبا خيلي چيز ها رو از اين شهر فهميدم . تنها نگراني من در مورد كار و پوليه كه به همراه خودم ميارم ، كه فكر نكنم بيشتر از ١٢٠٠٠ $ بتونم بيارم . آيا اين براي من و همسرم كافيه ؟
و اينكه من ليسانس عمران دارم ، از صحبت هاي دوستان متوجه شدم كه مدرك من به درد نميخوره اونجا ، بنظرتون اگه قبول شدم ، تو اين مدت چه حرفه اي رو تو ايران ياد بگيرم تا اونجا راحت تر كار پيدا كنم . همسرم هم آرايشگره . ممنون ميشم اگه دوستان جوابي بدن ❤️

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - feidom30 - 2016-04-21

جهت بهتر در دسترس بودن مراجعین تاپیک لاس وگاس..

(2015-01-23 ساعت 02:34)rainolf نوشته:  سلام دوستان لازم دونستم به چند باور غلط در مورد لاس وگاس اشاره کنم.
1- حداقل دستمزد در اینجا هم ‎8.16‎ دلاره و دوستانی هستن که پاره وقت برای تارگت کار میکنن و ‎6.5‎ دلار میگیرن.
2- امنیت این شهر از بقیه شهرهای آمریکا بیشتر نیست. در حقیقت سومین شهر نا امن آمریکاست که بیشتر این نا امنی به دلیل راننده های مسته. هر هفته هم حداقل 3 نفر در تیراندازی کشته میشن. اون موضوع پلیس و امنیت مال خیابون استریپه و بس.
3- شما در مناطق مسکونی شهر هیچ تصویر مشکل داری نمیبینید که برای بچه ها مشکل ایجاد کنه استریپ رو هم ماهی یکبار هم وقت نمیکنید ببینید به دلیل مشغله کاری.
4- پیدا کردن کار ساده مثل راننده تاکسی یا کشیر و به ویژه هوسکیپر اگر زبان قابل قبول داشته باشید بسیار بسیار ساده تر از ایالتهای دیگست به خصوص در فصلهای گرم و توریستی. بنده یک ماه بعد از ورود مشغول کار شدم با حقوق هفته ای ‎600‎ دلار.

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - Amir.Mansoury - 2016-04-22

سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه.

ببخشید سوال زیاد میپرسم ولی خوب استرس دارم ولی تا اونجا نیاییم چیزی را درک نمیکنیم.

راستش من هنوز یک ترم از درسم باقیمونده و باید برگردم ایران تا درسم را تمام کنم (مهندسیIT)
از شما دوستان ساکن لاس وگاس یک راهنمایی میخوام.

من میخوام تابستون بیام و احتملا تا دسامبر بمونم تا گرین کارت و بقیه مدارکم را بگیرم،
حساب بانکی باز کنم و اجازه خروج یا همون پاسپورت سفید بگیرم برای دوسال و برگردم ایران که هم درسم تموم کنم ، کار بکنم و با مقداری پول برگردم آمریکا.

میخواستم بپرسم ارزونترین راه برای اومدن و رفتن و ساکن شدن موقت این در این چندماه  چیه؟

آیا میشه از یک نفر اتاق اجازه کرد؟

آیا کسی از دوستان اتاق برای این موارد اجاره میده همچنین ازش راهنمایی هم بگیرم برای کارهام تا اینکه بتونم برای خودم جایی بگیرم برای زمانی که تازه میرسم به شهر؟

همچنین آیا میشه برای این چندماه جایی کار موقت انجام داد تا هزینه هام را پوشش بده و مقداری هم پول پس انداز کنم؟

100% پس از اتمام تحصیلات در ایران دوست دارم مدارکم را تکمیل کنم تا درسم را ادامه بدم.

---------------------
توی سرچ هایی که میکردم دیدم در لاس وگاس میشه با کمتر از 400 دلار آپارتمان اجاره کرد به بالا.
با توجه به تنها بودن من ، آپارتمانهایی که دیدم امکانات خوبی از جمله ماشین لباسشویی، باشگاه، یخچال و... داشت.
یک مورد خوب دیدم مانند: http://www.apartmentguide.com/apartments/Nevada/Las-Vegas/Oasis-Ridge/12623
آیا همچین مکان هایی خوب است؟
آیا هزینه اضافه دارند؟

--------------
پیشنهاد:
اگر دوستان ساکن لاس وگاس یک گروه تلگرامی ایجاد کنند تا همگی ایرانی های این فروم که ساگن آنجا هستند با هم در ارتباط باشند بسیار عالیست.

------------

با تشکر از خوبیهای شما دوستان

RE: لاس وگاس - Amir.Mansoury - 2016-04-22

(2015-09-05 ساعت 14:17)navid32 نوشته:  واقعا قدرت مافیایی کازینوها بسیار شگفت اوره. در آمریکا دو بلیت بخت ازمایی مشهور هست به نام مگا میلیون و پاوربال که معمولا برای سرگرمی به صورت فردی یا گروهی خریداری میشه و جایزه ها تا چند صد میلیون دلار میرسه در ایالت نوادا و چند ایالت دیگر این بلیت ها وجود نداره. و یکی از علل عدم وجود اونها قدرت مافیایی صاحبان قمار در لاس وگاسه که با قدرت حتی جلوی این دو تا بلیت که در امد قابل توجهی هم برای دولت داره ایستادن

فکر کنم اینترتی هم میشه خرید!

RE: لاس وگاس - yami - 2016-04-22

(2016-04-22 ساعت 19:33)Amir.Mansoury نوشته:  
(2015-09-05 ساعت 14:17)navid32 نوشته:  واقعا قدرت مافیایی کازینوها بسیار شگفت اوره. در آمریکا دو بلیت بخت ازمایی مشهور هست به نام مگا میلیون و پاوربال که معمولا برای سرگرمی به صورت فردی یا گروهی خریداری میشه و جایزه ها تا چند صد میلیون دلار میرسه در ایالت نوادا و چند ایالت دیگر این بلیت ها وجود نداره. و یکی از علل عدم وجود اونها قدرت مافیایی صاحبان قمار در لاس وگاسه که با قدرت حتی جلوی این دو تا بلیت که در امد قابل توجهی هم برای دولت داره ایستادن

فکر کنم اینترتی هم میشه خرید!

فکر کنم نه.
یوتا که بودم و اون ایالت کلا قمار و لاتاری اینا ممنوعه، مردم میرفتن از سهر نزدیک در وایومینگ میخریدن. از سالت لیک سیتی راهی نبود.
کار اصلی کازینوها هم پولشویی هست.
وارد کردن پولهای هنگفت حاصل از فعالیتهای غیرقانونی به سبستم بانکی آمریکا.
شما مثلا یک بیلیون دلار پول حاصل از قاچاق مواد مخدر داری.
نمیتونی زرتی ببری بذاری بانک. اف بی آی سه سوت دم در هونه هست!
عوضش پولو با هماهنگی قبلی بصورت کش در کازینو میبازی و بجای یک بیلیون دلار، کازینو بطرق قانونی و به بهانه های قراردادهای الکی، خرد خرد هفتصد میلیون دلار بهت میده.
حالا این پول منبع قانونی داره و اوباما هم نمیتونه کاری کنه!! میگی من سرکت دارم و از بابت قرارداد و کار با کازینو فلان اینقدر درآوردم.
از دیگر مافیاهای آمریکا یکی هم صاحبان نایت کلابها و عثطریپ کلابها هستن در حالیکه قانونا روسپیقری ممنوعه.

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - saeidfireboy67 - 2016-04-23

(2016-04-22 ساعت 15:32)Amir.Mansoury نوشته:  سلام

ببخشید سوال زیاد میپرسم ولی خوب استرس دارم ولی تا اونجا نیاییم چیزی را درک نمیکنیم.

راستش من هنوز یک ترم از درسم باقیمونده و باید برگردم ایران تا درسم را تمام کنم (مهندسیIT)

من میخوام تابستون بیام و احتملا تا دسامبر بمونم تا گرین کارت و بقیه مدارکم را بگیرم،
حساب بانکی باز کنم و اجازه خروج یا همون پاسپورت سفید بگیرم برای دوسال و برگردم ایران که هم درسم تموم کنم ، کار بکنم و با مقداری پول برگردم آمریکا.

میخواستم بپرسم ارزونترین راه برای اومدن و رفتن و ساکن شدن موقت این در این چندماه  چیه؟

آیا کسی از دوستان اتاق برای این موارد اجاره میده همچنین ازش راهنمایی هم بگیرم برای کارهام تا اینکه بتونم برای خودم جایی بگیرم برای زمانی که تازه میرسم به شهر؟

همچنین آیا میشه برای این چندماه جایی کار موقت انجام داد تا هزینه هام را پوشش بده و مقداری هم پول پس انداز کنم؟

100% پس از اتمام تحصیلات در ایران دوست دارم مدارکم را تکمیل کنم تا درسم را ادامه بدم.

---------------------
توی سرچ هایی که میکردم دیدم در لاس وگاس میشه با کمتر از 400 دلار آپارتمان اجاره کرد به بالا.
با توجه به تنها بودن من ، آپارتمانهایی که دیدم امکانات خوبی از جمله ماشین لباسشویی، باشگاه، یخچال و... داشت.
یک مورد خوب دیدم مانند: http://www.apartmentguide.com/apartments/Nevada/Las-Vegas/Oasis-Ridge/12623
آیا هزینه اضافه دارند؟

--------------
پیشنهاد:
اگر دوستان ساکن لاس وگاس یک گروه تلگرامی ایجاد کنند تا همگی ایرانی های این فروم که ساگن آنجا هستند با هم در ارتباط باشند بسیار عالیست.

------------

slm dost aziz on 400ta k migi rent midan koja ast ma ham berim ina ham az to internet khube vali mahale mamoli az 650 shoro mishe

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - elima1980 - 2016-04-23

---------------------
آیا هزینه اضافه دارند؟

--------------
پیشنهاد:

------------

دوست عزیز این آدرس به احتمال زیاد شرق ویا شمال لاس وگاس اینجا مکان مناسبی برای زندگی نیست مگر اینکه تحمل زندگی دراین موقعیت جغرافیایی داشته باشید.اگر همین وبسایت مهاجرسرا وپیج لاس وگاس بطور کامل مطالعه کنید و نت برداری کنید مطمنا مطالب مفیدی پیدا خواهید کرد که به شما
درانجام کارهای اولیه مثل دریافت سوشال وآی دی و کارهای اقامت اولیه کمک خواهد کرد ضمن اینکه دریافتن بلیط واقامت باکمترین هزینه ممکن به شما یاری
خواهد رساند فقط کافیه وقت مناسب بذارید وتایپک های موضوع مختلف بررسی کنید. درباره شغل ویافتن کار دراین مدت که اینجا هستید باید پس از دریافت سوشال سکیوریتی اقدام کنید بدون مدرک هیچ کار نمیتونید انجام بدید و برای یافتن شغل هم هیچ ضمانتی وجود نداره ممکن شما درهمان روزها وهفته های اول به سرعت مشغول به کار بشید یا اینکه نیاز به زمان بیشتری باشه مجدد ارجا میدم به مطالبی که درهمین تاپیک درگذشته نوشته شده بدلیل اینکه درج همون مطالب تکرار مکررات هست همه دوستان زحمت کشیدند واین اطلاعات گردآوری کردند فقط کافی صفحات گذشته بادقت بررسی کنید. درباره اجاره کردن اتاق میتونید به آگهی هایی که درسایتهای خارجی هست مراجعه کنید مثل کرگزلیست ویاهمین جا پیغام بذارید مطمنا تا شروع تابستان افراد زیادی هستند که همین جا پیغام خواهند گذاشت برای یافتن هم اتاقی پس تازمان سفر چندین بار به همین تاپیک مراجعه کنید امید که فرد مناسبی پیدا کنید

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - Amir.Mansoury - 2016-04-23

(2016-04-23 ساعت 03:10)saeidfireboy67 نوشته:  

---------------------
آیا هزینه اضافه دارند؟

--------------
پیشنهاد:

------------

slm dost aziz on 400ta k migi rent midan koja ast ma ham berim ina ham az to internet khube vali mahale mamoli az 650 shoro mishe

http://www.apartmentguide.com/apartments/Nevada/Las-Vegas/Oasis-Ridge/12623

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - Amir.Mansoury - 2016-04-23

با سلام
دوستان مشکل شمال یا شرق وگاس چی هست؟
آدرس مجتمع:
Oasis Ridge
3040 E Charleston Blvd
Las Vegas, NV 89104
(877) 618-5521

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - elima1980 - 2016-04-23

(2016-04-23 ساعت 21:21)Amir.Mansoury نوشته:  با سلام
دوستان مشکل شمال یا شرق وگاس چی هست؟
آدرس مجتمع:
Oasis Ridge
3040 E Charleston Blvd
Las Vegas, NV 89104
(877) 618-5521
مشگل ناامنی

RE: لاس وگاس، ایالت نوادا - ps5 - 2016-04-25

دوستانی که وگاس هستن یه سوال دارم، به دلایل شخصی دارم میام وگاس (با اینکه الان رینو هستم و خیلی هم خوشم میاد از این شهر) و میخوام بدونم امن ترین و ارزون ترین منطقه تو وگاس کجاست ؟ (امنیش خیلی مهمه)