مهاجرسرا
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ (/thread-4231.html)

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-09

توجه کنید که بیلیونر هم باشید اول باید دو سالی بصورت کاملا کارگری در این بیزنسها کار کنید که عیار کار دستتون بیاد وگرنه ادم با بهترین مشاورها هم فوری ورشکست میشه.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - usa-love - 2015-02-09

سلام من 18 سالمه و برنامه نویسی وب را تا سطح خوبی بلدم و متاسفانه سرمایه اولیه ام خیلی کمه
و انور هم کسی رو ندارم امسال هم به امید خدا دیپلم رشته تجربی رو دارم میگیرم
زبانم هم در سطح بدی نیستش دارم کلاس فشرده زبان میرم
نهایت سرمایه ای که بتونم با خودم هم ببرم 2000 تا 3000 دلاره
حالا با این اوضاع میتونم اونور موفق شم یا نه

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-09

(2015-02-09 ساعت 19:20)usa-love نوشته:  سلام من 18 سالمه و برنامه نویسی وب را تا سطح خوبی بلدم و متاسفانه سرمایه اولیه ام خیلی کمه
و انور هم کسی رو ندارم امسال هم به امید خدا دیپلم رشته تجربی رو دارم میگیرم
زبانم هم در سطح بدی نیستش دارم کلاس فشرده زبان میرم
نهایت سرمایه ای که بتونم با خودم هم ببرم 2000 تا 3000 دلاره
حالا با این اوضاع میتونم اونور موفق شم یا نه

پولی که میاری حقوق یک ماه یک امریکایی معمولی هست.
انگار کسی با یک میلیون تومن به ایران تهران مهاجرت کنه.
اگه شرایطت اینگونه هست در لاتاری ثبت نام نکن فعلا چون پولت کفاف مخارج گرفتن ویزا رو هم نخواهد داد چه برسد به خود مهاجرت و امدن چند ماه زندگی تا پیدا کردن کار.
فعلا خوب درس بخون و پول جمع کن. ای تی رو هر جای دنیا بخونی معتبره چون اعتبارش به سرتفیکیتهایی هست که خواهی گرفت و همینطور نمونه کارهات یا باصطلاح پرتفولیو.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - HERMES7 - 2015-02-18

خوب دوستان این تست روانشناسی رو بزنن
این تست جهت شناخت شخصیت کاریتون بسیار مفید است و حتی می تونید رابطه خودتون رو توی گروه های کاری با بقیه افراد بدست بیارید
و دنبال شغل مورد نظر باشید

http://www.iranzehn.com/Pages/Tests/MBTI/Test.aspx

شخصیت بنده entp هست .

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-18

منم ENTJ

http://www.16personalities.com/personality-types

ظاهرا هم در شغل مناسب هستم! کامپیوتر

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - goliii - 2015-02-18

سلام دوست عزیز یامی جان 2 تا سوال داشتم 1 پایین ترین میزان حقوق ساعتی چند هست ؟2 ایا اونجا هم مثل ایران واسه کسی کار کنیم بیمه مون میکنه که یه مقدارش روخودمون میدیم یه مقدارش رو اون؟ ممنون

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-19

(2015-02-18 ساعت 23:57)goliii نوشته:  سلام دوست عزیز یامی جان 2 تا سوال داشتم 1 پایین ترین میزان حقوق ساعتی چند هست ؟2 ایا اونجا هم مثل ایران واسه کسی کار کنیم بیمه مون میکنه که یه مقدارش روخودمون میدیم یه مقدارش رو اون؟ ممنون

والا حداقل حقوق به نسبت ایالت متفاوت هست. فکر کنم از 5 دلار در فقیرترین ایالات تا ده دولار.
اما این مبلغ در شهرهای هر ایالت تابعی از گرانی یا ارزانی آن شهر هست.
برای مثال در یک ایالت فقیر که قانونا حداقل حقوقش ساعتی 5 دولاره، در شهر اصلی و بزرگ آن ممکنه اصلا نتونید کسی رو پیدا کنید که به این پول کار بکنه ولی در روستاها و شهرهای کوچکش برای این پول کار کردن زیاد باشه.
برای همینه که در ایالاتی مثل کالیفرنیا و یا نیویورک در شهرهای اصلی حقوقها بالاتر از حداقله چون خرج زندگی خیلی خیلی بیشتره. یعنی نباید آدم گول این کمی یا زیادی حقوق رو بخوره. بحث نسبت به مخارج مهمه.

والا من چهارساله اینجا زندگی میکنم هنوز از قانون بیمه بازنشستگی و بیکاری و درمانی اینجا سر در نیاوردم!!
برای کار پاره وقت معمولا تا سی ساعت در هفته که ظاهرا بیمه میمه خبری نیست!!
برای کار تمام وقت هم تازه اگه پیدا کنید که معمولا شرکتها سعی میکنن بحاش دو تا نیروی پاره وقت بگیرند، بیمه داره اما آیا بیمه صرفا سوشال سکیوریتی هست یا جداگانه بیمه خصوصی هم روش هست و آیا این هزنیه اضافی رو کارفرما میده یا شما... همش برای خود منم علامت سواله!

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-21

یکی از دغدغه ها و مشکلات اصلی مهاجرین در آمریکا در مورد اشتغال گیر افتادن در «مدار بسته» سابقه کار برای اشتغال و اشتغال برای ایجاد سابقه کار هست!!

اصطلاحا به این مدل گیر کردن ها میگن منطق Catch-22
یعنی شما میرید دنبال کار و از شما تقاضای حداقلی از سابقه کار رو دارند و برای داشتن سابقه کار در آمریکا هم بالاخره باید یک جایی استخدام بشید آنجا هم از قضا باز سابقه کار میخواد!!

برای فائق آمدن به این مشکل چند راه حل هست که ممکن است هیچکدام از آنها یا بعضی یا همه شان به درد شما بخورد!!

1- تخصص بالایی در آن شغلی که میخواهید به دست بیاورید که در رقابت با بقیه آن تخصص، ترجیحا با مدرک رسمی از یک جای معتبر شما را در اول صف و در کنار افراد با سابقه کار ولی با تخصص کمتر قرار دهد.

2- تجربه کاریتان را در زمینه کمتر مرتبط یا حتی غیرمرتبط تا حد امکان بزرگ نمایی کنید و در رزومه یا کاور لتر توضیح دهید که این تجربه کمتر مرتبط یا غیر مرتبط چگونه میتواند در شغل مورد نظر به شما کمک کند. گاها مسولین استخدام تا این مسائل را حلاجی نکنید، ذهنشان کشش تجزیه تحلیل آن ها را ندارد.

3- تجربه کاری خارج از کشورتان در جایی کوچک و معمولی را چنان بزرگنمایی کنید که به نظر کار در یک شرکت بسیار معتبر و بین المللی به نظر آید. البته باید جوانب احتیاط را هم رعایت بکنید.

4- کار داوطلبانه بکنید. مثلا اگر در رشته کامپیوتر دنبال کار میگردید برای یک یا چند موسسه خیریه بصورت رایگان مسائل کامپیوترشان را حل و فصل کنید یا بصورت رایگان به مددجویانشان تدریس کنید.

5- پارتی پیدا کنید. دقیقا و حتی گاهی بهتر از خود ایران اینجا جواب میدهد. برای خود من بعد از چهار سال و اندی هنوز نتوانسته ام این قضیه را خورد کنم که چرا در آمریکا که فساد اداری بسیار پایینی دارد، کماکان در بحث استخدام پارتی اینقدر کارساز هست!!؟؟ در مواردی که چند نفر با امتیاز یکسان و یا اختلاف کم (و گاها نه چندان کم!) به مرحله استخدام میرسند، معمولا فردی که با استخدام کننده رابطه نزدیکتر ملیتی، مذهبی، نژادی، زبانی دارد و یا توسط فردی مخصوصا از پرسنل فعلی سفارش شده است، احتمال بیشتری برای گرفتن کار دارد.

6- کار در شهرها و مناطق دور افتاده را برای اول کار قبول کنید حتی با حقوق کم.

7- به شهرهایی بروید که هموطنان شما در آنجا شهرت خوبی دارند. ممکن است که خود آنها به شما کمک نکنند یا حتی سنگ جلوی پای شما بیندازند اما مسئله این است که اکثریت مردم شهر هموطنان شما را به خوبی میشناسند و نظر خوبی در مورد آنها دارند. در مقابل در شهرهایی که مردمشان هیچ اطلاعی از هموطنان و کشور شما ندارند، به احتمال زیاد همیشه نادیده گرفته خواهید شد.
*** البته متاسفانه اکثر ایرانیان در شهرهای پر جمعیت و گرانقیمت آمریکا ساکن هستند و از بعد مالی ممکن است که برای یک تازه وارد بی پول این قضیه مقدور نباشد.

8- مدرک بالایتان را احتمالا برای اول کار مجبور باشید که مخفی کنید تا اور کوآلیفای نشید. در همان شرکت نمیتوانید بعدا مدرکتان را رو کنید چون متهم به دروغگویی خواهید شد و حتی اگر اخراج شدید یا استعفا دادید و برای کار دیگرتان با این شرکت تماس گرفتند تا استعلامتان کنند، ممکنه است اصل قضیه را به آنها بگویند که این کارمند خوبی بود ولی دروغگو بود. اما در هنگام تعویض شغل میتوانید برای شغل جدید در شرکتی جدید مدرک سطح بالاترتان را رو کنید و بخاطر سابقه کاری که تا کنون درست کرده اید، شانس بهتری نصیبتان شود.

9- از شرکتهای کاریابی چه آنلاین و چه دارای دفتر فیزیکی استفاده کنید. خیلی از بیزنسها (معمولا شرکتها و سازمانهای شناخته شده و معروف و پر طرفدار) مخصوصا برای جذب نیرو در سطح Entry Level آگهی در سایت خودشان نمیگذارند. علت این کار حجم وحشتناکی از تقاضانامه هاست که عملا بررسی دقیق آنها را برای کارگزینی غیر ممکن میکند. در عوض با استفاده از خدمات کاریابی ها فقط تعداد بسیار محدودی که واقعا قابلیت استخدام دارند برای مصاحبه به شرکت معرفی میشوند. برای جستجوی کاریابی ها از کلمات کلیدی Career Agency Employment Agency Staffing Agency و مشابه آنها استفاده کنید.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-22

(2015-02-21 ساعت 22:26)dadgw2 نوشته:  سلام دوستان کسی هست که ایده ای داشته باشه در مورد اینکه از چه راه هایی میشه توی همین ایران به دلار آمریکا (به جای ریال بی ارزش خودمون) پول در بیاریم که پس فردا رفتیم نتیجه ی سه سال کارمون نشه خقوق یک ماه یه کارگز تو اونجا!
البته راه های اینترنتی رو میدونم زیاد هست ولی احیانا اگه راه های دیگه ای هم میشناسین اعلام کنین
اجرتون با سید الشهدا!

بخاطر بی ارزش شدن پول ایران در حال حاضر بهترین کار صادرات هر چه بدستتان می آیند به هر کشوری که دستتان میرسد است!! چون در مقابل جنس به ارزش ریال ایرانی پول خارجی تحویل خواهید گرفت.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - reza.aa - 2015-02-23

اول خسته نباشید به همه عزیزانی که میان پیج به این خلوتی اما مهم و دیگران رو راه نمایی میکنن

من فوق دیپلم الکترونیکم و تغریبا تو رته خودم واردم . بیشتر نرم افزارهای طراحی شماتیک و pcb و برنامه نویسی به زبان های c , Bascom و همینطور کار با میکروکنترلرهای AVR ,8051. PIC رو کاملا مسلط هستم . و تا الان چندین پروژه پژوهشی و نیمه صنعتی رو طراحی و اجرا کردم.
کار با تابلو روان (تابلو LED) رو کاملا مسلط هستم .الان تو یه پتروشیمی در شغل ابزاردقیق مشغول به کار هستم البته سمت استادکاری دارم که اینجا سمت پایینی محسوب میشه چون تواین شغل تازه کارم. قبلا کار اسمبل کردن بردهای الکترونیکی انجامدادم و میشه گفت پله پله اومدم بالا میدونم بعد از ورود به امریکا مستقیما نمیتونم برم سر شغل خودم .اما دوست دارم تجربه دوستانی که وضعیت شابه من داشتن رو بشنوم شاید بتونه کمکم کنه نقطه شروع رو به خوبی انتخاب کنم

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-24

(2015-02-23 ساعت 18:56)reza.aa نوشته:  اول خسته نباشید به همه عزیزانی که میان پیج به این خلوتی اما مهم و دیگران رو راه نمایی میکنن

من فوق دیپلم الکترونیکم و تغریبا تو رته خودم واردم . بیشتر نرم افزارهای طراحی شماتیک و pcb و برنامه نویسی به زبان های c , Bascom و همینطور کار با میکروکنترلرهای AVR ,8051. PIC رو کاملا مسلط هستم . و تا الان چندین پروژه پژوهشی و نیمه صنعتی رو طراحی و اجرا کردم.
کار با تابلو روان (تابلو LED) رو کاملا مسلط هستم .الان تو یه پتروشیمی در شغل ابزاردقیق مشغول به کار هستم البته سمت استادکاری دارم که اینجا سمت پایینی محسوب میشه چون تواین شغل تازه کارم. قبلا کار اسمبل کردن بردهای الکترونیکی انجامدادم و میشه گفت پله پله اومدم بالا میدونم بعد از ورود به آمریکا مستقیما نمیتونم برم سر شغل خودم .اما دوست دارم تجربه دوستانی که وضعیت شابه من داشتن رو بشنوم شاید بتونه کمکم کنه نقطه شروع رو به خوبی انتخاب کنم

از قضا من فکر میکنم که اگر زبانتان خوب باشد و بدونید که در چه سایتهایی و در کدام بخش از آمریکا دنبال کار بگردید، از همان اول میتونید برید سر کار مرتبط.
توصیه من این هست که با این تجربه و تخصص وقتتان رو در مشاغل غیر مرتبط به امید اینکه برای شما سابقه کار خواهند شد و در آینده کمک خواهد کرد، هدر ندید چون در عرض یکی دو سال براحتی هر چه بلد هستید فراموش کرده و عملا راهی برای ورود به عرصه مرتبط برای شما نخواهد بود.
قبول داردم که کمی سخت است ولی بشدت تمام روی دو مورد کار کنید:

1- زبان، مخصوصا لیسینینگ (اگه حرف کارفرما رو متوجه نشید، دانشمند هم باشید استخدامتون نمیکنند!)

2- کشف اینکه در کدام شهر یا بخشهای آمریکا صنایع مرتبط با کار شما زیاد است تا مستقیما به آن شهر مهاجرت کنید و وقتتان را در جاهای دیگر تلف نکنید.
بهترین راهنما هم جستجوی کار در سایتهای مختلف است تا ببینید که اکثرا کدام شرکتها و در کدام شهرها استخدام دارند.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Leon215 - 2015-02-24

(2015-01-30 ساعت 16:44)ehsanhss نوشته:  سلام دوستان
تو آمریکا شغل پخش روزنامه و تراکت هم هست ؟!
فکر میکنم یکی از بهترین شغل های دانشجویی باشه

سلام
ساعت كار ٢ تا ٦ صبح. درآمد ١٢٠٠ تا ١٥٠٠ $

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Shahabpk - 2015-02-24

عجب گل گفتی یامی جان!
من 3-4 ماه بیشتر نیست اینجام! بیشتر از 2000 تا اپلیکیشن پر کردم! بعضیاشون انقدر سوال داشت که ساعت ها طول میکشید! با اون همه مدرک که از ایران با خودم آورده بودم ، هیچ فایده ای نداشت! تا اینکه دو سه هفته پیش یکی از دوستامونو دیدم تو یک مهمونی ، از سوال کرد کار پیدا کردی؟ گفتم نه! گفت برات فرقی میکنه که چکار کنی؟ گفتم اوایل برام مهم بود ، ولی الان دیگه فقط داشتن شغل مهمه! یک آدرس اینترنتی داد گفت بقیشو ول کن فقط برو این شغل را اپلای کن بعد به من خبر بده! شغلی که پیشنهاد کرد تا حالا تو عمرم ندیده بودم! به قول خودشون entry level بود! نمیدونم درسته اینجا بگم چی بود یا نه ؟ ولی فعلا اسمشو نمیارم! خلاصه یک هفته بعد دیدم خبری نشد ، زنگ زدم که پیگیری کنم ، گفت ببخشید ، یادم رفت برم بگم! یادآوری کرد که هرچی ازم پرسیدن بگم بله میتونم انجام بدم! دو ساعت بعد یکی زنگ زد برای مصاحبه دعوتم کرد! با 4 تا سوال الکی استخدامم کردن! الان سه هفته هم هست که سر کارم! 4 روز اول برام دوره ی آموزشی گذاشتن و برای همون 4 روز هم حقوق دادن! پایین ترین سطح حقوق قانونی این ایالت رو داره ، حدود 12 درصد هم ازش مالیات بر میدارن ولی همینشم خوبه. دیگه دلار 3500 تومنی خرج نمیکنی! البته طبیعتا کافی نیست ، ولی از بیکاری خیلی بهتره! چند روز بعد از همون دوستمون پرسیدم چکار کردی؟ گفت هیچی اسمتو بردم دادم گفتم این پسر خاله منه ، آدم خوبیه ، تازه اومده ، نیاز به پول داره ، جایی نمیشناسنش بهش کار نمیدن! اگه میشه استخدامش کنین! جالبه که خودش فقط یک لول از من بالاتره خیلی کاره ای هم نیست! اما حرفشو قبول کرده بودن!

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - yami - 2015-02-24

شهاب جان، تبریک میگم...

متاسفانه واقعیت دردناکی هست و برای ایرانیها با تصورات ایده الی از قانونمداری جامعه امریکا، ضد حال بزرگی است.

بدتر از همه وقتی است که متوجه میشی چقدر راحت تقاضای یک فرد رو بخاطر خارجی یا خاورمیانه ای بودن پرت میکنن سطل اشغال و البته چنان حرفه ای هم هستن که بواسطه قوانین سفت و سخت ضد تبعیض دچار مشکل نشن و اب از اب هم تکان نخوره.

جای سخت کار انجاست که در ایران میشد با پرداخت شیتیل و چرب کردن سیبیل کارهایی کرد ولی اینجا انهم نمیشه!!

راستی چه کاری پیدا کردی؟؟؟ کدام ایالت؟ 12% مالیات!!!!!?????

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - rahbar - 2015-02-25

------------------