مهاجرسرا
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ (/thread-4231.html)

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - alirz - 2015-03-27

سلام به همگی دوستان،امیدوارم در اردیبهشت امسال،یه خبر خوب برای همگی اتفاق بیفته
یه سوال،با فوق لیسانس مدیریت بازرگانی-گرایش مالی و حدود 5 سال سابقه کار بانک،چه شغلهایی میشه در امریکا پیدا کرد؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - ebrahim1e - 2015-04-17

سلام دوستان
با مدرک فوق لیسانس نربیت بدنی و مدرک مربیگری A فوتبال می تونم یک کار در شروع ورودم پیدا کنم؟؟؟؟؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - soheilbadami - 2015-04-17

(2015-04-17 ساعت 00:26)ebrahim1e نوشته:  سلام دوستان
با مدرک فوق لیسانس نربیت بدنی و مدرک مربیگری A فوتبال می تونم یک کار در شروع ورودم پیدا کنم؟؟؟؟؟

اگه زبانتون هم در حد بوندسلیگا باشه Smile امید هست

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - amjad - 2015-04-17

(2015-03-27 ساعت 20:19)alirz نوشته:  سلام به همگی دوستان،امیدوارم در اردیبهشت امسال،یه خبر خوب برای همگی اتفاق بیفته
یه سوال،با فوق لیسانس مدیریت بازرگانی-گرایش مالی و حدود 5 سال سابقه کار بانک،چه شغلهایی میشه در آمریکا پیدا کرد؟

هیچی ، مدرکتون که اول باید توسط یه موسسه معتبر اینکاره ارزیابی بشه و تائید - سیستم بانکداری اسلامی بدون ربا هم رزومه پر کن هست ولی کاربردی نداره
زبان انگلیسی تون هم که....؟

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - alirz - 2015-04-17

(2015-04-17 ساعت 18:30)amjad نوشته:  
(2015-03-27 ساعت 20:19)alirz نوشته:  سلام به همگی دوستان،امیدوارم در اردیبهشت امسال،یه خبر خوب برای همگی اتفاق بیفته
یه سوال،با فوق لیسانس مدیریت بازرگانی-گرایش مالی و حدود 5 سال سابقه کار بانک،چه شغلهایی میشه در آمریکا پیدا کرد؟

هیچی ، مدرکتون که اول باید توسط یه موسسه معتبر اینکاره ارزیابی بشه و تائید - سیستم بانکداری اسلامی بدون ربا هم رزومه پر کن هست ولی کاربردی نداره
زبان انگلیسی تون هم که....؟

زبان انگلیسیم در حد رفع احتیاجات ضروری خوبه،و البته در حال ارتقا،

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - amjad - 2015-04-19

(2015-04-17 ساعت 21:00)alirz نوشته:  زبان انگلیسیم در حد رفع احتیاجات ضروری خوبه،و البته در حال ارتقا،
احتیاجات ضروری یعنی میتونی توی یه رستوران دستور غذا بدی یا در فروشگاه خرید کنی - خیلی کمه اینجا میای میخوره تو ذوغت
لطفا پیشنهاد منو جدی بگیرین
1- تا میتونید به اخبار شبکه های امریکائی گوش کنید - یکماه اول اصلا نمیفهمید به چه زبونی صحبت میکنن ولی عیب نداره ادامه بدین تا گوشتون با تلفظ ها آشنا بشه
2- موثر ترین روش یادگیری خوندن متنهای انگلیسی هست - از پرینت سایت روزنامه های امریکا و از پاراگرافهای کوچک و ساده شروع کنید

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Pouya1234 - 2015-04-21

با سلام خدمت دوستان گرامی
چند سوال داشتم و ممنون میشم اگر دوستانی اطلاعاتی دارند در اختیار بنده قرار بدهند.
1- آیا داشتن یک فروشگاه اینترنتی و یا سایت آگهی جواز خاصی میخواد؟کسی که گرین کارت داشته باشه میتونه این کار رو بکنه؟مالیاتش به چه صورت هست؟
2-با داشتن گرین کارت،برای وارد کردن کالا از یک کشور دیگر باید جواز خاصی تهیه کرد یا فقط با پرداخت حق گمرک میشه این کار رو انجام داد؟مثلا اقلام کوچک مثل اکسستوری موبایل و...
3-معاملات فارکس در آمریکا قانونی است؟مالیت دارد؟
این سوالات رو در بخش دیگیری پرسیدم اما متاسفانه کسی پاسخگو نبود.

ممنون از دوستان

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - soheilbadami - 2015-04-21

(2015-04-21 ساعت 09:36)Pouya1234 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی
چند سوال داشتم و ممنون میشم اگر دوستانی اطلاعاتی دارند در اختیار بنده قرار بدهند.
1- آیا داشتن یک فروشگاه اینترنتی و یا سایت آگهی جواز خاصی میخواد؟کسی که گرین کارت داشته باشه میتونه این کار رو بکنه؟مالیاتش به چه صورت هست؟
2-با داشتن گرین کارت،برای وارد کردن کالا از یک کشور دیگر باید جواز خاصی تهیه کرد یا فقط با پرداخت حق گمرک میشه این کار رو انجام داد؟مثلا اقلام کوچک مثل اکسستوری موبایل و...

ممنون از دوستان
1 خیر جوازی نمیخواد- یک حساب بانکی قانونی میخواد و در بعضی موارد ثبت یک شرکت و ادرس مشخص.
مالیات در امریکا بر حسب میزان درامد هست و مقدارش بسته به استیت شما.

2 بله واردات و صادرات نیاز به چند مجوز از چند جای مختلف داره و کشور مبدا هم مهم هست به سایت www.commerce.gov مراجعه کنین

3 برخی از اشکال اون قانونی است به شرطی که با بروکر رجیستر شده در امریکا کار کنین که خودشون میدونن چه معاملاتی رو میشه انجام داد. مالیات بر حسب درامد.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Pouya1234 - 2015-04-21

(2015-04-21 ساعت 10:20)soheilbadami نوشته:  
(2015-04-21 ساعت 09:36)Pouya1234 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی

ممنون از دوستان
1 خیر جوازی نمیخواد- یک حساب بانکی قانونی میخواد و در بعضی موارد ثبت یک شرکت و ادرس مشخص.
مالیات در آمریکا بر حسب میزان درامد هست و مقدارش بسته به استیت شما.

2 بله واردات و صادرات نیاز به چند مجوز از چند جای مختلف داره و کشور مبدا هم مهم هست به سایت www.commerce.gov مراجعه کنین

3 برخی از اشکال اون قانونی است به شرطی که با بروکر رجیستر شده در آمریکا کار کنین که خودشون میدونن چه معاملاتی رو میشه انجام داد. مالیات بر حسب درامد.

ممنون از پاسخ سریع شما
شما بروکر قانونی در آمریکا سراغ دارید؟من چندید جا مطاله کردم که معاملات فارکس شمال مالیات نمیشود.شما اطلاعاتی در این زمینه دارید؟یا مرجع معتبر؟
باز هم ممنون

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - قصه گو - 2015-04-22

يه چيزي خيلي برام جالبه: تا توي ايران هستيم ، ميگيم اگه شده توي آمريكا زمين بشورم، ولي كار مي كنم، كار كه عار نيست. اما تا مي رسيم يادمون ميوفته كه توي ايران مهندس بوديم و دانشگاه رفته ايم و هر كاري رو قبول نمي كنيم. وقتي دنبال كار مي گشتم ، يه خانم ايراني بودن كه به مهاجرين در اين زمينه كمك مي كردند، بهم گفتن كارهايي رو كه به ساير مهاجرين پيشنهاد ميدن ، جرأت نمي كنن به ايراني ها بگن. كارهايي مثل نظافت در هتل. گفت همه مي خوان كار دفتري داشته باشن !!
يكي از ترس هاي ما هم ندانستن زبانه. خيلي ها از توي فروشگاه هايي مثل Ross زبانشون خوب شده. ميگفتن ما هم هيچي بلد نبوديم، اما كمكمون كردند و الان هم هر مشكلي داشته باشيم باز هم كمك مي كنند و تنها نيستيم.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - soheilbadami - 2015-04-22

(2015-04-21 ساعت 10:44)Pouya1234 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='596666' dateline='1429595433']
[quote='Pouya1234' pid='596642' dateline='1429592779']

ممنون از پاسخ سریع شما
شما بروکر قانونی در آمریکا سراغ دارید؟من چندید جا مطاله کردم که معاملات فارکس شمال مالیات نمیشود.شما اطلاعاتی در این زمینه دارید؟یا مرجع معتبر؟
باز هم ممنون

نه دوست عزیز مگه میشه در امریکا چیزی بدون مالیات باشه . اونها همون غیر امریکاییها هستن که بعضا در کار پولشویی اند و خارج از 50 استیت امریکا هستن و روزی چندتاشون هم با پول مردم فرار میکنن !
بروکر ها :
http://www.dailyforex.com/forex-brokers/us-forex-brokers

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - soheilbadami - 2015-04-22

(2015-04-22 ساعت 08:28)قصه گو نوشته:  يه چيزي خيلي برام جالبه: تا توي ايران هستيم ، ميگيم اگه شده توي آمريكا زمين بشورم، ولي كار مي كنم، كار كه عار نيست. اما تا مي رسيم يادمون ميوفته كه توي ايران مهندس بوديم و دانشگاه رفته ايم و هر كاري رو قبول نمي كنيم. وقتي دنبال كار مي گشتم ، يه خانم ايراني بودن كه به مهاجرين در اين زمينه كمك مي كردند، بهم گفتن كارهايي رو كه به ساير مهاجرين پيشنهاد ميدن ، جرأت نمي كنن به ايراني ها بگن. كارهايي مثل نظافت در هتل. گفت همه مي خوان كار دفتري داشته باشن !!
يكي از ترس هاي ما هم ندانستن زبانه. خيلي ها از توي فروشگاه هايي مثل Ross زبانشون خوب شده. ميگفتن ما هم هيچي بلد نبوديم، اما كمكمون كردند و الان هم هر مشكلي داشته باشيم باز هم كمك مي كنند و تنها نيستيم.
دوستی داشتم که همین عبارت شستن زمین و توالت رو میگفت ! اما 1 بار به عمرش دستشویی خونه ش رو هم نشسته بود و کسی میومد برای اینکاراش. بلا نسبت همگی ما ایرانیها حرف خوب میزنیم ولی 1 ساعت بعدش یادمون میره.دیدید بچه هامون رو مثلا چطوری تنبیه میکنیم ؟! " میییکشمت ! 2 روز از اتاق نمیای بیرون ! یا هزار تا تهدید دیگه ولی یکساعت بعد .... Big Grin
به نکته درستی اشاره کردین. زبان 99 درصد چالش مهاجر ایرانیست برای کار کردن و متاسفنه اما از فروشگاه راس کسی زبان یاد نمیگیره از نظر من. بسیاری از ملل هستن اینجا که با 50 کلمه انگلیسی که بلدن صحبت میکنن و روزگار میگذره اما بعد از مدتی متوجه میشیم که این اون زبان دانستنی نیست که بدردخور باشه گرچه هیچ امریکیی هم اینو به روتون نمیاره و در ظاهر کمک هم میکنه اما هر دو میدونن که ارتقایی کاری در کار نیست

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - غلام دلخوش - 2015-04-28

ببخشید دو تا سوال داشتم امیدوارم کسی باشه که بتونه راهنماییم کنه من رشته اصلیم برقه و الان هم تو یه شرکت پیمانکاری که بیشتر تو کارهای توزیع فعالیت داره دارم کار میکنم و 2 سالی هم هست به طور پاره وقت تو زمینه فروش گیاهان دارویی فعالیت دارم خواستم اول بدونم تو آمریکا بازار کار تو رشته برق چطوره با سابقه ای که خیلی تخصصی هم نباشه چون اینجا بیشتر کارها را بدون تخصص ویا با آموزش کم قابل میشه انجام داد و سوال دوم تو زمینه گیاهان دارویی اونجا بازار کار چطوره

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - Iran0098 - 2015-05-10

سلام. آیا یک دامپزشک که از ایران مدرک دارد ( شنیدم که امریکا مدارک مدیکال رو قبول نمی کند و حتما باید در امریکا مدرک بگیری ) می تواند به عنوان رزیدنت کار کند ؟ خواهشا جواب دهید.

RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - demented - 2015-05-14

دوستان جویای کار ، اگر و تنها اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید با همون مدرک ایران هم کار مرتبط با رشته و حقوق متناسب پیدا میکنید البته فراموش نشه که داشتن اطلاعات در زمینه کاری مربوطه و توانایی در انجام کار هم خیلی مهمه .