مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - omidb - 2012-07-05

(2012-07-05 ساعت 19:18)payan نوشته:  سلام به دوستان
دوستان راهنمائی کنید.
ما میتونیم شش ساک که هر کدام 23 کیلو باشند رو بدیم به بار هواپیما .
حال اگر ما چهار ساک که وزنهائی بین 20-28 دارند بدیم به بار، مازاد 23 کیلو با توجه به اینکه هنوز جمع بارهای ما حدوداً 40 کیلو کمتر از حد مجاز هست، اضافه بار محسوب میشه یا نه

با سلام، به دلیل حفظ سلامتی کارگران حمل کننده چمدان ها شما مجاز به حمل حداکثر 23 کیلو در هر ساک میباشید و ارتباطی با مجموع بار ندارد

عیدتون مبارک - یاشار و ماری - 2012-07-06

سلام
یک. می خواستم تقارن اعیاد نیمه شعبان، 4th of July و کشف Higgs boson رو به امت مسلمان و نامسلمان، همیشه در صحنه و همیشه پشت صحنه تبریک و تهنیت عرض کنم.
دو. یارو تو یک قسمت از مرکز تحقیقاتی CERN کار می کنه. زیر دستش 3000 تا دانشمند مشغول هستن. با خودم می گفتم اگه 3000 تا گوسفند زیر نظر من می چریدن دیگه خدا رو بنده نبودم چه برسه که رییس 3000 تا دانشمند باشم. بعضی ها واقعاً جنبه دارن Tongue
سه. برای دیدن وضعیت صندلی های شرکت های هواپیمایی و اینکه کدوم صندلی ها بهتر هستن من هم سایت Seatguru رو پیشنهاد می کنم که قسمتی از سایت trip - advisor هستش. البته فیل سایت trip - advisor رو تو ایران تر کرده بودن ولی هنوز فیل سایت seatguru رو شایسته تر شدن نمی دیدن. مگه اینکه اخیراً متوجه شده باشن اطلاع از وضعیت چیدمان صندلی های هواپیما ممکنه باعث بیدار شدن نفس اماره بشه و فیل این سایت رو هم به مقام تر شدن برسونن.
چهار. تا اونجایی که یادم می یاد تو ایران نگهبان در ورودی خودش به اندازه همون کسی که تو بند 2 گفتم ابهت داشت و باید نازشو می کشیدی حالا چه برسه به اونی که قراره کارت پرواز صادر کنه. ما که داشتیم می اومدیم تقریباً کل هواپیما رو حفظ بودیم. رفتیم به یارو گفتیم آقا لطفاً صندلی پرواز دوممون رو تو ردیف های فلان تا فلان بده. اون هم گفت حالا ببینم چی می شه. خلاصه رفتیم تو هواپیما دیدیم درست انداخته جلوی توالت، روی بال، تا ما باشیم دیگه جسارت به ساحت مقدس اوشون نکنیم.
پنج. یکی از فامیل هامون (که دو تا خانوم بودن) اخیراً اومده بودن یه کنفرانسی تو آمریکا. از ماشین که پیاده شده بودن از یه آقایی کمک خواستن که کجا برن، اون هم اومد ساک هاشون رو ور داشت و بردشون دم اتاقشون. فردا تو کنفرانس دیده بودن که اون آقاهه سر دبیر کل کنفرانس بوده. این هم از خاطره امروز
شش. ارادتمند
هفت. یاشار و ماری

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-07-06

کسی می دونه کدوم صندلی ها بهتره معمولا؟ سر هواپیما؟ ته هواپیما؟ یا وسط؟ isle یا window?

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hamedhamed - 2012-07-06

(2012-07-06 ساعت 00:14)missi نوشته:  کسی می دونه کدوم صندلی ها بهتره معمولا؟ سر هواپیما؟ ته هواپیما؟ یا وسط؟ isle یا window?

والا واسه من بستگی به هواپیماش داره چون هر چی از موتور دورتر باشم راحت ترمCool

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-07-06

(2012-07-06 ساعت 00:14)missi نوشته:  کسی می دونه کدوم صندلی ها بهتره معمولا؟ سر هواپیما؟ ته هواپیما؟ یا وسط؟ isle یا window?
سلام دوست من ، بله من میدونم ! سر هواپیما ، صندلی خلبان .... Big GrinBig Grin
یعنی این بحث از اون بحث ها بود که ...!!! Tongue

RE: عیدتون مبارک - Orchin - 2012-07-06

(2012-07-06 ساعت 00:08)یاشار و ماری نوشته:  سلام
یک. می خواستم تقارن اعیاد نیمه شعبان، 4th of July و کشف Higgs boson رو به امت مسلمان و نامسلمان، همیشه در صحنه و همیشه پشت صحنه تبریک و تهنیت عرض کنم.
دو. یارو تو یک قسمت از مرکز تحقیقاتی CERN کار می کنه. زیر دستش 3000 تا دانشمند مشغول هستن. با خودم می گفتم اگه 3000 تا گوسفند زیر نظر من می چریدن دیگه خدا رو بنده نبودم چه برسه که رییس 3000 تا دانشمند باشم. بعضی ها واقعاً جنبه دارن Tongue
سه. برای دیدن وضعیت صندلی های شرکت های هواپیمایی و اینکه کدوم صندلی ها بهتر هستن من هم سایت Seatguru رو پیشنهاد می کنم که قسمتی از سایت trip - advisor هستش. البته فیل سایت trip - advisor رو تو ایران تر کرده بودن ولی هنوز فیل سایت seatguru رو شایسته تر شدن نمی دیدن. مگه اینکه اخیراً متوجه شده باشن اطلاع از وضعیت چیدمان صندلی های هواپیما ممکنه باعث بیدار شدن نفس اماره بشه و فیل این سایت رو هم به مقام تر شدن برسونن.
چهار. تا اونجایی که یادم می یاد تو ایران نگهبان در ورودی خودش به اندازه همون کسی که تو بند 2 گفتم ابهت داشت و باید نازشو می کشیدی حالا چه برسه به اونی که قراره کارت پرواز صادر کنه. ما که داشتیم می اومدیم تقریباً کل هواپیما رو حفظ بودیم. رفتیم به یارو گفتیم آقا لطفاً صندلی پرواز دوممون رو تو ردیف های فلان تا فلان بده. اون هم گفت حالا ببینم چی می شه. خلاصه رفتیم تو هواپیما دیدیم درست انداخته جلوی توالت، روی بال، تا ما باشیم دیگه جسارت به ساحت مقدس اوشون نکنیم.
پنج. یکی از فامیل هامون (که دو تا خانوم بودن) اخیراً اومده بودن یه کنفرانسی تو آمریکا. از ماشین که پیاده شده بودن از یه آقایی کمک خواستن که کجا برن، اون هم اومد ساک هاشون رو ور داشت و بردشون دم اتاقشون. فردا تو کنفرانس دیده بودن که اون آقاهه سر دبیر کل کنفرانس بوده. این هم از خاطره امروز
شش. ارادتمند
هفت. یاشار و ماری

یاشاروماری عزیز
درموردبند۴و۵ : آقاجان اینقدرازاینجورچیزها نگوآخه نمی گی ماهم سرخورده وعقده ای بشیم Tongue
اونوقت هراتفاقی بیافتد مقصرشماییدWink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hossein1234 - 2012-07-06

سلام دوستان دو تا سوال :
۱- A number که روی ویزا ها میخوره ، کدوم شماره هست ؟ (چون چند تا شماره رو ویزا هست ) آیا برای ورودش در فرم های دیگه نیاز هست صفر قبلش اضافه کرد ؟
۲- در صورتی که پول مازاد و طلا همراه نداشته باشیم ، موقع ورود در مرز آیا نیازی هست فرمی پر کنیم ؟ آیا کلا فرمی نیاز هست به جز مدارکی که باید همراه داشته باشیم (مثل پاکت زردها) پر کنیم ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - saman22 - 2012-07-06

سلام
من روایت های متعددی از سوشال نامبر اینجا خوندم. بعضی ها می گن باید بعد از ورود به آمریکا به اداره سوشال رفت و فرم پر کرد و بعضی دیگه هم می گن خودش به طور اتوماتیک میاد به آدرسمون. می شه یک نفر که اظلاع داره بگه دقیقا چه جوریه؟ آیا به ایالتی که وارد می شیم بستگی داره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - saman22 - 2012-07-06

دوستان کسی می دونه اگه بخوایم از طریق اروپا بریم به آمریکا آیا ویزای ترانزیت لازم داریم یا نه؟ چون من تو سایت سفارت هلند خوندم که ما ایرانی ها نیاز به ویزای ترنزیت داریم (اگه فرضا بخوایم از آمستردام بریم)؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Amir Hussein - 2012-07-06

دوستان عزیز، برگه ی بیرون از پاکت زرد اگه منگنش باز شده باشه ایراد نداره که؟

(2012-07-06 ساعت 15:42)Amir Hussein نوشته:  دوستان عزیز، برگه ی بیرون از پاکت زرد اگه منگنش باز شده باشه ایراد نداره که؟

نه استاد.
فقط مهم اینکه که خود پاکت سر به مهر بمونه و محتویاتش بیرون نیاد.

1- دوستان. من روایت های متعددی از سوشال نامبر اینجا خوندم. بعضی ها می گن باید بعد از ورود به آمریکا به اداره سوشال رفت و فرم پر کرد و بعضی دیگه هم می گن خودش به طور اتوماتیک میاد به آدرسمون. می شه یک نفر که اطلاع داره بگه دقیقا چه جوریه؟ آیا به ایالتی که وارد می شیم بستگی داره؟

2- کسی می دونه اگه بخوایم از طریق اروپا بریم به آمریکا آیا ویزای ترانزیت لازم داریم یا نه؟ چون من تو سایت سفارت هلند خوندم که ما ایرانی ها نیاز به ویزای ترنزیت داریم (اگه فرضا بخوایم از آمستردام بریم)؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mek - 2012-07-06

(2012-02-09 ساعت 15:57)afshin4749 نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 13:34)tenesi نوشته:  سلام به همه
جدا از بحث تهیه بلیط و ... یه سوال دیگه دارم . هرچند بعید می‏دونم به این تاپیک مربوط بشه اما تاپیک مناسب این سوال رو پیدا نکردم
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود چه مراحلی باید انجام بدیم؟

سلام دوست خوبم ، من فايلي رو دارم كه پاسخ تمام اين سوالاتت رو ميده برات ميفرستم . البته اگه دوست داشتي !!!! Tongue

سلام افشین... این فایلرو میشه برای من بفرستی؟ ممنون میشم واقعا

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Orchin - 2012-07-06

(2012-07-06 ساعت 17:39)mek نوشته:  
(2012-02-09 ساعت 15:57)afshin4749 نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 13:34)tenesi نوشته:  سلام به همه
جدا از بحث تهیه بلیط و ... یه سوال دیگه دارم . هرچند بعید می‏دونم به این تاپیک مربوط بشه اما تاپیک مناسب این سوال رو پیدا نکردم
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود چه مراحلی باید انجام بدیم؟

سلام دوست خوبم ، من فايلي رو دارم كه پاسخ تمام اين سوالاتت رو ميده برات ميفرستم . البته اگه دوست داشتي !!!! Tongue

سلام افشین... این فایلرو میشه برای من بفرستی؟ ممنون میشم واقعا

اگربرای من هم بفرستید ممنون میشوم یالینک فایل رابرای همه دوستان بگذارید
باسپاس

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Us1346 - 2012-07-06

سلام دوستان:
من از این به بعد سر و کارم بیشتر با این تاپیکه.فکر کنم لاتاری هر چه جلوتر میره سختتر میشه!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-07-06

(2012-07-06 ساعت 15:51)saman22 نوشته:  2- کسی می دونه اگه بخوایم از طریق اروپا بریم به آمریکا آیا ویزای ترانزیت لازم داریم یا نه؟ چون من تو سایت سفارت هلند خوندم که ما ایرانی ها نیاز به ویزای ترنزیت داریم (اگه فرضا بخوایم از آمستردام بریم)؟

دوست من ، شما وقتي تو امستردام پياده ميشي ، تو ترمينال اينترنشنال هستي و گيت رو عوض ميكني براي هواپيماي بعدي. و پاسپورت شما چك نميشه كه ويزا بخواد. مگر اينكه بخواي از ترمينال خارج بشي.
اگه غير از اين هست دوستان تصحيح كنند.