مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-10-22

(2013-10-22 ساعت 10:29)Ramin geologist نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 10:13)MEHDIREZAEI نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 16:25)امير جو نوشته:  
(2013-10-17 ساعت 21:36)sce نوشته:  امروز(17 اکتبر ) مجددا و بعد از 34 روز از ورودمون به اداره سوشال رفتبم.مجددا درخواست سوشال رو کردیم و این بار کارمند مربوطه علاوه بر ثبت اطلاعات ما در سیستم،رسیدی هم مبنی بر پذیرفته شدن درخواست ما داد.چیزی که در مراجعه اول ما به ما
برای ما دقیقا سر 2 هفته اومد یک کارت کوچک که شماره داره. البته برا بچه یک هفته بعدش اومد. نمی دونم چرا . برای گواهینامه من به مرکز روزنبرگ رفتم 30 دقیقه کارم انجام شد با احتساب امتحان شهر جاش کمی دور بود ولی ارزش داشت چون روز قبلش 4 ساعت تو بلف 8 الاف شدم کارم هم تموم نشد روز بعدشم شهر امتحان دادم اگه اشنا داری حتما برو اونجا خیلی خوبه رفتار کارکناش هم خیلی خوبه
درود دوست عزیز
منم امروز رفتم سوشال نورس وست کخه خیلی شلوغ بود و فرم ها رو پر کردیم و رسید داد و گفت تا دو هفنه دیگه میاد تا ببینیم پی میشه.
شاپور جان چرا گواهینامه بین المللی نگرفتی من الان دو هفته هست رانندگی می کنم و چقدر هم رانندگی اینجا شبیه تهرانه؟!!!

آقا مهدی
تو هیوستن با گواهینامه بین المللی می شه رانندکی کرد؟
یکی از دوستان من که اونجاست بهم گفت نگیر چون فقط تو کالیفرنیا می تونی ازش استفاده کنی!!!
والا من با همون گواهينامه بين المللي ماشين خريدم بیمه کردم 2 ماهم رانندگی کردم خیلیم عالی!Big Grin

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - MEHDIREZAEI - 2013-10-22

(2013-10-22 ساعت 10:38)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-10-17 ساعت 21:36)sce نوشته:  امروز(17 اکتبر ) مجددا و بعد از 34 روز از ورودمون به اداره سوشال رفتبم.مجددا درخواست سوشال رو کردیم و این بار کارمند مربوطه علاوه بر ثبت اطلاعات ما در سیستم،رسیدی هم مبنی بر پذیرفته شدن درخواست ما داد.چیزی که در مراجعه اول ما به ما
برای ما دقیقا سر 2 هفته اومد یک کارت کوچک که شماره داره. البته برا بچه یک هفته بعدش اومد. نمی دونم چرا . برای گواهینامه من به مرکز روزنبرگ رفتم 30 دقیقه کارم انجام شد با احتساب امتحان شهر جاش کمی دور بود ولی ارزش داشت چون روز قبلش 4 ساعت تو بلف 8 الاف شدم کارم هم تموم نشد روز بعدشم شهر امتحان دادم اگه اشنا داری حتما برو اونجا خیلی خوبه رفتار کارکناش هم خیلی خوبه
درود دوست عزیز
منم امروز رفتم سوشال نورس وست کخه خیلی شلوغ بود و فرم ها رو پر کردیم و رسید داد و گفت تا دو هفنه دیگه میاد تا ببینیم پی میشه.
شاپور جان چرا گواهینامه بین المللی نگرفتی من الان دو هفته هست رانندگی می کنم و چقدر هم رانندگی اینجا شبیه تهرانه؟!!!

آقا مهدی
یکی از دوستان من که اونجاست بهم گفت نگیر چون فقط تو کالیفرنیا می تونی ازش استفاده کنی!!!
والا من با همون گواهينامه بين المللي ماشين خريدم بیمه کردم 2 ماهم رانندگی کردم خیلیم عالی!Big Grin
آره بابا منم هم برا بیمه استفاده کردم و هم باهاش حساب بانکی باز کردم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - امير جو - 2013-10-22

(2013-10-22 ساعت 10:48)MEHDIREZAEI نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 10:38)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 16:25)امير جو نوشته:  برای ما دقیقا سر 2 هفته اومد یک کارت کوچک که شماره داره. البته برا بچه یک هفته بعدش اومد. نمی دونم چرا . برای گواهینامه من به مرکز روزنبرگ رفتم 30 دقیقه کارم انجام شد با احتساب امتحان شهر جاش کمی دور بود ولی ارزش داشت چون روز قبلش 4 ساعت تو بلف 8 الاف شدم کارم هم تموم نشد روز بعدشم شهر امتحان دادم اگه اشنا داری حتما برو اونجا خیلی خوبه رفتار کارکناش هم خیلی خوبه
درود دوست عزیز

آقا مهدی
آره بابا منم هم برا بیمه استفاده کردم و هم باهاش حساب بانکی باز کردم
به هر حال باید یک روزی گواهینامه ایالتی بگیرید ضمن اینکه خیلی جاها از شما id card مخوان که گواهینامه میتونه این مشکل و حل کنه یا اگه بخواهید سفر کنید نیاز نیست پاسپورت و گرین کارت و با خودتون حمل کنید(البته داخل امریکا) با گواهینامه بین المللی به طور محدود میتونید رانندگی کنید. من اولین کاری که کردم گرفتن گواهینامه بود حتی قبل از باز کردن حساب بانکی اینم پیشنهاد فامیلم بود که اینجا زندگی میکنه به قول معروف اینجا گواهینامه از نان شب واجبتره

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-10-23

(2013-10-17 ساعت 21:36)sce نوشته:  

سلام.خوبی داداش ؟جا افتادی یا نه ؟
من گواهی نامه خودم رو ترجمه کردم.اما مشکل من با این میزبان محترمه.به قول ایشون نمی شه با این گواهی نامه های ایرانی رانندگی کرد.Big Grin
ایشون خودش رو یه تگزاسیه اصیل می دونی و ارادتش به این سرزمین یه چیزه عجیبیه.در کل تونستیم ایشون رو راضی کنیم و الان 2 3 روزی میشه که یه دوری تو خیابونا میزنیم.فعلا از سوشال خبری نیست و این یعنی هیچ.داریم به بیکاری و بی عاری عادت می کنیم.
فعلا حرفی واسه گفتن ندارم.چون کاری واسه انجام دادن ندارم.Big Grin
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-10-23

(2013-10-17 ساعت 21:36)sce نوشته:  ا
برای گواهینامه من به مرکز روزنبرگ رفتم 30 دقیقه کارم انجام شد با احتساب امتحان شهر جاش کمی دور بود ولی ارزش داشت ...

دوست عزیز می تونم آدرس این دفتر رو به من هم بدین.من از روی مپ همچین مرکزی که شما می گین رو پیدا نمی کنم.من تو ریچموند اقامات دارم و اگه این جایی که میگین تو روزنبورگ باشه واقعا عالیه.من نزدیک ترین مرکزی رو که پیدا کردم توی 8 قرار داره.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2013-10-23

(2013-10-23 ساعت 06:25)sce نوشته:  
برای گواهینامه من به مرکز روزنبرگ رفتم 30 دقیقه کارم انجام شد با احتساب امتحان شهر جاش کمی دور بود ولی ارزش داشت ...

دوست عزیز می تونم آدرس این دفتر رو به من هم بدین.من از روی مپ همچین مرکزی که شما می گین رو پیدا نمی کنم.من تو ریچموند اقامات دارم و اگه این جایی که میگین تو روزنبورگ باشه واقعا عالیه.من نزدیک ترین مرکزی رو که پیدا کردم توی 8 قرار داره.
موفق باشین.
آدرسش اینه:
28000
Southwest Freeway
Rosenberg, TX 77471

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - امير جو - 2013-10-23

(2013-10-23 ساعت 09:27)IMMI نوشته:  
(2013-10-23 ساعت 06:25)sce نوشته:  

موفق باشین.
آدرسش اینه:
28000
Southwest Freeway
Rosenberg, TX 77471
این آدرس درسته این سایتم چک کن کمکت میکنه
http://www.txdps.state.tx.us/administration/driver_licensing_control/rolodex/search.asp
در قسمت city . روزنبرگ رو انتخاب کنید ادرس و زمان بندی دقیق هم میتونید چک کنید

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - adambarfi - 2013-10-23

و این نیز بگذرد بار دگر روزگار چون شکر آید

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2013-10-24

Carfax و VINs :
Carfax مورد اعتماد ترین سرویس ارائه دهنده اطلاعات مربوط به سابقه خودروها در آمریکاست که سالانه میلیون ها نفر برای خرید خودرو از این سرویس استفاده میکنند. این اطلاعات در مورد کلیه خودروهای کارکرده و کامیون های سبک مدل 1981 به بعد در دسترس است. برای استفاده از این سیستم کافیست شماره شناسایی منحصر بفرد هر خودرو یعنی VINs را وارد کنید تا اطلاعات مورد نیازتان از میان بیش از ده میلیارد پرونده دیتابیس موجود نمایش داده شود. برخی از اطلاعاتی که از طریق این سیستم ممکن است بدست ‌آید از این قرارند: رده بندی خودرو با عنوان تصادفی یا اوراقی ، سابقه پوسیدگی ، سابقه تصادفات ، میزان کارکرد ماشین ، سابقه لمون (بازپس گیری خودرو توسط کارخانه بدلیل نقص فنی در تولید) ، تعداد مالکین ، شاخصه های تصادفات از قبیل استفاده از کیسه هوا ، انتشار نتایج معاینه های فنی ایالتی ، سوابق تعمیرات و سرویس ها ، موارد استفاده خودرو (تاکسی ، اجاره ، لیز و ...)

(VINs (Vehicle Identification Numbers یک شماره 17 رقمی بسیار پرکاربرد است که بصورت منحصر بفرد برای هر خودرو و کامیون های سبک مدل 1981 به بعد تعبیه شده است. از این شماره میتوان برای بازگشایی اطلاعات تاریخچه ماشین استفاده کرد. همچنین تعمیرگاه ها نیز از این شماره ها برای تشخیص نوع موتور ، دیفرانسیل و ترمز نصب شده توسط کارخانه بر روی خودرو استفاده میکنند. و یا سازمان های اجرای قانون از این شماره ها برای شناسایی و بازیابی خودرو و یا بخش های از خودرو که به سرقت رفته استفاده میکنند. محل عمومی نصب این شماره در خودروها معمولاً به شکل زیر می باشد:
[عکس: vinPlate10.gif]

رتبه بندی هایی که بند نیست در مورد هیوستون بدانیم:

• رتبه 2 از لحاظ آزردگی های روزمره
آخرین تحقیقات در سال 2010 جهت اندازه گیری ناراحتی های روزمره از قبیل گرما ، ترافیک و آفات خانگی نشان می دهد شهرهای جنوبی بالاترین رتبه در وجود عوامل تحریک کننده را دارا می باشند :

Atlanta (No. 1), Houston (No. 2), Washington DC (No. 3), Baltimore (No. 4), Los Angeles (No. 5)

در حالیکه عمدتاً شهرهای شمالی کمترین میزان تحریکات را دارا می باشند:

Rochester (No. 50), Milwaukee (No. 49), Minneapolis (No. 48), Buffalo (No. 47), and Tucson (No. 46)

داده های ملی در 11 گروه بندی جداگانه زیر، ملاک مقایسه متروپلیتن ها در تهیه این رتبه بندی بوده است:
رطوبت، شرایط آب و هوایی، بروز تاخیر در ترافیک و ازدحام؛ متوسط زمان رفت و آمد؛ تعدد تاخیر و لغو پرواز؛ نرخ بی خوابی، بیکاری، گرده ها و آلرژی زا، آفات و کلوپ های کمدی سرانه.

• رتبه 4 پرخطرترین مکان در معرض خطر بلایای طبیعی

پس از اپیدمی گردباد در سال 2011 روزنامه نیویورک تایمز از موسسه BestSperling خواست تا یک رتبه بندی از 379 حوزه متروپلیتن ایالات متحده، بر اساس خطرات گردباد، زلزله، طوفان، سیل، خشکسالی، تگرگ، و حوادث آب و هوایی دیگر مانند باران شدید، برف، گرما و سرما ایجاد کند.
امن ترین نقاط بر اساس این تحقیق :
1. Corvallis, OR
2. Mount Vernon-Anacortes, WA
3. Bellingham, WA
4. Wenatchee, WA
5. Grand Junction, CO
6. Spokane, WA
7. Salem, OR
8. Seattle-Bellevue-Everett, WA
9. Yakima, WA
10. Olympia, WA
خطرناکترین نقاط در این رتبه بندی:
1. Dallas-Plano-Irving, TX
2. Jonesboro, AR
3. Corpus Christi, TX
4. Houston-Sugar Land-Baytown, TX
5. Beaumont-Port Arthur, TX
6. Shreveport-Bossier City, LA
7. Austin-Round Rock, TX
8. Birmingham-Hoover, AL
9. Fort Worth-Arlington, TX
10. Fort Walton Beach-Crestview-Destin, FL

• رتبه ششم بدترین مکانها برای گردبادها

با تجزیه و تحلیل آهنگ های طوفان های گرمسیری برای 100 سال گذشته، کارشناسان در BestSperling رتبه بندی زیر را ارائه داده‌اند در خصوص اینکه در کدام مناطق احتمال آسیب های عمده و اصلی در اثر طوفان وجود دارد:

1. Southeast Florida (Miami-Fort Lauderdale-West Palm Beach)
2. Key West and the Florida keys
3. Southwest Florida (Fort Myers-Naples)
4. West Florida (Tampa-St. Petersburg-Sarasota-Clearwater)
5. Outer Banks islands, NC (Cape Hatteras)
6. Central Texas Gulf coast (Galveston)
7. Central Florida Atlantic coast (Melbourne-Cocoa Beach)
8. Florida Panhandle (Pensacola-Panama City)
9. Central Gulf coast (New Orleans, LA-Biloxi, MS-Mobile, AL)
10. South Texas Gulf coast (Corpus Christi-Brownsville)

شهر جزیره ای گالوستون (Galveston) محل برخی از فاجعه بار ترین طوفان ها در قرن گذشته بوده است. آخرین بار چنین اتفاقی در سال 1989 رخ داد. اما طوفان گرمسیری Allison سبب بارش بسیار سنگین باران در سال 2001 در این منطقه و از جمله مرزهای داخلی هوستون شد.

• رتبه 9 در میزان گرفتگی بینی در شهرهای ایالت متحده

بیست درصد از جمعیت ایالات متحده از احتقان مزمن بینی شبانه رنج می برد. با توجه به مطالعه ملی، 20 مناطق شهری که ساکنان آن بیشتر دچار احتقان شده اند عبارتند از:

1. Oklahoma City, Okla. 11. St. Louis, Mo.
2. Birmingham, Ala. 12. Indianapolis, Ind.
3. New Orleans, La. 13. Richmond, Va.
4. Louisville, Ky. 14. Austin, Texas
5. Memphis, Tenn. 15. Pittsburgh, Pa.
6. San Antonio, Texas 16. Detroit, Mich.
7. Dallas, Texas 17. Columbia, S.C.
8. Charlotte, N.C. 18. Nashville, Tenn.
9. Houston, Texas 19. Tampa, Fla.
10. Philadelphia, Pa. 20. Cincinnati, Ohio

این افراد به این نتیجه رسیدند که "این درست همانگونه است که هستم،" و به عنوان یک نتیجه در طول شب و در روز بعد رنج می برند. دکتر Michael J. Breus معتقد است استفاده از Breathe Right Nasal Strips در هنگام خواب به تنفس بهتر و گشایش بیشتر بینی به عنوان راهکاری بدون دارو کمک شایانی میکند: http://www.breatheright.com/

• رتبه 9 در مردانه ترین شهرهای آمریکا (Americas Manliest Cities 2011)
• رتبه 10 در Most Romantic Cities for Boomers
• رتبه 11 بهترین شهرها برای دورکاری (Teleworking)
• رتبه 16 در بهترین شهر برای بیسبال
• رتبه 16 برای بالاترین قیمت گاز در سال 2005
• رتبه 17 در پر انرژی ترین شهرهای آمریکا (بهداشت، سلامتی و به طور کلی یک سبک زندگی پرانرژی)
• رتبه 17 در رقابت دانشگاه های خصوصی
• رتبه 18 بهترین و بدترین شهرهای آمریکا از نظر جرم و جنایت

Index Murder Rape Robbery Assault Burglary Larceny Auto theft
Houston 5,505.4 8.4 36.3 322.1 447.5 1,042.2 2,897.0 751.9

• رتبه 19 بدترین شهرها برای عفونت های تنفسی
• رتبه 20 بهترین فرودگاه های دنیا در ایجاد کانکشن لیست
• رتبه 21 بهترین شهرها برای سالمندان
• رتبه 22 بیشترین و کمترین مکان های مخاطره آمیز برای سرقت iJacking
• رتبه 25 بی خواب ترین شهرهای 2011
• رتبه 26 استرس زا ترین شهرهای آمریکا 2012
• رتبه 29 شهرهای در لبه عظمت
• رتبه 32 پر ریسک ترین شهرها از لحاظ جرایم آنلاین
• رتبه 36 سالمترین شهرها
• رتبه 39 پر ازدحام ترین شهرها در تعطیلات
• رتبه 48 بهترین و بدترین شهر برای خوابیدن
• رتبه 72 بهترین شهر برای قرارها و دوستیابی
• رتبه 82 شهرهای دارای بیشترین افراد مجرد
• رتبه 105 بهترین مکان برای زندگی 2005

دوستان ساکن هیوستون اگر لطف کنند اطلاعاتی درمورد خدمات تلفن و اینترنت هم در این شهر ارایه کنند. از آنجاییکه سرویس دهی و آنتن دهی اپراتورهای مختلف در آمریکا بسته به شهرها و ایالت ها متفاوته ممکنه با اطلاعاتی که دوستان در فروم های دیگه نوشتن کمی متفاوت باشه.
اطلاعاتی از قبیل اینکه:
چه اپراتوری هایی در هیوستون فعالن و تا چد حد پوشش میدن؟
کدومشون با گوشی های ایران سازگارند؟
تعرفه ها و خدمات رایج آن ها چیست؟
خدمات اینترنتی برای موبایل ها به چه طریق است؟
خدمات اینترنتی برای منازل به چه طریق است؟
سرویس هایی که همراه سیم کارت گوشی هم میدهند کدام ها هستند و گوشی ها در چه حدی می باشند؟
هزینه و خدمات خط تلفن ثابت برای منازل چگونه است؟
هزینه هر کدام از بندهای بالا
ممنون

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Rahro - 2013-10-24

سلام به دوستان،

من بیشتر پست هارو خوندم و دیدم که استودیو۶ رو برای چند هفته اول تا خونه پیدا کردن پیشنهاد میدن. آیا جای مناسب برای یک زوج و یک بچه به قیمت مناسب هم پیدا میشه؟ ما میخوایم خونه بخریم و فکر می‌کنیم تا دو ماه طول بکشه، استودیو واسه مدت طولانی‌ سخت می‌شه. ترجیحا جنوب غرب هیوستون.

سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - talayeh2013 - 2013-10-26

دوستان محبت کنید بگید که در حین رانندگی گواهینامه بین المللی همراه باشه بهتره یا ترجمه گواهینامه؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-10-27

(2013-10-26 ساعت 19:40)talayeh2013 نوشته:  دوستان محبت کنید بگید که در حین رانندگی گواهینامه بین المللی همراه باشه بهتره یا ترجمه گواهینامه؟
گواهینامه بین المللی

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-10-30

قابل توجه دوستان مقیم هیوستون.
برای امتحان کتبی و نیز شهری من هم مرکز روزنبورگ رو بهتون پیشنهاد می کنم.با اینکه کمی دوره اما کارای اداری به سرعت انجام میشه و اگه خوش شانس باشین و قبل از ساعت 2 یا 3 بعد از ظهر بتونین کتبی رو پاس کنین همون روز هم می تونین تست شهر بدین.در غیر ان صورت نهایتا فرداش این کار رو واستون انچام میدن.یه توصیه هم دارم به بچه ها و اونم اینه که حتما هندبوک رو به دقت بخونین و بدونین که امتحان فقط به انگلیسی گرفته میشه.من خودم با اینکه سالها تجربه رانندگی دارم و آیین نامه رو هم تقریبا کامل خونده بودم به صورت کاملا ناپلئونی پاس کردم.8 جواب غلط از 30 سوال مجازه و من دقیقا 8 غلط داشتم.اگه زودتر به 22 جواب صحیح برسین سوالات به صورت اتوماتیک قطع میشه که البته همسر من یه روز بعد از من بدون خوندن کامل گواهی نامه و بدون تجربه رانندگی تونست این تجربه لذت بخش رو به دست بیاره.کلا ضایع شدیم رفت.تاچ صفحه های امتحانیش افتضاحه و باید به زور برین سوال بعد.البته اینو به حساب معیب کوچیک این مرکز بزارین.کلا زیاد سخت نگیرین.راحت باشین،راحت پاس میشه.ولی خدایی سوالای من سخت بود.بگذریم.
امتحان شهری هم تو همون خیابون های اطراف گرفته میشه.امتحان با پارک دوبل شروع میشه که اصلا قابل مقایسه با ایران نیست و خیلی راحته.ضمنا قبل از حرکت بیمه ماشین رو چک میکنن.البته نه به نام.من ماشین میزبانمون رو برده بودم و اصلا سوالی هم نکرد.بعد از پارک دوبل وارد خیابون کناری مرکز میشین که ظاهرا این خیابون مختص همین مرکزه و اونجا از شما می خوان که ماشین رو نگه دارین و دنده عقب برین.بعد از همون خیابون میپیچین دست راست و ادامه ماجرا که باید خوب حواستون باشه.رانندگی با دو دست،توقف کامل در استاپ ساین ها،تغییر لاین و سیگنال زدن به موقع،گردش به چپ در محل های مخصوص رو حتما با دقت انجام بدین.اگه تو این مرکز رفتین،بدونین اگه شما رو بردن به اولین خیابون دست راست اونجا اولین فرمان گردش به چپه و من دقیقا به خاطر همین موضوع بار اول رد شدم.امروز و در روز دوم تونستم پاس کنم و فعلا این مرحله هم از سر ما باز شد.
ضمنا شما میتونین برین و آخر هفته ها در محل امتحان تمرین کنین و دوری هم توی محله ای که گفتم بزنین.جایی غیر از دو یا 3 خیابون مجاور مرکز خواهید رفت.
هر چند گفتن این جمله ها تکراریه.اما خوندش در آینده واسه کسی که شاید بخواد این مرکز بره بد نیست.
موفق باشین.