مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Us1346 - 2012-07-07

دوستان من تقریبا آخر اوگوست میخام برام دالاس
کدوم پرواز ارزونتر در میاد ؟
دوستان من تقریبا آخر اوگوست میخام برام دالاس
کدوم پرواز ارزونتر در میاد ؟
دوستان کسی میدونه که راهی هست که ویزا رو تمدید کنیم و رفتنمون رو عقب بندازم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Omidooo - 2012-07-07

(2012-07-06 ساعت 21:35)hossein1234 نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 12:14)hossein1234 نوشته:  سلام دوستان دو تا سوال :
۱- A number که روی ویزا ها میخوره ، کدوم شماره هست ؟ (چون چند تا شماره رو ویزا هست ) آیا برای ورودش در فرم های دیگه نیاز هست صفر قبلش اضافه کرد ؟
۲- در صورتی که پول مازاد و طلا همراه نداشته باشیم ، موقع ورود در مرز آیا نیازی هست فرمی پر کنیم ؟ آیا کلا فرمی نیاز هست به جز مدارکی که باید همراه داشته باشیم (مثل پاکت زردها) پر کنیم ؟

کسی از دوستان قدیمی نیست جواب بده ؟
hossein1234 جان
1- تو تاپیک شیکاگو که من کامل توضیح دادم. میدونم که اون پست منو خوندی
به خاطر همین حدس میزنم یادت رفته باشه.
2- چه مازاد داشته باشید و چه نداشته باشید یه فرم داخل هواپیما هست که اونو باید پر کنید.
موفق باشی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - parsy631 - 2012-07-08

دوستان عزیز
اگر مقصد نهایی رسیدن به شیکاگو باشد ایا اشکالی دارد برنامه پروازی را جوری بگیریم که به نیویورک وارد شویم و بعد از آنجا یک پرواز داخلی به مقصد شیکاگو؟ می دانم گران تر تمام می شود . ولی به دلیل شرایط پسرم ( اوتیسم ) می خواهم از کلاس کامفورت ترکیش ایر لاین بلیط بگیرم . این کلاس فقط به نیویورک وجود دارد و در پرواز مستقیم استانبول - شیکاگو آن را نداریم . آیا در صورت امکان پذیر بودن این گزینه مدارکمان را باید در نیویورک تحویل دهیم یا در شیکاگو ؟ ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 00:05)parsy631 نوشته:  دوستان عزیز
اگر مقصد نهایی رسیدن به شیکاگو باشد ایا اشکالی دارد برنامه پروازی را جوری بگیریم که به نیویورک وارد شویم و بعد از آنجا یک پرواز داخلی به مقصد شیکاگو؟ می دانم گران تر تمام می شود . ولی به دلیل شرایط پسرم ( اوتیسم ) می خواهم از کلاس کامفورت ترکیش ایر لاین بلیط بگیرم . این کلاس فقط به نیویورک وجود دارد و در پرواز مستقیم استانبول - شیکاگو آن را نداریم . آیا در صورت امکان پذیر بودن این گزینه مدارکمان را باید در نیویورک تحویل دهیم یا در شیکاگو ؟ ممنون
با سلام
با اجازه بزرگترها بلللللللللللللللللللللللللللللللللللللله
میشه خوب هم میشه.مهم ورود به خاک بلاد کفر هستش.بعدش دیگه آزادین هر جا که دوست دارین بمونین و یا هر کار دیگه.گرین کارتتون هم صاف میره به اون آدرسی که دادین.چه خودتون اونجا باشین چه نباشین.مدارک رو هم در اولین فرودگاهی که وارد شدین باید تحویل بدین و احیانا اگر خواستین تغییر آدرس و یا عکس بدین باید همونجا این کار رو بکنین.
من همینقدر میدونم.حالا اگه اساتید نظر دیگه ای دارن بگن تا ما هم آگاه بشیم.
Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-07-08

سلام خدمت دوستان ، دیدم چند روزه که چیزی از تجربیات جدید برای دوستان نگفتم ... وجدان درد گرفتم !!!Big Grin بعد از این چند روز و کلی به این ور و اونور رفتن ، به این نتیجه رسیدم که اینجا تا این سوشیال نازنین ما نیاد ، هیچ کاری نمیشه کرد ( دوستان منظورم ایالت فلوریدا هست و ایالت های دیگه را نمیدونم ) کلاً بعد از رفتن به اداره سوشیال روز بعدش رفتین برای گرفتن اطلاعات در رابطه با گواهی نامه و بعد از کلی پیاده روی و گشتن ، متوجه شدیم که دفتر DMV از اونجا رفته و دیگه اونجا نیست !!!Big Grin در صورتی که در اینترنت هنوز آدرس همونجا بود . و جاتون خالی با سوار شدن یک اتوبوس اشتباه ، 2 ساعت چرخیدیم تو این شهر !!! دقیقاً مثل یه چرخو فلک بود که مارو میچرخوند ...!!! خلاصه دوباره دلمون آروم نشد و فرداش رفتیم یه اداره دیگه و اونجا هم برای گواهی نامه محدود بود که بنا به گواهی نامه های بین المللی صادر میکردند که بما هم گفتند که گواهی نامه ایران را قبول نداریم و تمام ...!! و ما هم دست از پا دراز تر تشریف آوردیم بیرون . راستی من موبایل از شرکت AT&T گرفته بودم با ماهی 25 دلار که دیروز که داشتم با دوست عزیزم Shezem حرف میزدم ، یکدفعه مکالمه قطع شد و برام یه پیغام اومد که شارژ شما تمام شده و دوباره باید شارژ کنید ... امروز که رفتم پیگیری کردم ، فهمیدم که اون 250 دقیقه ای که با 25 دلار در ماه را داریم کلاً حالا چه ما تماس بگیریم و چه بما زنگ بزنن از اعتبار اون 250 دقیقه کم میشه ، یعنی هر کسی بما هم زنگ بزنه برای ما هم پول موفته...!!! من هم رفتم سیم کارت دیگه ای به اسم simple گرفتم و با ماهی 40 دلار میتونی نامحدود حرف بزنی ( فقط داخل آمریکا ) و تازه اینترنت هم داره ... ( توصیه دوست عزیز shezemبود ) Smile خلاصه دیروز هم اومدم یه جایی دیگه و هتلمو عوض کردم و برای این هتل جدیده دارم هفته ای 190 دلار میدم ( تقریباً بدون صبحانه ولی اینترنت داره ) و خیلی از هتل قبلی که برای یک هفته حدود 300 دلار میدادم برام بهتره !!! ( از نظر هزینه ) دوستان اگر دنبال هتل هستین ، حتماً به قیمت های تو سایت هتل توجه کنین ، چون معمولاً قیمت ها بدون در نظر گرفتن مالیات هست ...!! ( البته امیدوارم که دوستان با هماهنگی بیشتری از قبل بیان ... نه مثل ما Tongue ) ... کلاً فکر نمیکنم که تا زمانی که این سوشیال نازنین بر ما نازل نشه ، بتونم اطلاعات مفیدی بهتون بدم ... پس سعی میکنم که سرتونو بیشتر از این درد نیارم Big Grin
مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربستBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 02:52)ghorbat نوشته:  سلام خدمت دوستان ،،،، دیروز که داشتم با دوست عزیزم Shezen حرف میزدم ،،،،،

فقط جهت یادآوری ! نام من SHEZEM هست Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 03:00)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 02:52)ghorbat نوشته:  سلام خدمت دوستان ،،،، دیروز که داشتم با دوست عزیزم Shezen حرف میزدم ،،،،،

فقط جهت یادآوری ! نام من SHEZEM هست Big Grin

عزیز برادر ، استاد بزرگ ... شما به بزرگیه خودت مارو ببخش Big Grin بچگی کردیم Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gulu - 2012-07-08

دوستان عزيز من مي خواستم بدونم اگه ورودمون به يه ايالتي مثل كاليفرنيا باشه و از اونجا درخواست SSN نامبر بديم و بگيريم در ورود بعدي كه سعي داشته باشيم براي كار و زندگي به يه ايالت ديگه بريم بايد در ايالت جديد دوباره درخواست SSN بديم؟ يا SSN يه چيز ثابتي هست كه در همه ايالات مورد قبوله ؟ مثلاً تو ايالت دوم با SSN قبلي مي شه حساب بانكي باز كرد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - houmanes - 2012-07-08

سلام به همه
من امروز رسیدم . کیبورد فارسی ندارم . تو فرودگاه همه چی اروم بود . سوالی باشه در خدمتم
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Rainy - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 09:16)gulu نوشته:  دوستان عزيز من مي خواستم بدونم اگه ورودمون به يه ايالتي مثل كاليفرنيا باشه و از اونجا درخواست SSN نامبر بديم و بگيريم در ورود بعدي كه سعي داشته باشيم براي كار و زندگي به يه ايالت ديگه بريم بايد در ايالت جديد دوباره درخواست SSN بديم؟ يا SSN يه چيز ثابتي هست كه در همه ايالات مورد قبوله ؟ مثلاً تو ايالت دوم با SSN قبلي مي شه حساب بانكي باز كرد؟

دوست عزيز شماره و يا كارت ssn بمنزله شماره ملي است و در سرتاسر ا.م.ر.ي.ك.ا يكسان و مورد قبوله و از روي اون شماره هر جاي كشور باشيد شناخته ميشيد و هر كاري از جمله بازكردن حساب , تقاضاي كار و غيره ميشه باهاش انجام داد.
موفق باشيد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali72 - 2012-07-08

دوستان من ازشرکت AT&T سیم کارت گرفتم 27دلار اما آشغاله .کارایی نداره شما برند دیگری سراغ دارید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 10:42)ali72 نوشته:  دوستان من ازشرکت AT&T سیم کارت گرفتم 27دلار اما آشغاله .کارایی نداره شما برند دیگری سراغ دارید

من زمانی که به آمریکا وارد شدم، همین یک ماه پیش، یک سیم کارت از شرکت SimpleMobile گرفتم که قراردادی نیست. ماهانه ۴۰ دلار می‌دهم برای تکست و مکالمه و اینترنت، همشون هم نامحدود هستند، گوشی هم از خودم داشتم و خیلی خوب هم کار کرد.
اطلاعات بیشتر هم می‌خواهی اینجا یک سر بزن
http://www.mysimplemobile.com/index.aspx
البته من از یک مغازه تلفن فروشی خریدم، تو همون مغازه هم سیم کارت را راه انداختیم. prepaid هست.

(2012-07-08 ساعت 09:33)houmanes نوشته:  سلام به همه
من امروز رسیدم . کیبورد فارسی ندارم . تو فرودگاه همه چی اروم بود . سوالی باشه در خدمتم
موفق باشید

خب به سلامتی، اما کجا رسیدی؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 02:52)ghorbat نوشته:  سلام خدمت دوستان ، دیدم چند روزه که چیزی از تجربیات جدید برای دوستان نگفتم ... وجدان درد گرفتم !!!Big Grin بعد از این چند روز و کلی به این ور و اونور رفتن ، به این نتیجه رسیدم که اینجا تا این سوشیال نازنین ما نیاد ، هیچ کاری نمیشه کرد ( دوستان منظورم ایالت فلوریدا هست و ایالت های دیگه را نمیدونم ) کلاً بعد از رفتن به اداره سوشیال روز بعدش رفتین برای گرفتن اطلاعات در رابطه با گواهی نامه و بعد از کلی پیاده روی و گشتن ، متوجه شدیم که دفتر DMV از اونجا رفته و دیگه اونجا نیست !!!Big Grin در صورتی که در اینترنت هنوز آدرس همونجا بود . و جاتون خالی با سوار شدن یک اتوبوس اشتباه ، 2 ساعت چرخیدیم تو این شهر !!! دقیقاً مثل یه چرخو فلک بود که مارو میچرخوند ...!!! خلاصه دوباره دلمون آروم نشد و فرداش رفتیم یه اداره دیگه و اونجا هم برای گواهی نامه محدود بود که بنا به گواهی نامه های بین المللی صادر میکردند که بما هم گفتند که گواهی نامه ایران را قبول نداریم و تمام ...!! و ما هم دست از پا دراز تر تشریف آوردیم بیرون . راستی من موبایل از شرکت AT&T گرفته بودم با ماهی 25 دلار که دیروز که داشتم با دوست عزیزم Shezem حرف میزدم ، یکدفعه مکالمه قطع شد و برام یه پیغام اومد که شارژ شما تمام شده و دوباره باید شارژ کنید ... امروز که رفتم پیگیری کردم ، فهمیدم که اون 250 دقیقه ای که با 25 دلار در ماه را داریم کلاً حالا چه ما تماس بگیریم و چه بما زنگ بزنن از اعتبار اون 250 دقیقه کم میشه ، یعنی هر کسی بما هم زنگ بزنه برای ما هم پول موفته...!!! من هم رفتم سیم کارت دیگه ای به اسم simple گرفتم و با ماهی 40 دلار میتونی نامحدود حرف بزنی ( فقط داخل آمریکا ) و تازه اینترنت هم داره ... ( توصیه دوست عزیز shezemبود ) Smile خلاصه دیروز هم اومدم یه جایی دیگه و هتلمو عوض کردم و برای این هتل جدیده دارم هفته ای 190 دلار میدم ( تقریباً بدون صبحانه ولی اینترنت داره ) و خیلی از هتل قبلی که برای یک هفته حدود 300 دلار میدادم برام بهتره !!! ( از نظر هزینه ) دوستان اگر دنبال هتل هستین ، حتماً به قیمت های تو سایت هتل توجه کنین ، چون معمولاً قیمت ها بدون در نظر گرفتن مالیات هست ...!! ( البته امیدوارم که دوستان با هماهنگی بیشتری از قبل بیان ... نه مثل ما Tongue ) ... کلاً فکر نمیکنم که تا زمانی که این سوشیال نازنین بر ما نازل نشه ، بتونم اطلاعات مفیدی بهتون بدم ... پس سعی میکنم که سرتونو بیشتر از این درد نیارم Big Grin
مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربستBig Grin
دو تا سوااااااااااااااااااااااااااااااااال
شما که در هتل هستین چطوری رفتین دنبال سوشیال نامبر؟مگه نباید یه آدرس ثابت داشته باشین؟
اگه آدرسی که دادین تو یه ایالت دیگه ای باشه و خودتون بنا به دلایلی در فلوریدا باشین میتونین تو همون فلوریدا دنبال سوشیال باشین یا اینکه باید دقیقا از همونجایی اقدام بشه که آدرسش رو دادین؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 11:06)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 10:42)ali72 نوشته:  دوستان من ازشرکت AT&T سیم کارت گرفتم 27دلار اما آشغاله .کارایی نداره شما برند دیگری سراغ دارید

من زمانی که به آمریکا وارد شدم، همین یک ماه پیش، یک سیم کارت از شرکت SimpleMobile گرفتم که قراردادی نیست. ماهانه ۴۰ دلار می‌دهم برای تکست و مکالمه و اینترنت، همشون هم نامحدود هستند، گوشی هم از خودم داشتم و خیلی خوب هم کار کرد.
اطلاعات بیشتر هم می‌خواهی اینجا یک سر بزن
http://www.mysimplemobile.com/index.aspx
البته من از یک مغازه تلفن فروشی خریدم، تو همون مغازه هم سیم کارت را راه انداختیم. prepaid هست.

ببخشید مگه prepaid به این معنی نیست که هر وقت کردیت تون تموم شد باید شارژ کنید، مثل ایرانسل مثلا؟ پس اون 40 دلار واسه چیه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali72 - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 10:50)zaherbin نوشته:  
کدام شهری؟

نیویورک