مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - negar.ar - 2012-07-08

سلام من مي خواستم بدونم اگه ورودمون به اتلانتا باشه و ولی بخواهیم in state کلیفرنیا بشیم فرقی می کنه که اتلانتاحساب بانكي باز کنیم وگواهینامه بگیریم و مهم که کردیت کارتمون از کجا باشه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - negar.ar - 2012-07-08

برای پروسه سیتیزنی هم نباید بیشتر از 6 ماه از امریکا خارج باشیم و هم اینکه باید دلیلی داشته باشی که توی این 6 ماه اینجا زندگی کردیم چون امریکا مهر خروج نمی زنه و پرداخته مالیات نشون میده که تو اونجا زندگی کردی حالا با توجه به اینکه من نمی خوام امریکا بمونم و هر 6 ماه یک بار برم امریکا وخواهرم اتلانتا زندگی می کنه. می تونه که خونه ای که اجاره می کنه را به اسم من بگیره و با کارت من کار بکنه و مالیات بده ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 11:34)missi نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 11:06)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 10:42)ali72 نوشته:  دوستان من ازشرکت AT&T سیم کارت گرفتم 27دلار اما آشغاله .کارایی نداره شما برند دیگری سراغ دارید

من زمانی که به آمریکا وارد شدم، همین یک ماه پیش، یک سیم کارت از شرکت SimpleMobile گرفتم که قراردادی نیست. ماهانه ۴۰ دلار می‌دهم برای تکست و مکالمه و اینترنت، همشون هم نامحدود هستند، گوشی هم از خودم داشتم و خیلی خوب هم کار کرد.
اطلاعات بیشتر هم می‌خواهی اینجا یک سر بزن
http://www.mysimplemobile.com/index.aspx
البته من از یک مغازه تلفن فروشی خریدم، تو همون مغازه هم سیم کارت را راه انداختیم. prepaid هست.

ببخشید مگه prepaid به این معنی نیست که هر وقت کردیت تون تموم شد باید شارژ کنید، مثل ایرانسل مثلا؟ پس اون 40 دلار واسه چیه؟
این یکی اینجوریه که شما بابت سیم کارت، قرارداد با شرکت نمی‌بندی، اول هر ماه، ۴۰ دلار اعتبار می‌خری، حالا یا از مغازه و یا آنلاین، و تا سر ماه هرچی دلت می‌خواد پیامک بفرست یا تو آمریکا چه به موبایل و ثابت، تلفن بزن یا اینکه هرچقدر دلت می‌خواد برو آنلاین (البته با گوشیت) و اگه سر ماه اعتبار نخری تلفنت قطع میشه ( یا شاید یک طرفه میشه )، خوبیش اینه که با یک قرارداد ۲ ساله دست و پات را نمی‌بندی.
به قول ایتالیایی‌ها،
کاپیشی ؟ ( ? capisce )
Big GrinBig GrinBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 12:49)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 11:34)missi نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 11:06)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 10:42)ali72 نوشته:  دوستان من ازشرکت AT&T سیم کارت گرفتم 27دلار اما آشغاله .کارایی نداره شما برند دیگری سراغ دارید

من زمانی که به آمریکا وارد شدم، همین یک ماه پیش، یک سیم کارت از شرکت SimpleMobile گرفتم که قراردادی نیست. ماهانه ۴۰ دلار می‌دهم برای تکست و مکالمه و اینترنت، همشون هم نامحدود هستند، گوشی هم از خودم داشتم و خیلی خوب هم کار کرد.
اطلاعات بیشتر هم می‌خواهی اینجا یک سر بزن
http://www.mysimplemobile.com/index.aspx
البته من از یک مغازه تلفن فروشی خریدم، تو همون مغازه هم سیم کارت را راه انداختیم. prepaid هست.

ببخشید مگه prepaid به این معنی نیست که هر وقت کردیت تون تموم شد باید شارژ کنید، مثل ایرانسل مثلا؟ پس اون 40 دلار واسه چیه؟
این یکی اینجوریه که شما بابت سیم کارت، قرارداد با شرکت نمی‌بندی، اول هر ماه، ۴۰ دلار اعتبار می‌خری، حالا یا از مغازه و یا آنلاین، و تا سر ماه هرچی دلت می‌خواد پیامک بفرست یا تو آمریکا چه به موبایل و ثابت، تلفن بزن یا اینکه هرچقدر دلت می‌خواد برو آنلاین (البته با گوشیت) و اگه سر ماه اعتبار نخری تلفنت قطع میشه ( یا شاید یک طرفه میشه )، خوبیش اینه که با یک قرارداد ۲ ساله دست و پات را نمی‌بندی.
به قول ایتالیایی‌ها،
کاپیشی ؟ ( ? capisce )
Big GrinBig GrinBig Grin
ببخشیدا انقدر می پرسم، یعنی 40 دلار ماهیانه پرداخت می کنیم و هر چقدر که خواستیم استفاده می کنیم؟ یعنی حتی اگر حسابمون از 40 زد بالا؟
اینترنتش چطور؟ محدودیت نداره؟ یعنی مثلا 500 mb بدن هر ماه و اگه تموم شد دیگه باید تا ماه بعد صبر کنیم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 13:13)missi نوشته:  ببخشیدا انقدر می پرسم، یعنی 40 دلار ماهیانه پرداخت می کنیم و هر چقدر که خواستیم استفاده می کنیم؟ یعنی حتی اگر حسابمون از 40 زد بالا؟
اینترنتش چطور؟ محدودیت نداره؟ یعنی مثلا 500 mb بدن هر ماه و اگه تموم شد دیگه باید تا ماه بعد صبر کنیم؟
خواهش می‌کنم!
شاید اشکال از پارسی نوشتن من باشه که شما باز پرسش دارید!! و شرمنده که من بلد نیستم مالزیایی گپ بزنم!! Big Grin
بله ، همانگونه که گفتم. با همان ۴۰ دلار از صبح تا شب و از شب تا صبح با تلفن صحبت کنید تا ماه بعدی. و سقفی هم برای آن ۴۰ دلار نیست، ساده‌تر گفته باشم، کنتور نمی‌اندازه Wink اینترنتش هم خوب وقتی نامحدوده، یعنی ۵۰۰ تا یا ۷۰۰۰ تا نداره دیگه. Big Grin
به قول مالزیایی ها Big Grin
? Adakah anda faham

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - كاميلا - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 14:02)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 13:13)missi نوشته:  ببخشیدا انقدر می پرسم، یعنی 40 دلار ماهیانه پرداخت می کنیم و هر چقدر که خواستیم استفاده می کنیم؟ یعنی حتی اگر حسابمون از 40 زد بالا؟
خواهش می‌کنم!
شاید اشکال از پارسی نوشتن من باشه که شما باز پرسش دارید!! و شرمنده که من بلد نیستم مالزیایی گپ بزنم!! Big Grin
بله ، همانگونه که گفتم. با همان ۴۰ دلار از صبح تا شب و از شب تا صبح با تلفن صحبت کنید تا ماه بعدی. و سقفی هم برای آن ۴۰ دلار نیست، ساده‌تر گفته باشم، کنتور نمی‌اندازه Wink اینترنتش هم خوب وقتی نامحدوده، یعنی ۵۰۰ تا یا ۷۰۰۰ تا نداره دیگه. Big Grin
? Adakah anda faham
اين مكالمه رايگان براي داخل امريكاست . درسته؟ اون وقت با ايران از چه طريقي تماس ميگيرين؟مرسي

(2012-07-08 ساعت 14:07)كاميلا نوشته:  اين مكالمه رايگان براي داخل امريكاست . درسته؟ اون وقت با ايران از چه طريقي تماس ميگيرين؟مرسي
بعله برای داخل آمریکاست و برای ایران یا بهتر بگویم تماس بین‌ المللی هم، می‌توانی 10 دلار اعتبار بخری، اما این یکی دقیقه هاش حساب کتاب داره Smile مثلا با موبایل ایران حدودا ۱۰ سنت و با ثابت ایران ۸ سنت در دقیقه صحبت می کنی.
یکبار دیگه لینکش را برای اطلاعات بیشتر اہنجا می‌گزارم
http://www.mysimplemobile.com/Simple-Mobile-ILD.aspx

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 14:02)Shezem نوشته:  
خواهش می‌کنم!
? Adakah anda faham

نه شما که خوب گفتید اما من تعجب زده شدم واسه همین دوباره پرسیدم Big Grin آخه آدم ناخودآگاه مقایسه می کنه. واسه همین باورم نشد Big Grin اینجا prepaid مثل ایرانسله که تموم شد دوباره می ری تیکت می خری و شارژ می کنی. postpaid هم که یه مقدار خاص مثلا 50 یا 100 رینگت کردیت می دن و اگه بیشتر از اون شد باید پرداخت بشه. اینترنت هم محدوده و پولش رو می گیرن.
مالایی ها البته اینجوری کتابی هم حرف نمی زنن، به همون faham tau? یا faham lah بسنده می کنند Big Grin
خیلی ممنونم Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 11:14)roghiyeh نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 02:52)ghorbat نوشته:  سلام خدمت دوستان ، دیدم چند روزه که چیزی از تجربیات جدید برای دوستان نگفتم ... وجدان درد گرفتم !!!Big Grin....
دو تا سوااااااااااااااااااااااااااااااااال
شما که در هتل هستین چطوری رفتین دنبال سوشیال نامبر؟مگه نباید یه آدرس ثابت داشته باشین؟
اگه آدرسی که دادین تو یه ایالت دیگه ای باشه و خودتون بنا به دلایلی در فلوریدا باشین میتونین تو همون فلوریدا دنبال سوشیال باشین یا اینکه باید دقیقا از همونجایی اقدام بشه که آدرسش رو دادین؟

دوسا عزیز ما در ابتدا در فرما های سفارت آدرس یکی از دوستان را در نیو یرک داده بودیم و بعداً تصمیم عوض شد و گفتیم بریم فلوریدا ...!!! زمانی که وارد فرودگاه نیویرک شدیم آدرس را عوض کردیم و یه آدرسی از یکی از فامیل های دور دوستامون گرفته بودیم Big Grin دادیم و بعد از نیویرک راهی فلوریدا شدیم و زمانی که رفتیم اداره سوشیال ، صادقانه گفتیم که ما الان در هتل اقامت داریم و فاکتور رسید هتل را هم بهشون نشون دادم و توضیح دادم که این آدرس دوست ما هست و ما در عمل اونجا نیستیم ...!!! بعد کارمنده بما گفت که اصلاً اشکالی نداره و خیلی هم خوبه ( تازه با شوخی گفت که اگر من هم جای شما بودم میرفتم هتل Big Grin ) ولی از ما پرسید که مطمئن باشین که آدرس درست هست و صندق پستی داشته باشن !!؟؟ ما هم گفتیم که والا تا حالا که موفق نشدیم باهاشون ارتباط برقرار کنیم ولی قبلاً پرسیدیم و فکر کنم همه چیز OK باشه !! بعد گفت باشه و اگر مشکلی بود برای آدرس فقط بما اطلاع بدین حتماً و اگر هم که همه چیز خوب بود لازم نیست !!! راستی دوستان ما زمانی که رفتیم اداره سوشیال بما گفت که هیچ اطلاعاتی از شما داخل سیستم ما نیست !! Big Grin بخاطر همین ما دوباره یکسری اطلاعات مثل مشخصات پدر و مادرمونو دادیم ...! تاحالا دوستان با تجربه کسی بوده این حالت براشون اتفاق افتاده باشه ؟؟؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 09:16)gulu نوشته:  دوستان عزيز من مي خواستم بدونم اگه ورودمون به يه ايالتي مثل كاليفرنيا باشه و از اونجا درخواست SSN نامبر بديم و بگيريم در ورود بعدي كه سعي داشته باشيم براي كار و زندگي به يه ايالت ديگه بريم بايد در ايالت جديد دوباره درخواست SSN بديم؟ يا SSN يه چيز ثابتي هست كه در همه ايالات مورد قبوله ؟ مثلاً تو ايالت دوم با SSN قبلي مي شه حساب بانكي باز كرد؟

دوست عزيز SSN يك شماره ي ثابته دقيقا مثل كارت ملي خودمون.... فقط اگر آدرستون تغيير كرد بايد اطلاع بديد به اداره سوشيال... Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nazanin_nik - 2012-07-08

بچه ها شنیدم خارج کردن بیشتر از 5000دلار از کشور ممنوع شده. حالا چیکار باید کرد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 14:34)Shezem نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 14:07)كاميلا نوشته:  اين مكالمه رايگان براي داخل امريكاست . درسته؟ اون وقت با ايران از چه طريقي تماس ميگيرين؟مرسي
بعله برای داخل آمریکاست و برای ایران یا بهتر بگویم تماس بین‌ المللی هم، می‌توانی 10 دلار اعتبار بخری، اما این یکی دقیقه هاش حساب کتاب داره Smile مثلا با موبایل ایران حدودا ۱۰ سنت و با ثابت ایران ۸ سنت در دقیقه صحبت می کنی.
دوست عزيز مگه نمي فرماييد اينترنتش مجانيه....؟ خب پس اينتر نشنالش مجاني ميشه ديگه... !! شما يه اپليكيشن وايبر يا چيز ديگه بريري تو گوشيت يا از يه برنامه ديگه كه از طريق اينترنت صحبت بكني خب رايگان ميشه ديگه!!.... نه؟؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - emrah66 - 2012-07-08

(2012-07-08 ساعت 22:10)nazanin_nik نوشته:  بچه ها شنیدم خارج کردن بیشتر از 5000دلار از کشور ممنوع شده. حالا چیکار باید کرد؟
سلام اصن نگران نباشید من 2 روز پیش امدم آمریکا و بیشتر از 5000 تا تو گمرک ایران همرام بود.اصن نگاه هم نکردن خیلی شلوغ بود.فقط کل پولو یه جا نذارید. بچه ها من alexandria virginia هستم دقیقه 15 با دی سی فاصله دارم.خیلی راحت بود مراحل ورود و سفر خوبی داشتم. تجربه های دیگه رو بعدا در اختیارتون میذارم.موفق و سربلند باشید دوستان عزیز

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-09

(2012-07-08 ساعت 22:53)maka2 نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 14:34)Shezem نوشته:  
دوست عزيز مگه نمي فرماييد اينترنتش مجانيه....؟ خب پس اينتر نشنالش مجاني ميشه ديگه... !! شما يه اپليكيشن وايبر يا چيز ديگه بريري تو گوشيت يا از يه برنامه ديگه كه از طريق اينترنت صحبت بكني خب رايگان ميشه ديگه!!.... نه؟؟

آفرین به این هوش شما ! والاه من خودم یه گوشی عهد تیرکمون شاه دارم و اسمارت فون ندارم . واسه همین از اینترنتم اصلا استفاده نمی‌کنم. Big Grin معلومه که وقتی اینترنت داشته باشی راه‌های خیلی زیادی پیدا می‌کنی.

(2012-07-08 ساعت 22:10)nazanin_nik نوشته:  بچه ها شنیدم خارج کردن بیشتر از 5000دلار از کشور ممنوع شده. حالا چیکار باید کرد؟
بهترین کار این است که، زنگ بزنی گمرک فرودگاه و از آنها بپرسی. اصلا به گفته های این و آن اعتماد نکن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mhz_ir - 2012-07-09

سلام.از دوستانی که برای فعالسازی گرین کارت دفعه اول رفتن امریکا و برگشتن ایران کسی هست
که درخواست urgent یا همون اضطرار کرده باشه تا سریعتر رسیدگی بشه و کمتر از 3 هفته برگشته باشه ایران
از طرفی هم چون گرین کارت 5-4هفته طول میکشه بیاد به یکی از آشنایان سپرده باشه بگیره براش بفرسته؟