مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Us1346 - 2012-07-10

(2012-07-09 ساعت 07:15)Shezem نوشته:  
(2012-07-09 ساعت 01:50)Us1346 نوشته:  این سوال منهم هست!
(2012-07-07 ساعت 20:10)Us1346 نوشته:  دوستان من تقریبا آخر اوگوست میخام برام دالاس
کدوم پرواز ارزونتر در میاد ؟
دوستان من تقریبا آخر اوگوست میخام برام دالاس
کدوم پرواز ارزونتر در میاد ؟
دوستان کسی میدونه که راهی هست که ویزا رو تمدید کنیم و رفتنمون رو عقب بندازم؟

خیلی ممنون که تحویلم گرفتید!
واقعا خیس عرق شدم!

خب دوست عزیز،
اول اینکه، اینجا اگه کسی در موردی اطلاعی داشته باشه، با دہگران درمیان می‌گزاره و کسی به کسی بدهکار نیست. اگه کسی جواب نداده، حتما اطلاعی نداشته.
دوم اینکه، پس خدا گوگل را واسه چی آفریده Big Grin یه خورده بگرد خودت هم.
سوم اینکه، ما که علم غیب نداریم که بدونیم شما کجا هستی و از کجا می‌خواهی پرواز کنی، پرسش خودت را دوباره بخوان - شما نوشتی، من میخوام برم دالاس ـ ؟؟؟؟ مبدا شما کجاست؟؟ سیدنی هست؟ کابل هست؟ لندن هست؟ خب رفیق جان، از هرکدام از این شهرها بخواهی پرواز کنی به سمت دالاس، کلی اختلاف معامله‌اش میشه!!
آخر هم اینکه، شما از زمانی که ویزا گرفتی ۶ ماه وقت داری که به آمریکا تشریف ببری. حالا این ۶ ماه را می‌خوای عقب بندازی؟ یا اینکه چی؟؟
مثل آقا معلم ها حرف میزنید .میخواهید مشق شب هم بنویسم.حداقل اگه بلد نیستید جواب بدید.یاد بگیرید درست حرف بزنید.
اگه قرار بود همه خودشان بگردند و جواب سوالاتشان رو پیدا کنند پس چرا این سایت مهاجرسرا بوجود آمده.
واقعا که برات متاسفم!!!

(2012-07-09 ساعت 03:09)najibi نوشته:  دوستان کسی میدونه که راهی هست که ویزا رو تمدید کنیم و رفتنمون رو عقب بندازم؟

خیلی ممنون که تحویلم گرفتید!
واقعا خیس عرق شدم!

[/quote]

What if I don’t use the visa within the six months? Can it be extended?

Immigrant and fiancé(e) visas cannot be extended. If the visa is not used within its period of validity, you must return it to this office for cancellation, along with a note explaining the reasons why the visa was not used. Upon return of the visa and explanation, we will inform you as to the requirements needed to have new visas issued.
دوست عزیز من این اطلاعات رو از توی از سایت سفارت ام ری کا توی کانبرا استرالیا پیدا کردم .ویزای مهاجرتی ظاهراقابل تمدید نیست و اگر توی اون مهلت مقرر مسافرت به ام ی کا رو انجام ندید باید به سفارت رفته ویزای خودتون رو کنسل کنید و سپس با ذکر دلیل واسه این کار ,اقدام کنید برای ویزای مجدد. اما توصیه میکنم واسه گرفتن جواب قطعی و قابل اطمینان به سفارت محل مصاحبه تون ایمیل بزنید و سوالتون رو با اونا مطرح کنید. البته شاید توی صفحهfaq سفارت هم بتونید اطلاعاتی کسب کنید.
http://canberra.usembassy.gov/iv_faqs.html#six
[/quote]

thank you very much for your kind reply

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-07-10

(2012-07-09 ساعت 19:45)hamid.0711 نوشته:  سلام دوستان
ساری که فارسی ندارم
من ۲۲ جون از فرودگاه امام رفتم ایتالیا بعدش هم آتلانتا تو فرودگاه هیچ کس از من نپرسید چقدر پول داری یا چی داری می بری فقط به سکه های طلا گیر دادن حتی نذاشتن یک ربع سکه هم ببرم و کلی دردسر کشیدم البته من اونا رو تو کوله پشتی گذاشته بودم شاید اگه تو چمدون میذاشتم گیر نمی دادن به هر حال جهت اطلاع دوستان گفتم
موفق باشید
--------------------------

دوستان به هیچ عنوان اجناس قیمتی خودتون رو تو چمدونی که می خواید بدید بار نگذارید... در پروازهایی که کانکشن دارند همه چیز ممکنه، گم شدن ساک، خراب شدن، باز شدن (اگر به چمدان شک کنند)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - najibi - 2012-07-10

در هر ۲ بار مسافرت ما به ام ری کا چمدان های ما رو که به قسمت بار دادیم رو گشته بودن و notice of inspectionگذاشته بودن که ما چمدون شما رو باز کردیم و گشتیمBig Grin توی مسافرت واشنگتن هیوستن هم که قفل چمدون رو شکسته بودند. در کل قفل روی چمدان ظاهرا نباید باشه وگرنه مسولیت شکسته شدن قفل با خودتونه... یه سایت دولتی هم هست که راهنمای بستن چمدان هستش. آدرسش رو توی همونnotice of inspection نوشته بود.
http://www.tsa.gov/travelers/customer/claims/pack.shtm[align=left]

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - vroom - 2012-07-10

سلام دوستانSmile
خب بالاخره زنده رسیدم به بلاد کفرBig Grin
مشخصات بلیطم رو دوباره بگم:
Alitalia به مقصد آتلانتا
مسیر: تهران - رُم - آتلانتا
بار مجاز: 1 چمدان 23 کیلوئی و 1 ساک دستی 8 کیلوئی
فاصله ی زمانی بین 2 پرواز: 1.5
مجموع زمان پرواز ها: 16.5 ساعت
قیمت: 1000$ تقریباً معادل 1200000 تومن

من یک چمدان اضافه هم داشتم که بابتش 75 یورو جریمه ازم گرفتن
البته میتونید معادل ریالیش رو پرداخت کنید (با ارز دولتی حساب میکنن)

یکی از چمدان هام 24 کیلو بود و اون یکی هم 25 کیلو و ایرادی نگرفتن + یک کوله پشتی 11 کیلوئی که بردم داخل کابین
داخل فرودگاه امام فقط کارت پرواز اول رو دادن
بعد از چک پاسپورت (مسئول گرامی یکمی به ویزا نگاه کرد یکمی هم به من ولی چیزی نگفتBig Grin)که صف اش هم خیلی شلوغ بود رفتم طبقه ی پائین فرودگاه و 1000$ ارز رو گرفتم که خیلی راحت بود فقط پاسپورت رو چک کردن و حواله رو گرفت و ارز رو داد
پرواز اول با 10 دقیقه تاخیر انجام شد .....داخل هواپیما هم یکبار پذیرائی کردن
فاصله ی بین صندلی ها قابل قبول بود.....هواپیما ایرباس 320
بعد از اینکه وارد فرودگاه رُم شدیم باید به قسمت ترانزیت میرفتیم و اونجا وسائل همراه رو دوباره از دستگه رد میکنن و پاسپورت رو چک میکنن(اگر لپ تاپ دارین باید حتما از کیف بیارید بیرون و بذارید داخل سبد و بعد از دستگاه رد بشه) بعد هم باید به ترمینال G میرفتم گیت شماره 3
پرواز دوم(رُم به آتلانتا) با Delta انجام میشد ، من قبلاً داخل سایت Delta صندلیم رو انتخاب کرده بودم(با داشتن E-ticket) و ایمیلم رو هم وارد کرده بودم که آخرین اخبار در ارتباط با پروازم رو برام ایمیل کنن ، روز قبل از پرواز برام ترمینال و گیت ای که باید تو فرودگاه رُم مراجعه میکردم رو بهم ایمیل کردن که کارم خیلی آسون شد
راستی حتماً نقشه ی فرودگاه کانکشنتون رو دانلود کنید و مسیر رو یکبار مرور کنید که خیلی کمک میکنه
ولی اگه ترمنیال و گیت رو ندونید میتونید روی مانیتور های بزرگ موجود بعد از پاسپورت چک ، پیداشون کنید
بعدش رفتم طبقه ی دوم و با قطار رفتم ترمینال G و گیت شماره 3 .....اونجا پاسپورتم رو چک کردن و گفت باید پاکت زرد رنگ رو ببینم و 1 سری سوال پرسید که آیا ساک هاتون رو خودتون بستین و آیا کسی وسیله ی به شما داده که داخل ساک هاتون بذارید ؟ (از همه این سوال ها رو میپرسیدن) که جوابهای من منفی بود و بعد کارت پرواز دوم رو بهم دادن
حدود نیم ساعت 1 گشتی تو فرودگاه زدم و بعد سوار هواپیما شدم....ایرباس 333........داخل هواپیما هم چندین بار پذیرائی کردن , نوشیدنی های مختلف و بستنی و....
با وجود اینکه پرواز دوم خیلی طولانی تر بود ولی نسبت به پرواز اول راحت تر بود
همون اول یکسری فرم پخش میکنن که باید پر کنیم
یک فرم برای ورود/ خروج به/از آمریکا و یکی هم مخصوص کسانی که ویزا دارن ....پر کردن فرمها هم خیلی ساده هستش
در کل من راضی بودم و مشکلی نبود
ترمینال بین المللی فرودگاه آتلانتا (Maynard Jackson international terminal)اخیراً یکسری تغییرات کرده و خیلی نزدیکتر شده
وفتی رسیدم 2 سری صف بود us citizen/permanent residents یا visitors
کسایی که ویزای مهاجرتی دارن باید برن داخل صف های visitors
حتماً پاکت زرد دستتون باشه وقتی توی صف منتظر هستین
چون وقتی یکی از آفسیر ها پاکت زرد رو دید منو مستقیم برد به بخش مربوطه (Tripod) اونجا پاسپورت و پاکت زرد رو تحویل دادم و بهم گفتن بشین تا صدات کنیم
حدود 1 ربع طول کشید تا صدام کردم و اثر انگشت گرفتن هم با اسکنر هم با استمپ
بعد هم امضا و 1 عکس گرفتن
2 تا فرم داخل هواپیما رو هم دادم به آفیسر
آفیسر هم 2-3 بار پرسید این آدرس درسته؟میخوای گرین کارتت بره به همین آدرس ؟Big Grin بعد هم گفت به آمریکا خوش آمدی
اومدم بیرون و چمدان هام رو پیدا کردم و رفتم گمرک
اونجا چمدان ها رو باز کردن و خیلی سطحی گشتن .....من گز و سوهان و زعفرون و پسته داشتم که مشکلی نبود
بعد هم که دیگه به آمریکا خوش آمدمBig Grin

نــــکــات:
  • من فقط 6 روز از اعتبار ویزام باقی مونده بود که وارد امریکا شدم و مشکلی هم نداشتم ولی سعی کنید در صورت امکان سفرتون رو به روزهای آخر موکول نکنید
  • داخل پاسپورتم ،من 2 تا ویزا داشتمBig Grin اولین ویزا فکر میکنم بدلیل تاریخ اشتباه باطل شده بود و 1 مهر سیاه رنگ روش زده بودن با این مضمون: Cancelled Without Prejudice حالا این عبارت یعنی چی؟ یعنی اینکه ویزایی که چاپ شده 1 اشتباهی داشته یا اینکه 1 ویزا دو بار چاپ شده و اینکه یا وجود باطل شدن این ویزا ، صاحب ویزا برای دریافت ویزا ی بعد مشکلی نخواهد داشت(اطلاعات تکمیلی از وبسایت travel.state.gov)
  • داخل فرودگاه خیلی حواستون رو جمع کنید که از هیچکس چیزی رو نگیرید که براش حمل کنید......"این مدارک پزشکی پسرم هست لطفاً ببریدشون" و "من اضافه بار دارم لطفاً یکی از ساک های من رو شما بیارید" و ......
  • من اون cd عکس از قفسه سینه رو گمش کرده بودم:d آفیسر فرودگاه هم اصلاً چیزی دراینباره نپرسید

سوالی بود در خدمتمSmile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - fm5206 - 2012-07-10

(2012-07-09 ساعت 14:12)Shezem نوشته:  
(2012-07-09 ساعت 13:42)hoseyn نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 22:10)nazanin_nik نوشته:  بچه ها شنیدم خارج کردن بیشتر از 5000دلار از کشور ممنوع شده. حالا چیکار باید کرد؟
بهترین کار این است که، زنگ بزنی گمرک فرودگاه و از آنها بپرسی. اصلا به گفته های این و آن اعتماد نکن.

آقاي شزم عزيز اين چه جور راهنمايي كردنه؟ بابا دمت گرم!!
مگه گمرك به كسي جواب ميده كه شما هرچي دوست داري بيار و قايم كن ما نمي بينيم؟
خواهش مي كنم دوستان در اين خصوص كاري نكنند كه توي فرودگاه همه بسيج بشن دنبال دلار توي خرت و پرت هامون!
اين بحث بردن دلار تا به حال بيش از صد تا پست داشته و نتيجه نهايي هم اين بوده كه ببريد و يكي هم همراهتون بياد كه اگه با احتمال يك در هزار ديدند، بدهيد به همراهتون برگردونه!

اول اینکه شما زنگ زدی و کسی به شما اینچنین پاسخ داده؟ یا اینکه از کجا پاسخ آنها را از پیش می‌دانید؟ وانگهی حداقلش اینه که حد مجازش را بهت میگه.
من تجربه خودم را می‌گویم. من زمانی که آلمان بودم، میخواستم یه سفر به ایران بیایم و برگردم. من هم مثل شما از این و آن شنیده بودم که برای خارج شدن از ایران، پاسپورت حداقل باید ۶ ماه اعتبار داشته باشه، و مال من ۶ ماه اعتبار نداشت، وقت هم نبود که بروم و تمدیدش کنم. از همان آلمان با فرودگاه تماس گرفتم و پاسخ دهنده تلفن هم با لحن مودبانه‌ای گفت : اگه زمان خروج، از اعتبار پاسپورت شما حتی ۱ روز هم مانده باشه، ما براتون مهر خروجی می‌زنیم.

سلام
من زمانی که به ترکیه میرفتم از مامور سپاه پرسیدم تا چغدر ارز میتونم ببرم
بنده خدا اصلا خبر نداشت ومن رو پیش رئیسش فرستاد اون هم خبر نداشت
و گفت ما هیچ دستوری در این مورد دریافت نکردیم ولی اگه ببینیم چمدانی پر از پول رو کسی با خودش میبره حتما علتش رو جویا میشیم
حتی من گفتم که میشه بیش از 5000 میتونم ببرم به لحجه مشهدی گفت <ها هر میخی ببر
البته ما از مشهد میرفتیم در تاریخ 3 جون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hamedhamed - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 08:43)gol1 نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 05:27)M.Haghighi نوشته:  با سلام مدتی‌ بود که نتونستم از وضعیت اینجا بگم امروز امتحان آئین نامه دادم و قبول شدم البته کتاب اون رو خوندم. من یه ماشین شورلت ۲۰۱۲ SONIC LT رو هفته پیش به قیمت ۱۳۱۰۰ دلار زیر قیمت خریدم بخاطر تگرگ روی سقف ماشین فرو رفتگی ایجاد شده بود ولی‌ صفر بود. باورتون نمیشه اگه بگم روزی که ماشین رو انتخاب کرده بودم هنوز سوشال نیومده بود اسناد رو امضا کردم فردای روزی که باید پول رو میدادیم سوشال اومد و من ماشین رو خریدم برای رانندگی از GPS گارمن استفاده می‌کنم که خیلی عالی‌ است. در ضمن خود فرشنده ماشین فرستاد دم در خونه ما.بیمه‌ ماشین خیلی زیاد شد ۹۳۰ دلار برای ۶ ماه از نوع کامل. تلفن رو از at&t گرفتم که انهم ۵۰۰ دلار دپازیت گرفت ماهی‌ ۶۰ دلار با یه گوشی آی‌ فن ۳ مجانی‌. در بانک اکلاهما حساب باز کردم که گفته دبیت کارت و کردیت کارت رو سه روز دیگه می‌فرسته به ادرسمون . نوشتن با بهنویس برام مشکله فعلا خداحافظ.

در کدام شهر امتحان دادید و کدام کتاب را خواندید؟

سلام دوست من يه سوالي كساني كه ميرن اونور قادر به نصب زبان فارسي رو سيستمتون نيستيند؟ آخه بچه هايي هم كه واسه مصاحبه رفته بودند آنكارا همين رو ميگفتند كه با بهنويس نوشتنش سخته؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - khavaran - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 08:44)hamedhamed نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 07:45)vroom نوشته:  
مرسي از توضيحات سريع و كاملاً واضح و جامعي كه دادي برات آرزوي موفقيت ميكنم اميدوارم بهت خوش بگذرهSmile

vroom جان با زبان چه طوری؟باید زبانت خوب باشه؟نه؟
میخواستم بدونم که آیا آفیسر در فرودگاه به فارسی صحبت میکنه.و آیا میشه تو فرودگاه ویا در هواپیما از اینترنت استفاده کرد یا نه؟
ممنونم به خاطر سفر نامه خوبت.ما رو از حال خودت بی خبر نذار عزیزShy

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 07:57)fm5206 نوشته:  سلام
من زمانی که به ترکیه میرفتم از مامور سپاه پرسیدم تا چغدر ارز میتونم ببرم
بنده خدا اصلا خبر نداشت,,,

خب داداش ، اشتباهی پرسیدی دیگه! باید از مامور گمرک بپرسی Big Grin
البته قبول دارم که در وطن عزیز ما، وظایف درست و حسابی تعریف نشده.
و دیگه اینکه، من توی نوشته‌هایم کمی هم طنز قاطی می‌کنم که یک لبخندی هم به لبان شما بنشیند، اما گاهی اشتباهی برداشت میشه Smile زیاد سخت نگیرید. Wink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - khavaran - 2012-07-10

[/quote]
بعله برای داخل آمریکاست و برای ایران یا بهتر بگویم تماس بین‌ المللی هم، می‌توانی 10 دلار اعتبار بخری، اما این یکی دقیقه هاش حساب کتاب داره Smile مثلا با موبایل ایران حدودا ۱۰ سنت و با ثابت ایران ۸ سنت در دقیقه صحبت می کنی.

shezem جان این کارت 10 دلاری که میگی مثل این کارت تلفن هاست که باید یه عالمه شماره بگیری ؟مثل همون الو کارت هایی که از ترکیه می گرفتیم ،واسه تماس با ایران روش یه سری نرخ و پیش شماره داشت واسه کشور های مختلف!ومیشه با گوشی موبایل شماره گیری کرد ؟آره همینطوریاس عزیز؟ببخشید که اینقد ازت سوال میپرسیم؟آخه
می خوام واسم واضح باشه ومثل آلیس در سرزمین عجایب نرم اونجا گیج وایستم ودر اولین فرصت بتونم خانواده رو از حال خودمون با خبر کنم.
بازم ممنون از راهنماییهات.
راستی من nokia 6300 دارم. پیشنهاد میکنی واسه استفاده از اینترنت با موبایل ،چه موبایلی بخرم و آیا بهتره از ایران بخرم یا نه اونجا مناسب تره؟
و مهمتر از همه اینکه شما تو کدوم ایالت وشهر هستی؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - vroom - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 08:44)hamedhamed نوشته:  مرسي از توضيحات سريع و كاملاً واضح و جامعي كه دادي برات آرزوي موفقيت ميكنم اميدوارم بهت خوش بگذرهSmile
خواهش میکنم حامد جانSmile
ممنون بابت آرزوی خوبتون

(2012-07-10 ساعت 09:50)khavaran نوشته:  vroom جان با زبان چه طوری؟باید زبانت خوب باشه؟نه؟
میخواستم بدونم که آیا آفیسر در فرودگاه به فارسی صحبت میکنه.و آیا میشه تو فرودگاه ویا در هواپیما از اینترنت استفاده کرد یا نه؟

زبانم بدک نیست در حد هلو هاو آر یو Big Grin
آفیسر که انگلیسی صحبت میکنه ولی اصلا چیز پیچیده ای نیست
کارایی که لازمه انجام بشه خیلی ساده هست و به اون صورت به مکالمه نیازی نداره
ولی فکر میکنم که اگر لازم بشه مترجم فارسی زبان هم داشته باشن چون وقتی من اونجا بودم 1 خانم مسن آلبانیایی هم اومد که براش مترجم اوردن البته یکمی معطل شد
داخل فرودگاه امام ظاهراً wifi مجانی هست ولی من امتحان نکردم....داخل فرودگاه فیومیچینو رُم هم wifi هست ولی مجانی نیست
داخل هواپیما هم برای ارلاینهای مختلف متفاوت هست شرایط
خواهش میکنم Smile

:
(2012-07-08 ساعت 02:52)ghorbat نوشته:  سلام خدمت دوستان ، دیدم چند روزه که چیزی از تجربیات جدید برای دوستان نگفتم ... وجدان درد گرفتم !!!Big Grin بعد از این چند روز و کلی به این ور و اونور رفتن ، به این نتیجه رسیدم که اینجا تا این سوشیال نازنین ما نیاد ، هیچ کاری نمیشه کرد ( دوستان منظورم ایالت فلوریدا هست و ایالت های دیگه را نمیدونم ) کلاً بعد از رفتن به اداره سوشیال روز بعدش رفتین برای گرفتن اطلاعات در رابطه با گواهی نامه و بعد از کلی پیاده روی و گشتن ، متوجه شدیم که دفتر DMV از اونجا رفته و دیگه اونجا نیست !!!Big Grin در صورتی که در اینترنت هنوز آدرس همونجا بود . و جاتون خالی با سوار شدن یک اتوبوس اشتباه ، 2 ساعت چرخیدیم تو این شهر !!! دقیقاً مثل یه چرخو فلک بود که مارو میچرخوند ...!!! خلاصه دوباره دلمون آروم نشد و فرداش رفتیم یه اداره دیگه و اونجا هم برای گواهی نامه محدود بود که بنا به گواهی نامه های بین المللی صادر میکردند که بما هم گفتند که گواهی نامه ایران را قبول نداریم و تمام ...!! و ما هم دست از پا دراز تر تشریف آوردیم بیرون . راستی من موبایل از شرکت AT&T گرفته بودم با ماهی 25 دلار که دیروز که داشتم با دوست عزیزم Shezem حرف میزدم ، یکدفعه مکالمه قطع شد و برام یه پیغام اومد که شارژ شما تمام شده و دوباره باید شارژ کنید ... امروز که رفتم پیگیری کردم ، فهمیدم که اون 250 دقیقه ای که با 25 دلار در ماه را داریم کلاً حالا چه ما تماس بگیریم و چه بما زنگ بزنن از اعتبار اون 250 دقیقه کم میشه ، یعنی هر کسی بما هم زنگ بزنه برای ما هم پول موفته...!!! من هم رفتم سیم کارت دیگه ای به اسم simple گرفتم و با ماهی 40 دلار میتونی نامحدود حرف بزنی ( فقط داخل آمریکا ) و تازه اینترنت هم داره ... ( توصیه دوست عزیز shezemبود ) Smile خلاصه دیروز هم اومدم یه جایی دیگه و هتلمو عوض کردم و برای این هتل جدیده دارم هفته ای 190 دلار میدم ( تقریباً بدون صبحانه ولی اینترنت داره ) و خیلی از هتل قبلی که برای یک هفته حدود 300 دلار میدادم برام بهتره !!! ( از نظر هزینه ) دوستان اگر دنبال هتل هستین ، حتماً به قیمت های تو سایت هتل توجه کنین ، چون معمولاً قیمت ها بدون در نظر گرفتن مالیات هست ...!! ( البته امیدوارم که دوستان با هماهنگی بیشتری از قبل بیان ... نه مثل ما Tongue ) ... کلاً فکر نمیکنم که تا زمانی که این سوشیال نازنین بر ما نازل نشه ، بتونم اطلاعات مفیدی بهتون بدم ... پس سعی میکنم که سرتونو بیشتر از این درد نیارم Big Grin
مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربستBig Grin

ghorbat جان من یه سایتی پیدا کردم اگه راس راسی باشه باقلواست.Big Grinاینجا میزارمش هم واسه شما وهم واسه دوستان خوب مهاجر سرایی .شماچک کن ببین اطلاعاتش واقعی هست یا نه ؟Coolکه اگه درست باشه تو فلوریدا که شما هستی قیمت ها واسه اجاره خونه برا 1 ماه وحتی خرید خیلی مناسب تر از اونه که شما واسه هتل هزینه میکنید.فقط ببینید که آیا به لحاظ مالیاتی به صرفه هست که بخرید یا بهتره که اجاره کنید.ومحله اش را دقت کنید که سیاه پوست نشین نباشند به لحاظ امنیتی وبودن با عیال.عکس هاش که خیلی قشنگه.Big Grinانشا الله که درست وخوب باشه واصلا وجود خارجی داشته باشن اون خونه ها.لطف کنید همونجا که هستید بررسی کنید وببینید سایتش واقعا معتبره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ببینید واسه خرید هم مبله اند یا فقط واسه اجاره مبله هستند.هوا اونجا باید کلا گرم باشه؟Tongueهواش چه طوره ghorbat جان؟

یه سوالم دارم واون اینه که وسایل برقی ایران اونجا بدرد میخوره یا راهی هست که بشه ازشون استفاده کرد و دیگه اینکه اونجا گاز داره یا همه وسایل گرمایشی وپخت وپزش برقیه وهزینه آب وبرق چه طوریه؟دوستان قدیمی که میدونن هم لطفا کمک کنن به من وسایر دوستان.
اینم سایتش

www.hotpads.com

(2012-07-10 ساعت 12:23)vroom نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 08:44)hamedhamed نوشته:  مرسي از توضيحات سريع و كاملاً واضح و جامعي كه دادي برات آرزوي موفقيت ميكنم اميدوارم بهت خوش بگذرهSmile
خواهش میکنم حامد جانSmile
ممنون بابت آرزوی خوبتون

(2012-07-10 ساعت 09:50)khavaran نوشته:  vroom جان با زبان چه طوری؟باید زبانت خوب باشه؟نه؟
میخواستم بدونم که آیا آفیسر در فرودگاه به فارسی صحبت میکنه.و آیا میشه تو فرودگاه ویا در هواپیما از اینترنت استفاده کرد یا

زبانم بدک نیست در حد هلو هاو آر یو Big Grin
آفیسر که انگلیسی صحبت میکنه ولی اصلا چیز پیچیده ای نیست
کارایی که لازمه انجام بشه خیلی ساده هست و به اون صورت به مکالمه نیازی نداره.
ولی فکر میکنم که اگر لازم بشه مترجم فارسی زبان هم داشته باشن چون وقتی من اونجا بودم 1 خانم مسن آلبانیایی هم اومد که براش مترجم اوردن البته یکمی معطل شد
داخل فرودگاه امام ظاهراً wifi مجانی هست ولی من امتحان نکردم....داخل فرودگاه فیومیچینو رُم هم wifi هست ولی مجانی نیست
داخل هواپیما هم برای ارلاینهای مختلف متفاوت هست شرایط
خواهش میکنم Smile

شکسته نفسی میکند آقااااااااااShyو ممنون که منو دلگرم میکنید ولی من در همون حد هلو هاواریو میفهمم ونه بیشتر Big Grin. بازم ممنون
من الان با wifi کار میکنم ومبین نت دارم.واسه استفاده ازwifi بقیه فرودگاه های خارجی لازم نیست که دیگه چیزی رو سیستمم نصب کنم نه؟آخه من از کامپیوتر خیلی سر رشته ندارم.برا استفاده از اینترنت اونجا بهتر نیست یه گوشی خوب بخرم واز استفاده نامحدود اینترنت با سیمکارتم استفاده کنم اگه اینطوره چه گوشی بخرم وآیا از ایران بخرم؟
راستی یه نکته مهم این که شما الان تو کدوم ایالت وشهر هستید؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 13:05)khavaran نوشته:  یه سوالم دارم واون اینه که وسایل برقی ایران اونجا بدرد میخوره یا راهی هست که بشه ازشون استفاده کرد و دیگه اینکه اونجا گاز داره یا همه وسایل گرمایشی وپخت وپزش برقیه وهزینه آب وبرق چه طوریه؟دوستان قدیمی که میدونن هم لطفا کمک کنن به من وسایر دوستان.
اینم سایتش[/color]
www.hotpads.com

اگر لوازم برقی با خود میخواهید بیاورید به این نکته توجه داشته باشید که برق آمریکا ۱۱۰ ولت هست، معمولا یه جایی روی لوازم برقی نوشته شده که آیا این وسیله، فقط با ۲۲۰ ولت کار می‌کنه یا با هردو، بعضی‌هاشون هم کلید تعویض ولتاژ دارند.

اگر لوازم برقی با خود میخواهید بیاورید به این نکته توجه داشته باشید که برق آمریکا ۱۱۰ ولت هست، معمولا یه جایی روی لوازم برقی نوشته شده که آیا این وسیله، فقط با ۲۲۰ ولت کار می‌کنه یا با هردو، بعضی‌هاشون هم کلید تعویض ولتاژ دارند.

[/quote]

ممنون shezem جان.دیگه دوشاخ که اشکال نداره ومیشه به پریز سه شاخ زدش دیگه نه؟نمیخواد که تبدیل خاصی بگیرم دیگه؟دیگه اینکه نگفتی گاز دارن یا نه ونگفتی که شما کجا هستی؟(کدوم شهر وایالت)

(2012-07-10 ساعت 13:29)khavaran نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 13:17)Shezem نوشته:  

ممنون shezem جان.دیگه دوشاخ که اشکال نداره ومیشه به پریز سه شاخ زدش دیگه نه؟نمیخواد که تبدیل خاصی بگیرم دیگه؟دیگه اینکه نگفتی گاز دارن یا نه ونگفتی که شما کجا هستی؟(کدوم شهر وایالت)
[/quote]

آخ آره، دوشاخه را یادم رفت!!
به تبدیل احتیاج دارید. من هم برای لپ‌تاپم تبدیل پریز آوردم، اما آداپتور لپتاپ من با هر دو ولتاژ کار می‌کنه. گاز هم هست و اجاق برقی و اندوکسیون و غیره!! هم هست . من هم کالیفرنیا هستم، یه دهات کوره‌ای نزدیک همین لس آنجلس Big Grin با لس‌آنجلس ۴۵ دقیقه با ماشین راه هست.