مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mifa - 2013-08-31

(2013-08-31 ساعت 13:12)shokoofe نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 11:50)Mifa نوشته:  سلام.
اول از همه تشكر مي كنم به خاطر راهنماييهاي خوبتون.
چند سوال دارم كه ممنون ميشم كمكم كنين.
١) بايد واقعا وقتي ميريم واسه مصاحبه بليط رفت و برگشت امريكا رو بگيريم؟اخه ممكنه بخوايم ديرتر يا زودتر بريم يل برگرديم! اينجوري هزينه زيادي رو بايد متحمل بشيمSad
٢) به طور كلي از نظر هزينه و نتيجه مصاحبه انكارا بهتره يا دبي؟كلا هزينه كجا كمتر ميشه؟
٣) ايا اين درسته كه پيك اپ يعني اينكه پاسپورت رو ببريم و ويزا رو بزنن توش، اين پروسه هم واسه كسايي هستش كه برگه زرد ميگيرن و يه ضرب ويزا نميگيرن؟واسه پيك اپ هم دوباره بايد بريم يه سفر به سفارت محل مصاحبه؟

مرسي كه وقت گذاشتين.

من کمتر از یه هفته پیش مصاحبه داشتم بلیط هم نخریده بودم بدون کلیر بهم ویزا دادن ولی چون پاسپورتم و برای برگشت به ایران نیاز داشتم بازم بهم برگه زرد دادن تا وقتی برای پیکاپ ویزا میام مدرکی داشته باشم من دبی رفتم به خاطر اینکه برای وقت گرفتن از آنکارا باید تماس میگرفتم 2 ماه در گیر بودم وفقط دوشنبه اول هر ماه باید زنگ میزدیم این شد که تصمیم گرفتم برم دبی که خیلی راحت هم بود واسه پیکاپ ویزا هم لزومی نداره خودت بری هستن کسانی که این کارو میکنن و 150 تا 200 میگیرن آژانسهای مسافرتی به نظرم مطمئن تر هستن

مرسي.پس چرا بعضيا بليط ميگيرن؟!! نمي شد يكم ديگه مي موندين و با ويزا برميگشتين؟
پس اينو فهميدم تا اينجا كه انكارا دير وقت ميده.لطف كردين.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mina_s - 2013-09-01

(2013-08-26 ساعت 20:55)atesa نوشته:  سلام دوستان ...لطفا بزرگواری کرده و جواب من را بدهید..
امروز مادرم و پدرم مصاحبه در کنسولگری آمریکا در دوبی داشتند و هر دو رد شدند متاسفانه..(برادرم 6 ماهه وارد خاک آمریکا شده ..بهمراه خانمش و دو فرزندش و چون برنده لاتاری بودند گرین کارت هم دارند)...
پدر و مادرم بازنشسته فرهنگی هستند ولی هردو صاحب امتیاز مدرسه غیرانتفاعی دارند در اینجا که فعال و دایر هست و گردش حساب خوبی هم داشته و خلاصه هیچ مدرک ناقصی نداشتند ...در حیرتم چطور به هر دو تاشون ندادندحتی به افسر ویزا هم گفتند که حداکثر یک ماه بیشتر هم نمی تونن تو اآمریکا بمونن چون مدرسه فعلا جانشین موقت داره.و باید برگردند.
والدینم می گویند افسر ویزا تا مراحل آخر خوب باهاشون پیش اومده ولی وقتی فهمیده برادرم سیتیزن نیست یکهو گفته شما واجد شرايط نیستید...
دوستان واقعا این قضیه مهمه ؟؟؟گرین کارتی یا سیتیزنی؟
آیا تا الان دوبی هستند امکان دادن نامه اعتراض هست؟
و اگر نه آیا از کنسولگری جای دیگه می تونن بلافاصله اقدام کنند مثثل آنکارا یا باید صبر کنند؟چند ماه؟
خیلی خیلی ممنونم که وقت می گذارید

سلام دوست عزيز،‌ من هم گرين كارت دارم و براي مادرم اقدام كردم،‌ قبلش خيلي پرس و جو كردم،‌ گويا كسي كه گرين كارت داره مي تونه اقوام درجه يكش رو دعوت كنه. برادر شما دعوت نامه هم داده بودن؟ البته مادر من هنوز مصاحبه نرفته، ولي من از خوندن تاپيك هاي مختلف فهميدم ميشه. ولي آمارشو ندارم چند درصد موفق شدند .

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mifa - 2013-09-02

لطف مي كنين ادرس سايتي كه بايد واسه انكارا وقت مصاحبه بگيرم ازش رو در اختيارم بذارين؟مرسي

کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mohammad10 - 2013-09-02

سلام به شما دوستان

من می خواهم برای دیدن از یک نمایشگاه در آمریکا ویزا بگیرم و می توانم از اون نمایشگاه دعوتنامه هم بگیرم.
شرایط من:
1. در یک شرکت با عنوان مدیر فروش و عضو هیات مدیره مشغول فعالیت هستم و همچنین از شرکاء آن شرکت هم هستم.
2. امکان ارائه سند ملک رو دارم.
3. تا به حال چندین سفر به اروپا داشتم و ویزا شنگین گرفته ام.
4. امکان ارائه حساب بانکی رو دارم.
5. امکان گرفتن دعوتنامه از نمایشگاه رو دارم.
6. مجرد هستم و 30 سال سن

اینها شرایطی هستند که من می توانم ارائه بدهم.
البته لازم به تذکر است که یک بار در خواست ویزا دادم که متاسفانه رد شد البته برای ویزای توریستس درخواست داده بودم.

سوال من از شما این هست که برای بازدید از نمایشگاه چه نوع ویزایی درخواست کنم؟؟؟
باید چه مدارکی ارائه بدهم که برای درخواست ویزا جواب مثبت بگیرم؟؟؟
آیا به نظر شما احتمال اینکه به من ویزا بدهند هست یا نه؟؟؟

مرسی از کمک شما دوستان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sib 24 - 2013-09-02

(2013-09-02 ساعت 19:14)Mohammad10 نوشته:  سلام به شما دوستان

من می خواهم برای دیدن از یک نمایشگاه در آمریکا ویزا بگیرم و می توانم از اون نمایشگاه دعوتنامه هم بگیرم.
شرایط من:
1. در یک شرکت با عنوان مدیر فروش و عضو هیات مدیره مشغول فعالیت هستم و همچنین از شرکاء آن شرکت هم هستم.
6. مجرد هستم و 30 سال سن

البته لازم به تذکر است که یک بار در خواست ویزا دادم که متاسفانه رد شد البته برای ویزای توریستس درخواست داده بودم.

مرسی از کمک شما دوستان

سلام .ویزای توریستی.هه مدارکی که گفتید درست بود. ترجمشون و کپی برابر اصل می خواد.حساب بانکی بالای ۳۰ ۴۰ میلیون.شما باید چیزی ارائه بدید که نشون بده تو ایران وابستگی دارید.مثلااگه پدر مادر بالای ۶۰ سال دارید ترجمه شناسنامه های اونها وچیزی که نشون بده سرپرستیشون باشماست.
کاتالوگ اون شرکت که مثلا تاریخ نمایشگاه قید شده باشه روش.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mina_s - 2013-09-02

(2013-09-02 ساعت 12:22)Mifa نوشته:  لطف مي كنين ادرس سايتي كه بايد واسه انكارا وقت مصاحبه بگيرم ازش رو در اختيارم بذارين؟مرسي

من خيلي گشتم ،‌پيدا نكردم. خيلي ايجا سوال كردم ولي هيچ كس جوابمو نداد. آخر رفتم از طريق يه آژانس گرفتم . افتاد واسه آبان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mohammad10 - 2013-09-03

(2013-09-02 ساعت 21:14)sib 24 نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 19:14)Mohammad10 نوشته:  سلام به شما دوستان

شرایط من:
6. مجرد هستم و 30 سال سن

مرسی از کمک شما دوستان

سلام .ویزای توریستی.هه مدارکی که گفتید درست بود. ترجمشون و کپی برابر اصل می خواد.حساب بانکی بالای ۳۰ ۴۰ میلیون.شما باید چیزی ارائه بدید که نشون بده تو ایران وابستگی دارید.مثلااگه پدر مادر بالای ۶۰ سال دارید ترجمه شناسنامه های اونها وچیزی که نشون بده سرپرستیشون باشماست.
کاتالوگ اون شرکت که مثلا تاریخ نمایشگاه قید شده باشه روش.

مرسی از شما دوست عزیز. من پدرو بالای 60 سال سن دارد ولی چجور مدرکی باید ارائه بدهم که نشان بده سرپرستیش با منه؟؟؟
و همچنین اینکه من از خود برگزار گننده نمایشگاه می تونم دعوتنامه بگیرم نه از شرکت هایی که با هاشون کار می کنیم. چون ایران تحریم هست امکان دریافت دعوتنامه از کارخانه هایی که با آنها کار می کنیم وجود ندارد ولی بدلیل اینکه این نمایشگاه بازدید کننده هایی از کلیه جهان دارد نمایشگاه این امکان را جهت کشور هایی که نیاز به ویزا دارند قرار داده است.

اگر مورد دیگری هم به ذهنتون می رسه که می تونه به من کمک کنه ممنون می شم که من رو راهنامیی کنید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-09-03

دوستان سلام
اگر کسی اطلاعتی داره منو راهنمایی کنه
اگر دو کیس با هم برند برای انترویو
بعد از مدتی یکی از کیس ها ویزاش اکی بشه نه از طریق اعلام شمارش بلکه از طریق ایمیل
آیا بهتر ه صبر کنیم تا نفر دوم هم اکی بشه بعد هر دو باهم برند برای اخذ ویزا؟؟ یا اینکه الان بریم ویزای نفر اول رو که آماده هست رو بگیریم ؟؟
چرا شماره کیس اول که ویزاش آماده هست تو سایت اعلام نشده ؟//

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2013-09-03

(2013-09-03 ساعت 22:31)myangel نوشته:  دوستان سلام
اگر کسی اطلاعتی داره منو راهنمایی کنه
اگر دو کیس با هم برند برای انترویو
بعد از مدتی یکی از کیس ها ویزاش اکی بشه نه از طریق اعلام شمارش بلکه از طریق ایمیل
آیا بهتر ه صبر کنیم تا نفر دوم هم اکی بشه بعد هر دو باهم برند برای اخذ ویزا؟؟ یا اینکه الان بریم ویزای نفر اول رو که آماده هست رو بگیریم ؟؟
چرا شماره کیس اول که ویزاش آماده هست تو سایت اعلام نشده ؟//
یک کم بیشتر توضیح بدید تا بشه درست راهنمایی کنیم . در حالت کلی بهتر است یکی دو ماهی صبر کنید تا احتمالا ویزای نفر دوم هم بیاید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - TTRRTTRRTTRR - 2013-09-04

سلام دوستان اگه کسی گرین کارت داشته باشه می تونه کسی رو دعوت کنه چطوری میشه اسپانسر گیر اورد که ما رو دعوت کنه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2013-09-05

(2013-09-04 ساعت 22:22)TTRRTTRRTTRR نوشته:  سلام دوستان اگه کسی گرین کارت داشته باشه می تونه کسی رو دعوت کنه چطوری میشه اسپانسر گیر اورد که ما رو دعوت کنه
ویزای توریستی که نیاز به دعوتنامه نداره و اگه موجودی در حد ۱۰ یا ۱۵ هزار دلار تو حساب بانکی داشته باشین نیاز به اسپانسر مالی هم ندارید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mehran taheri - 2013-09-06

سلام به همگی
من میخوام برای ویزای توریستی اقدام کنم میشه 1 راهنمای کنید که چه مدارکی باید داشته باشم و از کجا باید شروع کنم. که جواب بگیرم؟

ویزای توریستی آمریکا - Mehroon - 2013-09-06

سلام به همه دوستان
من میخوام برای ویزای اوریستی اقدام کنم از طریق سفارت آنکارا. شرایطم رو مینویسم، محبت کنن بزرگای سایت جواب بدن ببینم شانسم چقدر هست:

1- من یک سال و نیم هست که استانبل زندگی میکنم با ویزای توریستی
2- به تازگی دانشگاه قبول شدم برای فوق لیسانس (دانشگاه "استانبول تکنیک" که دانشگاه دولتی و خیلی خوبیه) و تازه ثبت نام کردم ،هنوز ترم شروع نشده
3- تا 10 روز آینده هم اقامت دانشجویی میگیرم
4- تو این یک سال و نیم انجا زبان انگلیسی درس میدادم تو یک آموزشگاه ولی چون اجازه کار ندارم بیمه نیستم ولی میتونم نامه بگیرم از آموزشگاه که 1 سال هست اونجا کار میکنم و ماهیانه 2000 لیر درآمد دارم.
5- حساب بانکی حدود 10000 لیر (معادل 5000 دلار) میتونتم ارائه کنم
6- اجاره نامچه خونه هم هست که 1 سال و نیم هست توش نشستم
7- دایی من با خانوادش 26 سال هست که اونجا زندگی میکنه (سیتیزن هستند) و دعوتنامه خوبی میفرسته برام.

به نظر شما شانس گرفتن ویزام چقدر است؟( شما باشی به من ویزا میدی؟ Big GrinCool )

و یک سوال، یک دعوتنامه خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟ و شامل چه بخش هایی هست؟

ممنون از همه کسایی که جواب میدن
ایشالا همه بگیریم ویزا Smile

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-09-06

دوستان منتظر این روزها به نظر میرسه با اتمام زمان صدور ویزای دانشجویی برای ترم پاییز نوبت منتظرین ویزای توریستس رسیده و کلی شماره تو این دو هفته اخیر اعلام کردند از سفارتهای مختلف
دوستان لطفا اگر کسی ویزاش اکی شده اعلام کنه
به امید خبرهای خوب

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2013-09-07

(2013-09-06 ساعت 19:38)Mehroon نوشته:  سلام به همه دوستان
من میخوام برای ویزای اوریستی اقدام کنم از طریق سفارت آنکارا. شرایطم رو مینویسم، محبت کنن بزرگای سایت جواب بدن ببینم شانسم چقدر هست:

1- من یک سال و نیم هست که استانبل زندگی میکنم با ویزای توریستی
2- به تازگی دانشگاه قبول شدم برای فوق لیسانس (دانشگاه "استانبول تکنیک" که دانشگاه دولتی و خیلی خوبیه) و تازه ثبت نام کردم ،هنوز ترم شروع نشده
3- تا 10 روز آینده هم اقامت دانشجویی میگیرم
4- تو این یک سال و نیم انجا زبان انگلیسی درس میدادم تو یک آموزشگاه ولی چون اجازه کار ندارم بیمه نیستم ولی میتونم نامه بگیرم از آموزشگاه که 1 سال هست اونجا کار میکنم و ماهیانه 2000 لیر درآمد دارم.
5- حساب بانکی حدود 10000 لیر (معادل 5000 دلار) میتونتم ارائه کنم
6- اجاره نامچه خونه هم هست که 1 سال و نیم هست توش نشستم
7- دایی من با خانوادش 26 سال هست که اونجا زندگی میکنه (سیتیزن هستند) و دعوتنامه خوبی میفرسته برام.

به نظر شما شانس گرفتن ویزام چقدر است؟( شما باشی به من ویزا میدی؟ Big GrinCool )

و یک سوال، یک دعوتنامه خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟ و شامل چه بخش هایی هست؟

ممنون از همه کسایی که جواب میدن
ایشالا همه بگیریم ویزا Smile
متاسفانه شما
- وابستگی به کشور ندارین که شامل (کار ، همسر و خانواده ، وابستگی)
- وجه کافی در حساب ندارید
بنابراین ویزا گرفتنش برای شرایط شما سخت هست اینم بگم که وجود فامیل درجه یک در آمریکا خودش بزرگترین امتیاز منفی هست .
راستی ارایه دعوتنامه برای دریافت ویزای توریستی لازم نیست