مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali99sh - 2014-07-06

شاید این اطلاعات مفید باشه (من فلوریدا هستم و شاید در ایالتهای دیگر متفاوت باشه):
1- برای گرفتن گواهینامه رانندگی آمریکا بهتره اصل گواهینامه ایران همراهتون باشه در غیر اینصورت مجبور میشین یه کلاس مشروب و مخدر بگیرین + هزینه های اضافه.
2- گواهینامه بین المللی تقریباً هیچ کاربردی نداره (شاید فقط یکبار بشه ازش استفاده کرد)
3- اینجا گواهینامه رانندگی از گرین کارت و ویزا و ... بیشتر به کارتون میاد، تقریباً مثل شناسنامه میمونه و هر کاری بکنین تو سوابق گواهینامه ثبت میشه، حتی اگه بچتونو بزنین!!!!!
4- تمامی و سایل برقی که "آداپتور" دارن و روی اون نوشته: Input: AC 100~230 با برق 110 ولت اینجا کار میکنن. مثل شارژر موبایل و لپتاپ و ... ولی وسایی که ورودی برقشون فقط 200 ولت به بالاست نیارین که کار نمیکنه، اکثراً مثل سشوار و اتو و وسایلی که وات بالا میخوان با 110 اینجا کار نمیکنن.
5- پریزهاشون هم اینطوری نیست ( o o ) اینطوریه ( | | ) یه دوشاخه تبدیلی از ایران بگیرین که خیلی ارزونتره (بعضی الکتریکیا دارن) اگه نبود از همینجا هم میشه تهیه کرد.
6- اگه میخواین قیمتها دستتون بیاد به سایت http://www.craigslist.org/about/sites برین و ایالتی رو که میخواین انتخاب کنین. همه چیز از ماشین و خونه و کار و ... داره.
7- برای سوشیال هم ما رفتیم اداره مهاجرت و ثبت نام کردیم، 5 روز بعد اومد.
8 و 9 و ...
اگه تکراری بود ببخشید...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali99sh - 2014-07-06

(2014-06-19 ساعت 02:18)feel نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 06:30)ali99sh نوشته:  آیین‌نامه رانندگی و وب‌سایت‌های اداره رانندگی بر اساس ایالت
توجه: آیین نامه های قرار داده شده برای وسایل نقلیه non-commercial هستند

Alaba

دوست عزیز texas لینکش خرابه دانلودش

ببخشید..
من چون اینارو از یک سایت دیگه اینجا کپی کرده بودم همه آدرسهارو چک نکردم، فقط رندوم چندتاشو باز کردم دیدم درسته،
به هر حال ممنون که خبر دادی منم گشتم لینک درستشو پیدا کردم :
http://www.txdps.state.tx.us/InternetForms/Forms/DL-7.pdf

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-07-06

(2014-07-06 ساعت 18:22)soli asali نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 10:55)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 10:04)peymanmohajer نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 19:09)مهدی 2014 نوشته:  سلام
ما براي سفر اول تصميم گرفتيم بريم فلوريدا. پروازارو كه بررسي كردم قطر ظاهرا ارزونتر از امارات، تركيش ، لوفتانزا و الاتحاده. با اينكه اصلا دوست نداشتم با عربا برم ولي اختلاف قيمت اونقدري هست كه نظرم عوض بشه...
سايتشو كه ديدم انگار امكان پرداخت بصورت ريالي هم داره! كسي با اين روش گرفته؟ چون آ‍‍ژانس يه درصدي بالاتر از سايت قيمت داد و خود سايت بهتره.
راستي يه ايرلاينيم هست بنام گلف واسه بحرين كه قيمتاش خيلي خيلي پايينه. واسه مسير من خيلي تاخير داره و بنابراين حذفش كردم ولي يه نگاهي بهش بكنيد. كسي تجربه اي با اين ايرلاين داره؟
ممنون ازينكه جواب مي دين.

مهدي عزيز متوجه نشدم منظورتون از تجربه، گلفه يا قطر ولي من با گلف چندتا پرواز داشتم (4 تا) كه ميتونم توضيح بدم. اگر منظورتون گلف نبوده كه فقط برا استفاده بقيه ميذارم:

مزاياي گلف:
قيمتاي خيلي پاييني داره ...........

معايب گلف:
نوع هواپيماهاش تو پروازاي كوتاه ايرباس 320 هست كه اگه بخوام با بوئينگ 777 يا ايرباس 380 كه تو پروازاي معمول ديگه استفاده ميشه مقايسه كنم، مثل تفاوت ميني بوس با اتوبوسه از نظر بزرگي فضاي داخلي. اگه خواستيد بيشتر توضيح بدم. ........
درود بر شما پیمان عزیزو گرامی
این بحت جاش تو تاپیک "بهترین ایرلاین ....." هست نه اینجا ، شما چرا دیگه؟
من و خانواده ام پرواز گلف در پیش داریم . ما سعی میکنیم .........

دوست عزیز من فکر کنم شما بد متوجه شدید من منظور بدی تو این نوشته احساس نمیکنم ! مگر اونجایی که گفته شده "" ترکیده ترند "" همه ما میدونیم که هندی ها و پاکستانی ها از هواپیمایی های عربی استفاده میکنن ! منظور ایشون فکر کنم همین بود !
soli asali عزیز همه می دونیم که همه جور تیپی تو همه جا پیدا میشه حتی من خودم در پرواز لوفت هانزا و ترکیش هم دیدم امارات و قطر و غیره که سهله . پس می شه این جور چیزها را با لحن لطیف و با ظرافت بیان کرد و صد البته جمع هم نبست .
ما که اینجا نمی خواهیم عقاید مون رو به همدیگه تحمیل کنیم . تجربیات و اطلاعات به اشتراک گذاشته می شه و هر بزرگواری برداشت خودش را داره و حسن استفاده را می بره .
در اصل ما همدیگر را تکمیل می کنیم و این جاش قشنگه .
انشاله بنده تجربه سفرم با گلف ایر را مفصل و با جزییات برایتان خواهم نوشت .
سربلند و پیروز باشید .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - پرویز تابنده - 2014-07-07

باسلام وعرض ادب دوستان عزیز یک سوال دارم اون پاکت را که سفارت داده که در موقع ورود تحویل بدهیم میشود بعد از امدن بیرون از فرودگاه وگرفتن چمدان میشود نحویل بدهیم یا نه ممنونم راهنمایی کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-07

(2014-07-07 ساعت 00:23)پرویز تابنده نوشته:  باسلام وعرض ادب دوستان عزیز یک سوال دارم اون پاکت را که سفارت داده که در موقع ورود تحویل بدهیم میشود بعد از امدن بیرون از فرودگاه وگرفتن چمدان میشود نحویل بدهیم یا نه ممنونم راهنمایی کنید

خیر دوست عزیز

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-07-07

سلام دوستان مهربونم
من احتمالاً اواخر نوامبر عازم کلرادو هستم. اگه کسی همسفر هست پیام بده تا با هم برنامه ریزی کنیم.
در حال حاضر بهترین پرواز برای اون مقصد لوفتانزا هست. تهران فرانکفورت دنور یه طرفه.
اگه کسی پیشنهاد بهتری داره ممنون میشم مطرح کنه.
شاد باشین مثل شکوفه ها.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amiekin - 2014-07-07

(2014-07-04 ساعت 03:06)mohsenmb نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 13:12)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 12:37)farnama نوشته:  هر 3 نفر به سلامتی ویزا رو گرفتیم
تو تابستون باید برم اما اگوست خیلی بلیط ها گرون میشه
ظاهرن ایرلاین قطر بهترین قیمت رو از شیراز به واشنگتن دی سی داره
اگر کسی ایرلاین بهتری سراغ داره بگه لطفا

دوست عزیز واسه ما شیرازی ها تنها انتخاب برای سفر از شیراز به یو اس تنها ایر لاین قطری و ترکیش خواهد بود و همانطور که گفتید قطری قیمت مناسبتری رو دارد دفتر مرکزی قطری هم توی هتل هما هستش اما اگر بخواهید از تهران پرواز کنید ایرلاین های بیشتری رو جهت انتخاب دارید ...
سلام دوستان من به شخصه والبته با کمک یامی عزیز ترکیش رو پیشنهاد میکنم.Cool
سلام دوست عزیز ما از تهران بلیط واشنگتن دی سی رو با ترکیش گرفتین 2100 خواستم خدمتتون عرض کنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - soli asali - 2014-07-07

(2014-07-06 ساعت 23:37)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 10:04)peymanmohajer نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 19:09)مهدی 2014 نوشته:  سلام
ما براي سفر اول تصميم گرفتيم بريم فلوريدا. پروازارو كه بررسي كردم قطر ظاهرا ارزونتر از امارات، تركيش ، لوفتانزا و الاتحاده. با اينكه اصلا دوست نداشتم با عربا برم ولي اختلاف قيمت اونقدري هست كه نظرم عوض بشه...
سايتشو كه ديدم انگار امكان پرداخت بصورت ريالي هم داره! كسي با اين روش گرفته؟ چون آ‍‍ژانس يه درصدي بالاتر از سايت قيمت داد و خود سايت بهتره.
راستي يه ايرلاينيم هست بنام گلف واسه بحرين كه قيمتاش خيلي خيلي پايينه. واسه مسير من خيلي تاخير داره و بنابراين حذفش كردم ولي يه نگاهي بهش بكنيد. كسي تجربه اي با اين ايرلاين داره؟
ممنون ازينكه جواب مي دين.

مهدي عزيز متوجه نشدم منظورتون از تجربه، گلفه يا قطر ولي من با گلف چندتا پرواز داشتم (4 تا) كه ميتونم توضيح بدم. اگر منظورتون گلف نبوده كه فقط برا استفاده بقيه ميذارم:

مزاياي گلف:

معايب گلف:
نوع هواپيماهاش تو پروازاي كوتاه ايرباس 320 هست كه اگه بخوام با بوئينگ 777 يا ايرباس 380 كه تو پروازاي معمول ديگه استفاده ميشه مقايسه كنم، مثل تفاوت ميني بوس با اتوبوسه از نظر بزرگي فضاي داخلي. اگه خواستيد بيشتر توضيح بدم. ........

دوست عزیز من فکر کنم شما بد متوجه شدید من منظور بدی تو این نوشته احساس نمیکنم ! مگر اونجایی که گفته شده "" ترکیده ترند "" همه ما میدونیم که هندی ها و پاکستانی ها از هواپیمایی های عربی استفاده میکنن ! منظور ایشون فکر کنم همین بود !
soli asali عزیز همه می دونیم که همه جور تیپی تو همه جا پیدا میشه حتی من خودم در پرواز لوفت هانزا و ترکیش هم دیدم امارات و قطر و غیره که سهله . پس می شه این جور چیزها را با لحن لطیف و با ظرافت بیان کرد و صد البته جمع هم نبست .
ما که اینجا نمی خواهیم عقاید مون رو به همدیگه تحمیل کنیم . تجربیات و اطلاعات به اشتراک گذاشته می شه و هر بزرگواری برداشت خودش را داره و حسن استفاده را می بره .
سربلند و پیروز باشید .

به هر حال خود من هم یکی از انتخاب هام همین گلف ایر هست ! و فکر نمیکنم منظوری پشت این حرف ایشون باشه ! و به منم بر نخورد راستش !
به هر حال سعی کنید هر حرفی رو شما اینطوری تاثیر نزاره Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - سیمین راد - 2014-07-07

(2014-07-07 ساعت 09:59)soli asali نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 23:37)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 10:04)peymanmohajer نوشته:  مهدي عزيز متوجه نشدم منظورتون از تجربه، گلفه يا قطر ولي من با گلف چندتا پرواز داشتم (4 تا) كه ميتونم توضيح بدم. اگر منظورتون گلف نبوده كه فقط برا استفاده بقيه ميذارم:

مزاياي گلف:

معايب گلف:

سربلند و پیروز باشید .

به هر حال خود من هم یکی از انتخاب هام همین گلف ایر هست ! و فکر نمیکنم منظوری پشت این حرف ایشون باشه ! و به منم بر نخورد راستش !
به هر حال سعی کنید هر حرفی رو شما اینطوری تاثیر نزاره Smile

منم با گلف ایر سفر داشتم، با اینکه مدت زمانش کم بود ولی از سرو صدای بچه ها و بی ملاحظگی بقیه مسافران ( البته سوای ایرانیهای گل ) کاملاً کلافه شدم. این مسئله برای اکثر پروازی عربی هست ولی درمورد گلف ایر بخاطر قیمت پایینش بیشتره
دوستان 2013 هم بارها این مسئله رو تو سفرنامه هاشون عنوان کردن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2014-07-07

یه سوالی، موقع ورود به امریکا با همراه داشتن گرین کارت باید از کدوم گیت رد شد: Citizens یا Tourists?

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ekhtera - 2014-07-07

سلام بر دوستان،

ما قراره سپتامبر بریم هیوستون. کسی نبود تا همسفر شویم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Prometheus - 2014-07-07

(2014-07-07 ساعت 15:37)ekhtera نوشته:  سلام بر دوستان،

ما قراره سپتامبر بریم هیوستون. کسی نبود تا همسفر شویم؟
سلام
بسيار عالي
ما هم با كمي تاخير 2 ماهه مياييم همون ورا
پذيرش گرفتين اونجا؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Babaksafi - 2014-07-07

(2014-07-06 ساعت 21:05)ali99sh نوشته:  شاید این اطلاعات مفید باشه (من فلوریدا هستم و شاید در ایالتهای دیگر متفاوت باشه):
1- برای گرفتن گواهینامه رانندگی آمریکا بهتره اصل گواهینامه ایران همراهتون باشه در غیر اینصورت مجبور میشین یه کلاس مشروب و مخدر بگیرین + هزینه های اضافه.
2- گواهینامه بین المللی تقریباً هیچ کاربردی نداره (شاید فقط یکبار بشه ازش استفاده کرد)
3- اینجا گواهینامه رانندگی از گرین کارت و ویزا و ... بیشتر به کارتون میاد، تقریباً مثل شناسنامه میمونه و هر کاری بکنین تو سوابق گواهینامه ثبت میشه، حتی اگه بچتونو بزنین!!!!!
4- تمامی و سایل برقی که "آداپتور" دارن و روی اون نوشته: Input: AC 100~230 با برق 110 ولت اینجا کار میکنن. مثل شارژر موبایل و لپتاپ و ... ولی وسایی که ورودی برقشون فقط 200 ولت به بالاست نیارین که کار نمیکنه، اکثراً مثل سشوار و اتو و وسایلی که وات بالا میخوان با 110 اینجا کار نمیکنن.
5- پریزهاشون هم اینطوری نیست ( o o ) اینطوریه ( | | ) یه دوشاخه تبدیلی از ایران بگیرین که خیلی ارزونتره (بعضی الکتریکیا دارن) اگه نبود از همینجا هم میشه تهیه کرد.
6- اگه میخواین قیمتها دستتون بیاد به سایت http://www.craigslist.org/about/sites برین و ایالتی رو که میخواین انتخاب کنین. همه چیز از ماشین و خونه و کار و ... داره.
8 و 9 و ...
اگه تکراری بود ببخشید...
دوست عزیز سلام ، ممنون از اطلاعات شما ولی تو برگه ای که از طرف سفارت به ما دادن در مورد کارت SSN نوشته شده که اگر شما در زمان پر کردن فرم های اولیه (DS 230) در قسمتی که از شما سئوال شده آیا کارت SSN براتون صادر بشه و شما تیک زده باشید دیگه نیازی نیست که به جائی مراجعه کنید و به محض ورود به خاک آمریکا این کارت ظرف 2 تا 3 هفته به آدرسی که دادید ارسال خواهد شد اگر دوستان دیگر نیز چنین برگه ای را دریافت کردند لطفا اطلاع دهند تا موضوع شفاف بشه از همگی ممنونمSmile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-07

(2014-07-07 ساعت 18:53)Babaksafi نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 21:05)ali99sh نوشته:  شاید این اطلاعات مفید باشه (من فلوریدا هستم و شاید در ایالتهای دیگر متفاوت باشه):
8 و 9 و ...
اگه تکراری بود ببخشید...
دوست عزیز سلام ، ممنون از اطلاعات شما ولی تو برگه ای که از طرف سفارت به ما دادن در مورد کارت SSN نوشته شده که اگر شما در زمان پر کردن فرم های اولیه (DS 230) در قسمتی که از شما سئوال شده آیا کارت SSN براتون صادر بشه و شما تیک زده باشید دیگه نیازی نیست که به جائی مراجعه کنید و به محض ورود به خاک آمریکا این کارت ظرف 2 تا 3 هفته به آدرسی که دادید ارسال خواهد شد اگر دوستان دیگر نیز چنین برگه ای را دریافت کردند لطفا اطلاع دهند تا موضوع شفاف بشه از همگی ممنونمSmile

اره توی برگه ای که به همراه پاکت زرد داده شده این مطلب نوشته شده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - E.Mansouri - 2014-07-07

دوستان من شنیدم سفر اول به هر ایالتی باشه، دفعه های بعد هم همون ایالت باید بری چون کارت رزیدنسی برای اون ایالت صادر میشه...این درسته؟!؟!؟