مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - enigma. - 2013-11-17

(2013-11-17 ساعت 04:46)sce نوشته:  دوست عزیز وستهایمر و ریچموند و همین طور مموریال و برایر فارست و غیره همگی در امتداد شرقی غربی محدوده وسیعی رو شامل میشن.بنابر این صحبت از این خیابون ها باید با آدرس دهی دقیق باشه.نمی شه قطعا گفت که مثلا وستهایمر امنیت داره یا خیر.باید ببینی کجاش می خوای سکونت کنی.طبق بررسی هایی که من انجام دادم توی این محدوده شما اگه ترجیحا به سمت غرب برین به مراتب کیفیت مناطق مسکونی بهتر میشه.به عنوان مثال حدفاصل های وی 6 تا 8 در شمال و جنوب این خیابون ها تقریبا میشه گفت وضعیت نسبتا خوبی هست.البته هرچه به سمت شرق میرین کیفیت پایین تر میاد.مردم این مناطق هم اگه بخواین بدونین از همه جا هستن.کلا هیوستون شهر 72 ملته.اینجا سیاهپوست و آمریکای لاتینی و هندی رو تقریبا همه جا می تونین ببینین.ضمنا پیاده روی به اون شکلی که شما مد نظرتونه حداقل در هیوستون معنی و مفهومی مداره.زندگی در تمام شهرهای آمریکا بدون ماشین بی معنیه و این در مورد هیوستون و سایر شهرهای ایالت بزرگ تگزاس که همه چیز توی اون در سطحه و نه در ارتفاع عملا غیر ممکنه.مضافا اینکه اینجا به خاطر وضعیت آب و هوایی هم گردشگری با پای پیاده خیلی رواج نداره.اما اگه بخواین بدونین که امنیتش چجوره باید بگم بیخیال قدم زدن در مناطقی که نمیشناسین بشین.یه شب من اتوبوس رو از دست دادم و مجبور شدم مسیری رو پیاده بیام که اصلا پیادره رو هم نداشت.تا رسیدم خدا کمکم کرد که اتفاق خاصی نیوفتاد.البته نصف بیشتر احساس ناامنی هم به علت شنیده های ما از وضعیت جرم و جنایت در این کشوره و شما همین الان هم در شهرهای کشور خودمون هم در غروب به بعد جرات پیاده روی رو ندارین.
با این حال اگه کمکی هم از دست ما برمیاد در خدمتیم.
موفق باشین.

خیلی ممنون از توضیحاتتون،البته منم دقیقا منظورم همون محدوده بین بزرگراه 6 و 8 و شمال خیابان ریچموند(یا شمال بزرگراه وست پارک )تا خیابون مموریال بود.چون توی سوال قبلیش مطرح شده بود من عنوان نکردم.بهرحال ممنون
...پس در کل منطقه نسبتا امنی به حساب میاد اون قسمت؟!حالا این امنیت شامل چی میشه؟یعنی مثلا احتمال دزدی از منازل کمتره و یا تجاوز یا زورگیری و قتل و تهدید با اسلحه...؟
اینکه احساس ناامنی میکردین نیمه شب اتفاق افتاده یا فقط بعد غروب آفتاب؟!یعنی اصولا یه چیزی بدتر از مناطق ناامن تو ایران خودمون؟!!!
سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mamal shrazy - 2013-11-17

(2013-11-17 ساعت 06:53)rahaa.ahm نوشته:  سلام
من به شدت احتاج به نرم افزار پریمیر دارم و هر چی سعی کردم دانلود کنم نشد. اینجا کسی هست نرم افزارهای کینگ یا گردو یا هر چیز دیگه رو داشته باشه بده من نصب کنم ؟
Sad
اگه کسی بتونه کمکم کنه احتمالا یه کار خوب و تمام وقت پیدا می کنم.
از طریق گوگل سرج کن و دنلود کن

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - siakhatar666 - 2013-11-17

سلام بر دوستان هیوستونی عزیز یه سوال داشتم در مورد وضعیت home stay در هیوستون ممکنه راهنمایی کنید یا سایت معرفی کنید و کمی اطلاعات در این مورد اگر بدید ممنون میشم سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-11-17

(2013-11-17 ساعت 11:44)enigma. نوشته:  [quote='sce' pid='442739' dateline='1384647369']

...
حالا این امنیت شامل چی میشه؟یعنی مثلا احتمال دزدی از منازل کمتره و یا تجاوز یا زورگیری و قتل و تهدید با اسلحه...؟
اینکه احساس ناامنی میکردین نیمه شب اتفاق افتاده یا فقط بعد غروب آفتاب؟!یعنی اصولا یه چیزی بدتر از مناطق ناامن تو ایران خودمون؟!!!
سپاس
نه بابا.دیگه به این شوری هم که شما میگین نیست.خیالتون راحت.تشریف بیارین و از رپزندگی در اینجا لذت ببرین.اون شبی هم که من گفتم پیاده روی کردم هم تو خیابون هاروین از بعد از بزرگراه 6 به سمت غرب بود که واقعا نه روشنایی درست داره و نه جای راه رفتن.ولی در کل مناطقی که مد نظر شماست خوبه و جای نگرانی نداره دوست عزیز.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-11-17

ببینید من هم گفتم این برداشت من بود و الان هم می گم اگر کسی کار تخصصی آدم قابلی است و سطح زبان خوبی دارد برای کار( تاکید می کنم کار) شهر خوبی است

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mamal shrazy - 2013-11-17

شب هم که اومدم خونه اینجا رو نگاه می کنم کسی نیست نگاهی به من تنها بکنه . عزیزای دلم یه اطلاعاتی بدین یه کمکی به من تنها بکنینننننن. غش کردم از بی کسی یا . یعنی توی ای هیوستون خراب شده الان کسی از ای مهاجرا نیست یه آمار و ارقامو اطلاعتی بده که من بتونم برنامه ریزی کنم که برای ورود اولیه اگه بخوام از تگزاس شروع کنم و بیام همه چیز و از نزدیک ورنداز کنم و اگر برای چهار الی پنج ماه بخوام بگردم و برنامه ریزی کنم و کار نکنم حداقل چقدر بیارم که اذیت نشم و در تنگنا هم قرار نگیرم . البته من اهل تفریحات ناسالم نیستم . چون تو ایران خودمون همه جورش هست ولی من ذاتا اهلش نیستم. وای که دل غشک گرفتم از بی کسی.Sad

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sh_60 - 2013-11-18

(2013-11-17 ساعت 22:20)mamal shrazy نوشته:  شب هم که اومدم خونه اینجا رو نگاه می کنم کسی نیست نگاهی به من تنها بکنه . عزیزای دلم یه اطلاعاتی بدین یه کمکی به من تنها بکنینننننن. غش کردم از بی کسی یا . یعنی توی ای هیوستون خراب شده الان کسی از ای مهاجرا نیست یه آمار و ارقامو اطلاعتی بده که من بتونم برنامه ریزی کنم که برای ورود اولیه اگه بخوام از تگزاس شروع کنم و بیام همه چیز و از نزدیک ورنداز کنم و اگر برای چهار الی پنج ماه بخوام بگردم و برنامه ریزی کنم و کار نکنم حداقل چقدر بیارم که اذیت نشم و در تنگنا هم قرار نگیرم . البته من اهل تفریحات ناسالم نیستم . چون تو ایران خودمون همه جورش هست ولی من ذاتا اهلش نیستم. وای که دل غشک گرفتم از بی کسی.Sad

سلام خوب هستید
شما تنها دارید تشریف میارید ؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - parsush - 2013-11-18

سلام به همگی. من یک هفته است هیوستونم و متاسفانه هم خونه ای که پیدا کرده بودم که یک خانومه ایرانی بود تو زرد از آب در اومد. الان دنبال یک همخونه هستم که با هم خونه بگیریم. اگه موردی سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedaUSA - 2013-11-18

(2013-11-17 ساعت 09:27)mamal shrazy نوشته:  دوست خوبم سلام . از اینکه دست یاری بسویم دراز می کنید ممنونم صفحات شهر هیوستون را زیر رو کردم اکثرا مینالن طوری که آدم فکر می کنه همشونو به اسارت بردن .توی ایران که هستن همه طوری صحبت می کنند که آدم فکر می کنه آمریکا آخر بهشته . خوب داداش ای گلم اگه مسائلی را که این عزیزان به این سختی مطرح می کنند ایران که آخر بهشت می شه ؟ من که تو ایران چیزی کم و کسر ندارم و یه دل دارم که به اندازه دنیا بزرگه و همه را هم خوب می بینم با همه تیپ آدم از نظر شخصیتی و مالی و اخلاقی و سطح تحصیلی و حتی مذهبی هم سازگار هستم و بقول پدرم که بهم میگه تو مثل خاکشیر هسی که با هر صلیقه ای میسازی . به نظر شما که حالا شانسی یه ویزا گیرمن اومده من میتونم تو این شهر هیوستون بمونم یه دوری بزنیم یا ایکه از اولش مقصدمو عوضش کنم ؟ و به نظر شما من که مجردم و مشکل مالی هم ندارم می تونم برا مدت زمان کوتاهی تا مدارکام بدستم برسه یه جای یه خوابی رو موقت اجاره کنم یا ایکه اجاره یکساله باید بدم؟ و اگه اجاره کردم باید وسایل و تلفنو برقشم خودم بخرم ؟ راستی یه چیزه جالب که خوندم ایه که آدم خودش باید برای خونه اجاره ایش برق بخره چرا ؟ مگه آپارتماناشون مثل ایران برق نداره ؟ و اداره برقشون مگه مثل ایران نیست که طرف میگه من رفتم از یه شرکت برق خریدم ؟ در ضمن من که معلوم نیست بمونم یا کنه برا ماشین اگه بخرم بهتره یا که مثل امارات اجاره کنم؟ بهر حال ما که باید یه سری بیایم آمریکا می خواستیم که گول نخوریم . فقط اگه امکانش براتون هست و خودتونم کاکام اونجا زندگی می کنی یه مضنه ای از نرخ اجاره آپارتمان یه خوابه که برق داشته باشه تلفن داشته باشه آب داشته باشه و وسائلای که داره داخلش چیه و همچنین در رابطه با ماشین یه اطلا عاتی به ای کاکای کوچیکتون بدین تا بتونم زودی فکرامو جمو جور کنم و بیام . چاکرتونیم کاکوها
شما که میگی صفحه ها رو زیر و رو کردی. من در مورد انتخاب کردن یا نکردن هیوستون نظری نمیتونم بدم. اما واسه خونه اجاره کردن یا مدارک شاغل بودن ازت میخوان یا ضامن. یا هم اجاره پیش. البته تا جایی که من دیدم هر مجتمعی یه مشت قانون واسه خودش داره. یکی گزارش بانک رو قبول داره یکی نه. یکی یه دونه چک حقوقی میخواد یکی سه تا و ....
برق هم باید جدا گرفته باشه. نه مثه ایران نیست. خودت باید شرکت برق رو پیدا کنی و بگیری.
ماشین هم به نظر من خریدنش بهتره. البته من در مورد اجاره کردن جیزی نشنیدم.
نرخ آپارتمان واسه یک خواب از حدود 600 شروع میشه به بالا. معمولن هم توی خونه ها یخچال و گاز و ماشین ظرفشویی هست. بعضیا مایکروفر و چیزهای دیگه هم دارن. تلفن و ماهواره و اینا هم جدا باید باشه. البته من از یک نفر شنیدم که یک خونه با همه این مخلفات اجاره کردن. دو خوابه و ماهی 2000 تا.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mamal shrazy - 2013-11-18

(2013-11-18 ساعت 03:25)sh_60 نوشته:  
(2013-11-17 ساعت 22:20)mamal shrazy نوشته:  شب هم که اومدم خونه اینجا رو نگاه می کنم کسی نیست نگاهی به من تنها بکنه . عزیزای دلم یه اطلاعاتی بدین یه کمکی به من تنها بکنینننننن. غش کردم از بی کسی یا . یعنی توی ای هیوستون خراب شده الان کسی از ای مهاجرا نیست یه آمار و ارقامو اطلاعتی بده که من بتونم برنامه ریزی کنم که برای ورود اولیه اگه بخوام از تگزاس شروع کنم و بیام همه چیز و از نزدیک ورنداز کنم و اگر برای چهار الی پنج ماه بخوام بگردم و برنامه ریزی کنم و کار نکنم حداقل چقدر بیارم که اذیت نشم و در تنگنا هم قرار نگیرم . البته من اهل تفریحات ناسالم نیستم . چون تو ایران خودمون همه جورش هست ولی من ذاتا اهلش نیستم. وای که دل غشک گرفتم از بی کسی.Sad

سلام خوب هستید
سلام . نه عزیزجان دعای مامانم هم با هامه خدا هم بالای سرمه دیگه .آخه عزیزه دلم من مجرد بجز خودم کیو تو لاتاری داشتم ؟ اگرم دیر بجمبم مامانی قصد داره برام دستی بالا کنه .موفق باشیBig GrinTongue

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mamal shrazy - 2013-11-18

(2013-11-18 ساعت 10:01)nedaUSA نوشته:  
(2013-11-17 ساعت 09:27)mamal shrazy نوشته:  دوست خوبم سلام . از اینکه دست یاری بسویم دراز می کنید ممنونم صفحات شهر هیوستون را زیر رو کردم اکثرا مینالن طوری که آدم فکر می کنه همشونو به اسارت بردن .توی ایران که هستن همه طوری صحبت می کنند که آدم فکر می کنه آمریکا آخر بهشته . خوب داداش ای گلم اگه مسائلی را که این عزیزان به این سختی مطرح می کنند ایران که آخر بهشت می شه ؟ من که تو ایران چیزی کم و کسر ندارم و یه دل دارم که به اندازه دنیا بزرگه و همه را هم خوب می بینم با همه تیپ آدم از نظر شخصیتی و مالی و اخلاقی و سطح تحصیلی و حتی مذهبی هم سازگار هستم و بقول پدرم که بهم میگه تو مثل خاکشیر هسی که با هر صلیقه ای میسازی . به نظر شما که حالا شانسی یه ویزا گیرمن اومده من میتونم تو این شهر هیوستون بمونم یه دوری بزنیم یا ایکه از اولش مقصدمو عوضش کنم ؟ و به نظر شما من که مجردم و مشکل مالی هم ندارم می تونم برا مدت زمان کوتاهی تا مدارکام بدستم برسه یه جای یه خوابی رو موقت اجاره کنم یا ایکه اجاره یکساله باید بدم؟ و اگه اجاره کردم باید وسایل و تلفنو برقشم خودم بخرم ؟ راستی یه چیزه جالب که خوندم ایه که آدم خودش باید برای خونه اجاره ایش برق بخره چرا ؟ مگه آپارتماناشون مثل ایران برق نداره ؟ و اداره برقشون مگه مثل ایران نیست که طرف میگه من رفتم از یه شرکت برق خریدم ؟ در ضمن من که معلوم نیست بمونم یا کنه برا ماشین اگه بخرم بهتره یا که مثل امارات اجاره کنم؟ بهر حال ما که باید یه سری بیایم آمریکا می خواستیم که گول نخوریم . فقط اگه امکانش براتون هست و خودتونم کاکام اونجا زندگی می کنی یه مضنه ای از نرخ اجاره آپارتمان یه خوابه که برق داشته باشه تلفن داشته باشه آب داشته باشه و وسائلای که داره داخلش چیه و همچنین در رابطه با ماشین یه اطلا عاتی به ای کاکای کوچیکتون بدین تا بتونم زودی فکرامو جمو جور کنم و بیام . چاکرتونیم کاکوها
شما که میگی صفحه ها رو زیر و رو کردی. من در مورد انتخاب کردن یا نکردن هیوستون نظری نمیتونم بدم. اما واسه خونه اجاره کردن یا مدارک شاغل بودن ازت میخوان یا ضامن. یا هم اجاره پیش. البته تا جایی که من دیدم هر مجتمعی یه مشت قانون واسه خودش داره. یکی گزارش بانک رو قبول داره یکی نه. یکی یه دونه چک حقوقی میخواد یکی سه تا و ....
برق هم باید جدا گرفته باشه. نه مثه ایران نیست. خودت باید شرکت برق رو پیدا کنی و بگیری.
ماشین هم به نظر من خریدنش بهتره. البته من در مورد اجاره کردن جیزی نشنیدم.
نرخ آپارتمان واسه یک خواب از حدود 600 شروع میشه به بالا. معمولن هم توی خونه ها یخچال و گاز و ماشین ظرفشویی هست. بعضیا مایکروفر و چیزهای دیگه هم دارن. تلفن و ماهواره و اینا هم جدا باید باشه. البته من از یک نفر شنیدم که یک خونه با همه این مخلفات اجاره کردن. دو خوابه و ماهی 2000 تا.
با سلام خدمت شما عزیز گرامی . از اطلاعت مفید شما ممنونم .من و پدرم تا قبل از برنده شدن شانسی من در لاتازی قصد سرمایه گذاری در اروپا را داشتیم . و حالا که من برنده شدم تغیر مسیر دادیم و توسط دوستان نزدیکی که در امارات داریم پیشنهاد هایی را برا آمریکا اون هم در ایالت تگزاس گرفتیم و برنامه ما هم اینه که خودم از این موقییت پیش آمده استفاده کنم و مطالعات و تحقیقاتی را در آنجا انجام دهم .به خاطر اینکه کسیو ندارم و برای اولین باره که میرم آمریکا می خواستم اطلاعات اندکی را در را بطه با شرایط الولیه زندگی و اقداماتی که در بدو ورود باید انجام بدم تا مراحل گرفتن گرین و سوشالو و گواهینامه و باز کردن حساب بانکی داشته باشم و حتی اگر دوستی در رابطه با ادارات مربوط به صنایع و مراحل درخواست ها و گرفت مجوز ها برای احداث شرکت های تولید محصولات پلیمری دارد را لطف کنه . انظر مالی مشکلی نیست برا هزینه ها ولی هدفم داشتن حداقل اطلاعات جامع و مطمئن هست دوست عزیز. آیا شما الان ساکن هیوستون هستید؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mehdi.aus - 2013-11-18

سلام کاکوی شیرازی
من فکر کنم شما اگه با ایمیگر انجل بشماره 0013104300060 علی آقا در لس آنجلس تماس بگیری تمام راهنماییهای لازم و حتی کانکشن مربوطه تو شهر هوستون رو بشما میده من توی تالار رضایتمندیها خوندم که خیلیها که تازه وارد بودن و مثل من و شما اطلاعات نداشتن راضی بودن از خدماتشون حتی اجاره کردن آپارتمان و گواهینامه و خرید ماشین و هرچیزی که بخوای زنگ زدن از همین جا هم غیر از هزینه تلفن چیزه دیگه ای نداره میتونی مشاوره بگیری هزینه هاشنوم واسه خدمات که همه میگن بصرفست قابل اعتماد هم هستن چوه کارشون اینه

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mechanicalengineer - 2013-11-18

(2013-11-18 ساعت 12:16)mehdi.aus نوشته:  سلام کاکوی شیرازی
من فکر کنم شما اگه با ایمیگر انجل بشماره 0013104300060 علی آقا در لس آنجلس تماس بگیری تمام راهنماییهای لازم و حتی کانکشن مربوطه تو شهر هوستون رو بشما میده من توی تالار رضایتمندیها خوندم که خیلیها که تازه وارد بودن و مثل من و شما اطلاعات نداشتن راضی بودن از خدماتشون حتی اجاره کردن آپارتمان و گواهینامه و خرید ماشین و هرچیزی که بخوای زنگ زدن از همین جا هم غیر از هزینه تلفن چیزه دیگه ای نداره میتونی مشاوره بگیری هزینه هاشنوم واسه خدمات که همه میگن بصرفست قابل اعتماد هم هستن چوه کارشون اینه

کسی اطلاعاتی از قیمتای ایمیل انجل داره حدودی بگه تو چه رنجی مثلا برای خونه پیدا کردن ؟چقد خودشون مگیرن

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - بهناز91 - 2013-11-18

سلام من همسرم این نرم افزار گردو باخودش اورده،نمی دانم این نرم افزارم شاملش می شه یا نه،، ولی اگر خواستید پیغام بگذارید تا یک جوری بدستتون بذرسانیم نصب کنید.[/align][align=right]
(2013-11-17 ساعت 06:53)rahaa.ahm نوشته:  سلام
من به شدت احتاج به نرم افزار پریمیر دارم و هر چی سعی کردم دانلود کنم نشد. اینجا کسی هست نرم افزارهای کینگ یا گردو یا هر چیز دیگه رو داشته باشه بده من نصب کنم ؟
Sad
اگه کسی بتونه کمکم کنه احتمالا یه کار خوب و تمام وقت پیدا می کنم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sh_60 - 2013-11-18

سلام خوب هستید
[/quote]سلام . نه عزیزجان دعای مامانم هم با هامه خدا هم بالای سرمه دیگه .آخه عزیزه دلم من مجرد بجز خودم کیو تو لاتاری داشتم ؟ اگرم دیر بجمبم مامانی قصد داره برام دستی بالا کنه .موفق باشیBig GrinTongue
[/quote]

سلام
برای این پرسیدم که خوب هزینه محردا با ماها فرق داره من اگه مخارج خودمونو بگم که سه نفر بودیم جور در نمیاد و براتون پیغام گذاشتم اگه راهنمایی لازم بود در خدمتم