مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - atisland - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 17:24)Shezem نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 17:08)atisland نوشته:  سلام دوستان
من شنیدم موقع گرفتن بلیت تو ایران آژانس ازمون میخواد که پاکت زرد رو بهشون بدیم تا ببرن به سفارت کشوری که پروازمون اونجا استاپ داره مثلا هلند،اونجا تایید بشه ، البته باز نمیشه. بعد بهمون تحویلش میدن. درسته؟؟؟!!!!

البته من خودم از ایران به سمت آمریکا پرواز نکردم، اما اگه من باشم، الکی مدارک مهم زندگیم را به دست کسی که اصلا بهش هیچ ربطی نداره نمیدم. اون مدارک فقط برای قسمت کنترل پاسپورت در مرز ورودی فرودگاه آمریکا و بعدش اداره مهاجرت آمریکاست. کمی به منطق خود رجوع کنید، سفارت هلند توی ایران از قوانین آمریکا، از کجا خبر داره؟ وانگهی این مدارک به کشور دیگه‌ای غیر از آمریکا مربوط نیست، بعدشم، شما فقط در یک کشور میانی استاپ داری، یعنی تو همون محدوده سالن فرودگاه هستی و خارج نمیشی تا هواپیمای بعدی.
اصلا اون آژانسه از کجا میدونه شما پاکت زرد داری. اگه از من بپرسند بهشون میگم، به شما ربطی داره؟ اصلا میرم اینترنتی بلیط می‌خرم، اونجا دیگه کی میخواد از پاکت بپرسه؟
اما خداییش از کجا یه همچین چیزی را شنیدی؟ توی آَژانس بهت گفتند؟ یا این‌هم از همین شنیده‌های کتره‌ای هستش؟
ممنون از راهنماییتون. کسی که این قضیه رو به من گفت خودش از طریق لاتاری 3سال پیش به امریکا مهاجرت کرد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.J.A - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 13:55)saman22 نوشته:  دوستان کسی می دونه چه جوری می شه آدرس اداره سوشال سکوریتی تو هر شهری رو پیدا کرد. آیا سایت خاصی وجود داره که مثلا یه شهر رو انتخاب کنیم و اون هم آدرس اداره سوشال سکوریتی رو بهمون بده؟

تو سایت www.uscis.govقسمتresourcesسمت چپ صفخه قسمت green card resoursesرا که کلیک می کنید قسمتی هستWelcome to
the United States: A Guide for New Immigrants;که اطلاعات خوبی مثل تلفنهای ضروری یا اینکه مثلا کلاس ربان مجانی تو چه جاهائی پیدا میشه توضیح داده مثلا نوشته برای یافتن social security officeنزدیک میتونید با شماره 1213-772-800-1تماس بگیرید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-11

(2012-07-10 ساعت 19:05)alexander نوشته:  یعنی همراه داشتن طلای زینتی هم ممنوعه؟
دوستان که می گفتند هرچی بخواهیم می تونیم ببریم فقط باید اطلاع داد؟ دوستانی که تجربه در فرودگاه لس آنجلس را دارند می شه توضیح بدند؟ خیلی ممنونم

در این مورد اطلاعی ندارم. من فقط یک ربع سکه همراهم بود. و اون خانومه اینجوری به من گفت، اما به نظر من حتما در این مورد بیشتر کندوکاو کنید. جایی در همین مهاجر سرا می‌خواندم که بابت طلا اذیت شده بودند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hadiseh.t - 2012-07-11

(2012-07-11 ساعت 01:40)Shezem نوشته:  
دوستان که می گفتند هرچی بخواهیم می تونیم ببریم فقط باید اطلاع داد؟ دوستانی که تجربه در فرودگاه لس آنجلس را دارند می شه توضیح بدند؟ خیلی ممنونم

در این مورد اطلاعی ندارم. من فقط یک ربع سکه همراهم بود. و اون خانومه اینجوری به من گفت، اما به نظر من حتما در این مورد بیشتر کندوکاو کنید. جایی در همین مهاجر سرا می‌خواندم که بابت طلا اذیت شده بودند

اگه می خوای طلا ببری طلایی ببر که به خودت بندازی یعنی ندار تو چمدون خودت بنداز سکه هم کم باید ببری بازم برات می پرسم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-07-11

من تو تاپيك ( چه چيزهايي با خود ببريم ؟) خوندم كه 150 گرم طلا و 3 كيلو نقره مشكلي نداره......

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-07-11

سلام خدمت دوستان گل Big Grin خلاصه ما بعد از چند روز ، تونستیم یه کار مفید انجام بدیم Tongue رفتیم به یکی از شعبه های Bank of America و بدون داشتن این سوشیال نازنین افتتاح حساب کردیم ... کلاً شرایط بانک های دیگه رو نمیدونم ولی این بانک در کنار حساب پس انداز ، باید یه حساب چک هم باز میکردیم و بابت حساب چک باید ماهانه عددی را پرداخت کنیم !!! البته تحت یه شرایط خاصی امکان داره که این شارژ ماهانه را پرداخت نکنیم !! مثلاً اگر 2000 دلار را در حساب پس انداز داشته باشیم دیگه نیاز نیست و یا مثلاً اگه از کار فرمایی ماهانه بصورت مدام واریزی حقوق داشته باشیم و ... کلاً حدود 2 ساعت افتتاح حساب برای ما طول کشید و در جا یه کارت پرداخت از حساب پس انداز ( دبیت کارت ) و چند برگ چک بصورت موقت بما داد و گفتن که این کارت تا یک ماه اعتبار داره و تا اون موقع کارت اصلی به همراه دسته چکتون براتون با پست میاد . البته کلی بما گیر داد که باید یه آدرس در ایران بما بدین و من هم که بر طبق گفته دوستان با تجربه میدونستم که آدرس ندم بهتره و هر کاری کردم دیدم نه بابا بدجوری گیر داده و کلاً امکان داره که حساب باز نکنه !!! منم آدرسو دادم ... چون واقعاً همراه داشتن پول نقد بدجوری دست بالمو بسته بود !!! کلاً سعی میکردم که در جایی که سکونت دارم ، کسی متوجه نشه که من قصد زندگی دارم و اولین بارم هست که اومدم ، چون امکان داشت که خدایی نکرده شیطون گولشون بزنه Tongue با یکی از این سیاه پوست ها مشغول صحبت شده بودم و وسط حرف من برگشت گفت که بابا شماها که پول دارین ، منم کلی بهش خندیدم و گفتم که بابا عزیز برادر ( البته به انگلیسی گفتم Brother Dear TongueTongue )اینطوری هم که فکر میکنین نیست !!! گفت چرا مثلاً همین ساعتی که دستته من میدونم که چقدر قیمتشه !!!؟؟؟Sad آقا مارو بگی از اون روز به بعد دیگه با کسی تو اطراف خودمون هم صحبت نشدیم و کلی نگران این پول نقد همراهم بودم که خدارو شکر اونم بخیر گذشت !!! و از فردا هر کسی را تو خیابون ببینم میپرم ماچش میکنم Big Grin!!! چون من اگه به کسی آسیب نزنم ، کسی نمیتونه بمن آسیب بزنه Tongue
دیگه جونم براتون بگه که تازه متوجه شدم که بدون داشتن گواهی نامه آمریکا و با داشتن گواهی نامه بین المللی میشه ماشین خرید !!! ولی چند روز کلاً روی قیمت ماشین ها بررسی کردم و با بودجه ای که من میخواستم ماشین بخرم ( حدود 2000 تا 3000 دلار ) به این نتیجه رسیدم که این کار را نکنم بهتره ... چون واقعاً اینجا هزینه مکانیکی گرونه و اگر ماشین مشکلی پیدا کنه ( 100 درصد که پیدا میکنه چون ماشینی که مایلیجش 170 هزار هست !! خب معلومه که میکنه !!! ) کلاً فکر کنم که به اندازه پول ماشین باید هزینه کنیم !!! و درسته که در حال حاضر کردیت ندارم و نمیتونم ماشین قسطی بخرم ، ولی کلاً اصلاً دنبالشم از اول نبودم ... تا یه کار گیر نیاریم .. اقدام به این کار اصلاً منطقی نیست ( البته به نظر من ) و بر این اساس تا اطلاع ثانوی ماشین بی ماشین !!!Big Grin به همین راحتی .
ولی دوستان تو این چند روزی که اینجا هستم باید به اطلاع دوستان برسونم که هر روز که میگذره داریم چیزای جدیدی میبینیم و کلاً یه جورایی دارم لذت میبرم و امیدوارم که با کار پیدا کردن این لذت پایدار بمونه Tongue
مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربست

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-07-11

(2012-07-10 ساعت 17:08)atisland نوشته:  سلام دوستان
من شنیدم موقع گرفتن بلیت تو ایران آژانس ازمون میخواد که پاکت زرد رو بهشون بدیم تا ببرن به سفارت کشوری که پروازمون اونجا استاپ داره مثلا هلند،اونجا تایید بشه ، البته باز نمیشه. بعد بهمون تحویلش میدن. درسته؟؟؟!!!!

اصلاً اینطور نیست دقت کنید!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-07-11

(2012-07-11 ساعت 01:55)hadiseh.t نوشته:  

اگه می خوای طلا ببری طلایی ببر که به خودت بندازی یعنی ندار تو چمدون خودت بنداز سکه هم کم باید ببری بازم برات می پرسم.
سلام.یادمه یکی‌ از دوستان تو پست‌شون گفته بودند که آوردن طلا آزاد است بجز از چند کشور که کشور عزیز ما هم توش بود.خبرشون با رفرنس بود ولی‌ یادم نمیاد کدام پست بود.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-07-11

(2012-07-11 ساعت 08:19)cmbt نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 01:55)hadiseh.t نوشته:  
سلام.یادمه یکی‌ از دوستان تو پست‌شون گفته بودند که آوردن طلا آزاد است بجز از چند کشور که کشور عزیز ما هم توش بود.خبرشون با رفرنس بود ولی‌ یادم نمیاد کدام پست بود.
از ايران و چند تا كشور ديگه،‌آوردن سكه و شمش به آمريكا ممنوعه. ولي طلاي مورد استفاده در حد عرف مشكلي نداره.
اينم لينكش:
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/prohibited_restricted.xml

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gulu - 2012-07-11

ميخواستم بدونم بيشترين زماني كه طول مي كشه تا SSN و گرين كارت به آدرسمون ارسال بشه چقدره ؟‌ جهت رزرواسيون هتل و پرواز مي خواستم .چون مي خوايم اول يه سفر كوتاه به اونجا داشته باشيم و پس از بررسي اوضاع برگرديم .لطفاً‌ دوستاني كه رفتن راهنمايي كنند Tongue

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - aziking - 2012-07-11

دوست سلام
من 2013 هستم و مزاحم دوستان قدیمی فروم شدم...
از اونجایی که تصمیم داریم بعد از ورود به شهر ساکرامنتو پیش یکی از دوستانم بریم و بعد از گرفتن گرین کارت و غیره شهرمون رو عوض کنیم و بریم شهر دیگه...یعنی اونجا می خواهیم بعد از دیدن یکسری از شهر ها و با توجه به پارامتر هاییی که از این ور و اونور پیدا می کینم شهر جدید انتخاب کنیم....البته تو همون کالیفرنیا.و تقریبا مطمن هستم ساکرامنتو نمی مونیم......ایشالا
سوالی برام مطرح شده و اون اینکه آیا به نظر دوستانی مه امریکا هستن یا اطلاعاتی دارن بهتره که بذازم و شهر مورد نظر اسکان پیدا کنیم و بعد حساب بانکی باز کنم یا از همون اول حساب باز کنم.....عملا می خوام بدونم که آیا شعبه ای که حساب باز می کنیم اون میشه شعبه اصلی ما...مثل ایران خودمون...و مثلا فردا بخوام مثلا فلان کار رو بکنم مجبورم برم شعبه خودم یا نه....اصلا به اون شعبه ای که حساب باز کریدم وابسته میشیم یا نه؟؟

ممنون از همه دوستان

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-11

(2012-07-11 ساعت 09:54)gulu نوشته:  ميخواستم بدونم بيشترين زماني كه طول مي كشه تا SSN و گرين كارت به آدرسمون ارسال بشه چقدره ؟‌ جهت رزرواسيون هتل و پرواز مي خواستم .چون مي خوايم اول يه سفر كوتاه به اونجا داشته باشيم و پس از بررسي اوضاع برگرديم .لطفاً‌ دوستاني كه رفتن راهنمايي كنند

والاه، برای من هنوز ۲۰ روز نشده بود که هم سوشیال نامبر اومد و هم گرین کارت. بستگی به ایالت داره، اما اگه یهو جایی کارتون گیر کنه، مثلا کارمند مربوطه حواس پرتی داشته باشه شاید ۲ ماه هم طول بکشه. البته کم اینجوری میشه.

(2012-07-11 ساعت 10:15)aziking نوشته:  دوست سلام
من 2013 هستم و مزاحم دوستان قدیمی فروم شدم...

نهایتش اینه که اگه شهر دیگه‌ای رفتید، حسابتان را به آنجا منتقل می‌کنید.
اینجا از هرجا که بخواهید می‌توانید به حسابتان پول واریز کنید یا پول بردارید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-07-11

(2012-07-11 ساعت 09:54)gulu نوشته:  ميخواستم بدونم بيشترين زماني كه طول مي كشه تا SSN و گرين كارت به آدرسمون ارسال بشه چقدره ؟‌ جهت رزرواسيون هتل و پرواز مي خواستم .چون مي خوايم اول يه سفر كوتاه به اونجا داشته باشيم و پس از بررسي اوضاع برگرديم .لطفاً‌ دوستاني كه رفتن راهنمايي كنند Tongue
SSN ما چهار روزه آمد.البته روز بد از ورود به آمریکا ما به اداره سوشایال رفتیم و پیگیر شدیم.این کار روند را تسریع کرد چون یک سری اطلاعات را در همان اداره سوشایال از ما پرسید و وارد کامپیوتر کرد.گرین کارت‌ها هم ۲۰ روزه رسید.با چند روز اختلاف گرین کارت همسر و پسرم زودتر آمد.ما برای دو ماه بلیط گرفته بودیم ولی‌ چون کارها زودتر انجام شد یک ماه پرگشتیم که بابت عوض کردن بلیط دو میلیون هم ضرر کردیم.ما کالیفرنیا بودیم.

(2012-07-10 ساعت 11:38)khavaran نوشته:  بعله برای داخل آمریکاست و برای ایران یا بهتر بگویم تماس بین‌ المللی هم، می‌توانی 10 دلار اعتبار بخری، اما این یکی دقیقه هاش حساب کتاب داره Smile مثلا با موبایل ایران حدودا ۱۰ سنت و با ثابت ایران ۸ سنت در دقیقه صحبت می کنی.

shezem جان این کارت 10 دلاری که میگی مثل این کارت تلفن هاست که باید یه عالمه شماره بگیری ؟مثل همون الو کارت هایی که از ترکیه می گرفتیم ،واسه تماس با ایران روش یه سری نرخ و پیش شماره داشت واسه کشور های مختلف!ومیشه با گوشی موبایل شماره گیری کرد ؟آره همینطوریاس عزیز؟ببخشید که اینقد ازت سوال میپرسیم؟آخه
می خوام واسم واضح باشه ومثل آلیس در سرزمین عجایب نرم اونجا گیج وایستم ودر اولین فرصت بتونم خانواده رو از حال خودمون با خبر کنم.
بازم ممنون از راهنماییهات.
راستی من nokia 6300 دارم. پیشنهاد میکنی واسه استفاده از اینترنت با موبایل ،چه موبایلی بخرم و آیا بهتره از ایران بخرم یا نه اونجا مناسب تره؟
و مهمتر از همه اینکه شما تو کدوم ایالت وشهر هست؟
نخیر، شما ۱۰ دلار اعتبار از همان شرکت می‌خری، و چند تا شماره تلفن هست که یکیش را شماره‌گیری می‌کنی، خودش بهت میگه که چقدر از اعتبارت مونده، و بعدش هم شماره کشور مورد نظر را میگیری.
من خودم اسمارت فون ندارم، و از بازارش هم خبر ندارم، اما برای قیمت کردنش هم می‌توانید به سایت آمازون http://www.amazon.com/ یک سری بزنید و قیمت‌های آمریکا را با ایران عزیز مقایسه کنید، من از قیمت گوشی در ایران باخبر نیستم.
برای اینترنت با گوشی تلفن هم، مدل های اسمارت فون هایی که دیگه پد شماره گیری ندارند و تماسی هستند راحت‌تره.
و اما اسمارت فون خریدن هم دیگه به سلیقه و کاربرد خودتان بستگی داره، من خودم که طرفدار iPhone هستم، و وقتی بزرگ شدم و پولدار شدم، Big Grin حتما یکی می‌خرم.
و اما قسمت مهم سوال شما که من کجا هستم (من چقدر مهم شدم، خودم خبر ندارم! Big Grin) من کالیفرنیا هستم ، یه دهاتی پایین لس آنجلس که با اونجا نیم ساعت با ماشین راهه Rolleyes

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - نخجیر - 2012-07-11

دوستان درود
من بلیط ترکیش گرفتم برای لوس انجلس.اما شماره های صندلی مشخص نشده و اژانس هم هنوز نتونسته شماره صندلی را بگیره.ممنون میشم راهنمایی نمایید.
با سپاس