مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M_star1316 - 2012-07-13

(2012-07-11 ساعت 18:17)daria نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 16:13)نخجیر نوشته:  دوستان درود
من بلیط ترکیش گرفتم برای لوس انجلس.اما شماره های صندلی مشخص نشده و اژانس هم هنوز نتونسته شماره صندلی را بگیره.ممنون میشم راهنمایی نمایید.
با سپاس

متاسفانه ترکیش این مشکل رو داره. یعنی صندلی رو موقع Check In کردن آنلاین فقط میتونین انتخاب کنین، که وقتی شروع پرواز از تهران باشه امکان چک این کردن آنلاین وجود نداره. اگه کسی راه دیگه ای برای تعیین صندلی ترکیش داره بگه لطفا.
سلام:
ما بلیطمون از ترکیش بود . یکماه به اومدن از آزانس زنگ زدن برای تعیین محل صندلیهامون. ما هم رفتیم و به دلخواه خودمون اونها رو مشخص کردیم . بعد هم یه پرینت تائیدیه از اون رو بهمون داد و تمام.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - khavaran - 2012-07-13

(2012-07-11 ساعت 14:56)Shezem نوشته:  نخیر، شما ۱۰ دلار اعتبار از همان شرکت می‌خری، و چند تا شماره تلفن هست که یکیش را شماره‌گیری می‌کنی، خودش بهت میگه که چقدر از اعتبارت مونده، و بعدش هم شماره کشور مورد نظر را میگیری.
من خودم اسمارت فون ندارم، و از بازارش هم خبر ندارم، اما برای قیمت کردنش هم می‌توانید به سایت آمازون http://www.amazon.com/ یک سری بزنید و قیمت‌های آمریکا را با ایران عزیز مقایسه کنید، من از قیمت گوشی در ایران باخبر نیستم.
برای اینترنت با گوشی تلفن هم، مدل های اسمارت فون هایی که دیگه پد شماره گیری ندارند و تماسی هستند راحت‌تره.
و اما اسمارت فون خریدن هم دیگه به سلیقه و کاربرد خودتان بستگی داره، من خودم که طرفدار iPhone هستم، و وقتی بزرگ شدم و پولدار شدم، Big Grin حتما یکی می‌خرم.
و اما قسمت مهم سوال شما که من کجا هستم (من چقدر مهم شدم، خودم خبر ندارم! Big Grin) من کالیفرنیا هستم ، یه دهاتی پایین لس آنجلس که با اونجا نیم ساعت با ماشین راهه Rolleyes

ممنونم shezem جان.ببخشید این چند روز واسه کلییرنس ها اینقد ناراحت بودم
Sad که کلا تو net نیومدم واز خونه زدم بیرون واسه هواخوریSmileالبته اواسه اینکه سرم هوا بخورهTongue.آخه 59 روزه که منتظرم.دیگه دارم دیوونه میشم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - khavaran - 2012-07-13

(2012-07-10 ساعت 16:14)ETnakhausetelefonien نوشته:  با سلام.
مجموع توان رو بررسي كنيد بهتره. مثلاً اگه حدس مي‌زنيد ممكنه در آن واحد هم چاي‌سازتون روشن باشه هم مايكروويوتون، توان اونهارو بايد باهم جمع بزنيد.
اين دستگاه يه سه شاخه داره كه به پريزهاي 110 آمريكا وصل ميشه و يه پريز خودش داره كه دوشاخه‌هاي برق دستگاه‌هاتون رو بايد بهش وصل كنيد. به نظرم ميشه اونو يه جايي كنار آشپزخونه گذاشت. دوشاخه‌هاي وسايل آشپزخونه كه اكثراً بهش مي‌رسن. براي وسايل دورتر مثل جاروبرقي يا اتو يا سشوار سيم سيار لازمه.
چون 3000 وات ظرفيت داره احتمالاً ميشه به پريزش سه راهي وصل كرد و چند تا دستگاه 220 رو همزمان بهش زد(البته اگه مجموع توانشون از 3000 بيشتر نشه)
ارادتمند

ETnakhausetelefonien جان
خیلی ریز و واضح توضیح دادین وجواب تمام سوال هامو گرفتم.خیلی خیلی ممنون.Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hamedhamed - 2012-07-13

(2012-07-13 ساعت 11:10)IMG نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 23:28)jordanir نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 18:58)IMG نوشته:  روی بلیط که شماره صندلی نمیزنند
اتوبوس نیستش که
وقتی برای Check In به Gate یا وبسایت میرین اونجا براتون Flight Card صادر میشه
توی Gate خودشون جا رو میدن بهتون
توی وبسایت خودتون انتخاب میکنین جاتون رو
موفق باشین

دوست عزیز در هواپیماییهای معتبر شما علاوه بر شماره صندلی میتونید غذای خودتون را هم مشخص کنید.

بحث شماره صندلی بود نه غذا

بله........
ظاهراً حدس اکثر دوستان درست بود که ادبیات مورد استفاده IMG همون ادبیات smith محروم شده است .....
خوب حالا آواتارشم که شده اسمیت.....
بهر حال خوشحالم که این فروم مدیران بسیار آگاهی دارهWink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hossein1234 - 2012-07-13

سلام به همه دوستان مهاجر سرایی
بالاخره ما هم به قول دوستان وارد سرزمین فرصت ها شدیم . پروازمون از تهران به استامبول بعدش ۳ ساعت توقف و استامبول به شیکاگو Smile
پرواز ترکیش خوب بود و بدون تاخیر
کارامون تو فرودگاه به سرعت انجام شد و آفیسر مهربان با یه لبخند گفت : welcome to US
بله اینم تا اینجای ماجرا ... شیکاگو الان خیلی گرمه
استراحت میکنم و باز در خدمت دوستان هستم
به امید ورود تمامی دوستان مهاجرسرایی با خوشی و سلامتی به این خاک

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - m86eb - 2012-07-13

(2012-07-13 ساعت 14:23)hossein1234 نوشته:   سلام به همه دوستان مهاجر سرایی
بالاخره ما هم به قول دوستان وارد سرزمین فرصت ها شدیم . پروازمون از تهران به استامبول بعدش ۳ ساعت توقف و استامبول به شیکاگو Smile
کارامون تو فرودگاه به سرعت انجام شد و آفیسر مهربان با یه لبخند گفت : welcome to US

سلام دوست عزيز،اميدوارم حالتون خوب باشه و اونجا به شما خوش بگذره'
سوالي داشتم،بليط چقدر واستون تمام شد و تو فرودگاه اونجا مشكلي نداشتين؟
آخه به اميد خدا قراره اگه زودتر ويزا بياد،بيام شيكاگو Smile
شادوپيروز باشين.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - fm5206 - 2012-07-13

(2012-07-10 ساعت 10:22)Shezem نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 07:57)fm5206 نوشته:  سلام
من زمانی که به ترکیه میرفتم از مامور سپاه پرسیدم تا چغدر ارز میتونم ببرم
بنده خدا اصلا خبر نداشت,,,

خب داداش ، اشتباهی پرسیدی دیگه! باید از مامور گمرک بپرسی Big Grin
البته قبول دارم که در وطن عزیز ما، وظایف درست و حسابی تعریف نشده.
و دیگه اینکه، من توی نوشته‌هایم کمی هم طنز قاطی می‌کنم که یک لبخندی هم به لبان شما بنشیند، اما گاهی اشتباهی برداشت میشه Smile زیاد سخت نگیرید. Wink
اخه بغیر از وقتی ما رفتیم مامور گمرک ندیدیم فقط س پ ا ه بود و ن ی روی ا ن ت ظ ا م ی
ولی در برگشت دیدیم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - parsy631 - 2012-07-13

آیا در بدو ورود در منزل اقوام یا دوستان ساکن خواهید شد یا جای دیگری می روید ؟ آیا امکان دارد راجع به میزان بار و ... همراه داشتید کمی توضیح بدهید و تجربیات خودتان را بگویید چون ما هم به احتمال زیاد همین مسیر شما را خواهیم آمد البته اگر کلیییییییییییییییر بشیم .Tongue ممنونSmile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hossein1234 - 2012-07-13

(2012-07-13 ساعت 14:51)m86eb نوشته:  

سلام دوست عزيز،اميدوارم حالتون خوب باشه و اونجا به شما خوش بگذره'
سوالي داشتم،بليط چقدر واستون تمام شد و تو فرودگاه اونجا مشكلي نداشتين؟
آخه به اميد خدا قراره اگه زودتر ويزا بياد،بيام شيكاگو Smile
شادوپيروز باشين.

بلیط ۱۹۷۰۰۰۰ برام تموم شد . اصلا نگران فرودگاه نباشین همه چیز ردیفه و همه خوب برخورد میکنن
(2012-07-13 ساعت 15:29)parsy631 نوشته:  

آیا در بدو ورود در منزل اقوام یا دوستان ساکن خواهید شد یا جای دیگری می روید ؟ آیا امکان دارد راجع به میزان بار و ... همراه داشتید کمی توضیح بدهید و تجربیات خودتان را بگویید چون ما هم به احتمال زیاد همین مسیر شما را خواهیم آمد البته اگر کلیییییییییییییییر بشیم .Tongue ممنونSmile

من یه سویت اجاره کردم . بار هم هر نفر ۲ تا چمدان ۲۳ کیلویی .
چیز دیگه ای بود در خدمتیم

(2012-07-13 ساعت 16:13)Zambezi نوشته:  
با سلام و خسته نباشید
خواستم بدونم مثال چه شهری از ایران گرم است؟

بسیار شرجی و گرم مثل جزیزه کیش و رطوبت بالا مثل شمال

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Orchin - 2012-07-13

بادرودبه دوستان گل مهاجری
میخواستم بپرسم معمولااززمانی که برگه سفیدراگرفتند تا زمانی که یوپی اس پاسپورتشان راتحویل دهد چقدرطول کشید؟
یااینکه سفارت چقدربعدازاون مدارک رابه پست تحویل داده است؟
ماروز ۵شنبه قبل ازظهربرگه سفیدرابه یوپی اس تحویل دادیم وبعدازگذشت یک ونیم روزهنوز درسایت یوپی اس حتی تحویل پاسپورت ها ازکنسولگری قیدنشده است.
ممنون ازدوستان همیشگی مهاجرسرا

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - payan - 2012-07-13

سلام دوستان

ما از آنکارا به استانبول سالن D و از استانبول سالن Iبه لس آنجلس پرواز داریم. ;کسی نقشه سالن های فرودگاه اتاتورک رو داره و یا میدونه چقدر زمان برای جابجا شدن از سالنها لازم است و یا اینکه باید ماشین بگیریم و یا پیاده هم میشه رفت لطفا راهنمائی کنید. متشکرم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frz61 - 2012-07-13

(2012-07-13 ساعت 21:02)payan نوشته:  سلام دوستان

ما از آنکارا به استانبول سالن D و از استانبول سالن Iبه لس آنجلس پرواز داریم. ;کسی نقشه سالن های فرودگاه اتاتورک رو داره و یا میدونه چقدر زمان برای جابجا شدن از سالنها لازم است و یا اینکه باید ماشین بگیریم و یا پیاده هم میشه رفت لطفا راهنمائی کنید. متشکرم.
چند تا ساختمون با هم فاصله دارن -از domestic terminal باید به سمت international برین همه جا تابلو داشت - ما بر عکسش رو باید می رفتیم - یک مرحله هم چک پاس داره- فاصله پیاده شاید یک ربع هم نباشه ولی ما چون بر عکس بودیم به شلوغی و صف پروازهای داخلی بر خوردیم و یکم سخت شد ولی برای شما فکر نکنم مشکل شلوغی و صف خیلی شدید باشه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-07-14

خب دوستان، یک ماه و خرده‌ای از آمدن من گذشت و همواره به دنبال کار هستم. در رشته خودم ( عمران ) فعلا نمیشه کار کرد، چون مدرکم باید معادل سازی بشه، و یک امتحانِ اجازه کار هم باید بدهم. و از این کارهای دم دستی هم فعلا گیر نیومده. ماشالاه اینجا تو کالیفرنیا تا چشم کار می‌کنه، مکزیکی هست Big Grin همه هم مشغول به کار.
اما گذشته از کار، تو یه کالج دیدم که کلاس زبان انگلیسی برای خارجی‌ها دارند، و رایگان هم هست، منم گفتم از وقتم فعلا اینجوری استفاده کنم تا زمانی که کار گیر بیارم. اسم کلاس هست English as Second Language خلاصه ESL و قبلش یک امتحان تعیین سطح گرفتند. من زیاد امید نداشتم که مرحله بالایی برم، چون ۱۰ سال بود که کلا از زبان انگلیسی دور افتاده بودم، و تمرینی نداشتم، اما سطح میانی پیشرفته قبول شدم ( Intermediate High ) Wink یعنی سطح پنجم از شش سطح. خودم هم باورم نمی‌شد و کلی خوش به حالم شد. من خیلی تلویزیون تماشا می‌کنم و همین خیلی کمکم کرد. چون امتحانش گرامر و از اینجور چیزها نبود. کلاس زبان هم ۸ کیلومتر با من فاصله داره، و جاتون خالی حسابی ورزش هم می‌کنم!!
راستی، سوشیال نامبر و گواهینامه رانندگی و گرین کارت و حساب بانک هم، همشون را تو همون ۲۰ روز اول به کارشون رسیدم. اما ماشین فعلا خبری نیست، آخه نه اینکه من خیلی پولدار هستم Sad سفارش دادم، یه دونه واسه من سفارشی بسازند بفرستند دم خونه، واسه همین تا اون زمان باید پیاده گز کنم، واسه سرِِ وزن ماندن هم خوبه!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Omidooo - 2012-07-14

(2012-07-14 ساعت 00:58)Shezem نوشته:  خب دوستان............
راستی، سوشیال نامبر و گواهینامه رانندگی و گرین کارت و حساب بانک هم، همشون را تو همون ۲۰ روز اول به کارشون رسیدم. اما ماشین فعلا خبری نیست، آخه نه اینکه من خیلی پولدار هستم Sad سفارش دادم، یه دونه واسه من سفارشی بسازند بفرستند دم خونه، واسه همین تا اون زمان باید پیاده گز کنم، واسه سرِِ وزن ماندن هم خوبه!!

Shezem جان
به شما و دیگر دوستان توصیه میکنم یه براورد کنید ( مسافت ، هزینه و ... ) اگه به کارتون میاد از دوچرخه استفاده کنید . من خودم این کار و میکنم . باور کنید نگم بیشتر از ماشین کمتر از اونم برام کار نمیکنه.

موفق باشی