مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2013-10-10

(2013-10-09 ساعت 19:54)myangel نوشته:  دوستان کسایی که منتظر پروسه اداری ویزای توریستی هستند اگر در قرعه کشی امسال شرکت کنند پروسه کیس توریستیشون دچار مشکل نمیشه؟؟

با احترام به نظر یوزر عزیز، من فکر می کنم که این موضوع مهم نیست براشون چرا که موندن توی آمریکا با ویزای توریستی کجا و موندن با گرین کارت و سوشیال سیکیوریتی و گواهینامه رانندگی و حساب بانکی کجا؟
خود من سه سال پیش با وجود شرکت در لاتاری تونستم ویزای توریستی بگیرم!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2013-10-10

(2013-10-08 ساعت 22:21)taha845 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 21:25)Mandm نوشته:  
(2013-10-07 ساعت 21:08)taha845 نوشته:  امروز یک ایمیل ار سفارت در جواب این سوالم اومد

How much time do i have to send my passport to EMPOST ?

پاسخ :

you may send your passport within the next two months but remember you must send it in before the one year date from the interview

یعنی من تا یکسال وقت دارم برای ارسال پاسپورت به EMPOST ?
اين يعني شما از الان تا يك سال وقت داريد پاسپورت رو بفرستيد، ولي بايد 2 ماه قبل از مسافرتتون باشه كه باطل نشه

سلام
تشکر از پاسخ شما
دوست دیگرمون نظر دیگری داشت ، شما قبلا مورد مشابه من دیدید ؟
من حساب کرده بودم کلیرنس میشم که 4 ماه طول بکشه بعد برای عید برم ولی منو همون موقع قبول کرد حالا ایمل زدم پاسخ رو این شکلی داد
نه دوست عزیز!! یکسال کجا بوده؟ ممکنه بهتون کلیرنس بخوره یا حتی کنسل بشه، چون براشون خیلی مهمه که شما برای ویزای آمریکا ارزش قائل باشید. قبل از ۲ ماه حتما برای پیک آپ ویزاتون اقدام کنید. از روزی که ویزاتون ایشو شد ۳ ماه فرصت دارید وارد خاک آمریکا بشید و زمانی که وارد آمریکا شدید ۹۹٪ بهتون ویزای ۶ ماهه می دند.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mandm - 2013-10-10

(2013-10-10 ساعت 22:42)negi نوشته:  
(2013-10-07 ساعت 21:08)taha845 نوشته:  امروز یک ایمیل ار سفارت در جواب این سوالم اومد

پاسخ :

you may send your passport within the next two months but remember you must send it in before the one year date from the interview

اين يعني شما از الان تا يك سال وقت داريد پاسپورت رو بفرستيد، ولي بايد 2 ماه قبل از مسافرتتون باشه كه باطل نشه

سلام
تشکر از پاسخ شما
من حساب کرده بودم کلیرنس میشم که 4 ماه طول بکشه بعد برای عید برم ولی منو همون موقع قبول کرد حالا ایمل زدم پاسخ رو این شکلی داد
نه دوست عزیز!! یکسال کجا بوده؟ ممکنه بهتون کلیرنس بخوره یا حتی کنسل بشه، چون براشون خیلی مهمه که شما برای ویزای آمریکا ارزش قائل باشید. قبل از ۲ ماه حتما برای پیک آپ ویزاتون اقدام کنید. از روزی که ویزاتون ایشو شد ۳ ماه فرصت دارید وارد خاک آمریکا بشید و زمانی که وارد آمریکا شدید ۹۹٪ بهتون ویزای ۶ ماهه می دند.
من هم دقيقا مثل شما هستم فكر كردم بهم كليرنس مي خوره زود رفتم، در ضممن جوابي كه من دادم معني ايميل شما بود، و گرنه كلا كاراشون حساب كتاب نداره بستگي به وضعيت داره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mandm - 2013-10-10

(2013-10-07 ساعت 17:32)User نوشته:  معمولا ويزايي كه صادر ميشه دوماه تاريخ انقضا داره. و از زمان ورود هم شش ماه ميتونين بمونين.

بنابراين ميشه فرض كرد حداكثر ظرف دوماه بايد ويزا رو دريافت كرد. ٤-٥ روز هم طول مي كشه از زمان تحويل دادن پاسپورت به Empost تا تحويل ان همراه با ويزا. شايد بشه گفت پنجاه روز وقت داريد.

اما ريسك نكنيد و زودتر ويزا را دريافت كنيد.
(2013-10-07 ساعت 15:57)taha845 نوشته:  سلام

من هفنه پیش ویزای توریستی از دبی گرفتم بدون FBI check

کسی از عزیزان می داند چه مدت زمان دارم تا پاسپورت را به EMPOST تحویل بدم ؟

با تشکز
سلام، من هرچي ويزاي توريستي فاميل و دوستان رو ديدم 3 ماه فرصت رفتن داره، شما مطمئن هستيد 2ماه؟ تازگي عوض شده؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2013-10-11

بله منم تا جایی که یادم می یاد ۳ ماه بوده ولی حتی اگه بتونید ۳ روزه برای پیک آپ اقدام کنید خیلی بهتره، قوانین هر لحظه ممکنه تغییر کنه!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ehsan m - 2013-10-11

(2013-10-10 ساعت 04:45)User نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 02:43)hamed. نوشته:  با سلام...من 24 سالمه و مجرد هستم و میدونم مجردهای هم سن و سال من رو اکثرا رد میکنن...حالا میخواستم بپرسم که من 60 تومان تو حسابم دارم و تک پسر خانواده هستم و لیسانس برق دارم و میتونم دو تا سند هم به نامم بزنم و کسی رو هم در آمریکا ندارم.....
به نظر شما میتونم در ابوظبی یا آنکارا یا ایروان و یا کلا کشورهای همسایه ویزا بگیرم؟

ببین سفارت چند تا سوال را می پرسد که باید بتوانی جوابی بدهی که از طریق آن مامور کنسولی متقاعد شود شما حتما برخواهید گشت.
یکی اینکه کجا می خواهید بروید و برای چه مقصودی؟
- بهترین جواب در نامه ای می تواند باشد که همراه با خود می برید و به کنسول م ینویسید که در آن توضیح م یدهید که کجا می روید قصدتان بازدید از چه محل ها یا شهر هایی است و کی بر می گردید. به عبارتی بهتره برنامه سفر را برایشان بفرستید.
مثلا بنویسید که از نیویورک دیدن خواهید کرد به گرند کنیون خواهید رفت لاس وگاس و لس آنجلس خواهید رفت سنفرنسیسکو و در نهایت از فرودگاه ایکس به ایران برخواهید گشت. بهتره که تاریخ این سفرهای احتمالی را هم مشخص کنید.
الزامی هم نداره بعدا که وارد شدید این برنامه را اجرا کنید. ماموری هم دنبال شما نمی آید چک کند ببیند شما برنامه تان را اجرایی می کنید یا خیر.

سوال دیگری که حتما می پرسند شغل شما در ایران است.
- هر شغلی که دارید آن را تا حد امکان ساده و بی اهمیت جلوه دهید. مثلا اگر در یک مرکز تحقیقاتی کار می کنید (چیزی که به شدن به آن حساس هستند) عنوان نکنید که شغلتان تحقیقاتی است. می توانید بگویید کارتان تایپ داده ها و امور دفتری است. به نفع خودتان است! از من گفتن!

-در نامه تان بنویسید که چون خانواده تان همه ایران هستند و و خودتان دانشجو هستید یا کارمند هستید یا ملک دارید یا هر چیزی که وابستگی تان به ایران را نشان دهید پس مطمئنا قبل از تاریخ انقضای ویزایتان برخواهید گشت.
همچنین تصریح کنید که با وجود داشتن ایکس دلار بطور یقین همه هزینه های خود را پوشش خواهید داد و به هیچ عنوان بار مالی را روی دولت و بخش عمومی ایجاد نخواهید کرد.

اینکه چه سفارتی می روید واقعا اهمیتی ندارد. چون همه مامورهای کنسولی بر اساس یک ستورالعمل ویزا می دهند.
موفق باشید.

(2013-10-09 ساعت 19:54)myangel نوشته:  دوستان کسایی که منتظر پروسه اداری ویزای توریستی هستند اگر در قرعه کشی امسال شرکت کنند پروسه کیس توریستیشون دچار مشکل نمیشه؟؟
به نظرم دلیل موجهی برای این نتیجه گیری است که قصد شما از ویزای توریستی آمدن و ماندن است.

(2013-10-09 ساعت 21:24)ehsan m نوشته:  چقد موجودی بزارم؟
100 میلیون کافی هست؟
فکر کنم چیزی معادل دست کم بیست هزار دلار کافی باشد. بیست هزار دلار کلی پول است اینجا!!! معادل یک سال هزینه زندگی است.

user جان خیلی ممنون لطف کردیSmile

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - User - 2013-10-11

(2013-10-10 ساعت 23:42)Mandm نوشته:  
(2013-10-07 ساعت 17:32)User نوشته:  معمولا ويزايي كه صادر ميشه دوماه تاريخ انقضا داره. و از زمان ورود هم شش ماه ميتونين بمونين.
(2013-10-07 ساعت 15:57)taha845 نوشته:  کسی از عزیزان می داند چه مدت زمان دارم تا پاسپورت را به EMPOST تحویل بدم ؟
سلام، من هرچي ويزاي توريستي فاميل و دوستان رو ديدم 3 ماه فرصت رفتن داره، شما مطمئن هستيد 2ماه؟ تازگي عوض شده؟

راستش من از دوستی که دو ماه پیش پدر و مادرش ویزا گرفته بودند پرسیدم گفتند دو ماه. اما مطمئن ترش را چند وقت بعد که این فامیل ما ویزایش را دریافت کرد می نویسم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mah-gh - 2013-10-28

با سلام
پدر و مادرم می خواهند درخواست ویزای توریستی بدن ولی یک سری مسائل برامون مبهمه که اگر اطلاعی دارید ممنون می شوم راهنمایی کنید. یکی این که آنها کارمند بازنشسته سازمان انرژی اتمی (کارمند ساده) هستند و نمی دونم که باید تو سفارت چی بگن ؟!! دوم این که من خودم با ویزای j آمدم ولی دوستان و اقوام سیتیزن داریم که دعوت نامه بفرستن. حالا می خواستم بدونم شما بر حسب تجربه چه پیشنهادی می کنید آیا دعوت نامه بفرستیم ؟آیا بگن دخترشون آمریکاست ؟ یا کلآ بگن فقط به عنوان توریست می روند؟
امیدوارم سوالاتم تکراری نباشه
با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2013-10-29

(2013-10-28 ساعت 22:33)mah-gh نوشته:  با سلام
پدر و مادرم می خواهند درخواست ویزای توریستی بدن ولی یک سری مسائل برامون مبهمه که اگر اطلاعی دارید ممنون می شوم راهنمایی کنید. یکی این که آنها کارمند بازنشسته سازمان انرژی اتمی (کارمند ساده) هستند و نمی دونم که باید تو سفارت چی بگن ؟!! دوم این که من خودم با ویزای j آمدم ولی دوستان و اقوام سیتیزن داریم که دعوت نامه بفرستن. حالا می خواستم بدونم شما بر حسب تجربه چه پیشنهادی می کنید آیا دعوت نامه بفرستیم ؟آیا بگن دخترشون آمریکاست ؟ یا کلآ بگن فقط به عنوان توریست می روند؟
امیدوارم سوالاتم تکراری نباشه
با تشکر
ویزای توریستی نیاز به دعوت نامه نداره ، و دلیلی به پنهان کردن واقعیت نیست و حتما ویزا رو می گیرند و دلیلش رو هم دیدار با فرزندان ساکن در آمریکا ذکر کنند

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahsamit - 2013-10-31

سلام
همسر من برای کنفرانسی قصد سفر به مکزیک رو داره (ویزای مکزیک و تزانریت فرانسه رو هم داره)میخوام از سفارت امریکا در Merida (نزدیکترین سفارت نزدیک شهر cancun)براش وقت سفارت بگیرم.فرم Ds160 رو هم براش پر کردم.
1)آیا اونجا به ایرانیا وقت سفارت برای ویزای توریستی میده؟
2)در قسمت گرفتن وقت http://evisaforms.state.gov/ACSSchedulingSystem.asp در صفحه choose services باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hasti_rara - 2013-10-31

با سلام و احترام
دوستان گرامی آیا کسی میتونه ترجمه فارسی فرم ds-160 رو بذاره . من میخوام اول به فارسی دقیقا چک کنم و آماده کنم . اگه میتونید برام یا به ایمیلم و یا به پیام خصوصی بذارید . از لطفتون ممنون میشم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - taha845 - 2013-11-01

(2013-10-10 ساعت 23:38)Mandm نوشته:  
(2013-10-10 ساعت 22:42)negi نوشته:  

پاسخ :

سلام
تشکر از پاسخ شما
من هم دقيقا مثل شما هستم فكر كردم بهم كليرنس مي خوره زود رفتم، در ضممن جوابي كه من دادم معني ايميل شما بود، و گرنه كلا كاراشون حساب كتاب نداره بستگي به وضعيت داره

شما هم به سفارت ایمیل زدید همینو گفتن ؟ این دقیقا معنی میده که می تونیم تا 11 ماه اقدام کنیم ، شما الان ویزا تو پاستون خورد ؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Roya91b - 2013-11-01

سلام دوستان من ٢٣ سالمه در ايران دانشجوي سال چهارم دندانپزشكي هستم اينجا توي دو تا دبيرستان زيست شناسي درس ميدم و مي تونم گواهي كار ببرم، پدرمم اوضاع مالي بسيار خوبي داره و هر مقدار كه بخوام مي تونه سند و پول به حسابم بريزه،
من مي خوام تابستون به همراه پدرم به امريكا برم، مادر و برادرم ايران مي مونن،
امريكا هم پدرم چندين دوست داره كه امريكا كارخونه اب معدني دارن و مي تونه برامون دعوت نامه بفرسته، سفر خارجي فقط به تركيه داشتم' پدرمم همينطور
، ١- به نظرتون چه قدر احتمال داره به من و پدرم ويزا بدن؟ با توجه به اينكه من ايران دانشجو هستم
٢- اگر من بخوام اواخر تير مسافرت كنم بهتره چه زماني وقت سفارت بگيرم؟ تو عيد خوبه؟
٣- كدوم سفارت بهتره ؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sib 24 - 2013-11-02

(2013-11-01 ساعت 22:57)Roya91b نوشته:  سلام دوستان من ٢٣ سالمه در ايران دانشجوي سال چهارم دندانپزشكي هستم اينجا توي دو تا دبيرستان زيست شناسي درس ميدم و مي تونم گواهي كار ببرم، پدرمم اوضاع مالي بسيار خوبي داره و هر مقدار كه بخوام مي تونه سند و پول به حسابم بريزه،
من مي خوام تابستون به همراه پدرم به امريكا برم، مادر و برادرم ايران مي مونن،
امريكا هم پدرم چندين دوست داره كه امريكا كارخونه اب معدني دارن و مي تونه برامون دعوت نامه بفرسته، سفر خارجي فقط به تركيه داشتم' پدرمم همينطور
، ١- به نظرتون چه قدر احتمال داره به من و پدرم ويزا بدن؟ با توجه به اينكه من ايران دانشجو هستم
٢- اگر من بخوام اواخر تير مسافرت كنم بهتره چه زماني وقت سفارت بگيرم؟ تو عيد خوبه؟
٣- كدوم سفارت بهتره ؟

دوست عزیز هیچ حساب کتاب نداره.یهو مببینی ویزا بهتون میدن یهومیبینی نمیدن.گواهی اشتغال به تحصیل بگیرترجمه کن حساب بانکی هم پول زیاد باشه.ملکی بنامت هست سندش رو ترجمه کن.ویزای شینگن توپاسپورتتون بود خیلی خوب بود.از حالا اقدام کنیدتا نوبت بهتون بدند برای عید.سفارت امریکا روش نمیشه حساب وبرنامه ریزی کردکه کی ویزامیده.پدرمادرم از زمانی که فرم پرکردم برای ویزای توریستی تااومدن امریکا یکسال شد.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - saljoogh - 2013-11-02

سلام،

من فرمِ DS-۱۶۰ رو پر کردم و وقت مصاحبه برای ویزای توریستی از دوبی‌ گرفتم. تو فرم یه مشکل بود، من یه فرم جدید پر کردم و رفتم تو همون وبسایتی که وقت مصاحبه گرفتم (usvisa-info.com) و روی Edit کلیک کردم و شمارهٔ بارکدِ فرمِ جدید رو وارد کردم.

آیا جای دیگری هم هست که باید فرمِ جدید رو شمارشو وارد کنم؟ آخه این برای پدر و مادر خانومم هست و نمی‌خوام موقع مصاحبه مشکلی‌ پیدا کنن.

پیشاپیش از کمک شما تشکر می‌کنم.