مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-12-05

امروز کمی زودتر از محل کار اومدم بیرون.خوشحال از اینکه زودتر میرسم خونه.مثل همیشه سوار اتوبوس مورد نظر شدم.همون شماره و همون ایستگاه.اما متاسفانه سر از جای دیگه درآورد.وقت نشد که علت این موضوع رو از راننده بپرسم و به همین خاطر نزدیک به 1 ساعت معطل شدم.ظاهرا اتوبوس های هیوستون تو ساعت های خاصی مسیر های متفاوتی رو میرن.دوستان تجربه ای تو این زمینه دارن ؟
مخصوصا اگه تجربه استفاده از خط 132 رو دارین.از دست دادن اتوبوس یا اشتباه سوار شدن اون تو هیوستون معادل حداقل 1 تا 2 ساعت معطلیه.
اینو گفتم که دوستان هم در جریان این موضوع باشن و مسیرها رو خوب چک کنن.حالا خودم هم امشب یه تحقیقی می کنم.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-12-05

(2013-12-05 ساعت 05:54)sce نوشته:  امروز کمی زودتر از محل کار اومدم بیرون.خوشحال از اینکه زودتر میرسم خونه.مثل همیشه سوار اتوبوس مورد نظر شدم.همون شماره و همون ایستگاه.اما متاسفانه سر از جای دیگه درآورد.وقت نشد که علت این موضوع رو از راننده بپرسم و به همین خاطر نزدیک به 1 ساعت معطل شدم.ظاهرا اتوبوس های هیوستون تو ساعت های خاصی مسیر های متفاوتی رو میرن.دوستان تجربه ای تو این زمینه دارن ؟
مخصوصا اگه تجربه استفاده از خط 132 رو دارین.از دست دادن اتوبوس یا اشتباه سوار شدن اون تو هیوستون معادل حداقل 1 تا 2 ساعت معطلیه.
اینو گفتم که دوستان هم در جریان این موضوع باشن و مسیرها رو خوب چک کنن.حالا خودم هم امشب یه تحقیقی می کنم.
موفق باشین.

کلا که رو زمان اتوبوسها نمیشه حساب کرد

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Houstonian - 2013-12-06

(2013-12-05 ساعت 09:06)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-12-05 ساعت 05:54)sce نوشته:  امروز کمی زودتر از محل کار اومدم بیرون.خوشحال از اینکه زودتر میرسم خونه.مثل همیشه سوار اتوبوس مورد نظر شدم.همون شماره و همون ایستگاه.اما متاسفانه سر از جای دیگه درآورد.وقت نشد که علت این موضوع رو از راننده بپرسم و به همین خاطر نزدیک به 1 ساعت معطل شدم.ظاهرا اتوبوس های هیوستون تو ساعت های خاصی مسیر های متفاوتی رو میرن.دوستان تجربه ای تو این زمینه دارن ؟
موفق باشین.

کلا که رو زمان اتوبوسها نمیشه حساب کرد
اتفاقا به نظر من ساعت‌هاشون خیلی‌ دقیقه مگر اینکه مشکل ترافیکیه خاصی‌ مثل تصادف باشه.

در باره خط‌ های bus هم اینجا اکثر خطها یک Regular Route دارند که اکثر زمان‌ها همون رو می‌رن. ولی‌ بعضی‌ از زمان‌های خاص انتهای مسیرشون عوض می‌شه. مثلا در همین خط ۱۳۲ regular route تا highway 6 میره ولی‌ بعضی‌ از time‌ها بجای اینکه بره Hwy 6 میره Cook Road.

شما باید حتما map و schedules خطی‌ که می‌خواهید سوار بشید رو چک کنید. و قبل از سوار شدن از راننده بپرسی‌ که مسیر regular رو میره یا نه ؟ و اینکه اون ایستگاهی که شما می‌خواید Stop داره یا نه

خط132:
http://www.ridemetro.org/SchedulesMaps/Pdfs/132-harwin.pdf

Houston Metro bus Schedules:
http://www.ridemetro.org/SchedulesMaps/BusSched.aspx

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-12-07

شما باید حتما map و schedules خطی‌ که می‌خواهید سوار بشید رو چک کنید. و قبل از سوار شدن از راننده بپرسی‌ که مسیر regular رو میره یا نه ؟ و اینکه اون ایستگاهی که شما می‌خواید Stop داره یا نه

خط132:
http://www.ridemetro.org/SchedulesMaps/Pdfs/132-harwin.pdf

Houston Metro bus Schedules:
http://www.ridemetro.org/SchedulesMaps/BusSched.aspx
[/quote]

مرسی دوست عزیز و ممنون از راهنمایی خوب و کاملتون.
حق با شماست.البته در مورد آنتایم بودن زمان حرکت اتوبوسها نمیشه اونو مثلا با متروی دوبی مقایسه کرد.اما با یه تقریب بین 1 تا 5 دقیقه معمولا حق با شماست.البته من قبلا شک کرده بودم که چطور بعضی از وقتا 2 تا خط 132 همزمان با هم میرسن.فکر می کردم نداخل زمانبندی دارن.ظاهرا قضیه چیز دیگه ای بوده.اما در مورد این فایل زمانبندی حرکت که شما لطف کردین و گذاشتین من اینو بارها تو پارک اند راید دیده بودم و هیچ وقت هم ازش سر درنیاوردم.Big Grin
کلا این خط 32 خیلی عجیب غریبه.با این حال این تجربه باعث شد که چیز جدیدی دستگیرم بشه.ضمنا شما و یا دوستان تجربه ای از QCard گرفتن دارین ؟من یه کارت 50 دلاری تو Fiesta گرفتم و با اون میرم و میام و فکر کنم هر مسیر 1.25 دلار شارژ می کنه.کارتای خود مترو چجوریه ؟امکان داره هزینه رو کمتر کنه.من روزی 4 بار اتوبوس سوار میشم و اگه این کارت مترو قیمت بهتری داشته باشه واسم ارزون تر درمیاد.
بازم تشکر از راهنمایی ما.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-12-07

(2013-12-07 ساعت 07:59)sce نوشته:  مرسی دوست عزیز و ممنون از راهنمایی خوب و کاملتون.
حق با شماست.البته در مورد آنتایم بودن زمان حرکت اتوبوسها نمیشه اونو مثلا با متروی دوبی مقایسه کرد.اما با یه تقریب بین 1 تا 5 دقیقه معمولا حق با شماست.البته من قبلا شک کرده بودم که چطور بعضی از وقتا 2 تا خط 132 همزمان با هم میرسن.فکر می کردم نداخل زمانبندی دارن.ظاهرا قضیه چیز دیگه ای بوده.اما در مورد این فایل زمانبندی حرکت که شما لطف کردین و گذاشتین من اینو بارها تو پارک اند راید دیده بودم و هیچ وقت هم ازش سر درنیاوردم.Big Grin
کلا این خط 32 خیلی عجیب غریبه.با این حال این تجربه باعث شد که چیز جدیدی دستگیرم بشه.ضمنا شما و یا دوستان تجربه ای از QCard گرفتن دارین ؟من یه کارت 50 دلاری تو Fiesta گرفتم و با اون میرم و میام و فکر کنم هر مسیر 1.25 دلار شارژ می کنه.کارتای خود مترو چجوریه ؟امکان داره هزینه رو کمتر کنه.من روزی 4 بار اتوبوس سوار میشم و اگه این کارت مترو قیمت بهتری داشته باشه واسم ارزون تر درمیاد.
موفق باشین.
من کارت مترو گرفتم ولی چک نکردم هر سری چقدر کم می کنه البته یکبار سوال کردم گفتن که همون یک و بیست و پنج و فقط برای راحتی حمل ونقل هستش

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mr.Javan - 2013-12-07

(2013-12-07 ساعت 10:26)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 07:59)sce نوشته:  مرسی دوست عزیز و ممنون از راهنمایی خوب و کاملتون.
موفق باشین.
من کارت مترو گرفتم ولی چک نکردم هر سری چقدر کم می کنه البته یکبار سوال کردم گفتن که همون یک و بیست و پنج و فقط برای راحتی حمل ونقل هستش
کلاً همون 1.25 چه با کش چه با کارت

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Houstonian - 2013-12-08

(2013-12-07 ساعت 22:37)Mr.Javan نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 10:26)IN.USA@2013 نوشته:  
موفق باشین.
کلاً همون 1.25 چه با کش چه با کارت

البته من خیلی وقت استفاده نکردم از اتوبوس ولی تا جایی که میدونم اگه به فاصله کمتر از 1 ساعت دوباراز کارت استفاده کنید دفعه دوم پول کم نمیشه. یعنی اگه مثلا برای مسیر سرکارشما 2 خط بایدسواربشید فقط یکبار پول کم میشه!!

http://voices.yahoo.com/how-houston-metro-q-card-online-5745232.html?cat=8

http://www.ridemetro.org/Fareinfo/Discounted_Fare.aspx

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2013-12-08

در ادامه بحث شیرین اتوبوس سواری در مترو و با کمک دوستان عزیز من یه نکته دیگه رو هم پیدا کردم.
دو نوع کارت اتوبوس وجود داره.QCard و Daypass.حالا فرق اینا چیه ؟با کیو کارت شما فقط پرداخت راحت تری دارین و صرفا برای پرداخت الکترونیکیه و می تونین از طریق سایت مترو یا تو پارک اند راید و یا تو درب عقب اتوبوس و یا تو فروشگاه فیستا اونو شارژ کنین و فکر کنم با هر 50 سفر به شما 5 سفر رایگان میده.من تا الان از این کارت استفاده می کنم و برای هر مسیر شما یاید 1.25 دلار پرداخت کنین.اما دی پس کارد برای کسانی که بیشتر ار 2 سفر در روز رو دارن واقعا به صرفه هست و من با 4 سفر در روز می خوام این کارت رو بگیرم.با این کار شما برای سفرهای اول و دوم هر کدوم 1.25 دلار میدین و برای سفر سوم 50 سنت.سفرهای بعدی هم به تعداد نامحدود برای شما رایگانه.این یعنی با این کارت شما با 3 دلار در روز می تونین بی نهایت از اتوبوس استفاده کنین.البته اعتبار روزانه این کارت تا 2 بامداد همون روزه.این یعنی برای کسی مثل من با 4 بار اتوبوس سواری در روز به جای 5 دلار در روز میشه 3 دلار در روز و این یعنی برای 22 روز کاری معادل 44 دلار صرفه جویی.یعنی پول اینترنت و آب در میاد.این کارت حداقل باید 3 دلار شارژ داشته باشه و می تونه تا 500 دلار هم شارژ بشه.روش های شارژ اونم یا از طریق سایته و یا می تونین برین تو اتوبوس یا پارک اند راید اونو شارژ کنین.برای درخواست این کارت هم باید برین تو سایت مترو و به راحتی فرم پر کنین.بعد از یه مدت هم کارت میاد به آدرس پستی.
امیدورام مفید بوده باشه.دوستان اگه نکته ای رو برای تکمیل کردن دارن لطفا اضافه کنن.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - khder - 2013-12-11

(2013-12-10 ساعت 05:38)Ali DV-2013 نوشته:  سلام دوستان. مدتی خبری ازم نبود چون سرم خیلی شلوغ بود و درگیر کار و ماشین و خونه و کلا جا افتادن در اینجا بودم. اپریل 2013 اومدم و ابتدای آگوست کار پیدا کردم. در صنعت نفت و گاز هیوستون مشغولم و عنوان شغلیم Project Planner/Schedule Engineer هست و در ایران هم صنایع خونده بودم. فکر میکنم الان دیگه در وضعیت مناسبی از جا افتادن هستم و نسبت به محیط تقریبا آگاهم. اگر کسی سوالی در زمینه پیدا کردن خونه و یا Planning/Scheduling در هیوستون داره در خدمتم. اگر هم کسی هست در این زمینه مشغول باشه خوشحال میشم باهاش آشنا بشم تا شاید بتونیم از تجارب هم استفاده کنیم.
ااااااRolleyes چقد دنبال شما گشتم من! آب در لوله و تشت من خالیBig Grin
منم صنایع خوندم و تازه فارغ شدم البته از تحصیل! یه یه سالیم سابقه کاری تو کنترل پروژه دارم اما بهم نچسبید ولش کردمBig Grin (شرایط کاریم مزخرف بود)
ممنون میشم اگه کلن روشنم کنید، طبق چیزایی که اینتو خوندم می خواستم رشتمو بیخیال شم و برم دنبال تابلوبرق و تابلو روان یا نجاری. اما اگه بشه کار مرتبط به رشته پیدا کرد که عالی میشه. کمکم کنین please help me!
البته هنوز نه به داره نه به باره اصن ببینم عمه ریکا رام میدن، هرچند کار از محکم کاری دچار ایراد نمیشهSmile
خواهشن خواهشن تورو خدا مبسوط مفصل کامل روشنم کنید که چیکارا کنم بهترترهBig Grin ممنونم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ali DV-2013 - 2013-12-12

(2013-12-10 ساعت 23:50)ParsTrader نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 05:38)Ali DV-2013 نوشته:  سلام دوستان. مدتی خبری ازم نبود چون سرم خیلی شلوغ بود و درگیر کار و ماشین و خونه و کلا جا افتادن در اینجا بودم. اپریل 2013 اومدم و ابتدای آگوست کار پیدا کردم. در صنعت نفت و گاز هیوستون مشغولم و عنوان شغلیم Project Planner/Schedule Engineer هست و در ایران هم صنایع خونده بودم. فکر میکنم الان دیگه در وضعیت مناسبی از جا افتادن هستم و نسبت به محیط تقریبا آگاهم. اگر کسی سوالی در زمینه پیدا کردن خونه و یا Planning/Scheduling در هیوستون داره در خدمتم. اگر هم کسی هست در این زمینه مشغول باشه خوشحال میشم باهاش آشنا بشم تا شاید بتونیم از تجارب هم استفاده کنیم.
سلام
با تشکر از شما اگه نرم افزاری که با ان کار میکنید را هم معرفی کنید.
از Primavera استفاده می کنید یا MSP یا نرم افزار دیگه؟
ایا در کارتون از SAP هم استفاده می کنید یا خیر ؟
سابقه کارتون در ایران هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام

اینجا P6 شدیدا مورد نیازه و میشه باهاش کارهای خوبی پیدا کرد و بیشتر ورژن 8.2 وب بیس استفاده میشه که تحت VDI هست Virtual Desktop Interface که نیاز به نصب P6 روی سیستم نداره و از خارج از امریکا هم میشه بهش کانکت شد. من در کار قبلیم در ایران مدیر برنامه ریزی و Key User سپ بودم و SAP رو استفاده میکردم ولی اینجا SAP بیشتر برای مالی (ماژول FI) و هزینه های مستقیم پروژه استفاده میشه.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedafarsi - 2013-12-12

توی این مدت که دارم پست ها رو دنبال می کردم متوجه شدم هیوستون نظر کاری برای فلید نفت و گاز مناسبه ولی من رشته ام کشاورزیه و سابقه کار تحقیقاتی و کار اداری دارم، با این شرایط فکر میکنم توی هیوستون شانسی برای پیدا کرن کار مناسب ندارم Sad

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - khder - 2013-12-13

(2013-12-12 ساعت 09:57)ParsTrader نوشته:  
(2013-12-12 ساعت 07:13)Ali DV-2013 نوشته:  
(2013-12-11 ساعت 01:23)khder نوشته:  [quote='Ali DV-2013' pid='448679' dateline='1386637695']
سلام دوستان. مدتی خبری از...
ااااااRolleyes چقد دنبال شما گشتم من...

سلام

هیوستون یه جورایی خوراک پروژه کارهاست...

دوستان سوالات خوبی پرسیدند ولی متاسفانه پیام خصوصی بود و جوابها اینجا منعکس نشد. خوب بود اینجا نوشته میشد چون می تونست سوال دیگر دوستان هم باشه.

موفق باشید
با سلام مجدد و تشکر فراوان از شما
بسیار سپاسگذار خواهم شد ان سوالات پیغام های خصوصی و جوابهای ان را اینجا کپی پیست کنید .در صورت لزوم می توانید نام فرستنده سوال را حذف کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه

ما هم درجه سپاس گذاریمان بشدت بالا میرود اگر آن سوال جوابارو ببینیم!
خیلی ممنون
اون سابقه کار که گفتید % اهمیتش چنده؟ جوونم آخهSad

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ali DV-2013 - 2013-12-13

(2013-12-13 ساعت 00:44)khder نوشته:  
(2013-12-11 ساعت 01:23)khder نوشته:  [quote='Ali DV-2013' pid='448679' dateline='1386637695']
سلام دوستان. مدتی خبری از...
ااااااRolleyes چقد دنبال شما گشتم من...

سلام

هیوستون یه جورایی خوراک پروژه کارهاست...

دوستان سوالات خوبی پرسیدند ولی متاسفانه پیام خصوصی بود و جوابها اینجا منعکس نشد. خوب بود اینجا نوشته میشد چون می تونست سوال دیگر دوستان هم باشه.

موفق باشید
بسیار سپاسگذار خواهم شد ان سوالات پیغام های خصوصی و جوابهای ان را اینجا کپی پیست کنید .در صورت لزوم می توانید نام فرستنده سوال را حذف کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه

ما هم درجه سپاس گذاریمان بشدت بالا میرود اگر آن سوال جوابارو ببینیم!
خیلی ممنون
اون سابقه کار که گفتید % اهمیتش چنده؟ جوونم آخهSad

به روی چشم ؛ میذارم سوال جوابا رو.
موضوع سابقه کار اینجا اینه که وقتی بخوان Entry Level بگیرن که سابقه نداشته باشه ترجیح میدن Campus Hiring کنن و از دانشگاه بگیرن تا از دولت بابت ایجاد اشتغال برای تازه فارغ التحصیل ها کسر مالیات و امتیازات دیگه ای طلب کنن. متاسفانه این موضوع بچه های بدون سابقه کار رو تحت الشعاع قرار داده. البته نمیگم نمیشه ، فقط دارم میگم به سادگی مثلا 2 سال سابقه داشتن نیست.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - MEHDIREZAEI - 2013-12-13

(2013-12-11 ساعت 01:23)khder نوشته:  
ااااااRolleyes چقد دنبال شما گشتم من! آب در لوله و تشت من خالیBig Grin
منم صنایع خوندم و تازه فارغ شدم البته از تحصیل! یه یه سالیم سابقه کاری تو کنترل پروژه دارم اما بهم نچسبید ولش کردمBig Grin (شرایط کاریم مزخرف بود)
ممنون میشم اگه کلن روشنم کنید، طبق چیزایی که اینتو خوندم می خواستم رشتمو بیخیال شم و برم دنبال تابلوبرق و تابلو روان یا نجاری. اما اگه بشه کار مرتبط به رشته پیدا کرد که عالی میشه. کمکم کنین please help me!
البته هنوز نه به داره نه به باره اصن ببینم عمه ریکا رام میدن، هرچند کار از محکم کاری دچار ایراد نمیشهSmile
خواهشن خواهشن تورو خدا مبسوط مفصل کامل روشنم کنید که چیکارا کنم بهترترهBig Grin ممنونم

سلام

هیوستون یه جورایی خوراک پروژه کارهاست و اینجا براتون بهشت خواهد بود اگر
1) سابقه کار مرتبط داشته باشید
2)زبانتون بد نباشه (نه عالی ولی Communicative باشه)
3) نرم افزار P6 رو خورده باشید (نه فقط خونده باشید، جدی میگم)
4)اعتماد به نفس داشته باشید و قابلیت هاتون رو بتونبد خوب پرزنت کنید

دیگه تمام! پریدید!

من در مورد دیسیپلین های مختلف پروژه میدونم که زمینه کاری خیلی خوبی در هیوستون دارن. مثل Piping یا Electrical یا Instrumentation و غیره

موفق باشید
با ارزوی موفقیت برای همه

دوستان حالا که صحبت از کار و کاریابی هست بد نیست منم تجربه ام رو برای پیدا کردن کار توضیح بدم. من قبل از آمدن به هیوستون یه رزومه خوب آماده کرده بودم و با وارد شدن به هیوستون یه خط موبایل گرفتم و شماره رو توی رزومه اضافه کردم و از همون روز اول شروع کردم به ارسال رزومه. توی سایت های job search مثل indeed, rigzone, monster, careerbuilder, dnv ثبت نام و رزومه ام رو سابمیت کردم. البته من یه توصیه نامه (recomendation) از شرکت قبلی ام داشتم که اونو هم به رزومه ام اتچ کرده بودم. در مرحله بعد یه سری رزومه خوب از همین سایت ها درآوردم (رزومه ها در زمینه کاری خودم و مال افراد با سابقه کار بالا بودند که از این جور رزومه ها زیاده) و شرکت های نفتی رو از این رزومه ها در آوردم و سایت هاشون رو از گوگل پیدا کردم و رزومه ام رو توی سایت شرکت ها سابمیت کردم. توی همون ده روز اول چندین تماس داشتم که البته اکثرا جاب یاب ها بودند و اطلاعات می خواستند. بعد از اون دیگه هیچ خبری نشد و منم درگیر خونه گرفتن و بقیه کارا شدم و کم کم داشتم نگران می شدم که از یکی از اون شرکت ها بهم زنگ زدن که شما یه ماه پیش رزومه ات رو توی سایت ما سابمیت کردی و بیا برا مصاحبه که بعد دو مصاحبه تخصصی کاری جاب آفر رو برام فرستادن و منم اوکی. کار من در زمینه طراحی فیکس اکویپمنت های پالایشگاهی هست و خوشحال می شم بتونم کمترین کمکی به بقیه بکنم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2013-12-13

(2013-12-12 ساعت 07:13)Ali DV-2013 نوشته:  3) نرم افزار P6 رو خورده باشید (نه فقط خونده باشید، جدی میگم)
....

این خورده باشین یعنی چی؟ من خودم صنایع خوندم و تو شرکت نفت بودم ایران و P6 کار می کردیم. اما در حد برنامه ریزی معمولی بود. اینجا که از دوستان پرسیدم گفتن اینجا اصلا در حد ایران استفاده نمی کنن چون تخصصی کار میکنن. مثلا یک گروه فقط برنامه زمان بندی تهیه می کنند، یک گروه دیگه کارهای تخصیص منابع و تسطیح و بحث هزینه ها و ... هم با گروه های دیگه است. حالا با این حساب برنامه زمان بندی احتیاج به تسلط کامل آن چنانی نباید داشته باشه که. نمی دونم شایدم شرکت با شرکت فرق داشته باشه. این دوستامون یکیش تو فلور بود یکی دیگه هم تو شرکتی به نام ویلیامز تو ایالت دیگه بود. حالا اگه میشه بگین شما اونجا در چه حدی درگیر P6 میشین