مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2014-07-15

(2014-07-14 ساعت 22:10)atriana نوشته:  
(2014-07-14 ساعت 21:43)farshadm999 نوشته:  
(2014-07-14 ساعت 21:32)atriana نوشته:  با سلام
ما سپتامبر(شهریور) وارد ا م ر ی ک ا خواهیم شد اما پاسپورت همسرم تا فروردین 94 تاریخ دارد و با توجه به وجود ویزا در پاسپورت فعلی امکان تعویض آن وجود ندارد. در صورتیکه بعد از یکسال با پاسپورت منقضی وارد ایران شویم چه اتفاقی می افتد؟

دوست من شما نمی‌تونید با پاسپورت منقضی از آمریکا خارج بشید که بخواید وارد ایران بشید !!

با همون پاسپورت هم تو آمریکا نمی‌تونید برید چون باید ۶ ماه اعتبار داشته باشه.

لینک زیر هم برا دوستانی که الان سریع بدون فوت وقت میان حرف منو انکار می‌کنن که ما فلانیمون رفته بهمانیمون اومده.

http://www.immihelp.com/visas/six-months-passport-validity-rule-visitors.html

اگه زودتر تشریف بردید آمریکا باید با پست شناسنامه ، کارت ملی‌، و پر کردن فرم های مربوطه به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن برای تعویض پاسپورت اقدام کنید.

تا زمانی‌ که سیتیزن آمریکا نشدید پاسپورت ایرانیه شما بعد از گیرین کارت و ID کارت شما مهترین مدرک شناسایه شماس.
زمانیکه ما وارد ا م ر ی ک ا می شیم بیش از 6 ماه از انقضای پاسپورت مانده، پس احتمالا ورود مشکلی نداشته باشه.
اگر اینجا درخواست بدیم و پاسپورت جدید بگیریم ویزای توش را باید چی کار کنیم؟
یعنی اگر پاسپورت ما در زمان اقامت در اونجا منقضی بشه اونجا هم دچار مشکل می شیم؟
شما برای ورود به ایران اگر پاسپورتتون منقضی باشه مشکلی ندارین البته فقط ایران. می تونید وارد شید بعد برین پاستونو عوض کنید.
اگر هم بخواین می تونید در آمریکا از سفارت پاکستان که حافظ منافع ایران هست پاستون عوض کنید ازتون شناسنامه و کارت ملی می خوان البته دوست من نداشت کپیشو ازش قبول کردن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - m.sabet - 2014-07-15

(2014-07-15 ساعت 08:04)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-15 ساعت 00:44)m.sabet نوشته:  
(2014-07-15 ساعت 00:25)candle نوشته:  
(2014-07-15 ساعت 00:13)m.sabet نوشته:  سلام دوستان. من یه سوال دارم که تو تاپیک موضوعات غیر مرتبط پرسیدم ولی جوابی نگرفتم. اگر اینجا جاش نیست منو راهنمایی کنید که کجا سوالم رو بپرسم. مصاحبه من ابوظبی بود و ویزام رو هم یکضرب گرفتم. تاریخ اکسپایر ورود به آمریکا توی ویزا زده 19 آگست. ولی بعدا چون اطلاعات چاپ شده در ویزا اشتباه بود ویزای اول کنسل شد و توی ویزای جدید تاریخ اکسپایر زده شده 5 اکتبر. منم بلیطم رو برای 26 آگست رزرو کردم. ولی توی همین مهاجرسرا خوندم تاریخ اکسپایر ورود به آمریکا 6 ماه پس از انجام مدیکال هست. حالا من موندم بلیطم رو باید قبل از 19 آگست بگیرم یا اینکه تا همون 5 اکتبر فرصت دارم از ایران خارج بشم؟؟؟؟ ممنون میشم از راهنماییتون
دوست عزیز طبق توضیحات سفارت ابوظبی:در صورتیکه از مدیکال چک شما بیش از شش ماه گذشته باشد ، لازم است آزمایشات مجددا تکرار شود.
پس شما بر اساس اعتبار شش ماهه جواب آزمایشات برنامه رفتنت را تنظیم کن. این هم سایت سفارت http://www.abudhabiivo.net/

مچکرم از راهنمایی. لینک رو دیدم. با این تفاسیر این تاریخ اکسپایری که تو ویزا زده شده 5 اکتبر قابل اعتماد نیست.

سلام دوست من
اگه تاريخ توي ويزا قابل اعتماد نيست پس كدوم تاريخ قابل اعتماده؟؟؟
اون تاريخ رو اصلن واسه همين ميزنن كه شما قبلش يو اس باشي.
اگه هنوزم شك داري توصيه مي كنم زنگ يا ايميل بزني به سفارت و بپرسي.
به نظرم ريسك نكني و قبل از 5 اكتبر بري بهتره چون ممكنه بعدش ويزات باطل بشه.
شاد باشين.

ممنون دوست عزیز. تاریخ اکسپایر توی ویزای جدید 5 اکتبر هست و صد در صد تا قبل از این تاریخ من خارج شدم. منظورم این بود که تا 5 اکتبر بیشتر از 6 ماه یعنی نزدیک به 8 ماه از مدیکال من توی ابوظبی گذشته و با توجه به لینکی که توی سفارت ابوظبی گذاشته شده این تاریخ برام شک برانگیز شده. فکر میکنم بهترین کار ایمیل زدن به سفارت باشه. باز هم ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - kiana11 - 2014-07-15

(2014-07-14 ساعت 18:25)maryam_a نوشته:  
(2014-07-14 ساعت 17:34)kingpoor2002@gmail.com نوشته:  سلام این که میگن موقع ورود حتما باید کیس اصلی هم باشه رفرنسش کجاست اگه دوستان مستندی دارند راهنمایی کنند ممنون میشم

زير ويزاي بقيه افراد كيس قيد شده بدون نفر اصلي اجازه ورود ندارن...
مریم خانم سلام
ضمن تشکر از جوابتون ، اگر زحمتی نیست ان متن که گفته اجازه ورود ندارند را برایم بگذارید ممنون میشوم .
در ضمن به همسر عزیز هم سلام من را برسانید Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamideftex2014 - 2014-07-15

(2014-07-13 ساعت 23:18)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-13 ساعت 22:45)A10A نوشته:  
(2014-07-12 ساعت 17:00)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-12 ساعت 16:30)A10A نوشته:  دوستان یه سوالی ما می تونیم یک کیس کامپیوتر رو با خودمون ببریم یا نه...؟؟؟؟!!!! ممنوعیتی نداره؟

(والا هر چی بگیم از اینا بر می آد..!!!)

سلام دوست من
بردن يه كيس كامپيوتر به آمريكا؟؟؟
اين كار چند تا مسئله داره:
1- حجمش زياده
2- محدوديت وزن بار داريم
3- قطعات داخلش به ضربه حساسه
4- ...

خود دانيد!

ببین رضا جون می دونم، فقط می خواستم ببینم ممنوعیت از نوع ایرانی نداره برای بردنش...؟؟؟؟Big Grin

در این موردش بی اطلاعم.
می تونین به گمرک فرودگاه امام زنگ بزنین و بپرسین.
مارو هم در جریان بزارین.
شاد باشین.
سلام... راستش من هم مشکل شما رو دارم و یک کیس برای خودم جمع کردم که روش 2 تا هارد 2 ترا گذاشتم با کلی فیم و اهنگ و نرم افزار های مختلف.... من هم همین سوال رو داشتم ... یه روز واسه کارت هوشمند ملی رفتم پست 4 راه لشگر گفتم بزار از گمرک فرودگاه امام یه سوال بپرسم که گفت مشکلی نداره اگه داری میبری بگو برات بنویسن که چی میبری که موقع برگشت مشکلی واست پیش نیاد.... گفتم میخوام ببرم که دیگه بروشون نگردونم.... از طرفی یه مشکلی که هست اینه که تو فرودگاه امام یا اونطرف بهم گیرنمیدن که این چیه با خودت میبری... اینجا رو از این نظر میگم که خب میدونید بر عادت یکم کنجکاون و دوست دارن تو هر چیزی سر در بیارن... با اینکه هیچ چیز خلاف یا مشکل داری توش ندارم و فقط فیلم و موزیک و نرم ازار... یعنی ارشیو شخصیمه... بعد از اون طرف تو فرودگاه مقصد چه اتفاقی می افته.... نمیدونم.... چون ما اینجا نرم افزارا رو کرد مصرف میکنیم اونجا اتفاقی نمی افته... بعد یه سوال دیگه داشتم اینه که من یه پک گردو کامل سفارش دادم و خریدم ... حالا میخوام با خودم ببرم... فکر میکنید برام مشکل پیش میاد.... میشه دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن... ممنون.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-15

(2014-07-15 ساعت 14:03)hamideftex2014 نوشته:  
(2014-07-13 ساعت 23:18)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-13 ساعت 22:45)A10A نوشته:  
(2014-07-12 ساعت 17:00)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-12 ساعت 16:30)A10A نوشته:  دوستان یه سوالی ما می تونیم یک کیس کامپیوتر رو با خودمون ببریم یا نه...؟؟؟؟!!!! ممنوعیتی نداره؟

(والا هر چی بگیم از اینا بر می آد..!!!)

سلام دوست من
بردن يه كيس كامپيوتر به آمريكا؟؟؟
اين كار چند تا مسئله داره:
1- حجمش زياده
2- محدوديت وزن بار داريم
3- قطعات داخلش به ضربه حساسه
4- ...

خود دانيد!

ببین رضا جون می دونم، فقط می خواستم ببینم ممنوعیت از نوع ایرانی نداره برای بردنش...؟؟؟؟Big Grin

در این موردش بی اطلاعم.
می تونین به گمرک فرودگاه امام زنگ بزنین و بپرسین.
مارو هم در جریان بزارین.
شاد باشین.
سلام... راستش من هم مشکل شما رو دارم و یک کیس برای خودم جمع کردم که روش 2 تا هارد 2 ترا گذاشتم با کلی فیم و اهنگ و نرم افزار های مختلف.... من هم همین سوال رو داشتم ... یه روز واسه کارت هوشمند ملی رفتم پست 4 راه لشگر گفتم بزار از گمرک فرودگاه امام یه سوال بپرسم که گفت مشکلی نداره اگه داری میبری بگو برات بنویسن که چی میبری که موقع برگشت مشکلی واست پیش نیاد.... گفتم میخوام ببرم که دیگه بروشون نگردونم.... از طرفی یه مشکلی که هست اینه که تو فرودگاه امام یا اونطرف بهم گیرنمیدن که این چیه با خودت میبری... اینجا رو از این نظر میگم که خب میدونید بر عادت یکم کنجکاون و دوست دارن تو هر چیزی سر در بیارن... با اینکه هیچ چیز خلاف یا مشکل داری توش ندارم و فقط فیلم و موزیک و نرم ازار... یعنی ارشیو شخصیمه... بعد از اون طرف تو فرودگاه مقصد چه اتفاقی می افته.... نمیدونم.... چون ما اینجا نرم افزارا رو کرد مصرف میکنیم اونجا اتفاقی نمی افته... بعد یه سوال دیگه داشتم اینه که من یه پک گردو کامل سفارش دادم و خریدم ... حالا میخوام با خودم ببرم... فکر میکنید برام مشکل پیش میاد.... میشه دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن... ممنون.

دوست عزیز طبق بررسی های بعمل اومده می تونید تمامی اطلاعتتون فیلم و اهنگ و .... رو روی هارد اکسترنال بریزید و با خودتون ببرید هیچ مشکلی هم نخواهد بود
پک نرم افزاری هم موردی ندارد میتونید با خودتون ببرید خودم هم از این پک ها ی نرم افزاری میخوام بگیرم موندم کدوم بهتر و کاملتره : کینگ - لرد - گردو و یا ...؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aseman abi - 2014-07-15

دوستان
من با اجازتون دیگه دارم راهی میشم
فقط من نفهمیدم وقتی رسیدم برای درخواست گرین کارد باید به کدوم اداره مراجعه کنم؟ میدونم به همون ادرسی که تو فرودگاه میدیم میاد ولی ظاهرا برای اطمینان بیشتر به یه اداره ای هم باید سر بزنیم چون ممکنه همینطوری نیاد!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-15

(2014-07-15 ساعت 18:56)aseman abi نوشته:  دوستان
من با اجازتون دیگه دارم راهی میشم
فقط من نفهمیدم وقتی رسیدم برای درخواست گرین کارد باید به کدوم اداره مراجعه کنم؟ میدونم به همون ادرسی که تو فرودگاه میدیم میاد ولی ظاهرا برای اطمینان بیشتر به یه اداره ای هم باید سر بزنیم چون ممکنه همینطوری نیاد!

در بدو ورود پس از یک هفته که البته به احتمال زیاد میگن بهتون برید 21 روز بعد از تاریخ ورود مراجعه کنید واسه سوشیال بایستی به اداره مربوطه مراجعه کنید واسه گرین کارت شما پس از پرداخت 165 دلار بایستی از طریق سایت مربوطه پیگیر مراحل صدور ویزا باشید و نهایتا به همون ادرس ارسال خواهد شد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - E.Mansouri - 2014-07-16

من عکس قفسه سینه مو بهم ندادن که!!!!....فقط پاکت زرد....قضیه چیه؟!؟!!؟؟ Sad Sad Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - E.Mansouri - 2014-07-16

(2014-07-10 ساعت 04:57)mohsenmb نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 02:17)E.Mansouri نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 22:17)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 20:50)E.Mansouri نوشته:  دوستان من شنیدم سفر اول به هر ایالتی باشه، دفعه های بعد هم همون ایالت باید بری چون کارت رزیدنسی برای اون ایالت صادر میشه...این درسته؟!؟!؟

سلام دوست من
میشه در مورد کارت رزیدنسی توضیح بدین که چی هست؟
ممنونم.

همون کارتی که قبل از گرین کارت میدن و دایمی نیست...کارت اقامت...

دوست عزیز کارت رزیدنتی رو کجا صادر میکنن؟
رزیدنت به معنای مقیم یا ساکن هست و وقتی شما وارد هر ایالتی بشین ابتدا سوشال بهتون اختصاص پیدا میکنه و بعد مابقی کارتها:1- گواهینامه که حکم همه چیز رو داره در حقیقت آیدی شماست 2- گرین کارت تا زمان سیتی زن شدن و اون کارتی که شما منظورتونه بیشتر افراد مسن که تمایلی به رانندگی ندارن ازش استفاده میکنن.ولی درکل برای مهاجرین 3تا کارت هست سوشال،گواهینامه،گرین کارت و افراد سیتیزن به جای گرین کارت پاسپورت و یه گواهی دارن موفق باشین Cool
دوست عزیز ممنون از توضیحتون....ولی سوال اصلی من اینه که آیا میشه آدم اولین سفرش رو یه ایالت بره، ولی بعدا ایالت دیگه ای رو واسه زندگی انتخاب کنه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohsenmb - 2014-07-16

(2014-07-16 ساعت 02:33)E.Mansouri نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 04:57)mohsenmb نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 02:17)E.Mansouri نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 22:17)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 20:50)E.Mansouri نوشته:  دوستان من شنیدم سفر اول به هر ایالتی باشه، دفعه های بعد هم همون ایالت باید بری چون کارت رزیدنسی برای اون ایالت صادر میشه...این درسته؟!؟!؟

سلام دوست من
میشه در مورد کارت رزیدنسی توضیح بدین که چی هست؟
ممنونم.

همون کارتی که قبل از گرین کارت میدن و دایمی نیست...کارت اقامت...

دوست عزیز کارت رزیدنتی رو کجا صادر میکنن؟
رزیدنت به معنای مقیم یا ساکن هست و وقتی شما وارد هر ایالتی بشین ابتدا سوشال بهتون اختصاص پیدا میکنه و بعد مابقی کارتها:1- گواهینامه که حکم همه چیز رو داره در حقیقت آیدی شماست 2- گرین کارت تا زمان سیتی زن شدن و اون کارتی که شما منظورتونه بیشتر افراد مسن که تمایلی به رانندگی ندارن ازش استفاده میکنن.ولی درکل برای مهاجرین 3تا کارت هست سوشال،گواهینامه،گرین کارت و افراد سیتیزن به جای گرین کارت پاسپورت و یه گواهی دارن موفق باشین Cool
دوست عزیز ممنون از توضیحتون....ولی سوال اصلی من اینه که آیا میشه آدم اولین سفرش رو یه ایالت بره، ولی بعدا ایالت دیگه ای رو واسه زندگی انتخاب کنه؟

بله دوست عزیز امکان پذیر هست. این همه افراد تاحالا چنیدین ایالت عوض کردن. نگران نباشیدCool

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - maryam_a - 2014-07-16

(2014-07-15 ساعت 12:20)kiana11 نوشته:  
(2014-07-14 ساعت 17:34)kingpoor2002@gmail.com نوشته:  سلام این که میگن موقع ورود حتما باید کیس اصلی هم باشه رفرنسش کجاست اگه دوستان مستندی دارند راهنمایی کنند ممنون میشم

مریم خانم سلام
ضمن تشکر از جوابتون ، اگر زحمتی نیست ان متن که گفته اجازه ورود ندارند را برایم بگذارید ممنون میشوم .

Valid only if Acc/FTJ father/mother/spouse
اين جمله در ويزاي نفر اصلي قيد نشده
Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-16

(2014-07-16 ساعت 06:37)maryam_a نوشته:  

مریم خانم سلام

Smile

مریم عزیز این متنی رو که گفتید کجای ویزای همراهان قید شده توی ویزای خانم و دخترم همچین متنی که نبود ؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amir-fazli - 2014-07-16

سلام دوستان
اگر کسی تا هفته آینده میره ایران به من اطلاع بده . ممنون می شم . یک نامه باید بفرستم ایران .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sal0811 - 2014-07-16

مریم خانم سلام

Smile
دقیقا برای ما هم نوشته اما فقط spouse

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-07-16

(2014-07-16 ساعت 09:00)KIMIA2005 نوشته:  

مریم خانم سلام

Smile

مریم عزیز این متنی رو که گفتید کجای ویزای همراهان قید شده توی ویزای خانم و دخترم همچین متنی که نبود ؟؟
دقیقا کنار پایین و سمت راست عکس نوشته
برای ما هم نوشته