مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mdna - 2014-01-08

ما آپارتمان تو gessnerبالاتر از westhimer گرفتيم شيك و نو سازه محل خوبيه و از نظر دسترسي هم خيلي خوبه سوپر ماركت و رستوران و... هنوز هم واحد خالي داره يك و دو خوابه با سايزهاي متفاوت قيمت از ١٠٠٠$ ماهي واسه ٥٠ متري شروع ميشه
اگه خواستين پيام بديد آدرسشو بدم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - lovers79 - 2014-01-09

سلام به همه دوستان گلم در هیوستون
دوستانی که تازه تشریف میارن به هیوستون اگه لوازم خونه مثله تلویزیون فرش مبل سرویس آشپزخونه و ... خواسته باشید ما دارم. چون من و همسرم فعلا داریم برای مدتی میریم کانادا و وسایلمونو میخوایم با قیمت خوبی بدیم به دوستای گل و تازه واردمون.
موفق باشید.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - shabnam286 - 2014-01-11

سلام به همگی. تو این سایت می تونید وسایل دست دوم و نو بخرید. یه سری از مردم حتی وسایلشونو مجانی گذاشتن فقط باید بریداز خونشون برش دارین. http://houston.craigslist.org/

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mr.Javan - 2014-01-11

با درود
قابل توجه تازه واردین به هیوستون امروز اوفات فراغتم زیاد بود گفتم بزار به جای نایت کلاب رفتن یه کوچولو هر چی می دونم در اختیار دوستان بزارم شاید رتبه ام رفت بالا تو مهاجر سرا Big Grin
A- اجازه بدید 21 روز پس از ورودتون بگذره بعد برید واسه SSN اقدام کنید جلوتر رفتن فایده نداره خواستین برید بعد می فهمید چرا (این موضوع مال کسانی هست که آدرس هیوستون رو می دن واسه گرین کارت باز یه عده نگن ما درخواست نداده SSN مون اومد) .
B- واسه گواهینامه
1- باید 30 روز از ورودتون به تگزاز گذشته باشه بعد افدام کنید
2- باید این موضوع رو با 2 تا مدرک ثابت کنید مثل پرینت حساب بانکی (هنوز عرقتون خشک نشده حساب باز کنید) ، بیمه ماشین ، انواع بیل (صورت حساب ) و ...
3-از طرفی باید گرین کارت داشته باشید( که 30 روز بعد از پرداخت 165$ ناقابل می یاد)
4- شماره SSN (شماره رو 2 روز بعد از درخواست می دن و کارت SSN هم حداکثر 15 روز بعدش می یاد البته اگه مثل آدم آدرسو درست بدید و یادتون نره شماره آپارتمانو بگید اگر هم یادتون بره مثل من 2 ماه بعد می گیرید چون بعد باید 1 ماه از آخرین درخواستتون بگذره بعد دوباره درخواست بدید )
5-اینو دانلود کنید که آخرین ورژن کتابچه راهنمایی و رانندگی تگزاز
http://www.txdps.state.tx.us/internetforms/Forms/DL-7.pdf
یکی هم تست های مربوطه که می زارم واستون (کتابچه خیلی زیاده من نخوندم و فقط تست ها رو خوندم پاس شد اما بعدش کتابچه رو خوندم چون بهتره قوانین رو خوب بدونید یهو همین اول جریمه نشید)
C- بریم سر اصل مطلب ---------------------- کار------------------------
1- اینجا معرف هر کس و پارتیش فقط به فقط رزومه اون شخص هست بنابراین باید یه رزومه ای درست کنید که از کاه کوه بسازه و شما رو بزرگ جلوه بده. (2 تا فایل می زارم یکی نمونه رزومه و یکی نحوه پر کردنش استفاده کنید حالشو ببرید من استفاده کردم 1 ماهه کار پیدا کردم یکی نکرد الان 17 ساله بی کاره Big Grin )
2-رزومه تون رو تو سایت های www.monster.com & www.indeed.com و هر سایت کاریابی و سایت شرکت ها ثبت کنید (به جز سایت های مستحجن ).ازطرفی هر روز در میان رزومتونو تو سایت های
www.Monster.com
www.Rigzone.com
www.Ziprecruiter.com
www.Careerbuilder.com
www.indeed.com
www.sologig.com
www.experteer.com
www.job.com
www.linkedin.com
پاک کنید و دوباره آپلود کنید تا رزومه شما تو موتورهای جستجو در رده بالا قرار بگیره(خصوصاً MONSTER)
3- سعی کنید اکثر کارهای مرتبط با رشتتونو رو اپلای کنید و اگر اپلای از طریق www.monster.com یا سایت های که گفتم ممکنه از طریق سایت اپلای کنید.(کلاٌ هی اپلای بازی کنید)
4- روزانه سعی کنید حداقل 8 ساعت اپلای کنید تا رزومه شما search able شود.
5-واسه هر موقعیت شغلی رزومه منحصر به فرد همون موفعیت رو بسازید و فقط با یه رزومه اپلای نکنید و اگر نه 17 سال بی کار می مونید Big Grin.
6-سعی کنید لغات و کلمات کلیدی تو رزومتون بسته به شغلی که اپلای می کنید زیاد باشه چون اینجا رزومه رو کاریاب ها فقط key word test می کنن و نمی دونن که هر کاری چه تخصصی می خواد چون کاریاب که علامه که نیست.
7-رزومه اینجا اینجوری ف ی ل ت ر می شه :
الف: کاریاب پیدا می کنه (معمولاً از طریق سایت http://www.monster.com )
ب: key word test میشه با توجه به Job description بعد اگه از این مرحله رد شه
ج: باهاتون تماس می گیره یه مصاحبه کوچولو می کنه که باید خودتونو مشتاق نشون بدید و تو همین تماس اول ازتون می پرسه
A-چقدر حقوق می خواین (یه چی نگین بعد پشیمون شید)
B-کی می تونی کارتو شروع کنی
C- مجازی به کار تو آمریکا (GREEN CARD HOLDER) تو رزومه هم بنویسی باز می پرسه (مریضاً هی می پرسن)
D- یه کوچولو ازت همون چیزای که تو JOB DESCRIPTION هست می پرسه ببینه بلدی یا نه
E-می پرسه مشتاقی تو این شغل کار کنی و ...
8-بعد توافق های که باهاتون شده رو واست ایمیل می کنه و ازت می خواد با آخرین آپدیت رزومه واسش ارسال کنی که تو متن ایمیل توافق حقوق و jOB DESCRIPTION هست که شما حتماً رزومتو با توجه به JOB DESCRIPTION تغییر بده واسش بفرست (نترس اتفافی نمی یوفته کاریاب از خداشه تو کار پیدا کنی)
9- رزومه می ره زیر دست منشی Hairing manager یا کارشناس اون رشته ، اگه رزومت خوب باشه بهت زنگ می زنه یه مصاحبه تلفنی می شی (توپوق نزنید تو این مرحله ، خیلی از خودتون تعریف کنید اینجا بد نیست آدم از خودش تعریف کنه و فوق العاده اشتیاق نشون بدید که خیلی دوست دارید تو این کامپانی کار کنید
10- اگه مرحله قبل اکی بودید ، بهتون می گن برید واسه مصاحبه حضوری
11- قبل رفتن بهتون می گن با کی مصاحبه می شید آمارشو از تو سایت شرکت ، اینتر نت هر جا .... در بیارید و ببینید چه کارست و وفتی رفتید مصاحبه سعی کنید با کت شلوار و کراوات و ادکلن زده برید که بوی ادکلن تون خفش کنه وفتی می گه راجع به خودت بگو چیزای بگید که می دونید بلد نیست تا هم فکر کنه شما خیلی بلدی هم نتونه سوال پیچتون کنه تا یه سوال پرسید برید رو منبر و از ب بسم االله تا ......... بگید چون اینجا نمی یان وسط حرفتون و دیگه جرات نمی کنه سوال کنه چون می دونه کلی باید گوش کنه و قبلش سایت شرکت رو خوب بخونید و ببینید تو چه زمینه ای فعالیت می کنه و لا به لای حرفاتون از زمینه فعالیت شرکت که خودتون کار کردید بگید و مدام واسه خودتون شامپاین باز کنید
12- احتمالاً 99.999999999% کار را خواهید گرفت اگه نگرفتید نگران نباشید ادامه بدید و این تجویز رو مو به مو انجام بدید اگه تا 6 ماه موفق نشدید احتمالاً باید نسختون عوض شه
این مراحل مال زمانی هست که کاریاب افدام می کنه اگه مستقیم خود شرکت باشه از مرحله 9 شروع می شه.
D- حتماً ماشین بگیرید بدون ماشین اگه مصاحبه صبح باشه نمی رسید وضع حمل و نقل عمومی هیوستون افتضاحه
E- یه رزومه هم از خودم گذاشتم کلیاتش درسته اما من چون خیلی اینور اونور با یه شرکت بودم اینجوری نوشتم اما شما طبق ضابطه عمل کنید.
F- راستی تا ماشین ندارین قبل اینکه هوا تاریک بشه خونه باشید و پیاده شب بیرون نرید ، واسه آقا زور گیره هم همیشه 20$ نقد بزارید تو جیبتون و بدون چونه تفدیم کنید.
G- در پایان عذر می خوام اگه کمی طنز گونه بود ولی همش حقیقته به جز قسمته ادکلن زدن که لطفاً یه کوچولو بزنید یا نزنید اون یارو که 17 ساله بیکاره ادکلن زیاد می زنه تازه این پست و خونده رتبه نداده و زورش اومده رو دکمه "تبریک و تشکر" کلیک کنه فکر کنم واسه همین کار پیدا نمی کنه Big Grin

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-01-11

دوستان عزیزی که قصد خرید مبلمان دارند ما مبلمان کلاسیک محدودی رو قصد داریم بعلت در واقع مووینگ سیل برای فروش بذاریم این دو سه روزه. آدرس هم خیابان مموریال ، 14333 هستش.
دوستان برای اطلاعات بیشتر و عکس ها پیام خصوصی یا تکست مسیج بدن : 7134124228

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2014-01-11

دوستان اگر مجتمع مسکونی در وسط های شهر و یا با فاصله 15 دقیقه رانندگی با university of Houstin (main campus) سراغ دارن منو رو راهنمایی کنند.
ترجیحا اگر جایی ساکن بودید و تجربه خوبی نسبت به اون محل دارید.
با تشکر

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - REZAM 2014 - 2014-01-12

سلام خدمت همه دوستان ساکن هیوستون ، من با توجه به اینکه تصمیم گرفتم برای سکونت بیام هیوستون نیاز به دادن ادرس هیوستون در فرمهام دارم و خواهشمندم دوستان ساکن اونجا کمک کنن تا بتونم این مشکل رو حل کنم. اگر ممکن هست براتون ، واسم پیام بزارید . پیشاپیش ممنون

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mohamadtj - 2014-01-12

(2014-01-11 ساعت 04:30)Mr.Javan نوشته:  با درود
قابل توجه تازه واردین به هیوستون امروز اوفات فراغتم زیاد بود گفتم بزار به جای نایت کلاب رفتن یه کوچولو هر چی می دونم در اختیار دوستان بزارم شاید رتبه ام رفت بالا تو مهاجر سرا Big Grin
A- اجازه بدید 21 روز پس از ورودتون بگذره بعد برید واسه SSN اقدام کنید جلوتر رفتن فایده نداره خواستین برید بعد می فهمید چرا (این موضوع مال کسانی هست که آدرس هیوستون رو می دن واسه گرین کارت باز یه عده نگن ما درخواست نداده SSN مون اومد) .
B- واسه گواهینامه
1- باید 30 روز از ورودتون به تگزاز گذشته باشه بعد افدام کنید
2- باید این موضوع رو با 2 تا مدرک ثابت کنید مثل پرینت حساب بانکی (هنوز عرقتون خشک نشده حساب باز کنید) ، بیمه ماشین ، انواع بیل (صورت حساب ) و ...
3-از طرفی باید گرین کارت داشته باشید( که 30 روز بعد از پرداخت 165$ ناقابل می یاد)
4- شماره SSN (شماره رو 2 روز بعد از درخواست می دن و کارت SSN هم حداکثر 15 روز بعدش می یاد البته اگه مثل آدم آدرسو درست بدید و یادتون نره شماره آپارتمانو بگید اگر هم یادتون بره مثل من 2 ماه بعد می گیرید چون بعد
سلام
دوست عزیز من زمینه کاریم تو ایران نفت و گاز بوده و مهندس پایپینگ هستم که 8 سال تجربه دارم و تو پروژه های پارس جنوبی کار کردم البته کار مهندسی تو دفتر نه اجرا، در ضمن هفته دیگه دارم میام هیوستون.
به نظرت کار پیدا میکنم با زبان متوسط و اگر بله با این تجربه ماهی چقدر بگم؟
ممنون از توضیحات خوبتون

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mr.Javan - 2014-01-13

سلام
دوست عزیز من زمینه کاریم تو ایران نفت و گاز بوده و مهندس پایپینگ هستم که 8 سال تجربه دارم و تو پروژه های پارس جنوبی کار کردم البته کار مهندسی تو دفتر نه اجرا، در ضمن هفته دیگه دارم میام هیوستون.
به نظرت کار پیدا میکنم با زبان متوسط و اگر بله با این تجربه ماهی چقدر بگم؟
ممنون از توضیحات خوبتون
[/quote]

سلام دوست من
بله 100% و اصلاً نگران نباشید و هیچگاه نا امید نشید
حدود سالی 60000 تا به بالا که با کم شدن مالیات میشه تقریباً ماهی 4000 تا و اگه می خواید ساعتی بگید حدود ساعتی 30 تا به بالا
اینو که گفتم پایه است ممکنه بیشتر بگیرید خصوصاً پایپینگ البته حفوف عوامل زیادی همچون بزرگی شرکت و... رو داره که بیاید اینجا دستتون میاد
موفق باشید

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - masoud z - 2014-01-14

[quote='Mr.Javan' pid='456304' dateline='1389398415']
با درود
Aناقابل می یاد)

با سلام
این شرکتهای کاریابی حدودا چه مبلغی ازتون میگیرن بابت خدماتی که میدن؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - shabnam286 - 2014-01-14

(2014-01-14 ساعت 13:26)masoud z نوشته:  [quote='Mr.Javan' pid='456304' dateline='1389398415']
با درود
Aناقابل می یاد)

با سلام
این شرکتهای کاریابی حدودا چه مبلغی ازتون میگیرن بابت خدماتی که میدن؟

شما لزومی نداره به شرکتی پول بدین. خودتون تو سایت های کاریابی دنبال کار بگردین. فقط رزومه خوب نوشتن خیلی مهم هست. میتونید با سرچ کردن در اینترنت نمونه های خوبی پیدا کنید. سایت Linkedin هم مکان خیلی خوبی هست برای این که با recruiter ها خودتون رو لینک کنید.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - REZAM 2014 - 2014-01-14

(2014-01-12 ساعت 13:31)REZAM 2014 نوشته:  سلام خدمت همه دوستان ساکن هیوستون ، من با توجه به اینکه تصمیم گرفتم برای سکونت بیام هیوستون نیاز به دادن ادرس هیوستون در فرمهام دارم و خواهشمندم دوستان ساکن اونجا کمک کنن تا بتونم این مشکل رو حل کنم. اگر ممکن هست براتون ، واسم پیام بزارید . پیشاپیش ممنون

کیست مرا یاری کند:Rolleyes

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - amin fox - 2014-01-15

سلام
دوستانی ک خونه دارن و به یک هم خونه نیاز دارن لطفا هر چی زود تر به من پیام بدن...
من نزدیک هیوستون زندگی میکنم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - romance33 - 2014-01-15

(2014-01-14 ساعت 21:09)REZAM 2014 نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 13:31)REZAM 2014 نوشته:  سلام خدمت همه دوستان ساکن هیوستون ، من با توجه به اینکه تصمیم گرفتم برای سکونت بیام هیوستون نیاز به دادن ادرس هیوستون در فرمهام دارم و خواهشمندم دوستان ساکن اونجا کمک کنن تا بتونم این مشکل رو حل کنم. اگر ممکن هست براتون ، واسم پیام بزارید . پیشاپیش ممنون

کیست مرا یاری کند:Rolleyes

دوست عزیز با یکی از مدیران دلسوز و مهربان در میان بگذارید.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - pouya.jiji - 2014-01-16

سلام
وکیل مهاجرت ایرانی میشناسین تو هیوستون؟