مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - hamed shayan - 2015-04-22

قصه گوی عزیز از وقتی که میگذاری بسیار ممنونم. احتمالا با کمی بالا و پایین همین شرایط توی دیگر نقاط این کشور برای امثال من حاکمه.البته من وهمسرم اگر موفق بشیم صرفا بخاطر آینده فرزندانمون این حرکت رو میکنیم.در نتیجه با این نگرش که با صرفه جویی و یافتن کارهای نیمه وقت بتونیم دوره سی تی زن شیپی رو بگذرونیم.حالا اینکه جقدر تصوراتمون درسته یا شانس خوب به ما رو کنه نمیدونم.ولی واقعیت اینه که تفکرات این دوستان همون تفکرات فرزندان منه.فقط فرقش اینه که این دوستان خودشون مستقیما وارد گود میشن ولی ما باید اول خودمون بیاییم وبعد 6 یا7 سال دیگه تازه مقدمات ورود فرزندان رو آماده کنیم. بیچاره بزک های در انتظار بهار ما.با عرض پوزش

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - arman2015 - 2015-04-22

قصه گوی عزیز سلام .
با تشکر از وقتی که برای جواب دادن به سؤالات ما میزاری
با توجه به نوشته های دوستان در مورد اجاره کردن خونه در بدو ورود و نداشتن کردیت در ابتدا ی ورود این موضوع شامل حال جاهایی که مثلا یک اتاق را برای مدت کوتاه اجاره میدهند نیز میشود یا خیر.
2- فرض براینکه بتوان جایی را برای مدت کوتاه اجاره کرد و یا از هتل استفاده کردبعد از اتمام مدت که مثلا خواستیم یک اپارتمان اجاره کنیم بدون کردیت چه کار باید کرد .توجه داشته باشید که من نوعی کسی را در اونجا برای ضمانت و یا معرفی نداشته باشم .
باز هم تشکر از وقتی که میگزارید.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - nora-nora - 2015-04-22

(2015-04-22 ساعت 09:41)reza.aa نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 07:40)قصه گو نوشته:  دقیقاً دوست گرامی.ببینید زندگی اینجا از بعضی جهاتش بسیار راحته، مثلاً خرید پوشاک مارک دار از فروشگاه های راس و سیرز و مارشال و غیره، عمراً اگه توی ایران میتونستم اینجوری بپوشم و بگردم ( شوخی کردم!) ولی واقعاً کافیه از کاسکو یا کش اند کری خرید عمده کنید، خوردنتون هم ارزون در میاد. ماشین خوب هم سه تا پنج دلار. ولی بیمه و مالیات و دوا و درمون شوخی بردار نیست. یک سوم زندگی و درآمدتون رو تحت تأثیر قرار میده. معاینه و تعمیر ماشین هم همینطور. کرایه خونه میشه توی یه محله ی ارزون نشست و برای تفریح بری همه جا رو بگردی که باید گاهی اوقات خوب پول بدی ولی معمولا فستیوال های مجانی هر هفته برگزاره که اون وقت متوجه میشی عجب جایی اومدی و کاشکی زودتر میومدی و ... ولی همه ی اینا که گفتم یه جیب میخواد که توش پول باشه! تو تهرون خودمون هم همینطور بود، مگر نه نگاه کردن خالی و قدم زدن که خرجی نداشت!!
مرسی از قصه گوی عزیز
البته یه چیزای دیگه هم هست که هنوز خدا رو شکر بچه های ما وجودشون رو بطور مستقیم احساس نکردن ، حمایت قانون از حق و حقوق مردم .

دانشگاه رفتن و پیدا کردن کار مناسب نسبت به تلاشی که میکنید . همه اینا رو من بهشون میگم امنیت . یه حسی هست که قبل از رفتن به آمریکاواسه همه ما مشترکه ، از خودت میپرسی نکنه روز که میخوام برم یه مشکلی برام پیش بیاد و نزارنم برم ، این حس تو این مدت اعصاب من رو داره بازی میده ، وگرنه نه خونه پیدا کردن نه کار پیدا کردن و نه حتی بی پول شدن تو آمریکا من رو نمیترسونه و هیچ استرسی هم برام نداره.

دوست دارم هرچه سریعتر کارام درست بشه و بتونم این بار رو از رو دوشم بردارم بعد از یک سال بلاخره به مقصد برسم.

میررررررررررررررررررررررررررررررررررررسی

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Aliphysics1 - 2015-04-23

سلام دوستان من براى دكترى فيزيك اقدام كردم و طبق مكاتبات با استاد اونجا قرار شده فاند ٢٥٠٠دلارى در ماه بم تعلق بگيره به اضافه ra، اما هنوز جواب از دانشگاه نيومده و مسائل ديگه اى هم هستند كه برام مهم هستند در انتخاب شهر و دانشگاه مثل وجود مراكز تفريحى و پرجنب و جوش شهرى و رويدادهاى فرهنگى و پاكى هوا از نظر آلاينده ها و مسئله مهم ديگه تهيه خونه مناسب براى چهار نفر كه حتما مولتى فميلى باشه و آموزش بچه ها و.... با اين اوصاف من شهر سياتل رو هم در نظر داشتم لطفا اگه ميشه مقايسه اى بين سياتل و آستين براى شخصى مثل من داشته باشيد.
با تشكر.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-04-24

(2015-04-22 ساعت 19:31)arman2015 نوشته:  قصه گوی عزیز سلام .
با توجه به نوشته های دوستان در مورد اجاره کردن خونه در بدو ورود و نداشتن کردیت در ابتدا ی ورود این موضوع شامل حال جاهایی که مثلا یک اتاق را برای مدت کوتاه اجاره میدهند نیز میشود یا خیر.
2- فرض براینکه بتوان جایی را برای مدت کوتاه اجاره کرد و یا از هتل استفاده کردبعد از اتمام مدت که مثلا خواستیم یک اپارتمان اجاره کنیم بدون کردیت چه کار باید کرد .توجه داشته باشید که من نوعی کسی را در اونجا برای ضمانت و یا معرفی نداشته باشم .
آرمان عزیز من هم همین مشکل دارم و خیلی دنبال هتل اردن تو سیاتل گشتم و در آخر به این نتیجه رسیدم که از طریق اینترنت و سایت کریگسلیست دنبال یه اتاق خواب یا همون شیر روم بگردم و قبل از ورودم به امریکا اجارش کنم ، وقتی حساب کتاب کنی میبینی که واقعا بصرفست که بخوای یک هفته اونجا هتل بگیری و بعد بری دنبال خونه چون همین یک هفته اگه حتی بریم استدیو ۶ بازهم چهارصد دلاری پام میافته که میتونه درصد زیادی از کرایه یک ماه من رو تامین کنه . حالا هرچقدر هم اون خونه داغون باشه می ارزه . تازه واسه آدرس دادن هم دیگه خیالت راحته .

فقط میمونه همون سوال شما ، کردیت و سوشیال میخوان یا نه !!!!!!

البته اصولا نباید بخوان چون ما داریم از صاحب خونه یا کسی که اونجا رو اجاره کرده اجاره میکنیم و به قول خودمون بنگاه املاک نیست

عزیزان سیاتلی جواب بدید لطفا

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-04-24

(2015-04-24 ساعت 14:03)reza.aa نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 19:31)arman2015 نوشته:  قصه گوی عزیز سلام .
آرمان عزیز من هم همین مشکل دارم و خیلی دنبال هتل اردن تو سیاتل گشتم و در آخر به این نتیجه رسیدم که از طریق اینترنت و سایت کریگسلیست دنبال یه اتاق خواب یا همون شیر روم بگردم و قبل از ورودم به آمریکا اجارش کنم ، وقتی حساب کتاب کنی میبینی که واقعا بصرفست که بخوای یک هفته اونجا هتل بگیری و بعد بری دنبال خونه چون همین یک هفته اگه حتی بریم استدیو ۶ بازهم چهارصد دلاری پام میافته که میتونه درصد زیادی از کرایه یک ماه من رو تامین کنه . حالا هرچقدر هم اون خونه داغون باشه می ارزه . تازه واسه آدرس دادن هم دیگه خیالت راحته .

فقط میمونه همون سوال شما ، کردیت و سوشیال میخوان یا نه !!!!!!

البته اصولا نباید بخوان چون ما داریم از صاحب خونه یا کسی که اونجا رو اجاره کرده اجاره میکنیم و به قول خودمون بنگاه املاک نیست

عزیزان سیاتلی جواب بدید لطفا
بستگی به صاحبخونه داره که سختگیر باشه یا نباشه که متاسفانه اکثرشون سختگیرن

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - taherifar - 2015-04-26

.

37Things You Should Know Before Moving to Seattle

23Reasons NOT to Live in Seattle

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - taherifar - 2015-04-26

.
سياتل يا بلويو .... مسئله اينست

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Sogoli.re - 2015-04-26

سلام
من اگوست ميخوام برم و ميخوام ٣ ماه واسه دفعه اول بمونم ولي مشكلم اينكه يك كلاس زبان فشرده ميخوام تو اين ٣ ماه برم چون زبانم ضعيف ، موسسه اي رو نميشناسيد كه واسه زبان بشه رفت ؟ هزينش چقددر ؟ و ميدونم مثلا براي كانادا كسايي كهبراي مهاجرت ميرن اون كشور براشون كلاس ميزاره ايا كلاسي هست كه بشه رفت ؟

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - sina35 - 2015-04-27

(2015-04-26 ساعت 23:04)sam_mohajer نوشته:  ایرانی های ساکن در سیاتل و حومه برای اشنایی پیام بدن
با تشکر
سن بین 20 تا 35
خوش اومدین، ساکن کدوم شهر هستین ؟

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-04-27

(2015-04-26 ساعت 15:01)Sogoli.re نوشته:  سلام
من اگوست ميخوام برم و ميخوام ٣ ماه واسه دفعه اول بمونم ولي مشكلم اينكه يك كلاس زبان فشرده ميخوام تو اين ٣ ماه برم چون زبانم ضعيف ، موسسه اي رو نميشناسيد كه واسه زبان بشه رفت ؟ هزينش چقددر ؟ و ميدونم مثلا براي كانادا كسايي كهبراي مهاجرت ميرن اون كشور براشون كلاس ميزاره ايا كلاسي هست كه بشه رفت ؟
سلام
خیلی خوبه که بفکر زبان هستید ولی بنظرم اگه سه ماه رو تو ایران براش وقت بزارید نتیجه بهتری میگیرید.
اینجا کلاسهای ESL برای مهاجرین هست که هر ترمش حدود سه ماه طول میکشه و ترم جدیدش بیست روزی هست که شروع شده و قیمتش 25$ که تقریبا مجانیه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - taherifar - 2015-04-27

.

دو صفحه بزرگ سياتل در اينستا :

https://instagram.com/seattle.city/

https://instagram.com/seattlefeature/

آقافرشاد ، خانم قصه گو و بقيه ساكنان كه حالشو ميبرن.... ما فعلاً با اين عكس ها روياپردازي مي كنيم تا بعد Big Grin

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - tabim4 - 2015-04-27

(2015-04-27 ساعت 07:20)farshad varaste نوشته:  
(2015-04-26 ساعت 15:01)Sogoli.re نوشته:  سلام
سلام
خیلی خوبه که بفکر زبان هستید ولی بنظرم اگه سه ماه رو تو ایران براش وقت بزارید نتیجه بهتری میگیرید.
اینجا کلاسهای ESL برای مهاجرین هست که هر ترمش حدود سه ماه طول میکشه و ترم جدیدش بیست روزی هست که شروع شده و قیمتش 25$ که تقریبا مجانیه
با تشکر فراوان از جناب وارسته از اینکه همچنان به مهاجرسرا سر می زنی و برعکس بقیه دوستان مهاجرسرا را فراموش نکرده ای جای تقدیر و سپاس دارد. پیشنهاد بنده نیز به این دوستمان که قراره آگوس برند و مشکل زبان دارند اینه که:
1- موسسات زبان عمدتا کلاسیک تدریس می کنند و در کوتاه مدت نمی توانی از طریق این موسسات آنطور که باید نتیجه بگیری مگر اینکه فقط دنبال کلاسهای فشرده مکالمه باشی که تضمین بدند مثلا در سه ماه راحت خواهی تونست کانورسیشن و لیسینینگ را در حد متوسط به بالا یاد بگیری.
2- بهترین پیشنهاد به شما با توجه به اینکه فرصت کمی داری روش زیر است:
- یکی از نرم افزارهای Rosetta stone و یا Tell me more لهجه آمریکایی و آخرین ورژن را تهیه کن و روزانه حداقل 6 ساعت وقت بزار روی یکی از این دو نرم افزار
- روزانه حداقل دو فیلم امریکایی با زیر نویس فارسی تماشا کن

خوبه که مقصدت تگزاس نیست چون تگزاسی ها خیلی سریع صحبت می کنند طوری که تمام کلمات یک جمله بهم چسبیده است انگار سیب زمینی داغ داخل دهانشونه و تند تند صحبت می کنند.SadSad

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - hmahmoudi - 2015-04-28

آیا سیاتل برای ما ایرانیها جای خوبی من متاهل هستم و یک فرزند 9 ساله دارم فکر می کنید جای خوبیه
از لحاظ کار و زندگی و خانواده
من دارم درباره شهرها تحقیق می کنم
مسکن ماهی چند خوراک ماهی چند لطفا اساتید پاسخ بدن

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - taherifar - 2015-04-28

(2015-04-28 ساعت 14:01)hmahmoudi نوشته:  آیا سیاتل برای ما ایرانیها جای خوبی من متاهل هستم و یک فرزند 9 ساله دارم فکر می کنید جای خوبیه
از لحاظ کار و زندگی و خانواده
من دارم درباره شهرها تحقیق می کنم
مسکن ماهی چند خوراک ماهی چند لطفا اساتید پاسخ بدن

شما با استفاده از لينك هاي زير ميتونيد ميزان تقريبي هزينه هاي زندگي در هر ايالت رو استخراج كنيد :

محاسبه هزينه هاي زندگي خانوادگي با تعيين تعداد والدين + فرزندان: http://www.epi.org/resources/budget/
محاسبه درآمد + هزينه هاي زندگي : http://livingwage.mit.edu/counties/53033