مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - parsy631 - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 12:55)كاميلا نوشته:  من كه براي واشنگتن دي سي قيمت كردم واسه هفته اول سپتامبر با تركيش مسير استانبول-واشنگتن
1300 هزار فقط رفت
يعني مال من گرون بوده؟

کامیلا عزیز
اگر مقصدتان واشینگتون است توصیه می کنم هواپیمایی قطری Qatar Airways را هم بررسی کنید. بهترین خط هوایی سال 2012 است و پرواز های دوحه - واشینگتون با بوئینگ 777 . قیمت هایش هم نسبتا خوب است . از سایت آن می توانید برای تاریخ مورد نظر قیمت بگیرید.Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 13:13)funnybluesolea نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 11:02)frozen mind نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 10:51)parsy631 نوشته:  
(2012-07-24 ساعت 22:02)schaghayegh نوشته:  چمدان23 كيلويي اول و يه ساك دستي 7-8 كيلويي رايگان
چمدان 23 كيلويي دوم 50$
چمدان سوم 90$

شقایق جان
جمله آخرت را درست متوجه نشدم. یعنی برای پرواز تهران شیکاگو با پرواز bmi می شود دو تا چمدان 23 کیلویی برد؟ یا منظورت چیز دیگری است ؟

نه، فقط یک چمدان رایگان میشه برد. چمدان دوم و سوم به ترتیب 50 و 90 دلار جریمه دارن.
جمله آخر ایشون فقط من باب اطلاع رسانی بود والا برای ماها که از ایران میریم آمریکا و بر می گردیم کاربرد نداره.
سلام
من فکر می کنم بعضی از ایرلاینها هستن که مجاز باشید 2 چمدان 23 کیلویی ببرید. مثل ترکیش و امارات. مشکل موقعی پیش می یاد که شما در طول سفر ایرلاینتون عوض بشه.
مثلا اگر مقصد نهایی شما شیگاگو باشد و شما با پرواز ترکیش با کانکشن استانبول به شیکاگو پرواز کنید شما مجازید 2 چمدان ببرید.
لطفا اگر اشتباه می کنم من رو تصحیح کنید.
موفق باشید

دقيقا همينطوره... اگر پرواز مستقيم به لس آنجلس/ نيويورك/ شيكاگو/ سن فرانسيسكو و هر جاي ديگه داشته باشيد و با تركيش يا امارات بريد يا هر ايرلايني كه بار مجازش 2 بسته باشه ... مجاز هستيد 2 چمدان ببريد اما فقط كافيه پرواز داخلي بهتون بخوره در اونصورت بايد قوانين اون ايرلاين هم رعايت بشه و چون در آمريكا اكثر ايرلاينهاشون فقط يك بسته را مجاز ميدونند شما براي باقي بسته هاتون بايد جريمه بديد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - j1970 - 2012-07-25

دوستان همه میرن و برمیگردن
موضوع چیه؟ سخت نیست اینکار؟ هزینه احتمالیش زیاد نیست؟
میخوام بپرسم اگه یکی بخواد یه سره بره و دیگه برنگرده خیلی نافرمه؟
و اگه بخواد برگرده (مثلا بخاطر یه پروژه نیمه تموم) چقدر بعدش میتونه برگرده و اصلا وقتی قراره یه ماه بعد برگرده و مثلا 6 ماه دیگه دوباره بره آمریکا، خب اگه اصلا نره و بذاره همون 6 یا 7 ماه دیگه بره آمریکا موضوش چطوری میشه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-07-25

خب به سلامتی خیالمون از بابت ارز مسافرتی راحت شد. فکر کنم اینطوری حداقل یک چهارم پست های این تاپیک و تاپیک سفر به آنکارا کم بشه.

ارز مسافرتی قراره دیگه داده نشه. بحث نکنین. همین که گفتم!

همین یک جمله امروز باعث شد دلار حدود 30 تومن بره بالا ...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 13:28)j1970 نوشته:  دوستان همه میرن و برمیگردن
و اگه بخواد برگرده (مثلا بخاطر یه پروژه نیمه تموم) چقدر بعدش میتونه برگرده و اصلا وقتی قراره یه ماه بعد برگرده و مثلا 6 ماه دیگه دوباره بره آمریکا، خب اگه اصلا نره و بذاره همون 6 یا 7 ماه دیگه بره آمریکا موضوش چطوری میشه؟
به به سلام!
شما هم وسوسه شدي؟
شما با توجه به اينكه مهر توي پاست تا1 سال حكم گرين كارت را داره، مي توني سريع برگردي!
ولي ديگه اصلا نره نداريم!‌شما توي مهلت ويزات بايد لند كني.
خيلي مخلصيم....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 13:34)frozen mind نوشته:  خب به سلامتی خیالمون از بابت ارز مسافرتی راحت شد. فکر کنم اینطوری حداقل یک چهارم پست های این تاپیک و تاپیک سفر به آنکارا کم بشه.

ارز مسافرتی قراره دیگه داده نشه. بحث نکنین. همین که گفتم!

همین یک جمله امروز باعث شد دلار حدود 30 تومن بره بالا ...

SadSadSadSadSadSadSad
آخه يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از كي اجرا ميشه حالا ؟!!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 13:38)schaghayegh نوشته:  SadSadSadSadSadSadSad

نمی دونم از کی اجرا خواهد شد. اما قرار شد بحث نکنی، همونی که توی فیلم بود ... Smile
اگر شما متوجه شدی اینا چی میگن، به منم بگو:
نقل قول:لكريم رجبي، عضو كميسيون اقتصادي مجلس نيز گفت: پيشنهاد نمايندگان به رييس كل بانك مركزي در جلسه غيرعلني امروز اين بود كه از اين پس فقط زائرين عتبات و حجاج بتوانند از ارز مسافرتي استفاده كنند و ساير مسافران از بازار آزاد ارز تهيه كنند كه اين پيشنهاد با نظر مساعد بهمني مواجه شد و وي قول داد كه اين موضوع به تصويب برسد.

همچنين رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسه غيرعلني امروز مجلس گفت: موضوع حذف ارز مسافرتي، ارز تك‌نرخي و ارز چندنرخي مطرح و مورد بررسي قرار گرفت ولي تا اين لحظه هنوز تصميم نهايي گرفته نشده است.

رضا رحماني گفت: بر اساس توضيحات وزراي اقتصادي دولت در حال حاضر ارز مسافرتي فقط به مسافران عتبات پرداخت مي‌شود.
يشنهاد حذف ارز مسافرتي توسط نمايندگان مجلس و موافقت رييس كل بانك مركزي با اين پيشنهاد در حالي است كه در حال حاضر مسافران مي‌توانند دلار را با قيمت 1226 تومان از بانك‌هاي كشور دريافت كنند
معلوم نیست فقط حرفشو زدن یا دستورشو هم دادن!

(2012-07-25 ساعت 13:37)hoseyn نوشته:  
به به سلام!
شما هم وسوسه شدي؟
شما با توجه به اينكه مهر توي پاست تا1 سال حكم گرين كارت را داره، مي توني سريع برگردي!
ولي ديگه اصلا نره نداريم!‌شما توي مهلت ويزات بايد لند كني.
خيلي مخلصيم....

من موندم چرا ما ايراني جماعت اينجوري هستيم.... منظورم با شخص خاصي نيست يه وقت سوء تفاهم نشه... چند وقته تو تاپيك هاي مختلف ميبينم كه طرف ميگه آقا چه جوري ويزا رو تمديد كنيم چه جوري دوباره مديكال بديم كه بيشتر اينجا بمونيم و ... حالا همين افراد اگه نقص مدرك بخورن و يا كلييرشون 2 روز بيشتر طول بكشه ميگن آي ما نا اميد شديم چرا اينجوري چرا اونجوري.... اگه كسي لاتاري ثبت نام كرده و برنده شده بايد كاراش و انجام ميداد ديگه كه بره.... حالا اونهايي كه دانشجو هستند و درسشون نصفه نيمه مونده حق دارند. اما بقيه چرا؟ هرچند شايد اونها هم كار نيمه تمام دارند اما اگر اينقدر مايل هستند ميتونند 1-2 هفته مرخصي با حقوق يا بدون حقوق يا هر دليله ديگه اي بيارن و برن كاراشون و انجام بدن و يا اينكه افرادي كه مثل ما تو اين ماه هاي آخر رفتن مصاحبه و يا قراره برن تقريبا 1 سال زمان داشتن كه به كاراي نا تمام برسن....
حالا در اين بين افرادي هم هستند كه واقعا قابل ستايش هستند و حتي قبل از مصاحبه و يا در زماني كه منتظر كلييرشون بودند مقدمات سفرشون رو چيدن....

(2012-07-25 ساعت 13:41)frozen mind نوشته:  

نمی دونم از کی اجرا خواهد شد. اما قرار شد بحث نکنی، همونی که توی فیلم بود ... Smile
نقل قول:لكريم رجبي، عضو كميسيون اقتصادي مجلس نيز گفت: پيشنهاد نمايندگان به رييس كل بانك مركزي در جلسه غيرعلني امروز اين بود كه از اين پس فقط زائرين عتبات و حجاج بتوانند از ارز مسافرتي استفاده كنند و ساير مسافران از بازار آزاد ارز تهيه كنند كه اين پيشنهاد با نظر مساعد بهمني مواجه شد و وي قول داد كه اين موضوع به تصويب برسد.

همچنين رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسه غيرعلني امروز مجلس گفت: موضوع حذف ارز مسافرتي، ارز تك‌نرخي و ارز چندنرخي مطرح و مورد بررسي قرار گرفت ولي تا اين لحظه هنوز تصميم نهايي گرفته نشده است.

رضا رحماني گفت: بر اساس توضيحات وزراي اقتصادي دولت در حال حاضر ارز مسافرتي فقط به مسافران عتبات پرداخت مي‌شود.
يشنهاد حذف ارز مسافرتي توسط نمايندگان مجلس و موافقت رييس كل بانك مركزي با اين پيشنهاد در حالي است كه در حال حاضر مسافران مي‌توانند دلار را با قيمت 1226 تومان از بانك‌هاي كشور دريافت كنند

(2012-07-25 ساعت 13:41)frozen mind نوشته:  

اين چيزيي كه من متوجه شدم اين بود كه توي مجلس اعلام شده ولي هنوز حكم اجرايي نداره.... اميدوارم حالا حالا هااااا طول بكشه.... قراره برن بررسي كنن......

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shervn - 2012-07-25

بله دوستان تو سایت ایسنا هم اومده ولی هنوز تصویب نشده :

تصميم جديد ارزي؛
ارز مسافرتـي حـذف مي‌شـود

پس از مطرح شدن پيشنهاد حذف ارز مسافرتي (به جز براي زائران عتبات و حجاج) از سوي نمايندگان مجلس، اين پيشنهاد با موافقت رييس كل بانك مركزي همراه شد و وي وعده داد تا اين پيشنهاد در مرجع تصميم‌گيرنده تصويب شود.

به گزارش خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، طبق آنچه نمايندگان مجلس در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرده‌اند امروز رييس كل بانك مركزي با حضور در جلسه غيرعلني مجلس از محدود شدن ارز مسافرتي به سفرهاي زيارتي خبر داد.

علي‌اكبر آقايي، رييس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با اعلام اين خبر گفـت: طبق گزارشي كه آقاي بهمني به مجلس ارائه كردند، ارز مسافرتي صرفا به سفرهاي زيارتي و همين‌طور حج اختصاص خواهد يافت.

عبدالكريم رجبي، عضو كميسيون اقتصادي مجلس نيز گفت: پيشنهاد نمايندگان به رييس كل بانك مركزي در جلسه غيرعلني امروز اين بود كه از اين پس فقط زائرين عتبات و حجاج بتوانند از ارز مسافرتي استفاده كنند و ساير مسافران از بازار آزاد ارز تهيه كنند كه اين پيشنهاد با نظر مساعد بهمني مواجه شد و وي قول داد كه اين موضوع به تصويب برسد.

http://isna.ir/fa/news/91050402680/%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%D9%8A-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%85%D9%8A-%D8%B4%D9%88%D8%AF

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 13:47)schaghayegh نوشته:  
موضوع چیه؟ سخت نیست اینکار؟ هزینه احتمالیش زیاد نیست؟ ......
به به سلام!
شما هم وسوسه شدي؟ ....
من موندم چرا ما ايراني جماعت اينجوري هستيم.... منظورم با شخص خاصي نيست يه وقت سوء تفاهم نشه.......
با سلام
چون صحبتهاتون زير نقل قول من بود اين مطلب را مي نويسم.
اولا چرا اينقدر عصباني؟ بابا توي عالم واقع كه درب و داغونمون كردند، اقلا بگذار يك مدينه فاضله مجازي دور هم تشكيل بدهيم و حال كنيم.Big Grin
ثانيا، برنده شدن لاتاري همونطور كه اسمش روشه، ناگهاني و بدون هشدار قبلي هست و خيلي ها را غافلگير مي كنه. پس نبايد متعجب بشويد كه دوستان تو خوف و رجاي رفتن و ماندن هستند و تصميم گيري براشون سخته!

ثالثا، نمي دونم شما كيستون چند نفره است؟ براي اونهايي كه يك خانواده را مي خواهند كوچ بدهند، اين پروسه بسيار سخت و طاقت فرساست. راضي كردن تك تك افراد خانواده سخت تر از كنار اومدن با نفس خويشتن هست. الان دختر من ميگه بريم يك هفته و ديزني لند و ... زود برگرديم. اين مثاله و از كودكي و سرخوشي بچگي ناشي ميشه ولي مشت نمونه خرواره.
در هر حال، اميدوارم به همه حق بدهيم كه زندگي را خودشون مديريت كنند به سليقه خودشون، ولو ما يقين داشته باشيم كه اشتباه مي كنند. ما حداكثر مي تونيم دلسوزانه نصيحتشون كنيم و نه جنگ و دعوا.Big Grin
به اميد موفقيت همه دوستان در تمام مراحل زندگي، چه اينجا چه اونورWink

حسین جان، حرف دل منو زدی! دست مریزاد!

(2012-07-25 ساعت 16:14)hoseyn نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 13:47)schaghayegh نوشته:  
موضوع چیه؟ سخت نیست اینکار؟ هزینه احتمالیش زیاد نیست؟ ......
به به سلام!
شما هم وسوسه شدي؟ ....
من موندم چرا ما ايراني جماعت اينجوري هستيم.... منظورم با شخص خاصي نيست يه وقت سوء تفاهم نشه.......
با سلام
چون صحبتهاتون زير نقل قول من بود اين مطلب را مي نويسم.
اولا چرا اينقدر عصباني؟ بابا توي عالم واقع كه درب و داغونمون كردند، اقلا بگذار يك مدينه فاضله مجازي دور هم تشكيل بدهيم و حال كنيم.Big Grin
ثانيا، برنده شدن لاتاري همونطور كه اسمش روشه، ناگهاني و بدون هشدار قبلي هست و خيلي ها را غافلگير مي كنه. پس نبايد متعجب بشويد كه دوستان تو خوف و رجاي رفتن و ماندن هستند و تصميم گيري براشون سخته!

ثالثا، نمي دونم شما كيستون چند نفره است؟ براي اونهايي كه يك خانواده را مي خواهند كوچ بدهند، اين پروسه بسيار سخت و طاقت فرساست. راضي كردن تك تك افراد خانواده سخت تر از كنار اومدن با نفس خويشتن هست. الان دختر من ميگه بريم يك هفته و ديزني لند و ... زود برگرديم. اين مثاله و از كودكي و سرخوشي بچگي ناشي ميشه ولي مشت نمونه خرواره.
در هر حال، اميدوارم به همه حق بدهيم كه زندگي را خودشون مديريت كنند به سليقه خودشون، ولو ما يقين داشته باشيم كه اشتباه مي كنند. ما حداكثر مي تونيم دلسوزانه نصيحتشون كنيم و نه جنگ و دعوا.Big Grin
به اميد موفقيت همه دوستان در تمام مراحل زندگي، چه اينجا چه اونورWink

حسين جان من عصباني نبودم اصلا..... Smile
خوب شد نوشتم كه منظورم با شخص خاصي نيست وگرنه بايد ميومدم اينجا دونه دونه توضيح ميدادم Wink
من با كسي جنگ و دعوا هم نداشتم به خدا ..... اگر سوء تفاهم پيش اومده واقعا متاسفم و همينجا عذر خواهي ميكنم....
Frozen Mind جان شما چرا ناراحت شدي حالا مدير جان؟؟؟ من كه بچه ي خوبي بودم و هستم.. Sad
آخه برام جالب بود كه انگار داره مد ميشه كه همه دنبال اين هستند تا تاريخ ويزا رو تغيير يا تمديد كنند.... صحبت من خطاب به كساني بود كه همينجوري براي اينكه يواش يواش و سر فرصت و هر وقت حالش بود و حسش بود كارا رو انجام بديم و .... بود . در حالي كه ميدونن چقدر سختي و انتظار و درد سر كشيدن تا اين ويزا اومده توي پاسپورتشون..... در ضمن اگر متن من رو خونديد نوشتم يكسري دلايل قانع كننده اي براي خودشون دارند و كاملا منطقي هم هست.. منم به عنوان عضو كوچكي از اين دنياي مجازي فقط نظرم رو گفتم كه فكر ميكنم مشكلي هم نباشه.
والا يكي از دوستان من كه كلييرشون كلي طول كشيده بود و كلي معطل شده بودند و كمتر از يك ماه از اعتبار ويزاشون مونده بود همه ي تلاشش و كرد تا بتونه بره و كاراي اونور و انجام بده و برگرده تا سر فرصت كارهاي اينجا رو هم سر و سامان بده... يعني منظورم اينه كه ميشه اينكارو كرد.

(2012-07-25 ساعت 16:20)frozen mind نوشته:  حسین جان، حرف دل منو زدی! دست مریزاد!

بحث نميكنم و ميدونم هموني كه تو فيلم بود، بوده....
اما مگه من چي گفتم؟! خيلي دوستانه گفته بودم شايد خيلي جدي بود و لحن طنز و شوخي درش نبود اما جنگجويانه و خشونت آميز هم نبود...
Cool

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nima77 - 2012-07-25

با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه سوال از دوستانی که بعد از دریافت ویزا وارد خاک آمریکا شدن دارم.متاسفانه من تو فرم های ds-230 مرتکب یه اشتباه شدم و درقسمت 43 ب اونجا که درخواست سوشیال سکیوریتی نامبر است بجای بله ، گزینه خیر رو زدم و تو آنکارا هم متوجه نشدم و ویزامم یه ضرب گرفتم .اگر دوستان اطلاعاتی دارن میشه لطف کنن یه راهنمائی کنن که : 1- آیا مشکلی برام پیش میاد 2-امکان تصحیح فرم ها بعد از ورود به آ م ر ی ک ا است یا نه؟
پیشاپیش از دوستانی که جواب سوال منو میدن ممنونم و ببخشید که سوالمو اینجا مطرح کردم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Seda313 - 2012-07-25

(2012-07-24 ساعت 08:25)mansour*** نوشته:  با درود
من بلیط ازنیویورک به لوس آنجلس از اینترنت گرفتم 339دلاریکطرفه چندکیلوبارمجازم ببرم؟ در پرواز داخلی آمریکا شنیدم پذیرایی نداره وهمه چی فروشی است آیا صحت داره؟ با شرکت: US Airways
کسی ازدوستان هتل ارزان سراغ داره مرکزشهر؟ اینجا میخوام چندروز بمانم وبعد به یک ایالت دیگه منتقل بشم.
درضمن امروزبرای باردوم نامه خوش آمدگویی آمد!!!

سلام من فقط مي تونم بهتون بگم بله پروازهاي داخلي AA همه چيز فروشي هست البته مهم نيست چون كوتاهه...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Seda313 - 2012-07-25

[quote='schaghayegh' pid='194697' dateline='1343151123']
سلام دوستان....
من امروز رفتم و بليطم رو براي 16 سپتامبر به مقصد بوستون خريدم ( تقريبا يكهفته تحقيق انجام شد ... شايدم بيشتر Wink )
به دفتر BMI مراجعه و بليط تهران - بوستون را به مبلغ 912.500 تومان

شما چه قيمتهاي خوبي گرفتيد من براي اكتبر هيوستون را مي خواهم و كمتر از ١.٨٠٠.٠٠٠ تومان پيدا نكردم ميشه بگيد از كجا گرفتيد ؟ ممنون ميشم....