مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - my hope - 2014-01-09

(2014-01-08 ساعت 21:46)saeedgoogle نوشته:  25 سال
سربازی هم معافیت پزشکی دارم- شغل هم شرکت کامپیوتری
با این شرایط دودل شدم که الان اقدام کنم و موکولش کنم به بعد از جواب لاتاری. چون من لاتاری شرکت کردم و اردیبهشت جوابش میاد (اونم شانس قبولیش کمه) و اقدام به ویزای توریستی حداقل دو میلیون هزینه داره. به خاطر هزینه هواپیما و هزینه وقت و ... اونم معلوم نیست به نتیجه برسه یا نه و شانس 50 - 50 یا کمتر. ولی اگه لاتاری قبول نشم خیلی تاسف میخورم که چرا این چهار ماه رو از دست دادم. چون دیدم تو این تاپیک که دوستان برای ویزای توریستی کلیرنسشون تا 9 ماه هم طول کشیده. شرایط خیلی گره خورده برای من. شما جای من بودید چیکار میکردید؟ از الان اقدام میکردید یا 4 ماه منتظر جواب لاتاری میشدین و در صورت عدم قبولی اقدام میکردین؟
در این پست از کمک دوستان در این دوروز تشکر میکنم.
ببینید رفتن به امریکا کلا یک پروسه زمانگیر وحوصله طلبیه چه لاتاری چه توریستی وچه ویزاهای دیگه خیلی به شانس مربوطه من خودم پارسال همین موقعه به فکر گرفتن ویزا افتادم و هنوزم منتظر کلیر هستم لاتاری هم خیلی شانسیه- بنظر من بخاطر سن وتجردتون احتمال رد شدنتون زیاده و میدونید که یه بار رد شدن تاثیر بدی توی درخواست های بعدیتون داره کلا برنامه ریزی و زندگیتون رو بخاطر چیزی که قطعیت نداره تحت تاثیر قرار ندید که اگر خدایی نکرده نشد چیزی رو از دست نداده باشین ولی امیدوارم که شما راحت چیزی که میخوای رو بدست بیاری

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - arezoo_zarrabi - 2014-01-14

سلام دوستان من 2 مورد سوال مختلف دارم:
1- مادر شوهر من هفته گذشته برای مصاحبه رفتند و قبول شدند با برگه صورتی. آفیسر بهشون گفت به ایران بر گردید و پاسپورت را با آژانسهای مربوطه برای دریافت ویزا بفرستید. سوال من این است که چقدر زمان دارند که پاسپورت را برای دریافت ویزا ارسال کنند؟ از زمان دریافت ویزا چه مدت اجازه ورود به آمریکا دارند؟
2- پدر و مادر خودم هم هفته گذشته مصاحبه داشتند و برگه زرد گرفتند، در سایت باید فقط شماره را وارد کنم و چک کنم؟ معمولا چقدر طول می کشد؟
مرسی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-14

(2014-01-14 ساعت 00:43)Hashem نوشته:  سلام دوستان, می خواستم از راهنماییتون استفاده کنم.
من و همسرم اینجا هر دو دانشجو هستیم و گرین کارت داریم. برای پدر و مادر و خواهر و برادر که بخواهند با ویزای توریستی بیایند آمریکا چه مدارکی من باید جور کنم یا اونا باید آماده کنند؟ مراحل کار به چه صورت هست و اینکه چقدر شانس گرفتن ویزا وجود داره؟ ممنون.
مدارک :
سند - گواهی کارشون - گواهی حساب و هر چيزی که ثابت کنه به ايران وابستگی دارن و بر ميگردن
به مادر و پدرتون ويزا ميدن ولی به خواهر و برادرتون احتمالش خيلی کمه که ويزا بدن.
از اين سايت:

https://usvisa-info.com/fa-ir/selfservice/ss_country_welcome
اول براشون فرم DS-160 پر ميکنيد و بعد وقت ميگيريد از سفارت مورد نظر و با مدرک تشريف ميبرن مصاحبه و ميگن برای ديدن شما ميخوان برن امريکا

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-14

(2014-01-14 ساعت 02:02)arezoo_zarrabi نوشته:  سلام دوستان من 2 مورد سوال مختلف دارم:
1- مادر شوهر من هفته گذشته برای مصاحبه رفتند و قبول شدند با برگه صورتی. آفیسر بهشون گفت به ایران بر گردید و پاسپورت را با آژانسهای مربوطه برای دریافت ویزا بفرستید. سوال من این است که چقدر زمان دارند که پاسپورت را برای دریافت ویزا ارسال کنند؟ از زمان دریافت ویزا چه مدت اجازه ورود به آمریکا دارند؟
2- پدر و مادر خودم هم هفته گذشته مصاحبه داشتند و برگه زرد گرفتند، در سایت باید فقط شماره را وارد کنم و چک کنم؟ معمولا چقدر طول می کشد؟
مرسی
1-بهتر هست وقتی اومدن ايران پاسپورتشون رو بدن برای پک اپ . از وقتی ويزا رو بگيرن 3 ماه فرصت دارن وارد امريکا بشن
2- بله بايد از طريق سايت چک کنيد
امکان داره 1 ماه طول بکشه امکان داره تا 10 ماه طول بکش مشخص نيست

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sally-sally - 2014-01-14

(2008-08-17 ساعت 13:46)Kaveh792004 نوشته:  ممنون
از طريق يك وكيل در آمريكا و همچنين يك سايت انگليسي ، اطلاعات بسيار خوبي گرفتم

سلام
ممکنه لطفا آدرس سایت و وکیلی که گفتید در اختیار من قرار بدید
ازتون ممنونم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-15

(2014-01-14 ساعت 14:46)Hashem نوشته:  
(2014-01-14 ساعت 03:57)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2014-01-14 ساعت 00:43)Hashem نوشته:  سلام دوستان, می خواستم از راهنماییتون استفاده کنم.
من و همسرم اینجا هر دو دانشجو هستیم و گرین کارت داریم. برای پدر و مادر و خواهر و برادر که بخواهند با ویزای توریستی بیایند آمریکا چه مدارکی من باید جور کنم یا اونا باید آماده کنند؟ مراحل کار به چه صورت هست و اینکه چقدر شانس گرفتن ویزا وجود داره؟ ممنون.
مدارک :
سند - گواهی کارشون - گواهی حساب و هر چيزی که ثابت کنه به ايران وابستگی دارن و بر ميگردن
به مادر و پدرتون ويزا ميدن ولی به خواهر و برادرتون احتمالش خيلی کمه که ويزا بدن.
از اين سايت:

اول براشون فرم DS-160 پر ميکنيد و بعد وقت ميگيريد از سفارت مورد نظر و با مدرک تشريف ميبرن مصاحبه و ميگن برای ديدن شما ميخوان برن امريکا

با تشکر از جوابتون. Smile
من نباید از اینجا مدرکی یا دعوت نامه ای براشون بفرستم؟ اگر این طور هست آیا فرم خاصی داره؟ شما کدوم دفتر سفارت را توصیه می کنید؟ ارمنستان یا دوبی؟
برای ويزا توريستی امريکا احتياج به دعوت نامه نيست مثل کشور های اروپايی.
البته اگر شرايط خوبی داريد دعوت نامه ميتونه کمکشون کنه ولی به نظر من احتياج نيست.
به نظر من از دبی يا انکارا اقدام کنن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-15

(2014-01-15 ساعت 17:46)Hashem نوشته:  
(2014-01-15 ساعت 00:07)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2014-01-14 ساعت 14:46)Hashem نوشته:  
(2014-01-14 ساعت 03:57)Kurosh_Salehi نوشته:  
مدارک :
از اين سايت:

با تشکر از جوابتون. Smile
من نباید از اینجا مدرکی یا دعوت نامه ای براشون بفرستم؟ اگر این طور هست آیا فرم خاصی داره؟ شما کدوم دفتر سفارت را توصیه می کنید؟ ارمنستان یا دوبی؟
برای ويزا توريستی امريکا احتياج به دعوت نامه نيست مثل کشور های اروپايی.
البته اگر شرايط خوبی داريد دعوت نامه ميتونه کمکشون کنه ولی به نظر من احتياج نيست.
به نظر من از دبی يا انکارا اقدام کنن

دفتر سفارت توی ارمنستان-ایروان چطوره؟ برای مصاحبه امکان فارسی صحبت کردن هست؟
آنجا هم خوب هست و افيسر فارسی زبان داره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - n.gh - 2014-01-21

سلام
برادر من 26 ساله و مجرده برای ویزای توریستی بدون دعوت نامه اقدام کرده یک ماه دیگه هم وقت مصاحبه داره از دبی
شرایطش هم این جوریه که ویزای شینگن داره ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و چند تا کشور اسیایی هم مسافرت کرده حساب بانکی خیلی خوبه داره گردش حسابشم خیلی خوبه معاف شده از سربازی 8 سال سابقه بیمه هم داره سند ملکی هم داره سرپرست خانواده هم هست
حالا سوالش اینکه چند در صد احتمال ویزا گرفتن داره با این شرایط ؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-21

(2014-01-21 ساعت 14:48)n.gh نوشته:  سلام
برادر من 26 ساله و مجرده برای ویزای توریستی بدون دعوت نامه اقدام کرده یک ماه دیگه هم وقت مصاحبه داره از دبی
شرایطش هم این جوریه که ویزای شینگن داره ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و چند تا کشور اسیایی هم مسافرت کرده حساب بانکی خیلی خوبه داره گردش حسابشم خیلی خوبه معاف شده از سربازی 8 سال سابقه بیمه هم داره سند ملکی هم داره سرپرست خانواده هم هست
حالا سوالش اینکه چند در صد احتمال ویزا گرفتن داره با این شرایط ؟
شرايط خوبي دارن و اگر مدارك شغلي هم داشته باشن به احمال %80 ويزا ميگيرن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hossaini - 2014-01-22

(2014-01-14 ساعت 04:09)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2014-01-14 ساعت 02:02)arezoo_zarrabi نوشته:  سلام دوستان من 2 مورد سوال مختلف دارم:
مرسی
1-بهتر هست وقتی اومدن ايران پاسپورتشون رو بدن برای پک اپ . از وقتی ويزا رو بگيرن 3 ماه فرصت دارن وارد امريکا بشن

سلام
لطفا در باره رنگ برگه ها توضیح بدهید
با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-22

(2014-01-22 ساعت 14:57)hossaini نوشته:  
(2014-01-14 ساعت 04:09)Kurosh_Salehi نوشته:  
مرسی

سلام
لطفا در باره رنگ برگه ها توضیح بدهید
با تشکر
رنگ برگه در کشور های مختلف فرق ميکنه و هر کدوم به يک منظور هست
در دبی به اين صورت ميباشد :
برگه زرد : اف بی ای چک و طولانی شدن پروسه ويزا از 1 ماه تا 1 سال
برگه صورتی : با ويزای شما موافقت شده و شما ميتونيد برای دريافت ويزا کارهای ام پست رو انجام بديد
برگه سفيد : با ويزا شما موافقت نشده و رجکت شديد
برگه سبز : با ويزا شما موافقت شده فقط بايد مدارکی که ميخوان رو برشون بفرستيد

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2014-01-23

با سلام خدمت همه ی دوستان، فرزندی که تازه گرین کارت گرفته آیا پدر و مادرش می توانند برای دیدن فرزندشان بروند چه مدت بعد از اینکه فرزندشان به آمریکا رفته باشد می توانند درخواست ویزای کنند و آیا به هر دو نفر (پدر و مادر) با هم ویزا می دهند یا باید هر کدام جدا برای دیدن فرزند بروند. و کلا برای انجام این کار چه مراحلی باید طی شود. ممنون میشم از جوابتون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2014-01-23

(2014-01-23 ساعت 01:30)member نوشته:  با سلام خدمت همه ی دوستان، فرزندی که تازه گرین کارت گرفته آیا پدر و مادرش می توانند برای دیدن فرزندشان بروند چه مدت بعد از اینکه فرزندشان به آمریکا رفته باشد می توانند درخواست ویزای کنند و آیا به هر دو نفر (پدر و مادر) با هم ویزا می دهند یا باید هر کدام جدا برای دیدن فرزند بروند. و کلا برای انجام این کار چه مراحلی باید طی شود. ممنون میشم از جوابتون
بله می توانند به دیدار فرزند بروند و معمولا این روزها با تقاضای ویزای هم زمان والدین هم موافقت می شود ولی مشکل اینجاست که پروسه کلیرنس کمی طولانی هست .
باید فرم ds160 رو پر کنید برای هر نفر جداگانه
و پس از واریز وجه سفارت وقت بگیرید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2014-01-23

(2014-01-23 ساعت 10:27)vahid.vp نوشته:  [quote='member' pid='459337' dateline='1390424427']
با سلام خدمت همه ی دوستان، فرزندی که تازه گرین کارت گرفته آیا پدر و مادرش می توانند برای دیدن فرزندشان بروند چه مدت بعد از اینکه فرزندشان به آمریکا رفته باشد می توانند درخواست ویزای کنند و آیا به هر دو نفر (پدر و مادر) با هم ویزا می دهند یا باید هر کدام جدا برای دیدن فرزند بروند. و کلا برای انجام این کار چه مراحلی باید طی شود. ممنون میشم از جوابتون
بله می توانند به دیدار فرزند بروند و معمولا این روزها با تقاضای ویزای هم زمان والدین هم موافقت می شود ولی مشکل اینجاست که پروسه کلیرنس کمی طولانی هست .
[/q
دوست عزیز این فرم تو همون سات usvisa هستش یعنی همه ی مراحل از طریق همین سایت هستش؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-01-23

(2014-01-23 ساعت 12:33)member نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 10:27)vahid.vp نوشته:  [quote='member' pid='459337' dateline='1390424427']
[/q
دوست عزیز این فرم تو همون سات usvisa هستش یعنی همه ی مراحل از طریق همین سایت هستش؟
بله همه مراحل از طريق اين سايت انجام ميشود
لينک فرم Ds-160 رو براتون اينجا قرار دادم
https://ceac.state.gov/genniv/