مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - حامد نگار - 2015-05-13

دوستان سلام
ما برنده لاتاری 2013 هستیم، مدتی در Los Angeles و Washington DC اقامت داشتیم ولی با توجه به اینکه کار مناسبی در این مدت پیدا نکردیم به ایران بازگشتیم، تا 10 روز دیگر می بایست به امریکا بازگردیم و این بار میخواهیم به سیاتل بیائیم. از آمار سایتهای مختلف اینطور بنظر میرسه که احتمال اشتغال ما در ایالت واشنگتن خیلی بیشتره اما مسئله اصلی ما اجاره کردن خانه در این ایالت است که بنظر میرسه بسیار مشکل باشه. نگرانی ما فقط اینه که وقتی بیایم اونجا به خاطر اینکه هنوز کردیت نداریم هیچکس بهمون خونه اجاره نده. از دوستانی که الان ساکن سیاتل یا شهرهای دیگر ایالت واشنگتن هستند درخواست داریم که اگر محلی را برای اجاره کردن سراغ دارن به ما معرفی کنن تا بتونیم با آدرس مشخص وارد واشنگتن بشیم.
از همه شما ممنون
با آرزوی روزهای خوب و شاد برای شما
همیشه موفق باشید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-05-13

(2015-05-13 ساعت 19:05)حامد نگار نوشته:  دوستان سلام
ما برنده لاتاری ۲۰۱۳ هستیم، مدتی در Los Angeles و Washington DC اقامت داشتیم ولی با توجه به اینکه کار مناسبی در این مدت پیدا نکردیم به ایران بازگشتیم، تا ۱۰ روز دیگر می بایست به آمریکا بازگردیم و این بار میخواهیم به سیاتل بیائیم. از آمار سایتهای مختلف اینطور بنظر میرسه که احتمال اشتغال ما در ایالت واشنگتن خیلی بیشتره اما مسئله اصلی ما اجاره کردن خانه در این ایالت است که بنظر میرسه بسیار مشکل باشه. نگرانی ما فقط اینه که وقتی بیایم اونجا به خاطر اینکه هنوز کردیت نداریم هیچکس بهمون خونه اجاره نده. از دوستانی که الان ساکن سیاتل یا شهرهای دیگر ایالت واشنگتن هستند درخواست داریم که اگر محلی را برای اجاره کردن سراغ دارن به ما معرفی کنن تا بتونیم با آدرس مشخص وارد واشنگتن بشیم.
از همه شما ممنون
همیشه موفق باشید
شما حتما سوشال سکیوریتی نامبر دارید و یکسالی هست که گرفتید پس میتونن بک گراند چک بگیرن ازتون و مشکل کردیت ندارید. اگه دوست دارید بودجتون رو بگید تا ببینیم چکار میشه کرد

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-05-13

ما برنده لاتاری ۲۰۱۳ هستیم، مدتی در Los Angeles و Washington DC اقامت داشتیم ولی با توجه به اینکه کار مناسبی در این مدت پیدا نکردیم به ایران بازگشتیم، تا ۱۰ روز دیگر می بایست به آمریکا بازگردیم و این بار میخواهیم به سیاتل بیائیم. از آمار سایتهای مختلف اینطور بنظر میرسه که احتمال اشتغال ما در ایالت واشنگتن خیلی بیشتره اما مسئله اصلی ما اجاره کردن خانه در این ایالت است که بنظر میرسه بسیار مشکل باشه. نگرانی ما فقط اینه که وقتی بیایم اونجا به خاطر اینکه هنوز کردیت نداریم هیچکس بهمون خونه اجاره نده. از دوستانی که الان ساکن سیاتل یا شهرهای دیگر ایالت واشنگتن هستند درخواست داریم که اگر محلی را برای اجاره کردن سراغ دارن به ما معرفی کنن تا بتونیم با آدرس مشخص وارد واشنگتن بشیم.
از همه شما ممنون
همیشه موفق باشید

Www.airbnb.com
این سایت رو ببینبد فک کنم کمکت کنه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - حامد نگار - 2015-05-13

(2015-05-13 ساعت 19:45)farshad varaste نوشته:  
از همه شما ممنون
همیشه موفق باشید
شما حتما سوشال سکیوریتی نامبر دارید و یکسالی هست که گرفتید پس میتونن بک گراند چک بگیرن ازتون و مشکل کردیت ندارید. اگه دوست دارید بودجتون رو بگید تا ببینیم چکار میشه کرد
جناب آقای وارسته عزیز، ممنونم از اینکه خیلی زود خبر خوبی برای من نوشته اید. بله ما الان 1.5 سال است که SSN را گرفته ایم و بدحسابی در سوابق خود نداریم، این نکته مهمی بود که برای من نوشته اید من اصلا بهش فکر نکرده بودم. از شما ممنونم. درمورد بودجه که سوال کردید، خیلی خوشحال میشیم اگر بتونیم حداکثر ماهی 800 دلار برای یک Studio یا چیزی شبیه به آن در هر شهری حوالی سیاتل هر جا که میسر باشه هزینه کنیم. ما دو نفر هستیم، من حامد هستم متولد 1357 همراه همسرم نگار.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-05-14

حامد جان شما چند وقت دیگه میخواید برید سیاتل؟

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - shahab.m.13 - 2015-05-14

(2015-05-13 ساعت 21:53)حامد نگار نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 19:45)farshad varaste نوشته:  
از همه شما ممنون
همیشه موفق باشید
جناب آقای وارسته عزیز، ممنونم از اینکه خیلی زود خبر خوبی برای من نوشته اید. بله ما الان ۱.۵ سال است که SSN را گرفته ایم و بدحسابی در سوابق خود نداریم، این نکته مهمی بود که برای من نوشته اید من اصلا بهش فکر نکرده بودم. از شما ممنونم. درمورد بودجه که سوال کردید، خیلی خوشحال میشیم اگر بتونیم حداکثر ماهی 800 دلار برای یک Studio یا چیزی شبیه به آن در هر شهری حوالی سیاتل هر جا که میسر باشه هزینه کنیم. ما دو نفر هستیم، من حامد هستم متولد 1357 همراه همسرم نگار.

آقا حامد عزیز ما هم تازه به سیاتل اومدیم با توجه به تجربه کوتاه مدمون باید بهتون بگم شخصا به این نتیجه رسیدم که بلویو ، ردموند و کرکلند که شهرهای اطراف سیاتل هستند به نظر شخصی من جای بهتری برای زندگی و کار هستند. فاصله این شهرها تا هم و سایاتل همه کمتر از نیم ساعت با ماشین هست.
اما در مورد منزل با پیشنهتد دوستی که سایت airbnb رو معرفی کردن موافقم سایت خوبیه فقط خیلی زیاد به عکس خونه هاش اعتماد نکنید.
چون این مدت دنبال خونه بودم باید بگم یه استودیو یا خونه یه خوابه حدود 1200-1300 حداقلش هست و با یوتیلیتی که منظور زباله، آب ، برق ، اینترنت و... هست بیشتر هم میشه خیلی باید بگردید تا با اون قیمت جایی رو پیدا کنید .
یه گزینه هم شیر کردن خونه با دیگرانه که اینجا خیلی متداوله. به هر صور این هم گزینه ای برای شروعه.
امیدوارم موفق باشید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-05-14

سلام
بابت تاخیرم عذرخواهی میکنم البته آقا شهاب کاملا درست میگه، اگه شما استودیو مستقل میخواید هزینتون بیشتر میشه البته باید بگم تجربه شخصیم میگه آدم چیزی رو که بخواد بدست میاره. شهرهای ردموند، بلویو، کرکلند، سممیش، مرسرآیلند و تا حدودی باسل جزو شهرهای خوب و گرون هستن و به نسبت مکانهای امنتر زیباتر و راحتتری برای زندگی و کار هستن اگه واقعا نمیتونید یا نمیخواید بیشتر هزینه کنید دنبال جاهای دیگه و دورتر از سیاتل باشید چون هرچقدر از سیاتل دور بشید ارزونتره اینجاhttp://seattle.craigslist.org/search/est/hhh?hasPic=1 و اینجاhttp://www.zillow.com رو هم ببینید من هم دنبال گزینه مناسبتون میگردم اگه پیدا شد بهتون خبر میدم شک نکنید که پیدا میشه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - حامد نگار - 2015-05-14

آقای شهاب و آقای فرشاد عزیز، ممنون از راهنمایی ها
از دیروز که شما گفتید "احتمالا مشکل کردیت ندارم" ، شروع کردم به پیغام دادن به بعضی از آگهی های درج شده در Craigslist، البته هنوز جوابمو کسی نداده ولی امیدوارم.
کماکان مشکل اصلی عدم امکان پرداخت Application fee و اجاره ماه اول و Deposit از ایران است. معنی این محدودیتها اینه که من دو راه بیشتر ندارم یا اینکه در بدو ورود ابتدا چند روزی در هتل اقامت کنم تا بتونم جایی را اجاره کنم و یا اینکه کسی را پیدا کنم که بخواهد آپارتمانی را Share کند.
ما باید ماکسیمم تا تاریخ May 22 در سیاتل باشیم. لطفا اگر کسی را می شناسید که تمایل دارد آپارتمان خود را Share کند ما را در جریان بگذارید. در اینصورت ما میتوانیم پس از برقراری ارتباط با ایشان و توافقات اولیه، مبلغ اجاره دو ماه را قبل از حرکت به حساب ایشان در ایران واریز کنیم و یا در بدو ورود پرداخت کنیم.
از شما خیلی ممنونم
امیدوارم شاد و موفق باشید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - sina35 - 2015-05-14

من یک آپارتمان دو خوابه در ردموند سراغ دارم، اجاره حدود ۱۳۰۰ دلار هست، اگر خواستین برای هماهنگی‌ شمارتون رو مسیج کنید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - شهلا 1346 - 2015-05-14

(2015-05-14 ساعت 13:35)حامد نگار نوشته:  آقای شهاب و آقای فرشاد عزیز، ممنون از راهنمایی ها
از دیروز که شما گفتید "احتمالا مشکل کردیت ندارم" ، شروع کردم به پیغام دادن به بعضی از آگهی های درج شده در Craigslist، البته هنوز جوابمو کسی نداده ولی امیدوارم.
کماکان مشکل اصلی عدم امکان پرداخت Application fee و اجاره ماه اول و Deposit از ایران است. معنی این محدودیتها اینه که من دو راه بیشتر ندارم یا اینکه در بدو ورود ابتدا چند روزی در هتل اقامت کنم تا بتونم جایی را اجاره کنم و یا اینکه کسی را پیدا کنم که بخواهد آپارتمانی را Share کند.
ما باید ماکسیمم تا تاریخ May 22 در سیاتل باشیم. لطفا اگر کسی را می شناسید که تمایل دارد آپارتمان خود را Share کند ما را در جریان بگذارید. در اینصورت ما میتوانیم پس از برقراری ارتباط با ایشان و توافقات اولیه، مبلغ اجاره دو ماه را قبل از حرکت به حساب ایشان در ایران واریز کنیم و یا در بدو ورود پرداخت کنیم.
از شما خیلی ممنونم

پیشنهاد من اینه که یک اتاق از تو کریت لیست پیدا کنید تا مجبور نباشید خونه یکساله اجاره کنید یا با عجله خونه ای بگیرید که بعد پشیمون بشید در ضمن برای اجاره اتاق نه بگراند میخواد نه کردیت نه دیپازیت شاید شما اگر سه ماهه بخواهید اجاره سه ماه را یکجا بگیرند .

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - shahab.m.13 - 2015-05-15

(2015-05-14 ساعت 13:35)حامد نگار نوشته:  آقای شهاب و آقای فرشاد عزیز، ممنون از راهنمایی ها
از شما خیلی ممنونم

حامد جان سایت airbnb هم بای یه مدت کوتاه که بخوای بیای و مستقر بشی و جای مناسبی رو پیدا کنی کمکت می کنه. همونطور که دوستان گفتن نه دیپازیت می خواد و نه کردیت. برای انتقال وجه هم راههای زیادی هست

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - حامد نگار - 2015-05-15

دوستان عزیزم، از همتون ممنونم که وقت گذاشتید و برای ما نوشتید.
میدونم که یک روز همدیگر رو میبینیم
حضوری از شما تشکر میکنم
شهاب جان، شهلا خانم، سینا جان و آقا فرشاد عزیز

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - قصه گو - 2015-05-18

ما هم چند هفته است كه در به در دنبال يه آپارتمان مناسبيم. كه هم به محل كار من نزديك باشه هم به مدرسه ي دخترم.آقا سينا ميشه بگيد كجاي ردموند همچين قيمتي ميشه يافت؟! ممنونم.

کمی در مورد ایالت واشنگتن - امیر مهاجر - 2015-05-18

درود بر شما،

خیلی از دوستانی که به دلیل خوندن مطالب پربار این تاپیک به این ایالت علاقمند شدند تماس میگیرند و اطلاعات بیشتری میخوان و به قول معروف یه جورایی میخوان دلشون رو قرص و گرم کنیم که بله اینجا عالیه و پاشید بیاید!

من خیلی جاها تو پستهام گفتم که نمیشه برای همه یه نسخه پیچید و شهر و ایالتی رو که برای من خوب بوده به دیگری هم پیشنهاد داد.

از طرفی ما بعنوان انسانی که توی کشوری مثل ایران بزرگ شده مسلما هر کجای آمریکا که وارد شیم به نظرمون بهشته. چیزهایی که باعث میشن ما هر جا که در آمریکای شمالی وارد شیم بهشت تلقیش کنیم عبارتند از: برخورد خیلی بهتر مردم (متمدنانه تر و متواضعانه تر و بی کلک تر) درختان و جنگلها و فضای سبز بیشتر و زیباتر و تمیزتر، خیابانها و اتوبانهای شیک و تمیز و رانندگیهای عالی و خلاصه خیلی چیزهای دیگه که تو کل آمریکای شمالی مشترکند.

اما پای مقایسه که میشه حتی همین خصوصیات هم در ایالتهای مختلف اختلافات فاحشی دارند.

بدترین سؤالی که یک مهاجر میتونه بپرسه اینه که «کجا برم؟» حتی اگر جوابی برای این سؤالتون بگیرید اون جواب فاقد ارزشه. کسی نمیتونه و نباید به شما بگه که کجا برید! هیچکس مثل خود شما صلاحیت و آگاهی کافی از شرایط شما نداره که بتونه محل زندگی رو به شما توصیه کنه. پس تنها راه درست اینه که اطلاعات خودتون رو در مورد ایالتهای مختلف قوی کنید و با آگاهی کافی و تفکر درست و غیر جوگیرانه شهر و ایالت محل زندگی رو تعیین کنید.

من هم همین کارو کردم و هر نتیجه‌ای که اون موقع از تحقیقات خودم گرفتم الان بهش رسیدم و روز به روز بیشتر مطمئن میشم که انتخابم بهترین بوده.

چند نکته در خصوص این ایالت باید یادآوری کنم که نسبت به کالیفرنیا، تگزاس، آریزونا، فلوریدا، واشنگتن دی سی، مریلند، ایلینوی که اکثرا مقصد بالقوه مهاجران ایرانی هستند، در وضعیت بهتری قرار داره:
  • مردم اینجا به مراتب از مردم ایالتهای بالا به اصطلاح خودشون نایس تر هستند. نمیدونم چه واژه جایگزینی میشه به خوبی این خصلت کلی رو توصیف کنه اما شاید بشه گفت مجموعه‌ای از ویژگیها از قبیل مهربان، مؤدب، غیر نژاد پرست، مهاجر دوست، قانونمند، راستگو، نیکوکار، با حوصله، وظیفه شناس و ... این خصوصیات رو اکثر آمریکاییها دارند اما اینجا به نسبت بسیار بارز تره. در کنارش مردم اینجا بیشتر اهل علم و فن آوری هستند و نسبتا هم از رفاه مالی بیشتری برخوردار هستند.
  • اینجا وضعیت ترافیک خیلی خلوت و آرومی داره. البته خود مردم اینجا از ترافیک مینالند اما در مقایسه با خیلی از ایالتهای ذکر شده اینجا ترافیک منطقی تر و روان تری داره.
  • هوای اینجا بسیار لطیف و چشم اندازها در همه جا بسیار خیره کننده و چشم نواز هستند. پوشش گیاهی بسیار متراکم تر از جاهای دیگه و لطافت هوا چه در فصل سرد و چه در فصل گرم پوئن مثبت بزرگی برای اینجا محسوب میشه.
  • به عقیده من و با توجه به شواهد موجود وضعیت اقتصادی این ایالت خیلی خوبه و افراد بی خانمان و فقیر خیلی کم به چشم میخورند و در مقایسه با جاهای دیگه تعدادشون بسیار اندکه به طوری که ممکنه یک فرد بیخانمان رو اینقدر در یک شهر ببینید که قیافه‌اش رو حفظ کنید و دیگه مطمئن باشید که اون منطقه قلمرو شخص مورد نظره. در حالیکه جایی مثل لس آنجلس بی خانمان مثل نقل و نبات ریخته.
  • اینجا تفریحات و بزن و برقصها و زرق و برق و مهمانی های کالیفرنیا رو نداره و در مقایسه، با کالیفرنیا در این خصوص بسیار فاصله داره. اما شخصا زندگی در چنین جایی رو ترجیح میدم. چرا که اون سبک زندگی برای من نیست و من جور دیگری از لحظاتم لذت میبرم.
  • امنیت در شهرهای مختلف اینجا در مقایسه با تک تک ایالتهایی که در بالا نام بردم بسیار بالاتره.
  • اگر برنامه نویس هستید (منظورم رشته یا مدرک تحصیلیتون نیست) اگر واقعا برنامه نویس حرفه‌ای هستید و میدونید که کارتون رو خوب و درست انجام میدید اینجا قطعا کار خوب گیر میارید و خیلی سریع هم کار گیر میارید. هزاران شغل فقط توسط شرکت مایکروسافت در دسترس برنامه نویسهاست. به جز مایکروسافت استارباکس، آمازون و بوئینگ هم غول های اقتصادی دیگری هستند که دائم برنامه نویس استخدام میکنند. مایکروسافت تعداد قابل توجهی نیروی انسانی با تخصصها و مهارت های مختلف میپذیره و فقط برنامه نویس نمیخواد. جایی که من کار میکردم (دیزاین استودیوی ویندوز فون مایکروسافت) صدها دیزاینر برای ویندوز فون، ویندوز، اکس باکس و اسکایپ کار میکردند. اگر دیزاینر خوبی هستید و دیجیتال دیزاین با فتوشاپ و ایلاستریتور و ... رو به خوبی بلدید احتمال اینکه جذب مایکروسافت بشید بسیار زیاده.
  • اگر به دنبال کارهای غیر تخصصی (فروشگاهی، رستورانی و ...) هستید کافیه اراده کنید و ظرف مدت کمتر از ده روز سر کار هستید و دارید با مینیمم حقوق ساعتی نزدیک به ۱۰ دلار کار میکنید. (مینیمم دستمزد این ایالت در آمریکا بالاترینه)
  • نکته: تمام موارد مربوط به پیدا کردن کار فقط در صورتی صادقه که زبانتون قابل قبول باشه. یعنی صحبتها رو بالای ۷۰ درصد متوجه بشید و خودتون هم حداقل ۵۰ درصد توانایی صحبت کردن داشته باشید.
  • اینجا اجاره منزل از کالیفرنیا بطور قابل ملاحظه‌ای پایین تره ولی نسبت به خیلی ایالتها هزینه مسکن بالاتری داره.
  • بیمه به اصطلاح اوباماکر در این ایالت به خوبی در دسترسه و اگر در آمد نداشته باشید کاملا براتون رایگان میفته.

از این به بعد سعی میکنم گاهی اینجا سر بزنم و اگر نکته‌ای به ذهنم رسید براتون بنویسم.

موفق باشید
    امیر مهاجر

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-05-18

یکی از دلایلی که این شهر و ایالت رو انتخاب کردم ، مهر تایید امیر مهاجر عزیز هست که واقعا از همه نظر سنجیده و کارشناسی شده حرف میزنه .

کاش مهتاب هم میومد بعد از این مدت ببینیم چیکار میکنه و در چه حالی هستن.