مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 08:33)emrah66 نوشته:  سلام دوستان من شمال ویرجینیا هستم نزدیک دی سی سوشیال من بعد از 9 روز و گرین کارتم بعد از 19 روز از ورودم آمد.من تو فرمها و در فرودگاه شماره واحد آپارتمانو ننوشته بودم که یک نامه واسه آقای پستی نوشتیم و روی صندق گذاشتیم و هیچ مشکلی پیش نیومد و مدارکو گرفتم.من ولکام لتر و گرین کارتو تو یک پاکت باهم گرفتم. تجربه دیگری بدست بیارم حتما اطلاع میدم. در ضمن اینجا تو arlington کلاس زبان رایگان میرم 4 روز در هفته. موفق باشید

سلام
امیدوارم در ادامه هم همه چیز خوب پیش بره.
اگه ممکنه یه خورده از ویرجینیا بگو، قیمتها، شهر، مزایا، مشکلها... ممنون می شم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کیانا - 2012-07-26

سلام دوستان
ما یک خانواده ی ۴ نفره هستیم برنده ی اصلی (من مادر خانواده ) هستم ، به من و دوتا فرزندم برگه ی سفید دادند و همسرم برگه ی آبی گرفت ، سوالم اینه که میشه ما ۳ نفر زودتر به آمریکا برویم و همسرم بعد از کلیر شدن بیاید ؟ یا امکان داره بهش اجازه ی ورود ندهند ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - najibi - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 08:03)mansour*** نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 01:12)najibi نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 06:38)mansour*** نوشته:  دوستان سلام آخرین اخباراز خودم پروازی که از سایت خریدم از نیویورک تا لوس آنجلس بدلیل اتفاقی که برام رخ داد کنسل کردم و50دلارجریمه شدم. فقط یک سوال از دوستان باتجربه: من با کارت بانک آمریکا از سایت بلیط گرفتم اما تا این لحظه ازحسابم چیزی کسر نشده!!! اما در خود صورتحساب سایت بانک وارد میشم عملکردم (خریدبلیط وجریمه) را اعلام میکنه آیا شما هم چنین تجربه ای دارید؟
بهر روی حدودیکهفته دیگر به وطن برمیگردم.
همگی موفق وپیروزباشید

ما هم هرموقع که با کردیت کارت خرید میکنیم ۲-۳ روز طول میکشه که خرید پراسس بشه. اگه به شنبه یک شنبه بخوره که بیشتر هم طول میکشه. در ضمن جهت اطلاع دوستان باید بگم که واسه خرید اینترنتی در ام ری کا بهتره از کردیت کارت استفاده کنید تا از دبیت کارت. چرا؟ چون اگر به هر دلیلی مثلا شما رو زیادی(یعنی بیش از مبلغ خرید) شارژ کنند,حالا سهوا یا عمدا,امکان اینکه پول رو مجدا به حساب مربوط به دبیت کارت برگردونن هم مشکل تره و هم طولانی تر. اینو متصدی بانک کپتال وان به ما گفت.

والا نجیب جان من تجربه اینکارو نداشتم و آن روز کردیتم نیامده یود تازه امروز اومد وتلفنی فعالش کردم اما الان ازآن شرکت که بلیط رزرو کردم باید پول منو برگردونه که میگه یک هفته طول میکشه که من دیگه در آن موقع ایران هستم.
فقط موضوعی مانده آیا من درایران میتوانم حسابمو اینترنتی چک کنم آیا باعث مسدود شدن حسابم نمیشود؟بعلت داشتن آی دی ایران
من چگونه میتوانم با حساب چکینگ بانک آمریکا مقداری پول به آلمان وانگلستان حواله کنم؟ آن هم بصورت اینترنتی نه فیزیکی وآِیا در اکانت اینترنتی خودم چیزخاصی را باید فعال کنم؟
آّیا باید بابت این نقل وانتقالات مالی مسئولین بانک را آگاه کنم چونکه اینکارها ومبادلات ازایران انجام میشه.

ما که اکیدا توصیه شده ایم که از ایران چک نکنیم چون بلوک میکنن حساب رو.یکی از دوستان توی همین سایت مهاجر سرا هم توی یکی از تاپیک ها دقیقا توضیح داده که چون از ایران حسابش رو چک کرده وقتی رفته امر ی کا دیده حسابش رو بلوک کردن. اسم این دوست رو یادم نمیاد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 14:23)کیانا نوشته:  سلام دوستان
ما یک خانواده ی ۴ نفره هستیم برنده ی اصلی (من مادر خانواده ) هستم ، به من و دوتا فرزندم برگه ی سفید دادند و همسرم برگه ی آبی گرفت ، سوالم اینه که میشه ما ۳ نفر زودتر به آمریکا برویم و همسرم بعد از کلیر شدن بیاید ؟ یا امکان داره بهش اجازه ی ورود ندهند ؟

بله، شما و فرزندان می تونین ویزا رو بگیرین و تشریف ببرین آمریکا، اما همسرتون بعد از کلیر شدن تا قبل از پایان سپتامبر می تونن ویزاشونو بگیرن و به شما ملحق بشن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-07-26

سلام
لپ تاب از لحاظ قیمت تو ایران مناسبه بخرم؟ یا برم اونجا بخرم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - j1970 - 2012-07-26

(2012-07-25 ساعت 13:37)hoseyn نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 13:28)j1970 نوشته:  دوستان همه میرن و برمیگردن
موضوع چیه؟ سخت نیست اینکار؟ هزینه احتمالیش زیاد نیست؟
میخوام بپرسم اگه یکی بخواد یه سره بره و دیگه برنگرده خیلی نافرمه؟
و اگه بخواد برگرده (مثلا بخاطر یه پروژه نیمه تموم) چقدر بعدش میتونه برگرده و اصلا وقتی قراره یه ماه بعد برگرده و مثلا 6 ماه دیگه دوباره بره آمریکا، خب اگه اصلا نره و بذاره همون 6 یا 7 ماه دیگه بره آمریکا موضوش چطوری میشه؟
به به سلام!
شما هم وسوسه شدي؟
شما با توجه به اينكه مهر توي پاست تا1 سال حكم گرين كارت را داره، مي توني سريع برگردي!
ولي ديگه اصلا نره نداريم!‌شما توي مهلت ويزات بايد لند كني.
خيلي مخلصيم....
مخلص حسین خان،
نه بابا، من هدفم اینه اگه رفتم دیگه برنگردم. اما مسئله سر یه پروژه بود اینجا که باید مشخص شه وضعش. والا ما تصمیممونو گرفتیمو حتی پسرم حاضر نیس برگرده بنا به هر دلیلی Smile)
(2012-07-25 ساعت 13:47)schaghayegh نوشته:  من موندم چرا ما ايراني جماعت اينجوري هستيم.... منظورم با شخص خاصي نيست يه وقت سوء تفاهم نشه... چند وقته تو تاپيك هاي مختلف ميبينم كه طرف ميگه آقا چه جوري ويزا رو تمديد كنيم چه جوري دوباره مديكال بديم كه بيشتر اينجا بمونيم و ... حالا همين افراد اگه نقص مدرك بخورن و يا كلييرشون 2 روز بيشتر طول بكشه ميگن آي ما نا اميد شديم چرا اينجوري چرا اونجوري.... اگه كسي لاتاري ثبت نام كرده و برنده شده بايد كاراش
هاها، اینجوری نبودیم که بهمون نمیگفتن ایرانی!
میدونم که فرد خاصی رو مد نظر نداشتی و این یه بهانه بود واسه گفتن این حرفا و قطعا منم کسی نیستم بهم بربخوره.

اما داستان من فرقش 2 تا پروژس که نزدیک 9 ماه دنبالش بودم و واسه من یعنی 55 هزار دلار پول و این مبلغ تو این بیپولی که دارم خیلی خیلی مهمه.
ممکنه بقیه دوستان هم همچین گیری داشته باشن.
اما در کل نظر من اینه که بری و اسم ایران رو هم فراموش کنی (حالا هر کی هر چی میخواد فکر کنه)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - j1970 - 2012-07-26

(2012-07-25 ساعت 16:14)hoseyn نوشته:  ...ثالثا، نمي دونم شما كيستون چند نفره است؟ براي اونهايي كه يك خانواده را مي خواهند كوچ بدهند، اين پروسه بسيار سخت و طاقت فرساست. راضي كردن تك تك افراد خانواده سخت تر از كنار اومدن با نفس خويشتن هست. الان دختر من ميگه بريم يك هفته و ديزني لند و ... زود برگرديم. اين مثاله و از كودكي و سرخوشي بچگي ناشي ميشه ولي مشت نمونه خرواره.
خوشبختانه من مشکل راضی کردن اونا رو ندارم و دارم هی متعادلشون میکنم، هر چند مدرسه پسرمم هس که دیر میرسه اونجا. من یه مشکل بزرگتر دارم و اونم ردیف کردن پول به اندازه‌ایه که بتونم سر فرصت یه کار درست درمون راه بندازم Sad
گاهی فکر میکنم شاید اومدم سمت شما، چون اونجا وضعیت فرق میکنه کمی و بهتره

(2012-07-26 ساعت 15:32)n.torabi65 نوشته:  سلام
لپ تاب از لحاظ قیمت تو ایران مناسبه بخرم؟ یا برم اونجا بخرم؟
قیمت لپ‌تاپ رو میتونی بری تو سایتا چک کنی.
جدای از این من فکر میکنم اونجا بخری بهتره، بخاطر مسائل گارانتی و اینجور چیزا.
تازه مجبورم نیستی 5و6 کیلو وزنو از اینجا با خودت بکشی ببری اونجا (کیف و ملحقاتش)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MAHDI2012 - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 14:23)کیانا نوشته:  سلام دوستان

سلام ...تیریک میگم...نفرات کیس باید برای اولین ورود به همراه نفر اصلی وارد ا م ر ی ک ا شوند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 16:51)MAHDI2012 نوشته:  سلام ...تیریک میگم...نفرات کیس باید برای اولین ورود به همراه نفر اصلی وارد ا م ر ی ک ا شوند

آقا مهدی، اینی که گفتی مطمئنی درسته؟
من خودم نفر اصلی پرونده هستم. پرونده من مهاجرت خانوادگی از طریق برادر هستش. یک سال و نیم پیش با ایمیل از سفارت پرسیدم ایا میشه همسر و فرزندم تقریبا یک سال بعد از من وارد آمریکا بشن؟ جواب دادن اونا می تونن بعد از من وارد بشن اما نه یک سال دیگه. و توضیح ندادن چرا یک سال بعد نمیشه، تا این که خودم متوجه شدم اونا می تونن تا تاریخ اعتبار ویزا صبر کنن و در آخرین روزها وارد بشن، ولی خب اون هم کلی ریسک داره.

بنابراین ورود نفرات وابسته همراه با نفر اصلی الزامی نیست،
اما ورود نفر اصلی قبل یا همراه با نفرات وابسته الزامی هستش.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 17:02)frozen mind نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 16:51)MAHDI2012 نوشته:  سلام ...تیریک میگم...نفرات کیس باید برای اولین ورود به همراه نفر اصلی وارد ا م ر ی ک ا شوند

من خودم نفر اصلی پرونده هستم. پرونده من مهاجرت خانوادگی از طریق برادر هستش. یک سال و نیم پیش با ایمیل از سفارت پرسیدم ایا میشه همسر و فرزندم تقریبا یک سال بعد از من وارد آمریکا بشن؟ جواب دادن اونا می تونن بعد از من وارد بشن اما نه یک سال دیگه. و توضیح ندادن چرا یک سال بعد نمیشه، تا این که خودم متوجه شدم اونا می تونن تا تاریخ اعتبار ویزا صبر کنن و در آخرین روزها وارد بشن، ولی خب اون هم کلی ریسک داره.

در روی ویزا زیر شماره پاسپورت یک قسمتی هستش با نام ANNOTATION.
اونجا به صراحت نوشته که در چه صورتی این ویزا اعتبار داره.
برنده اصلی میتونه وارد بشه ولی ویزای همراهان درصورتی معتبر هستش که همراه با برنده اصلی وارد بشن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-07-26

سلام.تا جایییکه یادم میاد وقتی‌ فرم‌های نمیدونم آنکارا بود یا KCCرا پر میکردیم یک جا پرسیده بود آیا همرهان شما با شما وارد آمریکا میشوند و باید اسم کسانیکه با برنده اصلی‌ وارد میشوند را وارد میکردیم.فکر کنم میشد آنجا انتخاب کرد که بعضی‌ از افراد با برنده وارد نمیشوند.شما هم تو فرم‌ها همچین چیزی یادتون هست؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کیانا - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 18:44)cmbt نوشته:  

سلام.تا جایییکه یادم میاد وقتی‌ فرم‌های نمیدونم آنکارا بود یا KCCرا پر میکردیم یک جا پرسیده بود آیا همرهان شما با شما وارد آمریکا میشوند و باید اسم کسانیکه با برنده اصلی‌ وارد میشوند را وارد میکردیم.فکر کنم میشد آنجا انتخاب کرد که بعضی‌ از افراد با برنده وارد نمیشوند.شما هم تو فرم‌ها همچین چیزی یادتون هست؟

بله ما یادمون هست همچین چیزی که ما گفتیم همه با هم می خوایم وارد بشیم ، اما موقع مصاحبه من به آفیسر گفتم به خاطر مدرسه بچه ها میخوام زودتر برم و اون سفید رو به ما داد و به همسرم آبی و گفت پس شما می تونین زودتر برین، و حرفی نزد که همسرم حتما باید با من(برنده اصلی ) وارد آمریکا بشه ، حالا ما هم به شک افتادیم .....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - outlaw - 2012-07-26

[

[/quote]
من یه جا خوندم انگار نوشته بود باید یه 0 قبل اون شماره اضافه کنیم که می‌شه همون A نامبر، درسته؟

[/quote]
اینو اطلاعی ندارم.چیزیکه من دیدم و همه کسانیکه الان پاکت زرد دستشونه میتونن ببینن بدون صفر هستش.
Big Grin

[/quote]
A NUMBER یا همون ALIEN NUMBER یا همون شماره اتباع بیگانه هست که روی گرین کارت شما به نام USCI# نشون داده می شه و روی ویزا با همون اسم اول.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-07-27

(2012-07-26 ساعت 12:13)roghiyeh نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 01:19)missi نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 01:00)roghiyeh نوشته:  [quote='missi' pid='195042' dateline='1343246964']
سلام به همهٔ دوستان عزیز. من چند روزی ایران بودم نشد بیام سر بزنم. عرضم به حضورتون که من دیروز رسیدم کلیولند اوهایو. با پرواز لوفتانزا اومدم از تهران به واشنگتن و از واشنگتن به کلیولند. پرواز نسبتا خوب بود به جز آخری که united airlines بود. تو فرودگاه امام که مشکلی‌ نبود یارو پلیس تازه گفت خوش به حالتون دارید میرید و از این حرفا. تو فرودگاه واشنگتن هم همه چیز عادی پیش رفت. تمام مدارک توی پاکت زرد و ازم گرفت و فقط یه امضا زدم و انگشت زدم. قبلش‌ام تو بازرسی خیلی‌ بهم خوش آمد گفت و تبریک گفت و گفت هیجان زدی‌ای گفتم بله و خلاصه تموم شد. امروز رفتم واسه سوشیال خانومه بهم گفت A نامبر نداری روی مهر ورودت. حالا لطفا یکی‌ به من بگه A نامبر و روی پاسپورت میزنن یا باید از همون REGISTRATION نامبر روی ویزا استفاده کنم؟ چون گفت تا A نامبر نباشه نمیتونیم براتون اقدام کنیم. یعنی‌ منظورش این بود که بدون اون شماره هویت نداری و ما نمیدونیم که وضعیت شما چه جوریه. یه ادارهٔ دیگه رفتیم اون گفت ۱۰ روز کاری طول میکشه تا مدارکتون ثبت بشه بعد از اون میتونید بیا‌ید اقدام کنید. حالا لطفا منو رهنمایی کنید ممنونم.
A نامبر همون REGISTRATION نامبری هستش که روی ویزا نوشته.اگه یه حرف A اولش اضافه کنی میشه همون.توی اون برگه ای که روی پاکت زرد هستش اول از همه همونو نوشته.
من یه جا خوندم انگار نوشته بود باید یه 0 قبل اون شماره اضافه کنیم که می‌شه همون A نامبر، درسته؟
اینو اطلاعی ندارم.چیزیکه من دیدم و همه کسانیکه الان پاکت زرد دستشونه میتونن ببینن بدون صفر هستش.
Big Grin

[/quote
ﺧﻴﻠﻲ ﻣﻤﻨﻭﻧﻢ ﻳﻌﻨﻲ اﮔﻪ ﻣﻦ ﻫﻤﻮﻥ ﺷﻤﺎﺭﻩ ي ﺗﻮﻱ ﻭﻳﺰا ﺭﻭ ﺑﺪم ﺩﺭﺳﺘﻪ ﺩﻳﮕﻪ? ﭼﻮﻥ ﭘﺎﻛﺖ ﻣﻨﻮ اﻧﺪاﺧﺖ ﺩﻭﺭ ﺩﻳﮕﻪ ﺑﻬﻢ ﻧﺪاﺩ. ﻳﻌﻨﻲ ﺟﺎﻱ ﻧﮕﺮاﻧﻲ ﻧﻴﺴﺖ? Sad

ﻳﻌﻨﻲ ﻣﻨﻆﻮﺭﻡ اﺯ ﺷﻤﺎﺭﻫ ي ﺗﻮﻱ ﻭﻳﺰا ﻫﻤﻮﻥ registration number. ﻫﻤﻮﻥ ﺷﻤﺎﺭﻩ اﻱ ﻛﻪ type ﺷﺪﻩ ﺗﻮﻱ ﻭﻳﺰا. ﭼﻮﻥ ﺗﻮ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺕ ﻣﻦ ﻓﻘﻄ ﻣﻬﺮ ﻭﺭﻭﺩ ﺯﺩ ﻫﻴﭻ ﺷﻤﺎﺭﻩ اﻱ ﻧﺰﺩ